Chabarovsk – Barys 2:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Magnitogorsk – Omsk 2:3 (kon.)
N.Novgorod – Jaroslavl 4:2 (kon.) | Minsk – Viťaz 0:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 0:2 (kon.)
Soči – Nižněkamsk 2:3 (kon.) | Riga – Kazaň 1:3 (kon.)
HC Dinamo Minsk
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pondělí 10.12.2018, 17:30 • Minsk Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dinamo Minsk patří letos k nejhorším mužstvům KHL a po 36 odehraných zápasech se krčí na dně tabulky s 22 body a skóre 70:115. Jediný běloruský účastník ligy hrál dvakrát po sobě doma, ale nevytěžil z toho ani bod, když podlehl Nižněkamsku 1:2 a Nižnému Novgorodu 3:6.
    Nejproduktivnějším hráčem klubu je Andrej Kosticyn (10+10).

Viťaz Moskevská oblast naopak čtyřikrát v řadě bodoval, naposledy otočil zápas s dlouho neporaženým Dynamem Moskva na 2:1 a vyšvihl se na poslední postupovou příčku do play-off Západní konference. V Podolsku hrající klub nasbíral celkem 35 bodů a skóre 85:104.
    Ofenzívě Viťazu vládne produktivní Fin Miro Aaltonen (16+16), mezi obránci je nejlepší český reprezentant Vojtěch Mozík (5+10).
    Na minském ledě dokázali hokejisté Viťazu bodovat pokaždé z posledních tří střetnutí.

HC Dinamo Minsk: Enroth (Karnauchov) – Chenkel, Wiercioch, Lisovec, Blum, Gotovec, Osipov, Znacharenko – A. Kosticyn, Kovyršin, Bujnickij – Booth, Howden, Kogaljov – Těreščenko, Stěpanov, S. Kosticyn – Gavrus, Pavlovič, Volkov – Litvinov.

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Saprykin) – Mozík, Katičev, Jevsejenkov, Stasenko, Golovkov, Šinkevič, Kožemjakin – Sjomin, Aaltonen, Stoljarov – Rendulić, Švec-Rogovoj, Makejev – Komarov, Kokarev, Potěchin – Ševčenko, Petrakov, Vyglazov.

Rozhodčí: Fatějev, Fraňo – Ivanov, Černyšov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ruská státní hymna před poloprázdnou halou dozněla, běloruská se právě line z reproduktorů. Na modrých čarách stojí nastoupeni hokejisté Minsku v dresech stejné barvy, Viťaz bude hrát v bíločervené kombinaci.

00:01

0:31
    Nečekaně se kotouč odráží mezi kruhy před Aaltonena, který pálí pohotovým příklepem do Enrothovy výstroje.

0:47
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (David Booth – 2 min., vražení na hrazení).

1:21
    Na trestné lavici sedí třináctý útočník Litvinov, neboť zkušený Američan si při svém faulu sám ublížil a musí být na střídačce ošetřen. Domácí čtveřice zatím vyhazuje přes všechny čáry.

2:01
    Mozíkovu tvrdou ránu nedokázal tečovat na brankovišti Aaltonen.

2:47
    Hosté ve druhé minutě přesilovky sevřeli Bělorusy před jejich bránou, ti těžké chvilky přežili.

3:37
    Tlak Viťazu pokračuje i v plném počtu na obou stranách. Alexandr Jevsejenkov míchal s kotoučem na modré čáře, snažil se téměř tanečními pohyby ramenem zmást protihráče, jeho rána pak letí do zadního hrazení.

4:53
    Dmitrij Bujnickij přivezl první nebezpečí pro branku hostů, jeho střelu z levého křídla chytá Joni Ortio.

5:50
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kogaljov – 2 min., podrážení).

6:46
    Hezky secvičená souhra Viťazu v útočném pásmu, jenže na závěr Kokarevovi přeskočil puk hokejku.

7:57
    Už po návratu Kogaljova na led pálí znovu český reprezentant Vojtěch Mozík, domácí celek i toto oslabení zvládl.

9:03
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Gól z ničeho. Po zákroku brankáře hostů vyhazoval Golovkov kotouč geniální žabičkou zpoza vlastní brány na červenou čáru, kde ho za jízdy přebral ALEXANDR ŠEVČENKO a rychlým zakončením přes obránce prostřelil Enrotha.
    Asistence: Igor Golovkov, Joni Ortio.
    9:03 Alexandr ŠEVČENKO - 0:1

9:47
    Komerční přestávka, následovat bude vhazování před brankou Viťazu.

10:30
    Hokejisté Minsku převzali iniciativu a Ortio musel krýt Blumovu pumelici od modré čáry.

11:47
    Dinamo bylo blízko vyrovnání, po Kovyršinově zadovce od koncové čáry zblízka přestřelil najíždějící Andrej Kosticyn.

12:08
    Další komerční přestávka v minské aréně.

