Žilina – Banská Bystrica 3:7 (kon.) | Košice – Poprad 3:4 (po pr.) | Nitra – Trenčín 4:1 (kon.)
Zvolen – Nové Zámky 1:2 (kon.) | Detva – Miskolc 2:3 (kon.) | MAC Budapešť – Lipt. Mikuláš 8:2 (kon.)
HKM Zvolen
1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
HC MIKRON Nové Zámky
Úterý 27.11.2018, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky slovenského hokeje. V tomto zápase Tipsport extraligy proti sobě nastoupí HKM Zvolen a HC Mikron Nové Zámky.

HKM Zvolen je po dvaceti osmi odehraných zápasech na prvním místě tabulky, má jednobodový náskok na Košice. Zvolen má bilanci 17-4-2-5 a získal 61 bodů. Z posledních zápasů vyhrál hned tři. Poradil si s Žilinou 5:1, Košicemi 7:2 a Detvou 4:3 v prodloužení. Nestačil na Liptovský Mikuláš 1:2 a na DVTK 0:4.

HC Mikron Nové Zámky odehrál 28 zápasů a má bilanci 13-3-2-10 a získal 47 bodů. V tabulce je na šesté pozici, dva body ztrácí na pátou Nitru a tři body má k dobru na sedmý Trenčín. Z posledních pěti zápasů Nové Zámky vyhrály jediný. Poradily si s Trenčínem 4:0. Nestačili na MAC 3:4, Nitru 2:4, Košice 0:2 a na Žilinu 1:2 v prodloužení.

HKM Zvolen: Tomek (Skapski) – Vandane, Ulrych, Růžička, Zeleňák, Drgoň, Pöyhönen, Roman, Pufahl – Vandas, Špirko (A), Handlovský – Obdržálek, ? Mitchell ?, Lušňák – Zuzin, Kytnár (A), Mich.Chovan (C) – Šišovský, S.Petráš, Kelemen (tréner A.Podkonický)

HC Mikron Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Henderson, Hain, M.Novák, Ordzovenský, Hatala – A.Štrauch, Urban, Bajtek – Jurík (A), Zbořil (C), Rogoň – Nejezchleb, Fábry (A), Jakúbek – Slávik, Ondrušek, Ľ.Buc (tréner M.Jančuška)

Rozhodčí: M.Štefík, Kalina – Jobbágy, Krajčík (video – Beniač).

00:01

00:01
    Hostující tým vyhrává kotouč, a tak hraje Mikron.

00:35
    Ke střele se dostal Štrauch, jenže jeho projektil mířil mimo branku, Tomek zasahovat nemusel.

01:31
    Na led přichází třetí formace, zatím na výraznější šanci čekáme.

02:18
    Dvě minuty hry jsou pryč a hokejisté stále nevyslali přímou střelu na branku. Gólmani zatím bez práce.

03:12
    Zvole se stabilněji dostal do útočného pásma, tlak vygradoval střelou Šišovského. Ta však končí mimo.

04:01
    Lušňák vypálil z dobré pozice, jeho rána byla zblokovaná nad branku.

04:45
    Do velké šance se dostal Zuzin. Na poslední chvíli do jeho projektilu vložil hůl jeden z beků. Na poslední chvíli.

05:33
    Sledujeme rychlý hokej, zatím se nepřerušovalo.

05:55
    Domácí si vypracovali další zajímavou šanci, tentokrát to byl Špirko, kdo mohl zakončovat. Připravil lepší pozici pro Šišovského. Jeho rána bez přípravy končí ve středu branky, kde byl gólman.

07:01
    Drgoň špatně přihrával, vypadalo to na icing, sudí nechávají hru plynout dál, oba celky tak střídají.

07:38
    Vandane pálil z pravého křídla, gólman Košarišťan vyrážečkou dostal kotouč mimo branku.

09:11
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Novák – 2 min., napadení).

09:58
    Nové Zámky právě vstřelily branku!
    Domácí celek má sice přesilovku, ale udělal obrovskou chybu. Špatná rozehrávka, puk šel před banku, kde byl JURAJ JURÍK. Jeho rána možná až překvapila domácího brankáře, který nezareagoval.

11:09
    Až nyní, v závěru přesilovky měl domácí celek výraznější šanci. Růžička našel Drhoně, jehož rána končí ve středu branky, kde byl gólman.

11:11

12:39
    Urban se dostal s kotoučem do útočného pásma, našel Bajtka. Ten dokázal vystřelit. Tomek vyrazil před sebe, kde byl zcela volný a na dorážku volný ANDREAS ŠTRAUCH. Asistence: Filip Bajtek a Tomáš Urban.

