K. Vary – Sparta 1:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
HC Sparta Praha
Sobota 01.12.2018, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Před první adventní nedělá čeká energetiky těžká zkouška. Do karlovarské arény dorazí Sparta Praha. V minulém týdnu prověřily Energii Vítkovice. Ačkoli se domácím podařilo vsítit úvodní branku zápasu, Ridera rychle srovnala, následně odskočila na rozdíl jednoho gólu. Karlovy Vary vstřelili vyrovnávací branku. Ovšem ve třetí třetině rozhodla Ridera o svém vítězství, když se v 52. minutě trefil Radoslav Tybor. Karlovarské v zápase také trápila nedisciplinovanost, i když měla pouze šest trestných minut, které zasáhly do zápasu, se závěrečnou sirénou si ještě vysloužil desetiminutový trest za nesportovní chování Vladimír Sičák. I když domácí nakonec prohráli rozdílem jediné branky, měli dvojnásobný počet střel jak Vítkovice. Karlovarským se daří na domácí půdě, podařilo se jim již sedmkrát zvítězit, z toho šestkrát za plný počet bodů. Navíc dohromady 40 branek vstřelila Energie na svém ledě. Jakub Flek zasáhl do dvaceti utkání, ve kterých posbíral 14 bodů. Se stejným počtem bodů se drží Petr Šenkeřík. Třetí příčka patří Tomáši Rachůnkovi s 12 body Podaří se některému ze zmíněných energetiků překonat gólmana Sparty?

Ze šesti listopadových zápasů se Spartě podařilo bodovat pouze dvou, navíc jen jednou za plný počet bodů. Ačkoli má za sebou Sparta Praha nepříznivý měsíc, tak se drží na pátém místě se šestatřiceti body na svém kontě. Na venkovních stadionech sparťané řádí ve velkém, jelikož z ledů svých soků si odvezla dohromady dvacet bodů a v tabulce venkovních zápasů jim zaslouženě patří první místo. Kanadskému bodování na Spartě kraluje Petr Vrána s 18 body za šest gólů a dvanáct asistencí. Šesti góly a deseti asistencemi se pyšní Andrej Kudrna. Třetím sparťanem je štírek Lukáš Pech, který se zasloužil o 6 branek a 9 asistencí. Vyloupí Sparta KV Arénu?

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák (A), Kozák, M. Rohan – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout.

HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – Tomáš Dvořák, de la Rose, Piskáček, Delisle, T. Pavelka, Blain, T. Voráček – Kumstát, Pech (A), Rousek – Jarůšek, Sill, Forman (A) – Buchtele, P. Vrána (C), Kudrna – T. Jandus, Pšenička, Beran.

Rozhodčí: Šír, Petružálek – Svoboda, Lhotský.

Energie nastupuje na led v čele s Jakubem Flekem.

Prvním hráčem, který vstoupil na ledovou plochu v dresu Sparty je Matěj Machovský.

00:01

00:08
    Vhazování vyhrál Gríger, Energie se přesouvá do obranného pásma a vzápětí se pokouší přejít přes střední třetinu.

00:35
    Karlovarským se nepodařilo projít přes důslednou obranu Sparty.

01:15
    Beránek dojel kotouč za hostující bránu, Karlovy Vary se ke střele ale nedostaly.

01:42
    Jedna velká šance na hokejce Sparty, kdy se nepodařilo Piskáčovi trefil branku Novotného. Vzápětí se do akce pustili energetici. Skuhravý pelášil s Beránkem. Kapitán Karlových Varů se trefil do připravené lapačky Machovského.

02:58
    Zatím nebylo k vidění moc střel. De facto na každé straně po jedné střele.

03:26
    Sparťané se na okamžik zdrželi ve útočné třetině, ale neohrozili karlovarské brankoviště.

03:40
    První vyloučení v utkání. Na trestnou lavici zamířil Vladimír Sičák (KVA) za vystřelení puku mimo hrací plochu.

04:02
    Karlovarským se během krátké chvíle podařilo vyhodit kotouč do bezpečné vzdálenosti.

04:28
    Plutnar posílá puk ze středního pásma do rohu obranné třetiny Sparty.

04:52
    Polovina přesilové hry Sparty je za námi. Energie znovu úspěšně vyhazuje.

05:16
    Sparta právě vstřelila branku!
    Dvacet pět vteřin před koncem přesilové hry se podařilo nasměrovat puk za záda Novotného LUKÁŠI PECHOVI, který tečoval střelu Jarůška. Asistence: Richard Jarůšek, Miroslav Forman.
    05:16 Lukáš PECH - 0:1

05:37
    Kozákova střela od kruhů skončila v ochranné síti za Machovským.

06:33
    Energie hledá recept na sparťanského brankáře, ale marně.

06:48
    Střely energetiků nejsou přesné.

