Košice – Trenčín 4:0 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nitra 2:3 (po pr.) | Žilina – MAC Budapešť 4:2 (kon.)
Zvolen – Banská Bystrica 2:3 (2:4 po s.n.) | Detva – Poprad 3:4 (kon.) | Miskolc – Nové Zámky 6:2 (kon.)
MsHK Žilina
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
MAC Budapešť
Neděle 02.12.2018, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemný dobrý den, vítejte u sledovaní on-line přenosu ze zápasu 29. kola hokejové Tipsport ligy, ve kterém hokejisté MsHK Žilina přivítají na svém ledě hráče MAC Budapešť. Zápas začíná v 17:00, my si ještě před tím v krátkosti představíme oba týmy.

Žilině zatím aktuální sezóna vůbec nevychází podle představ. Vlkům patří v aktuální tabulce slovenské nejvyšší soutěže průběžné 12. místo se ziskem 26 bodů. V posledním zápase prohráli svěřenci trenéra Petra Mikuly na domácím ledě s Duklou Trenčín 1:2 po prodloužení (gól MsHK M. Hudec). Nejproduktivnějším hráčem Žiliny je český útočník Petr Beránek, který zatím nasbíral 17 kanadských bodů (9+8).

MAC Budapešť je nováčkem slovenské nejvyšší hokejové soutěže. Maďarskému celku patří v aktuální tabulce Tipsport ligy průběžné 10. místo se ziskem 34 bodů. V posledním zápase hokejisti MAC prohráli v Nitře 6:2 (góly MAC Brown a Nagy). Nejproduktivnějším hráčem MAC je Chris Bodó, který má na svém kontě 28 kanadských bodů (10+18).

Zápas v Žilině začíná v 17:00

MsHK Žilina: Mikoláš (Fučík) – Kučný, Dubeň, Jankovič, Hudec, Piegl, Bagin, Žilin – Hvíla, Podešva, Balej (C) – Jenčík, Húževka, Huna Ru. – Bárta, Ručkay J., Beránek – Síkela, Rehák, Milý – Surovka

MAC Budapešť: Rajna (Farkas) – Negrin, Dudás, Burt, Fejes, Pozsgai, Macaulay – Nagy, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Terbócs, Szabad – Pápa, Majoross, Szigeti

Rozhodčí: Konc, Müllner – Konc ml., Šefčík.

Na ledě jsou oba týmy, po zaznění slovenské hymny začne zápas.

Dozněla i státní hymna Maďarska a zápas může začít.

00:01

00:01
    Uvodní buly vyhráli hokejisté MAC.

00:43
    Martin Podešva se odvážně prodral přes trojici hostí, následná střela v podání Vlků však Rajnu nevystrašila.

01:27
    Hosté také v první útočné šanci dnešního zápasu mířili vedle Mikolášové branky.

01:55
    Kevin Szabad vletěl s pukem do útočného pásma, střela švihem z levé strany minula žilinskou branku.

02:29
    Hraje se v dobrém tempu, z pravé strany to zkusil střelou Michal Bárta, Rajna puk zakryl a český útočník se už k dorážce nedostal.

03:02
    Barnabás Majoross se dostal s pukem po pravé straně do útočného pásma, následně však přihrávkou před Mikolášovu branku nenašel adresáta.

03:22
    Menší závar před brankou MsHK, všechno však vyřešil žilinský gólman, který skryl puk do své lapačky.

03:27
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Hudec – 2 min., držení).

03:45
    Domácí krátce po buly posílají puk až za branku hostí.

04:10
    Puk znovu směřuje do obranného pásma maďarského týmu.

04:40
    Hosté už jsou rozestavění v útočném pásmu.

05:01
    Máme za sebou úvodních 5 minut první třetiny, Žilina hraje s MAC zatím nerozhodně 0:0.

05:15
    Kombinace hostí v útočné třetině, po střele z mezikruží si Mikoláš připisuje úspěšný zákrok na své konto.

05:27

05:40
    Žilinský bek Emil Bagin zkusil střelu od modré čáry z pravé strany, Rajna byl však připravený a puk zastavil.