13:50
    Zvolen se vrací k aktivní hře, brankář Nových Zámků musí být pozorný, zatím mnoho výraznější práce neměl.

14:24
    Milan Kytnár se dostal před hostujícího brankáře úplně sám. Jeho rána míří do středu branky.

15:04
    Vandas pálil od modré čáry, Košarišťan vyrazil jen před sebe, a pak už dobře zapracovala obrana.

15:32
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal Špirko, jenže jeho rána postrádala potřebný důraz a přesnost.

16:31
    Za šarvátku před brankou Nových Zámků se bude vylučovat.

16:31
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Košarišťan – 2 min., hrubost).

17:17
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší kombinovat. Do výraznější šance se však zatím ale nedostal.

17:41
    Košarišťan byl v brance Mikronu připravený, Drgoňovu střelu brankář snadno vyrazil.

18:32

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:05
    Domácí se natlačili do útočného pásma, a tak v brankovišti Zámků vznikla zajímavá situace. Obdržálek byl dost aktivní v souboji s brankářem, možná ho sekl. Sudí vylučovat nebude.

19:11
    Nyní viděli diváci Handlovského nepřesnou ránu přes obránce.

20:00

Po první třetině vede hostující celek o dva góly. Nové Zámky těžily z velkých chyb domácí defenzivy, která zatím svému brankáři nepomohla.

20:01

20:30
    Domácí čtvrtá formace se dostala do útočného pásma, ale hosté vyhodili přes všechny čáry, icing.

21:15
    Nové Zámky měly obrovskou šanci. Ordzovenský se dostal do střelecké pozice, jeho přízemní projektil gólman Tomek kryje.

23:00
    Po hostující velké šance si zajímavou akci vypracoval také domácí celek. Krásná kombinace byla zakončená nedůraznou střelou Zizuna. Jeho projektil do středu branky kryje brankář Zámků.

23:51
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Urban – 2 min., krosček).

24:05
    Vandan se dostal ke střele od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný a sražený mimo branku.

24:19
    Nové Zámky hrají aktivně i při vlastním oslabení, to zajímavé střelecké pozice se dostal jeden z hráčů a jeho ránu vyrazil Tomek.

25:31

26:08
    Košarišťan musel zasahovat. V předbrankovém prostoru se dostal Kytnár, jeho projektil kryje brankář hostujícího celku.

26:22
    Dlouho už nedokázali hokejisté Zvolena vstřelit branku, domácí útočníci mají velké problémy s koncovkou.

27:14
    Domácí tým se dostal do útočného pásma, Růžička mohl zakončovat z kruhu, ale jeho střílená přihrávka před branku byla tečovaná mimo hrací plochu.

28:28
    Zuzina se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale ani tentokrát nedokázal přesněji vypálit. Puk kryj brankář Mikronu.

29:30
    Zvolen špatně komunikoval, z čehož vyplynula šance Nových Zámků. Přihrávka mířila přesně na hůl Hendersona, který byl v obrovské šanci. Tomek byl v těžké pozici, ale situaci zvládl.

30:00
    Hostující celek se v první třetině dostal do dvoubrankového vedení, které platí i nyní, v polovině zápasu.

31:38
    Zvolen si vypracoval zajímavou příležitost, Roman se po samostatné akci dostal do zakončení, puk se odrazil od brusle Špirka mimo.

32:20
    Domácí hraje aktivně, ale nemůže se zbavit střeleckého neúspěchu.

33:58
    Nyní se domácí hokejisté tak moc snaží, až dělají puky, díky čemuž jsou nebezpeční hráči novozámeckého celku.

34:21
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Pöyhönen – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

35:34
    Bajtek zakončoval z dobré pozice, jeho rána z první byla nepovedená, navíc zlomil nástroj.

36:20
    Kudla od modré čáry a jeho ránu zblokovala obrana.

36:45
    Fábry se dostal do útočného pásma, ale jeho akce neměla dlouhého trvání, kotouč získali obránci.

37:27
    Po delší době se ke kvalitnější střele dostal hostující celek. Štrauch to zkoušel z bezprostřední blízkosti, Tomek vyrazil.

37:54
    Štrauchovo zakončení nevedlo k výraznější šanci.

38:22

38:43
    Střelou zápěstím to zkoušel Petráš. Jeho projektil končí ve středu branky. Gólman byl pozorný.

39:18
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Fábry – 2 min., podrážení).

39:39
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Urban – 2 min., sekání).

39:44
    Domácí celek má nyní velkou šanci, k dispozici má dlouhou přesilovku o dva hráče.

40:00

Druhá třetina je pryč, vstřelený gól jsme v této části hry neviděli, a tak stále platí dvoubrankové vedení Nových Zámků. Hostující celek se dokázal dvakrát prosadit v první třetině.