07:15
    Do útočné třetiny přechází Sparta, která nijak nepřekvapila brankáře Karlových Varů.

08:18
    Lapšanský nabil před bránu Kohotovi, ten nerozvlnil hostující síť.

09:02
    Od modré pálil Plutnar, který minul.

09:10
    Po menší potyčce mezi karlovarskými hráči a Spartou přichází komerční přestávka.

09:10
    Ze záznamu ze hry a telefonátu s videorozhodčím je rozhodnuto, že gól Dávida Grígera není uznán.

09:56
    Při přechodu do útočné třetině se domácí provinili ofsajdem.

10:28
    Dosoukat puk za záda Machovského se snažil Skuhravý, ale bez úspěchu.

10:45
    Na druhé straně se Novotný zapotil, když proti němu jela trojice sparťanských hráčů, kteří se trefili mimo bránu Karlových Varů.

11:20
    Dvořák se postaral o nebezpečnou střelu na Filipa Novotného. Karlovarský gólman ukryl střelu pod svá křídla.

11:43
    Sparta hraje hodně do těla, někdy až na hranici pravidel. Její hra jí však zatím vychází. Energie nedostává prostor, který by potřebovala, aby mohla hrát svou hru.

12:15
    Komerční přestávka.

12:35
    Karlovarským se momentálně nedaří projít přes dobře zabezpečené střední pásmo. Zato Novotný má plné betony práce s pražskou návštěvou.

13:47
    U sparťanské střídačky se bojuje o puk. Nakonec vítězí Sparta, která směřuje k Novotnému.

14:10
    Jednoduchou střelu ukryl Novotný do lapačky.

14:29
    Adam Lapšanský se mohl dostat do úniku, ale kotouč mu sparťanský bek vypíchl.

14:38
    Richard Jarůšek (SPA) se provinil hákováním a vysloužil si dvouminutový trest.

14:58
    Spartě se daří dvakrát po sobě vyhodit puk do bezpečné vzdálenosti.

15:25
    Vzápětí přichází opět vyhození.

16:06
    Vlach hledal hokejku Mikúše. Ovšem Tomáš Mikúš nestačil puk zastavit.

16:40
    Hosté hrají v plném počtu.

17:04
    Hladce se přesunuli hosté do útočné třetiny. de la Rose pálil od modré, ale karlovarský brankář měl lapačku připravenou.

17:50
    Martin Rohan trefil prvního bránícího hráče před sebou.

18:28
    Beránek s Piskáčkem si vyřizovali účty po přerušení, vše se obešlo bez potrestání.

18:52
    Zakázané uvolnění Sparty.

19:05
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

19:37
    Na druhé straně – zakázané uvolnění Varů.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Během první třetiny se podařilo Spartě trefit úvodní branku zápasu. V šesté minutě otevřel skóre Lukáš Pech. Více branek k vidění nebylo. Sparta nepouští Energii na tolik do hry, aby Karlovarští mohli hrát svou hru. Sparta Praha hraje hodně do těla a nenechá karlovarským hokejistům nic zadarmo. Druhá třetina začne v 16:21.

20:01

20:08
    Kotouče se zmocnila Energie, která nahazuje k brance Machovského.

20:33
    Energie se při přechodu do útočné třetiny dopustila ofsajdu.

20:36
    Sparta ve třetině Novotného si přihrála rukou, a tak je vykázána z pásma.

21:41
    Dvě minuty za podrážení si vysloužil Dean Zachary Sill (SPA).

22:30
    Střela Beránka od modré mířila mimo branku hostů.

23:03
    Podlipnik trefil prvního bránícího hráče před sebou.

23:16
    Sparta se osvobozuje. Karlovarští se znovu vrhají do útoku.

23:42

24:02
    Forman si přibrzdil v mezikruží a poslal střelu na karlovarskou bránu. Dělovka skóre nezměnila.

24:43
    Sparta se zabydlela ve třetině energetiků a pokouší se znovu překonat Filipa Novotného.

25:06
    Lapšanský mohl vyhodit, ale minul levitující puk.

25:25
    Novotný zastavil poskakující puk.

25:28
    Karlovarským se podařilo přežít sparťanský tlak.

26:31
    Jan Piskáček pálil z levého kruhu, ale brankář domácích si střelu pohlídal. Následuje komerční přestávka.

27:01
    Richard Jarůšek (SPA) zamířil na trestnou lavici za podrážení.

27:05
    Plutnar pálil od modré, trefil bránícího hráče, načež se hostům daří vyhodit až k brance energetiků.

27:36
    Sparta se znovu osvobozuje. Energie nemá tolik prostoru na zakončení.

27:48
    V oslabení se dostal do šance Jan Buchtele, který orazítkoval jen mantinel za zády Novotného.