13:25
    Po pasivnějším úseku se ukázali také hosté. Alexandr Pavlovič si nabruslil obloukem zleva do středu, jeho střelu po zemi kryje Enroth rozklekem.

13:59
    Rychlý útok ruského celku zakončoval Rendulić, "zubry" opět podržel Jhonas Enroth.

16:27
    Obě mužstva se střídají v útocích,ale účinně postavené hradby na modrých čarách už dlouho nikdo nepřekonal.

17:02
    Před dotírajícím Gavrusem raději přikryl kotouč lapačkou na ledě Ortio.

17:24
    Blum pálil po pobídce Andreje Stěpanova z vrcholu kruhu do odkryté části brány, Ortio se stačil přesunout a vyrazit.

18:10
    Petrakov vypíchl kotouč Boothovi a hosté mohli jet tři na dva, jenže neudržel stabilitu na bruslích a bez cizího zavinění padl na led.

18:36
    Joni Ortio přežil další závar před svou bránou.

19:45
    Obránci Viťazu drží kotouč za vlastní bránou a čekají na sirénu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Běloruský celek v úvodu utkání přežil 4 minuty pod tlakem v oslabení, pak ale špatně vystřídal a Ševčenko je za to bleskovou přímočarou akcí potrestal. Stav 0:1 platí od 10. minuty až do konce úvodní třetiny, Minsk si sice pár náznaků šance vytvořil, ale Ortio musel řešit pouhé čtyři střely.
    Statistiky:
    Střely na bránu 4:10, vhazování 11:5, hity 7:1, čas v útoku 2:34 – 4:33, vyloučení 2:0, bez využití.

Další třetina začne přibližně v 18:22.

20:01

21:06
    Kotouč skončil na střídačce hostů, vhazuje se ve středním pásmu.

21:35
    Borna Rendulić vymotal dva protihráče, jenže jeho střílenou přihrávku po ledě nikdo nezachytil. Až Potěchin zadovkou vrátil na Nikitu Komarova a teprve ten přinutil tvrdou ranou Enrotha zasahovat.

22:53
    Kotouč si navedl na střelu Andrej Kosticyn, přes obránce švihem pálí do Ortiovy výstroje.

23:55
    Zubři opět přežili několik nebezpečných závarů. Jevsejenkov si nabruslil až před gólmana, zblízka skulinku nenašel.

24:54
    Gotovec odolal obtěžování a vyvezl kotouč z vlastního pásma, domácím je však odpískán ofsajd.

25:50
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ivan Petrakov – 2 min., hákování).

26:14
    Domácí si povozili soupeře na kolotoči, jeden z hokejistů Viťazu dokonce přišel o hůl. Lisovcovu střelu zápěstím však kryje učebnicovým semaforem spolehlivý Ortio.

27:22
    Sergej Kosticyn na sebe na pravém křídle natáhl pozornost obránců a mezi kruhy našel Wierciocha, jehož bomba příklepem letí těsně vedle.

28:20
    Hraje se pět na pět, Gavrusův průnik se ještě pokoušel zužitkovat dorážkou Alexandr Pavlovič, avšak kotouč pevně drží finský brankář Viťazu.

29:03
    Na bránu se rozjel domácí Chenkel, ve finále posouval kotouč zadovkou na Andreje Kosticyna, ten rovněž přihrával ještě za sebe a až Kovyršin z další vlny vystřelil. Ortio znovu vyráží.

30:18
    Stěpanov ujížděl po propadnutí hostů ve středním pásmu sám jeden na jednoho, zakončit si netroufl, o puk přišel a Viťaz vyhazuje na zakázané uvolnění.

30:45
    Ortio po střele od modré nevěděl, kde má puk. Naštěstí pro něj mu proklouzl mezi betony, otřel se o tyčku a skončil vedle klece.

32:56
    Dobrou minutu držel čtvrtý útok Viťazu puk podél hrazení v útočném pásmu. Nakonec se prokombinoval k bekhendovému zakončení po ledě, které si švédský brankář Dinama pokryl.

33:11
    Po vhazování před minskou bránou vyletěl kotouč do hlediště a to je příležitost pro vyhlášení komerční přestávky.

33:45
    Artur Gavrus nastartoval na pravém křídle turbo, ujel hostující obraně, dobře mířenou střelu pod břevno Ortio vyráží.

34:21
    Ortio riskantně vyrazil rozehrát do rohu kluziště, u kotouče byl pozdě a couval zpátky tak usilovně, až při tom ztratil hůl. Spoluhráči Fina podrželi a nepustili Dinamovce do zakončení.

35:13
    Blum vybojoval pásmo pro hokejisty Viťazu.

36:10
    Gól visí na vlásku, ale Ortio stále drží čisté konto. Andrej Kosticyn vypálil přes obránce z pravého kruhu na zadní tyč, přestože měl brankář Viťazu zakrytý výhled, stačil vykopnout beton a vyrazit.

36:33
    A znovu Andrej Kosticyn, stahovačkou si navedl puk do středu a švihem posílá kotouč do Ortiovy výstroje.