06:05
    Hosté se v těchto chvílích mohli dostat do přečíslení, Nagyho přihrávka však nebyla dostatečně přesná.

06:19
    Oba trenéři můžou svým hráčům rozdat taktické pokyny, máme totiž reklamní přestávku.

07:10
    Výborná akce hostí, Tomáš Klempa dostal moc volného prostoru v pravém kruhu, ale Mikoláše neprostřelil. Následně to zkusil Macaulay, ale ani ten neuspěl. A do třetice ve dvou dorážkách nepochodil ani Keegan Dansereau.

07:44
    Na opačné straně pěkná akce Vlků, Rajna musel zasahovat a podržel svůj tým.

08:15
    Vhazování ve středním pásmu, blíže k brance hostí.

09:00
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Huna – 2 min., podrážení).

09:20
    Hosté okamžitě kombinují v útočném pásmu.

09:44
    Domácím se podařilo získat a puk a jdou dopředu, kapitán Balej zkušeně získává cenné sekundy.

10:01
    Máme za sebou polovinu první třetiny, v Žilině jsme gól stále neviděli.

10:29
    Do teď se Vlci dobře brání, vysloužili si i potlesk přítomných diváků.

11:00

11:33
    Domácím se naskytla dobrá možnost na přečíslení, Bárta s Beránkem to ale příliš překombinovali.

11:41
    Žilina vstřelila branku!
    Vlci pokračovali v kombinaci před Rajnym a PETR BERÁNEK pěknou střelou otevřel skóre dnešního zápasu. Asistence: Michal Bárta, Jakub Ručkay.

12:41
    Zápas dostává nový náboj a nové tempo, opticky navrch mají v těchto momentech hokejisti Žiliny.

13:32
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Burt – 2 min., sekání).

14:01
    Krásná akce domácího Michala Bárty, který vletěl do pásma po pravé straně, natlačil se před Rajnu, ale puk do sítě neprotlačil.

14:35
    Domácí hokejisti se v přesilové hře nadechli k mohutnému tlaku.

15:01
    Do konce první třetiny zůstává méně než 5 minut, Žilina vede nad MAC Budapešť 1:0, ale v přesilovce je puk momentálně až u branky Maroše Mikoláše.

15:32

15:54
    Znovu výborná kombinace Žiliny, z pravé strany pálil zkušený Rudolf Huna, jenže Miklós Rajna se stihl přesunout a pokazil kanonýrovi Vlků gólovou radost.

16:29
    Dobrou akcí pohrozili i hosté, po přihrávce zpoza branky se do pozice před Mikolášem dostal Tomáš Klempa, špatně však trefil puk a žilinský brankář nakonec vůbec nemusel zasahovat.

16:57
    Jak před chvilkou nemusel, tak teď už musí, protože hosté znovu zaútočili a Mikolášova lapačka musela být v pozoru.

17:39
    Hosté z Budapešti kombinovali v útočném pásmu, tentokrát před brankou MsHK nic zajímavého nevymysleli.

17:51
    Vhazování po levé straně brankáře Rajny.

18:02
    Krásná akce hostí, Tamás Pozsgai se pěknou stahovačkou zbavil obránců Žiliny a střelou zápěstím označil břevno branky Maroše Mikoláše!

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:18
    Domácí zavezli puk za vlastní branku a střídají.

19:52
    Krásna akce Žiliny, kterou začal i dokončil Lukáš Hvíla, po jeho střele však jeden z obránců MAC odpálil puk směřující do sítě hostí doslova golfovým úderem!

20:00

Po první třetině Žilina vede nad MAC 1:0. Jediný gól padl ve 12. minutě, kdy otevřel skóre český útočník ve službách Žiliny Petr Beránek. Druhá třetina začne přibližně v 17:51.

20:01

20:01
    Úvodní buly vyhráli hokejisté MAC.

20:40
    Dobrá kombinace Žiliny, Huna se však před Rajnou do zakončení nedostal a následně se srazil s Richardem Jenčíkem.

21:26
    Vhazování ve středním pásmu, blíže k bráně Maroše Mikoláše.