28:23
    Mikúš udržel Karlovy Vary v útočné třetině, přesto se domácím celku nepodařilo překvapit Machovského.

29:05
    Kovačevičova střela zamířila do ochranné sítě. Hosté hrají v plném počtu.

29:17
    Hladce se Sparta dostala do třetiny a hledá cestu ke střele na Novotného.

29:37
    Kotouč v ochranné síti za Machovským.

30:05
    Novotný se zapotil po několika pokusech ze sparťanských hokejek.

30:32
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Nedáš, dostaneš. Opět se potvrdilo známé pořekadlo. Do šance ujížděl Skuhravý, který se držel na puku a když byl PETR STLOUKAL těsně před Machovským, dostal přihrávku a zasadil puk, spolu s Machovským a vlastním těle do hostující brány. Asistence: Václav Skuhravý.
    30:32 Petr STLOUKAL - 1:1

31:03
    Energie zezelenala krev v žilách a ihned dostala Spartu do tlaku, který Sparta Praha ke štěstí ustála.

32:11
    Bude se zkoumat video!

Gríger zřejmě vstřelil gól, ovšem bude se zkoumat video, zda branka může být uznána.

32:11
    Branka nemůže být uznána, pravděpodobně se jednalo o to, že kotouč byl do brankoviště nasměrován nohou!

33:00
    Novotný vyrazil puk do ochranné sítě.

33:12
    Pechův pokus vyrazil betonem Novotný.

33:59
    Skuhravého střela mířila nad sparťanskou bránu.

35:08
    Sparta je rychlejší jak hráči Karlových Varů. Je téměř všude.

35:59
    Stanislav Balán vypálil, kotouč Machovskému propadl a zůstal nepokrytý. Jeden z karlovarských hráčů puk dojel a snažil se jej zasunout za hostujícího brankáře, ovšem Machovský se bleskově přesunul.

37:15
    Ofsajd Sparty.

37:42
    Krásná branka od Sparty. ERIK de la ROSE se otočil v mezikruží. Trefil se mezi ruku Filipa Novotného a tyčku. Asistence: Jan Buchtele, Petr Vrána.
    37:42 Erik de la Rose - 1:2

38:28
    Do konce druhé periody zbývá jedna minuta.

38:40
    Karlovy Vary byly nabité po vstřeleném gólu. Nyní je opět aktivnější Sparta.

39:12
    Milimetrovou přihrávku dostal Rousek, který pelášil sám na Novotného. Brankář Energie střelu zastavil.

39:54
    Sparta se ještě v posledních vteřinách pokouší o navýšení skóre.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Energii se podařilo ve 31. minutě srovnat, díky gólu Petra Stloukala. Karlovarská radost trvala jen sedm minuté. Poté se u puku objevil Erik de la Rose, který opět poslal Spartu do jednobrankového vedení. Ve druhé třetině bylo k vidění více šancí, o trošku více jich měla rozhodně Sparta. Karlovarským shází přesnost ve střele na branku. Třetí třetina začne v 17:16.

Týmy jsou na ledové ploše, na ledě jsou ale kaluže.

Led je připravený, bude se vhazovat.

40:01

40:09
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

40:15
    Hlavní sudí už chtěl vylučovat, ale Lukáš Pech uznal, že se o faul nejednalo.

40:27
    Další zakázané uvolnění energetiků.

40:50
    Od modré čáry prověřil pozornost Novotného Blain.

41:10
    Když se Karlovarským konečně podařilo opustit vlastní třetinu, jsou zastaveni ofsajdem.

41:40
    A na druhé straně je pískán ofsajd hostů.

42:02
    Energie je za vlastní brankou a hledá cestu k Machovského.

42:30
    Šenkeřík našel hokejku Plutnara, jehož střela orazítkovala plexisklo za hostující svatyní.

42:56
    Lukáš Rousek se snažil propasírovat puk Novotnému pod betonem. Karlovarský brankář měl betony nedobytné.

43:25
    Blain trefil svého hráče před karlovarskou bránou. Sparta se stále drží v útočné třetině a hledá třetí recept na Filipa Novotného.

43:58
    Energie se ujala kotouče přesouvá se do útočné třetiny, kde nijak neohrozila branku soupeře.

44:34
    Karlovarským se nedaří opustit vlastní pásmo a přemístit se do třetiny soka.

45:05
    Sparta má přesné rozehrávky, které se přesto domácí snaží napadat.

45:10
    Atmosféra v karlovarské hale utichla. Tábor Karlových Varů je chvílemi slyšet, ovšem také se ozývá kotel Sparty.

46:10
    Kohout nabil na Matice Podlipnika, jehož střelu zastavila přesná lapačka Matěje Machovského. Přichází komerční přestávka.

46:40
    Muži s písmenem es na prsou se neustále drží ve třetině energetiků a pokouší se přemoct Filipa Novotného.

