Barys – Jekatěrinburg 2:7 (kon.) | Ufa – Vladivostok 1:2 (0:1 po s.n.) | Čeljabinsk – Riga 1:0 (kon.)
N.Novgorod – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Nižněkamsk – Čerepovec 2:3 (kon.) | Omsk – Magnitogorsk 1:2 (kon.)
Spartak Moskva – CSKA Moskva 3:4 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Dinamo Riga
Sobota 01.12.2018, 13:00 • Traktor Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Umístění: 10. místo.
    Počet bodů: 29.
    Počet odehraných zápasů: 32.
    Bilance: 8 – 5 – 3 – 16.
    Bilance doma: 6 – 2 – 2 – 7.
    Poslední utkání: Traktor– Vladivostok 2:1 (0:1, 1:0, 1:0).
    Branky Traktoru: Glinkin, Kravcov. .
    Nejproduktivnější hráč: Igor Polygalov 17 bodů (8+9).

Dinamo Riga

Umístění: 8. místo.
    Počet bodů: 30.
    Počet odehraných zápasů: 31.
    Bilance: 11 – 3 – 2 – 15.
    Bilance doma: 5 – 2 – 1 – 6.
    Poslední utkání: Riga– CSKA 0:5 (0:2, 0:1, 0:2) – hráno v Curychu (KHL World Games).
    Nejproduktivnější hráč: Linus Videll 28 bodů (13+15).

Československá stopa v utkání

Ani v jednom týmu nepůsobí český ani slovenský hráč.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Bailen, A. Petrov, Isajev, Borodkin, Alexejev, Želdakov, Karpuchin – Szczechura, Stoa, Thomas – Kravcov, Polygalov, Glinkin – Kokujov, Gubarev, Rybakov – Tridčikov, Šolochov, Šarov – Jerofejev.

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Ališauskas, Aljajev, Sotnieks, Balinskis, Maione, Šulenin, Zile – McMillan, Clark, Gillies – Meija, Džerinš, Gegeris – Videll, Darzinš, M. Redlihs – Pavlovs, Berzinš, Marenis – Razgals.

Rozhodčí: Bondar, Gašilov – Zacharenkov, Šeljanin.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál Traktor.

00:24
    Kevin Clark dorážel odražený kotouč od zadního mantinelu a Vasilij Děmčenko musel předvést první hodně ostrý zákrok!

00:55
    Uvis Balinskis vypálil od modré a pravý beton Vasilije Děmčenka byl v permanenci.

01:31
    Domácí se také dostali k prvnímu zakončení. Ilja Karpuchin od modré nahodil kotouč na branku, tam si svou lapačkou poradil brankář Rigy Timur Biljalov

02:12
    Postavení mimo hru Traktoru.

02:33
    Arťom Aljajev si nedovolil přejít přes obránce, a tak vypálil z velkého úhlu, s tímto pokusem si bez problému poradil brankář Vasilij Děmčenko.

03:20
    Rize patří úvod střetnutí, Brandon McMillan na dvakrát dorážel kotouč před brankou a nakonec jej poslal jen těsně vedle pravé tyče.

03:45
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Christian Thomas.

04:00
    Linus Videll kotouč nastřelil před branku a Brandon McMillan nedokázal kotouč dostat přes položený beton do sítě! Toto byla obrovská šance Rigy!

04:39
    Opět kotouč nahazoval do před brankového prostoru Linus Videll a Grigorij Želdakov si jej málem srazil za svého brankáře, Vasilij Děmčenko byl však pozorný a kotouč kryl.

04:46
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kevin Clark – 2 min., hákování).

05:11
    Lotyšský celek je opravdu mnohem aktivnější. Frenks Razgals střílel z pravého kruhu osamocený a opět výborně zasáhl Vasilij Děmčenko v brance Traktoru.

05:45
    Traktor hraje v plném počtu a má před sebou 59 vteřin dlouhou přesilovku.

06:17
    Riga dostala dvakrát kotouč ze své třetiny a nepovolila zatím ani rozestavit domácí v útočné třetině.

06:46
    I Riga je v plném počtu a hraje se v pěti na obou stranách.

07:43
    Danil Gubarev dostal hodně prostoru na pravém kruhu a mířil k zadní tyči, skvěle zasáhl vyrážečkou Timur Biljalov!

08:33
    Uvis Balinskis se postaral v rohu kluziště o Christiana Thomase, jenž nezpracoval kotouč v brejku a poté byl atakován v rohu kluziště právě obráncem Rigy.

09:22
    Domácí Traktor se začíná zahřívat. Anton Glinkin střílel dvakrát přes obránce, ale ani jeden pokus se na brankáře Bilajlova nedostal.

