Barys – Jekatěrinburg 2:7 (kon.) | Ufa – Vladivostok 1:2 (0:1 po s.n.) | Čeljabinsk – Riga 1:0 (kon.)
N.Novgorod – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Nižněkamsk – Čerepovec 2:3 (kon.) | Omsk – Magnitogorsk 1:2 (kon.)
Spartak Moskva – CSKA Moskva 3:4 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Dinamo Riga
Sobota 01.12.2018, 13:00 • Traktor Arena • KHL

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (15:29:11)

Československá stopa v utkání

Ani v jednom týmu nepůsobí český ani slovenský hráč.

Je konec! Traktor nakonec defenzivní utkání zvládl a vyhrál 1:0! Jeho branku muselo posvětit video, nakonec je jediným střelcem utkání Alexandr Šarov. A Vasilij Děmčenko v brance Traktoru vychytal čisté konto!

59:50
    Lauris Darzinš vypálil tvdě a skvělý Vasilij Děmčenko kotouč vyrazil pravým betonem!

59:30
    Alexandr Šarov kotouč poslal o mantinel do střední třetiny.

59:11
    Icing Traktoru. Vhazování před Děmčenkem a branka Rigy prázdná!

58:51
    Oběma týmům se vrátili na led hříšníci a hraje se šest na pět ve prospěch Rigy.

58:40
    Teď až vyjíždí Timur Biljalov úplně z branky.

58:20
    Ofsajd Rigy a Timur Biljalov se vrací do branky, respektive na půl cesty.

58:20
    Lauris Darzinš svou ranou minul branku a poté se Traktor dostal s pukem do střední třetiny.

58:10
    Riga vyhrála důležité buly.

58:01
    Timur Biljalov zůstává na střídačce! Riga bude hrát pět proti čtyřem s prázdnou brankou!

58:01
    Timeout Dinama.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Po icingu Traktoru se bude vhazovat před Děmčenkem, šance pro hosty.

57:18
    Linus Videll byl při svém půniku tvrdé sražen Igorem Polygalovem, ale vše bylo v rámci pravidel.

56:51
    Nakonec se přeci jen vylučuje, nicméně na obou stranách.Traktor Čeljabinsk (Marsel Šolochov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kevin Clark – 2 min., hrubost).

56:49
    Kevin Clark si chtěl vynutit faul na Grigorij Želdakovi, ale vylučovat se nebude.

56:00
    Uvis Balinskis se sice s kotoučem dostal do pásma, ale za brankou byl odzbrojen a Traktor kotouč poslal do střední třetiny.

55:17
    Gints Meija narazil na obranný val a do útočné třetiny se dostal pouze bez kotouče.

55:00
    Traktor hraje nyní, to co je mu vlastní a brání poctivě střední pásmo. Riga to bude mít hodně těžké proti vyhlášené obraně domácích.

54:05
    Andrej Jerofejev měl na hokejce druhou branku Traktoru. Sám před Biljalovem zvolil bekhendové zakončení, ale hostující brankář podržel Rigu ve hře o důležité body.

53:38
    Brandon McMillan kotouč nahrnul do brankoviště, brankář Vasilij Děmčenko však nechtěl přerušení a kotouče poslal holí do rohu kluziště.

52:39
    Mathew Maione čeká na čerstvé spoluhráče a bude rozehrávat zpoza své branky.

51:48
    Christian Thomas měl teď velké štěstí, že se jeho vyhození dotklo plexiskla a nebude vyloučen.

51:05
    Branka je regulérní. V 52. minutě jsme dočkali první branky – 1:0!

51:05
    I tato branka se však bude posuzovat u videa, zda kotouč skončil opravdu v síti a neodrazil se od břevna!
    51:05 Alexandr ŠAROV - 1:0

51:05
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Traktor jako první střílí regulerní branku! Marsel Šolochov vypálil od modré a před brankou tečoval kotouč pod horní tyč ALEXANDR ŠAROV! Branku posvětilo i video a je to tedy – 1:0! Asistence: Marsel Šolochov a Arťom Borodkin.

50:26
    Kristaps Sotnieks nahodil kotouč od modré a Vasilij Děmčenko se po něm pouze ohlédl, jelikož střela zamířila vedle pravé tyče.

50:00
    Střela Alexandra Rybakova sražena do ochranné sítě, vhazování před Timurem Biljalovem.

49:35
    Traktor dostal kotouč pouze do střední třetiny a zvolil změnu formací.

49:03
    Zakázané uvolnění Traktoru. Vhazovat se bude před Vasilijem Děmčenkem.