38:10
    Další úsek proběhl uprostřed ledové plochy bez šancí, stihne Minsk ještě do sirény vyrovnat?

39:20
    Naopak s nebezpečnou akcí jsou tu hokejisté z Podolsku, rána proletěla nad domácí klecí.

39:49
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Borna Rendulić – 2 min., hákování).

39:58
    Domácím nezbývalo moc času, i když vyhráli buly. Jevgenij Lisovec dostal nabito od Kovyršina a svou ránu roztříštil o zadní mantinel.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Prostřední část gól nepřinesla. Domácí hokejisté vyrovnali hru, chvílemi získávali i velkou převahu, jenže Ortia se jim překonat nepodařilo. Stále tak platí skóre, které určila branka hostujícího Ševčenka z 10. minuty.
    Statistiky po dvou třetinách:

Další třetina začne přibližně v 19:15.

40:01

41:20
    Běloruskému celku se v pokračující přesilovce vůbec nedaří založit útok a diváci poprvé nespokojeně pískají.

41:52
    Blumův slabší pokus po ledě neprošel ani před bránu a vyloučený Rendulić už je na ledě.

42:20
    Z protiútoku si Kokarev obhazoval v situaci 1 na 1 obránce Bluma, finta nevyšla.

43:46
    Zakázané uvolnění Dinama.

44:08
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Katičev – 2 min., podrážení). Ruský obránce fauloval Andreje Kosticyna při objíždění brány.

44:16
    Domácí vyhráli buly a Quinton Howden mířil mezi Ortiovy betony. Vhazování se po 8 vteřinách zopakuje.

44:43
    Howden zůstal na ledě a na brankovišti natahoval dlouhou hůl k teči. Hosté se ubránili a vyhazují.

45:26
    Domácí znovu rozehráli přesilovkovou kombinaci, spolupráci s Kovyršinem a Lisovcem využil k ráně příklepem Dmitrij Bujnickij a Ortio se dnes už poněkolikáté vyznamenal semaforem.

46:08
    Tahle přesilovka byla v podání Dinama mnohem vydařenější, ale i teď vydržel vyloučený hráč Viťazu na trestné lavici celé dvě minuty.

47:50
    Útoky se přelévají ze strany na stranu, domácím se krátí čas a viditelně pospíchají.

49:20
    Skoro čtyři minuty se hrálo bez přerušení, než rozhodčí odpískali zakázané uvolnění Dinama.

49:55
    Klub z běloruské metropole dovezl kotouč k Ortiovi, který ho pro jistotu schovává ve své výstroji. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho brankou.

50:00
    Dnešní utkání sleduje 7535 diváků.

51:30
    Bujnickij s Kovyršinem kroužili pásmem a vyměňovali si přihrávky, jenže hokejisté Viťazu stíhají bruslit a vykrývat prostory, domácí se nemohou dostat do šance.

52:33
    Na jedné straně střílel Howden nepřesně, z protiútoku Rendulić do brankáře.

53:44
    Wiercioch neskutečnou dělovkou z kruhu pro vhazování připravil Ortiovi další pernou chvilku. Dorážel Bujnickij, naštěstí pro brankáře Viťazu netrefil čistě a Ortio kotouč zalehl v brankovišti.
    53:44 Wierciochovu dělovku i dorážku Bujnického kryje Ortio

54:05
    Střely na bránu ve třetí třetině 9:2. Podmoskvané si oddechnou jen na chvilku, po vyhození přes všechny čáry se hra vrací před jejich branku.

55:16
    Další vhazování v útočném pásmu Dinama Minsk. Domácí by si vyrovnání zasloužili, jenže na zásluhy hokej někdy nebere zřetel...

56:33
    Střelu hostujícího Vyglazova přizvedl Lisovec do ochranné sítě.

57:40
    Jevgenij Lisovec čeká za brankou na střídající spoluhráče. Domácím se rychle krátí čas.

58:16
    Akci Minsku hatí ofsajd.

59:13
    Ze strany domácích už je to křeč. Zakázané uvolnění přesouvá hru před Enrotha.

59:31
    Enroth rychle bruslí na střídačku, hosté netakticky vyhazují na zakázané uvolnění.

59:43
    Makejeva vzali dva hokejisté v modrém do klinče a zabránili alespoň druhému gólu v síti své prázdné klece.

Česká stopa

Vojtěch Mozík (VTZ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:59

V běloruské metropoli dnes padl jediný gól, jeho autorem byl již v 10. minutě hostující Alexandr Ševčenko a Viťaz tak připisuje do tabulky dva body za fotbalový výsledek. Domácí hokejisté měli v poslední třetině obrovskou převahu a několik slušných šancí, na střely vyhráli 11:2, čisté konto však slaví Joni Ortio.
    Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 25:18, vhazování 34:21, hity 14:7, čas v útoku 11:36 – 8:56, vyloučení 2:3, bez využití. (19:49:30)