40:01

40:01
    Domácí vybojovali kotouč, hrají přesilovku pět na tři.

40:39
    Vandasova tvrdá rána z první byla zblokovaná. Jeden z beků vyhazuje přes všechny čáry.

41:51

42:11
    Od modré čáry pálil Zuzin. Brankář Nových Zámků kotouč v pohodě vyrazil. Mnoho šancí v úvodu třetí třetiny k vidění není.

43:04
    Růžička z těžké pozice nedokázal prostřelit brankáře, a tak alespoň vybojoval pro své spoluhráče pásmo.

43:15
    Drgoň chyboval, a tak se do šance dostali hosté. Zbořil přečíslení dva na jednoho vyřešil špatně.

44:50
    Zvolen prohrává o dvě branky a snaží se pálit snad z každé pozice. Dlouhé domácí čekání na gól pokračuje.

45:41
    Jakúbek pálil z dobré pozice, z bezprostřední blízkosti trefil jen Tomkovo rameno.

46:59
    Zvolen se snaží, hraje aktivně, je střelecky aktivnější, jenže hostující brankář Košarišťan drží své spoluhráče v dvoubrankovém vedení.

47:49
    Šanci měl nyní domácí celek. Výrazně nejaktivnější Peter Zuzin první střelou trefil jen brankáře, a pak se dostal také k odraženému puku. Měl před sebou odkrytou část branky, ale netrefil.

49:18
    Zvolen právě vstřelil branku!
    Dlouhé čekání na gól Zvolenu končí. Hosté špatně rozehráli, k puku se dostal LUKÁŠ HANDLOVSKÝ. Jeho rána zápěstím zapadla přesně k tyčce. Asistence: Michael Vandas.

50:48
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Urban – 2 min., hákování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

51:05
    Košarišťan musel být pozorný, dokázal si poradit se střelou Vandanea od modré čáry. Následná dorážka postrádala přesnost.

52:17
    Domácí celek má velký tlak v útočném pásmu, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Vandane pálil znovu ze střední vzdálenosti. Ani tentokrát netrefil.

52:48

53:30
    V posledních minutách se Zvolen snaží prakticky stabilně vyrovnat. Nové Zámky jen vyhazují do středního pásma.

54:26
    Kytnár se dostal do útočného pásma a bez váhání zakončovat. Jeho tvrdý střela přes obránce prolétla až k brankáři. Košarišťan předvedl parádní semafor.

Dnešní utkání sleduje 1 489 diváků.

54:41
    Romanovo nahození na branku bylo snadnou prací pro brankáře hostujícího celku.

54:48
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Košarišťan – 2 min., podrážení).

55:10
    Hostující celek získal kotouč ve svém pásmu, a tak jej rychle vyhazuje přes všechny čáry.

55:46
    Domácí hráči byli blízko vyrovnání. Zuzin poslal do šance Šišovského, jehož projektil kryje hostující gólman. Nové Zámky se na svého brankáře mohou spolehnout.

56:42
    Oddechový čas pro domácí.

56:48

56:48
    Domácí celek hraje v šesti a pokouší se vyrovnat.

57:47
    Domácí celek se nastěhoval do útočného pásma, kde kombinuje, ale zatím bez úspěchu. Hosté se tak tak s vypětím všech sil brání.

58:24
    Adam Zbořil mohl hostující výhru potvrdit, jeho rána končí o malý kousek vedle branky.

58:31
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Fábry – 2 min., sekání).

58:31
    Nyní hraje šest domácích hráčů proti čtyřem soupeřům.

58:58
    Košarišťan si dokázal poradit se střelou soupeře, Chovanova střela postrádala přesnost, puk byl před brankou tečovaný. Proti střele Vandana výborně zasáhl gólman.

58:58
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Bajtek – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

Před zápasem byl domácí celek označovaný za favorita. Jenže vinou špatné hry v první třetiny se dostal do dvoubrankového deficitu. Ve třetí třetině snížil Handlovský. Tlak Zvolena pokračoval dál, ale vyrovnat se nepodařilo. Body bere Mikron. (20:33:18)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 50. Handlovský (Vandas) – 10. Jurík, 13. Štrauch (Bajtek, Urban)

HC MIKRON Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Henderson, Hain, M.Novák, Ordzovenský, Hatala – A.Štrauch, Urban, Bajtek – Jurík (A), Zbořil (C), Rogoň – Nejezchleb, Fábry (A), Jakúbek – Slávik, Ondrušek, Ľ.Buc (tréner M.Jančuška)

Rozhodčí: M.Štefík, Kalina – Jobbágy, Krajčík (video – Beniač)

Diváci: 1 489