48:00
    Timur Biljalov podržel střelu od Paula Szczechury do středu branky. Hra přerušena a následuje reklamní pauza.

47:16
    Střela Alexandra Šarova sražena vedle hostující branky.

46:43
    Mathew Maione je na hrací ploše, Riga hraje v plném počtu.

46:02
    V oslabení se dokonce do zakončení dostal hostující Emils Gegeris, ale Vasilij Děmčenko kotouč vyrazil.

45:33
    Traktoru se zatím vůbec přesilovka nedaří a již podruhé musí zavážet kotouč od své branky.

44:43
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mathew Maione – 2 min., držení).
    44:20 Díky tomuto postavení nebyla branka uznána

44:20
    Branka neplatí pro předchozí postavení mimo hru!

44:20
    Ještě nám první branku bude posuzovat video. Konkrétně se bude kontrolovat přechod přes modrou čáru a případný ofsajd.
    44:20 Neuznaná branka Redlihse

44:20
    Čekání na první branku mohlo být u konce! Kristaps Zile vypálil velmi tvrdě, Vasilij Děmčenko kotouč vyrazil pouze před sebe a Mikelis Redlihs jej dorazil do sítě. Nicméně po poradě s videem došlo k porušení pravidel, když předchozí přechod přes modrou nebyl povolený a jednalo se ofsajd.

43:47
    Traktor zahrál na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Děmčenkem, čekání na první branku stále pokračuje.

43:21
    Grigorij Želdakov vypálil od modré a kotouč se od zadní hrany mantinelu odrazil zpět před branku, nicméně ze vzduchu kotouč sebral do lapačky Timur Biljalov.

42:46
    Marsel Šolochov bojoval v rohu kluziště, ale Rihards Marenis byl hodně důrazný a nedal mu příliš prostoru.

42:00
    Bailenův pokus od modré byl sražen jen těsně vedle pravé tyče hostující branky!

41:35
    Sražená střela Vitalije Kravcova se odrazila od zadního mantinelu a kotouč poté raději přikryl brankář Timur Biljalov.

40:27
    Aktivně začal třetí část Traktor a první lajna si zásluhou Ryana Stoy vypracovala dobrou možnost, ale pokus zasunout za první tyč také nerozsvítil červené světlo za brankou.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:45 .

Střely na branku ve 2. třetině: 11- 10.

Druhá třetina byla již vyrovnanější než ta úvodní, ale ani ve druhém dějství jsme se branky, přes slušné množství šanci, nedočkali. Stav je tak stále 0:0!

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:47
    Colton Gillies si najížděl do před brankového prostoru, ale nastřelený kotouč tečovat nedokázal.

39:11
    Lauris Darzinš objel branku Traktoru, ale jeho střelecký pokus byl zablokován a Vasilij Děmčenko mohl zůstat v klidu.

38:23
    Riga hraje v plném počtu.

37:35
    Anton Glinkin pálil z levého kruhu z první a pravý horní růžek minul jen velmi těsně! Kotouč poté však po mantinelu opustil útočné pásmo Traktoru.

37:10
    Ryan Stoa dorážel vyražený kotouč od Timura Biljalova, nicméně brankář Rigy si poradil i s dorážkou.

36:54
    Christian Thomas zavezl kotouč útočné třetiny, předal jej na Marsela Šolochova, jeho pokus byl zablokovaný a Timur Biljalov raději kotouč podržel.

36:23
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Rihards Marenis – 2 min., podrážení).

35:10
    Vasilij Děmčenko zasáhl pravým betonem proti střele Kristapse Sotniekse od modré.

34:30
    Christian Thomas byl hákovaný před brankou a nemohl se dostat ke střele, no hlavní sudí nechali hře spád a nechali tento prohřešek bez povšimnutí.

34:11
    Zakázané uvolnění Rigy. Vhazovat se bude před Biljalovem.

33:57
    Brandon McMillan se pošťuchoval za brankou s Grigorijem Želdakovem, rozhodčí hru nepřerušil a nakonec se kanadský útočník ve službách Rigy dostal ke kotouči, ale zpoza branky kotouč pouze nahrnul do brankoviště, kde si poradil Vasilij Děmčenko.

32:48
    Dmitrij Šulenin si poradil s průnikem Andreje Jerofejeva a obral jej o kotouč.

31:45
    Arťom Borodkin hledal spíše hokejku jednoho ze spoluhráčů před brankou, ale tu nenašel, a tak jeho nahození skončilo na zadním mantinelu.

30:55
    Oba týmy hrají v plném počtu.