21:35
    Budapešť vstřelila branku!
    Výborná akce hostí, z pravé strany se před Mikoláše dostal ISTVÁN TERBÓCS a nechytatelně trefil levý horní roh žilinské branky! Asistence: Mátyás Odnoga.

22:34
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Jankovič – 2 min., hákování).

23:21
    Krisztián Nagy si nabruslil s pukem kousek za modrou čáru, střelou míšil výborně, ale Mikoláš dokázal puk vyrazit horním koncem své hokejky!

24:14
    Rychlý útok Žiliny, Žilin našel přihrávkou Hunu, i když byla jemně tečovaná a žilinský útočník těsně minul levou tyč Rajnovy branky!

24:34

26:20
    Opět výborně potáhl puk Rudolf Huna, přihrávkou našel Nikolaje Žilina, který však v dobré pozici namířil jen do hrudě Miklósa Rajny.

26:43
    Vlci znovu pokračovali v náporu a opět se dostávají do vedení! Po akci Lukáše Hvíly se prosadil zkušený obránce JIŘÍ KUČNÝ. Asistence: Lukáš Hvíla

27:49
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Hudec – 2 min., hákování).

28:12
    Oddechový čas domácích.

28:12
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Kučný – 2 min., napadení).

28:36

29:00
    Zkušený 42 letý útočník Žiliny Peter Húževka získal puk a vyhodil ho přes všechny čáry.

29:29
    Matej Síkela se během oslabení dostal do úniku, puk sice pod beton Rajny neprotlačil, ale v dorážce už další hráč Vlků puk do sítě dostal! Podle gesta rozhodčích však gól neplatí, protože už předtím byla přerušená hra!

29:49
    Žilina ve čtyřech.

30:07
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Burt – 2 min., krosček).

30:12

30:45
    Puk je za bránou Maroše Mikoláše, Žiliňané tak musí založit nový útok z hloubky vlastního pásma.

31:25
    Domácím přesilovka vůbec nevychází podle představ.

32:07

32:43
    Žilina znovu výborně zakombinovala v útočném pásmu, Michal Bárta však pomalým bekhendem Rajnu nepřekonal.

33:07
    Střela domácího obránce od modré čáry se dostala až před Miklósa Rajnu, ale Juraj Milý se nestihl včas otočit a dostat se k dorážce puku.

33:53
    Hosté znovu v útočné aktivitě, Mikoláš ale nemusel zasahovat.

34:12
    Velká šance Vlků, Huna s Húževkem se dostali do přečíslení 2 na 1. První jmenovaný ale namísto přihrávky volil střelu a minul Rajnovu branku!

34:55
    Žilina v obrovském tlaku v útočném pásmu.

35:42
    Momentálně to vypadá jakoby Vlci hráli přesilovou hru jenže Rajna jim zatím nedovolil navýšit vedení.

36:07
    Krisztián Nagy se vřítil do útočného pásma, střelou pořádně vyprášil výstroj Maroše Mikoláše!

36:59
    v těchto chvílích hosté kombinují v útočné pásmu.

37:34
    Domácí dnes zatím velmi dobře brání vlastní modrou čáru, znovu se jim téměř podařilo dostat do rychlého protiútoku.

38:14
    Pomalu se nám blíží závěr druhé třetiny, hosté mají rozhodně chuť ještě před sirénou vyrovnat.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:12
    Chris Bodó se šikovně prodral po pravé straně, střelou ale namířil nad Mikolášovu branku!

40:00

Po druhé třetině je v Žilině stav 2:1. Hostům se podařilo vyrovnat ve 22. minutě zásluhou Istvána Terbócsa. Domácí se ale nenechali vyvést z míry a do vedení se dostali ve 27. minutě zásluhou obránce Kučného. Třetí perioda začne asi v 18:47.

40:01

40:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

40:22
    Balej za pravé strany prověřil pozornost Miklóse Rajny.

40:44
    Zajímavá akce Žiliny, střela Lukáše Dubeně od modré čáry se odrazila od zadního mantinelu přímo před Lukáše Hvíla, který však z levé strany na Rajnu recept nenašel.

41:30
    Vhazování ve středním pásmu, blíže k brance Maroše Mikoláše.