10:08
    Frenks Razgals si dvakrát prohodil kotouč pod hokejkou obránce, ke střele se však nedostal.

11:00
    Opět dobrý obranný zákrok Uvise Balinskise proti Alexandru Šarovi.

11:36
    Colton Gillies měl zatím největší šanci dosavadního průběhu. Dorážel bekhendem kotouč do polo odkryté branky, ale minul pravou tyč!

12:00
    Zakázané uvolnění Traktoru přesouvá hru před Děmčenka.

12:20
    Nerijus Ališauskas vypálil od modré hodně ostře a Vasilij Děmčenko může být rád, že se kotouč odrazil od zadního mantinelu.

13:05
    Lauris Darzinš přenechal kotouč Linusi Videllovi, jeho střelu však zablokoval Anton Glinkin.

13:52
    Vasilij Děmčenko schoval v lapačce bekhendový pokus Danielse Berzinše, který asi mířil mimo branku Traktoru.

14:05
    Další zakázané uvolnění Traktoru. Dosavadní průběh zápasu zatím patří lotyšskému Dinamu.

14:49
    Arťom Aljajev chtěl poslat kotouč na teč Andrisi Džerinšovi, přihrávka však byla sražená a do lapačky ji schoval Vasilij Děmčenko.

15:10
    Christian Thomas si dole vyhozený kotouč u levého mantinelu, střelu mu ale vůbec nesedla a zamířila daleko vedle hostující branky.

15:54
    Arťom Borodkin dostal nabito na modrou. Kotouči ve směru na branku zabránil dobrým blokem obránce Kristaps Zile.

16:12
    Frenks Razgals se dobře vytáhl z rohu, jeho střela však skončila na pozorném Vasiliji Děmčenkovi, který zatím drží hostující střelce na nule.

17:35
    První formace Rigy hezky kombinovala v útočné třetině, ale nic vážnějšího než střela Mathew Maioneho z toho však nevyústilo.

18:24
    Tlak Rigy pokračoval a Lauris Darzinš vypálil golfem od modré vedle domácí branky.

19:25
    Po dlouhé době se do útočné akce dostali i domácí, ale Arťom Borodkin od modré branku hostů netrefil.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Hostům z Rigy pařila herně první třetina dnešního utkání, ale ani jejich aktivita nevedla ke vstřelení branky. Po první třetině je tak stav bezbrankový 0:0!

Střely na branku po 1. třetině: 4 – 10.

Další třetina začne přibližně v 13:51 .

20:01

20:01
    Úvodní vhazování druhé části vyhrál hostující Brandon McMillan.

20:22
    Kevin Clark vypálil ihned po své stahovačce a jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi!

21:16
    Aktivita Riga se přenesla i do druhé třetiny. Linus Videll se natlačil před branku a předal kotouč Mikelisi Redlihsovi, který tísněný poslal kotouč vedle domácí branky.

22:00
    Vitalij Kravcov nedostal na dvakrát kotouč přes obránce Kristapse Zileho.

22:20
    Timur Biljalov schoval střelu Gubareva ve své lapačce a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

22:35
    Semjon Kokujov se otočil s kotoučem v těsné blízkosti hostující branky, ale svou střelu přes beton Biljalova nedostal!

23:01
    Nádherný zákrok Timura Biljalova! Řítil se proti němu v samostatném úniku Alexandr Rybakov, ten zvolil kličku do bekhendu, ale Timur Biljalov se vytáhl proti tomu zakončení svou lapačkou opravu excelentně!

23:20
    Kotouč opustil hrací plochu poté co jej poslal o plexisklo Colton Gillies.

23:25
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Paul Szczechura – 2 min., hákování), která hasil tímto zákrokem tutovku, kterou měl na hokejce Brandon McMillan.

23:45
    Traktor kotouč doslova dotlačil do střední třetiny, Riga se opět musí dostat s pukem do své útočné třetiny.

24:20
    Mikelis Redlihs zavezl kotouč do útočné třetiny Rigy.

24:59
    Vasilij Děmčenko vyrazil střelu Mathew Maioneho a dorážející Lauris Darzinš trefil pouze boční síť.

25:20
    Vasilij Děmčenko si poradil i s ranou Linuse Vidella z pravého kruhu. Po jeho efektním zákroku lapačkou je hra přerušena.

25:25
    Vyloučený Paul Szczechura se je zpátky ve hře a ani tato přesilovka nám nepohnula s bezbrankovým stavem.

25:35
    Vasilij Děmčenko podržel raději ránu z poloviny hrací plochy, vhazovat se bude opět před jeho brankou.

26:00
    Timur Biljalov si pohlídal svou první tyč a vyrazil kotouč mimo svou branku.