30:45
    Jsme za polovinou utkání a stále čekáme kdo jako první udeří, šance by byly, ale obě branky jsou zatím zakleté.

30:11
    Riga teď předvedla efektní kombinaci v situaci třech proti dvěma, ale efektivní nebyla, protože Linus Videll minul odkrytou branky Traktoru!

29:20
    Brandon McMillan se rval před branku Traktoru, ale proti přesile neuspěl a skončil s kotouč za brankou Vasilije Děmčenka.

28:55
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Marsel Šolochov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., hrubost).

28:29
    RIga se dlouho držela v útočné třetině, kotouč však putovali z rohu do rohu a žádná šance nepřišla.

27:12
    Lauris Darzinš nedokázal tečovat střelu od modré a kotouč zamířil mimo branku Děmčenka.

26:21
    Přihrávka rukou domácích je důvodem přerušení hry a následuje reklamní pauza.

26:00
    Timur Biljalov si pohlídal svou první tyč a vyrazil kotouč mimo svou branku.

25:35
    Vasilij Děmčenko podržel raději ránu z poloviny hrací plochy, vhazovat se bude opět před jeho brankou.

25:25
    Vyloučený Paul Szczechura se je zpátky ve hře a ani tato přesilovka nám nepohnula s bezbrankovým stavem.

25:20
    Vasilij Děmčenko si poradil i s ranou Linuse Vidella z pravého kruhu. Po jeho efektním zákroku lapačkou je hra přerušena.

24:59
    Vasilij Děmčenko vyrazil střelu Mathew Maioneho a dorážející Lauris Darzinš trefil pouze boční síť.

24:20
    Mikelis Redlihs zavezl kotouč do útočné třetiny Rigy.

23:45
    Traktor kotouč doslova dotlačil do střední třetiny, Riga se opět musí dostat s pukem do své útočné třetiny.

23:25
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Paul Szczechura – 2 min., hákování), která hasil tímto zákrokem tutovku, kterou měl na hokejce Brandon McMillan.

23:20
    Kotouč opustil hrací plochu poté co jej poslal o plexisklo Colton Gillies.

23:01
    Nádherný zákrok Timura Biljalova! Řítil se proti němu v samostatném úniku Alexandr Rybakov, ten zvolil kličku do bekhendu, ale Timur Biljalov se vytáhl proti tomu zakončení svou lapačkou opravu excelentně!

22:35
    Semjon Kokujov se otočil s kotoučem v těsné blízkosti hostující branky, ale svou střelu přes beton Biljalova nedostal!

22:20
    Timur Biljalov schoval střelu Gubareva ve své lapačce a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

22:00
    Vitalij Kravcov nedostal na dvakrát kotouč přes obránce Kristapse Zileho.

21:16
    Aktivita Riga se přenesla i do druhé třetiny. Linus Videll se natlačil před branku a předal kotouč Mikelisi Redlihsovi, který tísněný poslal kotouč vedle domácí branky.

20:22
    Kevin Clark vypálil ihned po své stahovačce a jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi!

20:01
    Úvodní vhazování druhé části vyhrál hostující Brandon McMillan.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:51 .

Střely na branku po 1. třetině: 4 – 10.

Hostům z Rigy pařila herně první třetina dnešního utkání, ale ani jejich aktivita nevedla ke vstřelení branky. Po první třetině je tak stav bezbrankový 0:0!

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:25
    Po dlouhé době se do útočné akce dostali i domácí, ale Arťom Borodkin od modré branku hostů netrefil.

18:24
    Tlak Rigy pokračoval a Lauris Darzinš vypálil golfem od modré vedle domácí branky.

17:35
    První formace Rigy hezky kombinovala v útočné třetině, ale nic vážnějšího než střela Mathew Maioneho z toho však nevyústilo.

16:12
    Frenks Razgals se dobře vytáhl z rohu, jeho střela však skončila na pozorném Vasiliji Děmčenkovi, který zatím drží hostující střelce na nule.

15:54
    Arťom Borodkin dostal nabito na modrou. Kotouči ve směru na branku zabránil dobrým blokem obránce Kristaps Zile.

15:10
    Christian Thomas si dole vyhozený kotouč u levého mantinelu, střelu mu ale vůbec nesedla a zamířila daleko vedle hostující branky.

14:49
    Arťom Aljajev chtěl poslat kotouč na teč Andrisi Džerinšovi, přihrávka však byla sražená a do lapačky ji schoval Vasilij Děmčenko.

14:05
    Další zakázané uvolnění Traktoru. Dosavadní průběh zápasu zatím patří lotyšskému Dinamu.