41:56
    Třetí útok Žiliny je dnes nejlepším na ledě, třetí gól Vlků přidal JAKUB RUČKAY. Asistence: Petr Beránek.

42:30
    Domácí pokračují v ofenzivním tažení, Rajna se v těchto momentech musí cítit jako na střelnici.

43:03
    Žiliňané stáhli puk za svojí branku a střídají, další útok tedy musí založit z hloubky vlastního pásma.

43:41
    Další krásná akce třetí formace Vlků, Beránek zpoza branky nabíjel Jakubovi Ručkayovi, který však v pádě špatně trefil puk a Rajna tak měl podstatně zlehčenou úlohu.

44:28
    Nikolaj Žilin dnes poměrně často z pozice obránce podporuje útok, tentokrát však neuspěl.

45:57
    Nándor Fejes od modré čáry střelou trefil Maroše Mikoláše přímo do hrudě.

46:11
    Máme tu reklamní přestávku.

47:05
    Vhazuje se ve středním pásmu.

47:29
    Hosté se v těchto chvílích natlačili do útočného pásma, kombinovali, ale recept na přímé ohrožení žilinské branky nenašli.

47:59
    Po dlouhém čase se probrali i fanoušci a pokřikem ženou svůj tým dopředu.

48:31
    Krisztián Nagy to znovu zkoušel z pravé střelou zápěstím, Maroš Mikoláš byl připravený.

49:02
    Hosté se ale nadechli k mohutné ofenzivě, domácí obrana má plné ruce a nohy práce.

49:47
    Maroš Mikoláš je znovu v pozornosti, tentokrát puk radši podržel v lapačce a přerušil hru. Hosté však ještě něco reklamují u rozhodčí a nakonec budou hrát přesilovou hru!

49:47
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Mikoláš – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Dubeň.

50:32
    Hosté sice hrají přesilovku, ale Vlci se zatím výborně brání.

51:02
    Puk sice mají v moci hokejisté maďarského celku, ale stále jen ve vlastním obranném pásmu.

51:35
    Hokejisté MAC se usadili v útočném pásmu, střelu od modré čáry Mikoláš vyrazil a puk následně putuje ven z obranného pásma Vlků.

51:47

52:29
    Domácí už si dávají velký pozor směrem do defenzivy.

53:37
    Žilina úpěnlivě brání tři nesmírně důležité body, brání se i za cenu případného zakázaného uvolnění.

54:31
    Petr Beránek s Michalem Bártou a Jakubem Ručkayem znovu pořádně provětrali obranu hostí, ti ale už všechny své síly soustředí na útok.

55:01
    Posledních pět minut hracího času.

55:48
    Menší zmatky v žilinské obraně po nedorozumění Mikoláše s jedním z obránců, následně se však podařilo vyhodit puk aspoň do středního pásma.

56:32
    Žilina se po dlouhé době vydala na útok, střela Lukáše Dubeně z pravé strany končí na mantinelu za brankou Miklóse Rajny.

57:02
    Máme poslední reklamní pauzu, oba trenéři rozdávají poslední rady.

57:39
    Jesse Dudás se dostal do dobré střelecké pozice na pravé straně, Mikoláš byl ale připravený.

58:10
    A nás čeká ještě obrovské drama. protože po střele Jesseho Dudáse od modré čáry se k dorážce dostal ISTVÁN TERBÓCS a snižuje na 3:2! Asistence: Jesse Dudás.

58:20
    Hosté hrají power-play

59:08
    Z pravé strany trefil prázdnou branku RUDOLF HUNA! Asistence: Jiří Kučný, Matej Síkela.

Žilina zvítězila na domácím ledě 4:2 nad MAC. S tímto se s vámi loučím a budu se těšit u dalšího přenosu. (19:28:24)

Kateřina Kubatková

Branky a nahrávky: 12. Beránek (Bárta, Ručkay), 27. Kučný (Hvíla), 42. Ručkay (Beránek), 60. Huna (Kučný, Síkela) – 22. Terbócs (Odnoga), 59. Trébocs

Rozhodčí: Konc, Müllner – Konc ml., Šefčík