46:47
    Spartu zastavuje až úmyslný ofsajd.

47:15
    Roman Vlach zakopl o puk, hodil rybičku, následně sparťanský hráč zakopl o ležícího Vlacha. Ke štěstí Energie se nestála žádná situace, která by mohla znamenat gól Sparty.

48:16
    Šenkeřík trefil bránícího hráče Sparty.

48:25
    Ofsajd Energie.

48:35

48:50
    Energetikům se nedaří vůbec nic. Nepřesné rozehrávky, zakopávání o ledovou plochu, nepřesné střely a pomalejší pohyb. který je u Energie nezvyklý. Sparta je zkrátka všude dřív.

49:52
    Gríger hledal hokejku Fleka, ovšem do přihrávky vložil hokejku jeden ze sparťanských hráčů.

Dnešní utkání sleduje 4526 diváků.

50:32
    Rousek upaloval k brance Novotného, podařilo se mu zakončit, ale karlovarský brankář sklapl betony ve správnou chvíli.

51:11
    Jarůšek prověřil pozornost brankáře Karlových Varů.

51:38
    Rachůnkova střela byla vyražena Machovským.

51:53
    Obecenstvo se začíná probouzet povzbuzuje své idoly.

52:27
    Lapšanský pálil, ale puk vyrazil Machovský přímo na hokejku Kovačeviče, který mohl zakončit do prázdné brány. Do jeho střel však padl obránce Sparty.

52:44
    Střela Matěje Berana byla zblokovaná karlovarským bekem, dělovka tak skončila v ochranné síti za Novotným. Následuje komerční přestávka.

52:58
    Přesilová hra pro Spartu. Na trestnou lavici zamířil Stanislav Balán (KVA) za podrážení.

53:23
    Energii se podařilo vyhodit až k Machovského. Ovšem Sparta se znovu hrne do útoku.

53:46
    Pavelka se pokoušel zvýšit skóre Sparty, ale nepřekonal Novotného.

54:35
    Karlovarští napadají rozehrávky Sparty. Hráči z hlavního města dlouho čekali, než vyjeli z vlastní třetiny a nakonec dostávají puk do útočné třetiny jen za cenu zakázaného uvolnění.

54:53
    Po vhazování pálil Adam Lapšanský, který o milimetry minul.

55:03

55:11
    Jak nepřesná Energie je, tak přesná je naopak Sparta. Ta je všude brzy, aktivně napadá, dostává se do dobrých pozic ke střele.

55:35
    Po nepřesné přihrávce se k puku dostal Lukáš Pech, který tak vybojoval pro své hráče útočné pásmo.

55:59
    Hlavní sudí jde opět telefonovat.

Nyní se jedná o gól Sparty, ve kterém si rozhodčí není jistý.

Tolik telefonátů během jednoho utkání zde dlouho nebylo. Fanoušci jsou naštvaní a dávají svůj nesouhlas jasně najevo.

Fanoušci Sparty zato začali aktivně podporovat svůj tým a pokouší se tak ovlivnit výrok sudího, aby gól uznal.

55:59
    Gól není uznán, jelikož nepřekročil brankovou čáru!

56:02
    Karlovarský kotel ještě věří, že Energie může vyrovnat a začala aktivně povzbuzovat hráče v černo-zelených dresech.

56:29
    Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění.

56:50
    Karlovarské extrémně trápí nepřesné přihrávky.

57:22
    Další zakázané uvolnění Sparty.

Oddechový čas pro domácí.

Filip Novotný zůstává na střídačce!

57:40
    Energie se drží na puku a snaží se přesunout do útočné třetiny.

58:02
    Tyčka prázdné brány!

58:17
    Do konce třetí třetiny zbývá jedna minuta.

58:31
    Viníkem gólu je Rachůnek, který nahrál v obranném pásmu na PETRA KUMSTÁTA, který se jednoduše trefil do prázdné brány. Bez asistence.
    58:31 Petr KUMSTÁT - 1:3

59:18
    Karlovarští se ještě snaží snížit, ale marně.

59:37
    Sparta mířila vysoko do ochranné sítě.

Během třetí třetiny byl k vidění jediný gól, o který se minutu před koncem postaral Petr Kumstát, střelou do prázdné brány a rozhodl tak o vítězství Sparty. Domácím se nedařilo pořádně vystřelit, přihrávky byly nepřesné.

Nejlepšími hráči zápasu se stávají Matěj Machovský (SPA) a Václav Skuhravý (KVA).

Ode mě je to vše, loučí se s vámi Kamila Ströerová. (18:02:11)

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 31. Stloukal (Skuhravý) – 6. Pech (Jarůšek, Forman), 38. de la Rose (Buchtele, P. Vrána), 59. Kumstát

Rozhodčí: Šír, Petružálek – Svoboda, Lhotský