13:52
    Vasilij Děmčenko schoval v lapačce bekhendový pokus Danielse Berzinše, který asi mířil mimo branku Traktoru.

13:05
    Lauris Darzinš přenechal kotouč Linusi Videllovi, jeho střelu však zablokoval Anton Glinkin.

12:20
    Nerijus Ališauskas vypálil od modré hodně ostře a Vasilij Děmčenko může být rád, že se kotouč odrazil od zadního mantinelu.

12:00
    Zakázané uvolnění Traktoru přesouvá hru před Děmčenka.

11:36
    Colton Gillies měl zatím největší šanci dosavadního průběhu. Dorážel bekhendem kotouč do polo odkryté branky, ale minul pravou tyč!

11:00
    Opět dobrý obranný zákrok Uvise Balinskise proti Alexandru Šarovi.

10:08
    Frenks Razgals si dvakrát prohodil kotouč pod hokejkou obránce, ke střele se však nedostal.

09:22
    Domácí Traktor se začíná zahřívat. Anton Glinkin střílel dvakrát přes obránce, ale ani jeden pokus se na brankáře Bilajlova nedostal.

08:33
    Uvis Balinskis se postaral v rohu kluziště o Christiana Thomase, jenž nezpracoval kotouč v brejku a poté byl atakován v rohu kluziště právě obráncem Rigy.

07:43
    Danil Gubarev dostal hodně prostoru na pravém kruhu a mířil k zadní tyči, skvěle zasáhl vyrážečkou Timur Biljalov!

06:46
    I Riga je v plném počtu a hraje se v pěti na obou stranách.

06:17
    Riga dostala dvakrát kotouč ze své třetiny a nepovolila zatím ani rozestavit domácí v útočné třetině.

05:45
    Traktor hraje v plném počtu a má před sebou 59 vteřin dlouhou přesilovku.

05:11
    Lotyšský celek je opravdu mnohem aktivnější. Frenks Razgals střílel z pravého kruhu osamocený a opět výborně zasáhl Vasilij Děmčenko v brance Traktoru.

04:46
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kevin Clark – 2 min., hákování).

04:39
    Opět kotouč nahazoval do před brankového prostoru Linus Videll a Grigorij Želdakov si jej málem srazil za svého brankáře, Vasilij Děmčenko byl však pozorný a kotouč kryl.

04:00
    Linus Videll kotouč nastřelil před branku a Brandon McMillan nedokázal kotouč dostat přes položený beton do sítě! Toto byla obrovská šance Rigy!

03:45
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Christian Thomas.

03:20
    Rize patří úvod střetnutí, Brandon McMillan na dvakrát dorážel kotouč před brankou a nakonec jej poslal jen těsně vedle pravé tyče.

02:33
    Arťom Aljajev si nedovolil přejít přes obránce, a tak vypálil z velkého úhlu, s tímto pokusem si bez problému poradil brankář Vasilij Děmčenko.

02:12
    Postavení mimo hru Traktoru.

01:31
    Domácí se také dostali k prvnímu zakončení. Ilja Karpuchin od modré nahodil kotouč na branku, tam si svou lapačkou poradil brankář Rigy Timur Biljalov

00:55
    Uvis Balinskis vypálil od modré a pravý beton Vasilije Děmčenka byl v permanenci.

00:24
    Kevin Clark dorážel odražený kotouč od zadního mantinelu a Vasilij Děmčenko musel předvést první hodně ostrý zákrok!

00:01
    Úvodní buly vyhrál Traktor.

00:01

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Bailen, A. Petrov, Isajev, Borodkin, Alexejev, Želdakov, Karpuchin – Szczechura, Stoa, Thomas – Kravcov, Polygalov, Glinkin – Kokujov, Gubarev, Rybakov – Tridčikov, Šolochov, Šarov – Jerofejev.

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Ališauskas, Aljajev, Sotnieks, Balinskis, Maione, Šulenin, Zile – McMillan, Clark, Gillies – Meija, Džerinš, Gegeris – Videll, Darzinš, M. Redlihs – Pavlovs, Berzinš, Marenis – Razgals.

Rozhodčí: Bondar, Gašilov – Zacharenkov, Šeljanin.

Bilance doma: 5 – 2 – 1 – 6.
    Poslední utkání: Riga– CSKA 0:5 (0:2, 0:1, 0:2) – hráno v Curychu (KHL World Games).
    Nejproduktivnější hráč: Linus Videll 28 bodů (13+15).

Umístění: 10. místo.