26:21
    Přihrávka rukou domácích je důvodem přerušení hry a následuje reklamní pauza.

27:12
    Lauris Darzinš nedokázal tečovat střelu od modré a kotouč zamířil mimo branku Děmčenka.

28:29
    RIga se dlouho držela v útočné třetině, kotouč však putovali z rohu do rohu a žádná šance nepřišla.

28:55
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Marsel Šolochov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., hrubost).

29:20
    Brandon McMillan se rval před branku Traktoru, ale proti přesile neuspěl a skončil s kotouč za brankou Vasilije Děmčenka.

30:11
    Riga teď předvedla efektní kombinaci v situaci třech proti dvěma, ale efektivní nebyla, protože Linus Videll minul odkrytou branky Traktoru!

30:45
    Jsme za polovinou utkání a stále čekáme kdo jako první udeří, šance by byly, ale obě branky jsou zatím zakleté.

30:55
    Oba týmy hrají v plném počtu.

31:45
    Arťom Borodkin hledal spíše hokejku jednoho ze spoluhráčů před brankou, ale tu nenašel, a tak jeho nahození skončilo na zadním mantinelu.

32:48
    Dmitrij Šulenin si poradil s průnikem Andreje Jerofejeva a obral jej o kotouč.

33:57
    Brandon McMillan se pošťuchoval za brankou s Grigorijem Želdakovem, rozhodčí hru nepřerušil a nakonec se kanadský útočník ve službách Rigy dostal ke kotouči, ale zpoza branky kotouč pouze nahrnul do brankoviště, kde si poradil Vasilij Děmčenko.

34:11
    Zakázané uvolnění Rigy. Vhazovat se bude před Biljalovem.

34:30
    Christian Thomas byl hákovaný před brankou a nemohl se dostat ke střele, no hlavní sudí nechali hře spád a nechali tento prohřešek bez povšimnutí.

35:10
    Vasilij Děmčenko zasáhl pravým betonem proti střele Kristapse Sotniekse od modré.

36:23
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Rihards Marenis – 2 min., podrážení).

36:54
    Christian Thomas zavezl kotouč útočné třetiny, předal jej na Marsela Šolochova, jeho pokus byl zablokovaný a Timur Biljalov raději kotouč podržel.

37:10
    Ryan Stoa dorážel vyražený kotouč od Timura Biljalova, nicméně brankář Rigy si poradil i s dorážkou.

37:35
    Anton Glinkin pálil z levého kruhu z první a pravý horní růžek minul jen velmi těsně! Kotouč poté však po mantinelu opustil útočné pásmo Traktoru.

38:23
    Riga hraje v plném počtu.

39:11
    Lauris Darzinš objel branku Traktoru, ale jeho střelecký pokus byl zablokován a Vasilij Děmčenko mohl zůstat v klidu.

39:47
    Colton Gillies si najížděl do před brankového prostoru, ale nastřelený kotouč tečovat nedokázal.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina byla již vyrovnanější než ta úvodní, ale ani ve druhém dějství jsme se branky, přes slušné množství šanci, nedočkali. Stav je tak stále 0:0!

Střely na branku ve 2. třetině: 11- 10.

Další třetina začne přibližně v 14:45 .

40:01

40:27
    Aktivně začal třetí část Traktor a první lajna si zásluhou Ryana Stoy vypracovala dobrou možnost, ale pokus zasunout za první tyč také nerozsvítil červené světlo za brankou.

41:35
    Sražená střela Vitalije Kravcova se odrazila od zadního mantinelu a kotouč poté raději přikryl brankář Timur Biljalov.

42:00
    Bailenův pokus od modré byl sražen jen těsně vedle pravé tyče hostující branky!

42:46
    Marsel Šolochov bojoval v rohu kluziště, ale Rihards Marenis byl hodně důrazný a nedal mu příliš prostoru.

43:21
    Grigorij Želdakov vypálil od modré a kotouč se od zadní hrany mantinelu odrazil zpět před branku, nicméně ze vzduchu kotouč sebral do lapačky Timur Biljalov.

43:47
    Traktor zahrál na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Děmčenkem, čekání na první branku stále pokračuje.

44:20
    Čekání na první branku mohlo být u konce! Kristaps Zile vypálil velmi tvrdě, Vasilij Děmčenko kotouč vyrazil pouze před sebe a Mikelis Redlihs jej dorazil do sítě. Nicméně po poradě s videem došlo k porušení pravidel, když předchozí přechod přes modrou nebyl povolený a jednalo se ofsajd.
    44:20 Neuznaná branka Redlihse

44:20
    Ještě nám první branku bude posuzovat video. Konkrétně se bude kontrolovat přechod přes modrou čáru a případný ofsajd.

44:20
    Branka neplatí pro předchozí postavení mimo hru!
    44:20 Díky tomuto postavení nebyla branka uznána

44:43
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mathew Maione – 2 min., držení).

45:33
    Traktoru se zatím vůbec přesilovka nedaří a již podruhé musí zavážet kotouč od své branky.

46:02
    V oslabení se dokonce do zakončení dostal hostující Emils Gegeris, ale Vasilij Děmčenko kotouč vyrazil.

46:43
    Mathew Maione je na hrací ploše, Riga hraje v plném počtu.

47:16
    Střela Alexandra Šarova sražena vedle hostující branky.

48:00
    Timur Biljalov podržel střelu od Paula Szczechury do středu branky. Hra přerušena a následuje reklamní pauza.

49:03
    Zakázané uvolnění Traktoru. Vhazovat se bude před Vasilijem Děmčenkem.

49:35
    Traktor dostal kotouč pouze do střední třetiny a zvolil změnu formací.

50:00
    Střela Alexandra Rybakova sražena do ochranné sítě, vhazování před Timurem Biljalovem.

50:26
    Kristaps Sotnieks nahodil kotouč od modré a Vasilij Děmčenko se po něm pouze ohlédl, jelikož střela zamířila vedle pravé tyče.

51:05
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Traktor jako první střílí regulerní branku! Marsel Šolochov vypálil od modré a před brankou tečoval kotouč pod horní tyč ALEXANDR ŠAROV! Branku posvětilo i video a je to tedy – 1:0! Asistence: Marsel Šolochov a Arťom Borodkin.
    51:05 Alexandr ŠAROV - 1:0

51:05
    I tato branka se však bude posuzovat u videa, zda kotouč skončil opravdu v síti a neodrazil se od břevna!

51:05
    Branka je regulérní. V 52. minutě jsme dočkali první branky – 1:0!

51:48
    Christian Thomas měl teď velké štěstí, že se jeho vyhození dotklo plexiskla a nebude vyloučen.

52:39
    Mathew Maione čeká na čerstvé spoluhráče a bude rozehrávat zpoza své branky.

53:38
    Brandon McMillan kotouč nahrnul do brankoviště, brankář Vasilij Děmčenko však nechtěl přerušení a kotouče poslal holí do rohu kluziště.

54:05
    Andrej Jerofejev měl na hokejce druhou branku Traktoru. Sám před Biljalovem zvolil bekhendové zakončení, ale hostující brankář podržel Rigu ve hře o důležité body.

55:00
    Traktor hraje nyní, to co je mu vlastní a brání poctivě střední pásmo. Riga to bude mít hodně těžké proti vyhlášené obraně domácích.

55:17
    Gints Meija narazil na obranný val a do útočné třetiny se dostal pouze bez kotouče.

56:00
    Uvis Balinskis se sice s kotoučem dostal do pásma, ale za brankou byl odzbrojen a Traktor kotouč poslal do střední třetiny.

56:49
    Kevin Clark si chtěl vynutit faul na Grigorij Želdakovi, ale vylučovat se nebude.

56:51
    Nakonec se přeci jen vylučuje, nicméně na obou stranách.Traktor Čeljabinsk (Marsel Šolochov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kevin Clark – 2 min., hrubost).

57:18
    Linus Videll byl při svém půniku tvrdé sražen Igorem Polygalovem, ale vše bylo v rámci pravidel.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Po icingu Traktoru se bude vhazovat před Děmčenkem, šance pro hosty.

58:01
    Timeout Dinama.

58:01
    Timur Biljalov zůstává na střídačce! Riga bude hrát pět proti čtyřem s prázdnou brankou!

58:10
    Riga vyhrála důležité buly.

58:20
    Lauris Darzinš svou ranou minul branku a poté se Traktor dostal s pukem do střední třetiny.

58:20
    Ofsajd Rigy a Timur Biljalov se vrací do branky, respektive na půl cesty.

58:40
    Teď až vyjíždí Timur Biljalov úplně z branky.

58:51
    Oběma týmům se vrátili na led hříšníci a hraje se šest na pět ve prospěch Rigy.

59:11
    Icing Traktoru. Vhazování před Děmčenkem a branka Rigy prázdná!

59:30
    Alexandr Šarov kotouč poslal o mantinel do střední třetiny.

59:50
    Lauris Darzinš vypálil tvdě a skvělý Vasilij Děmčenko kotouč vyrazil pravým betonem!

Je konec! Traktor nakonec defenzivní utkání zvládl a vyhrál 1:0! Jeho branku muselo posvětit video, nakonec je jediným střelcem utkání Alexandr Šarov. A Vasilij Děmčenko v brance Traktoru vychytal čisté konto!

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (15:29:11)