Buffalo – Florida 2:5 (kon.) | NY Rangers – Anaheim 3:1 (kon.) | Philadelphia – Detroit 3:2 (kon.)
New Jersey – Toronto 2:7 (kon.) | Minnesota – San Jose 0:4 (kon.) | Chicago – Nashville 2:1 (kon.)
Dallas – Calgary 2:0 (kon.) | Edmonton – St. Louis 1:4 (kon.) | Arizona – NY Islanders 1:3 (kon.)
Vancouver – Tampa 2:5 (kon.) | Los Angeles – Winnipeg 4:1 (kon.)
New York Rangers
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Anaheim Ducks
Středa 19.12.2018, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Hokejisté New Yorku Rangers pevně doufají, že se jim doma konečně podaří přerušit negativní šňůru porážek. Jenže se třemi prohrami v řadě přivítají na svém ledě rozjetý Anaheim, který vyhrál čtyřikrát za sebou a navíc z posledních 10 zápasů jich vyhrál hned 9. Jak se s formou Duck popasuje tým, jenž naopak osmkrát z posledních 10 zápasů prohrál?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Pionk, M. Staal, DeAngelo, Skjei, McQuaid, Br. Smith – Zuccarello, Zibanejad, Chytil – Bučněvič, K. Hayes, Kreider – Naměstnikov, B. Howden, Vesey – R. Strome, L. Andersson, Nieves.

Anaheim Ducks: Ch. Johnson (Gibson) – Montour, H. Lindholm, Manson, Ja. Larsson, Dotchin, Mahura – O. Kaše, Getzlaf, Åberg – Silfverberg, Kesler, Cogliano – Sprong, Henrique, N. Ritchie – Gibbons, Rowney, Sherwood..

00:01

00:14
    Hra byla hned na začátku přerušena kvůli přihrávce rukou domácích.

00:58
    Kašeho bekhendové zakončení se stalo kořistí Georgijeva.

02:30
    Hraje se delší úsek bez přerušení, ale také bez šancí na obou stranách.

03:17
    Přerušuje se až po vyloučení Nievese za držení. Anaheim si zahraje přesilovku.

04:02
    Rangers vyhazují po zblokované střele Aberga.

04:31
    Anaheim znovu přichází o útočné pásmo.

04:58
    Rangers se výborně brání, kotouč opět doletěl až k Johnsonovi.

05:17

05:41
    Nieves se dostal po oslabení do útoku, ale s pukem zajel až příliš blízko brankoviště, a už puk přes Johnsona nezvedl.

06:27
    Rychlý kontr Rangers zakončený nepřesnou střelou od modré. Kotouče se zmocnili hráči Anaheimu.

07:14
    Kotouč po střele Nievese skončil v ochranné síti. Komerční přestávka.

07:19
    Pionk se po vhazování tlačil ke střele, ale trefil jen bránícího Kašeho.

08:29
    Hayes se rychle vrátil do útočného pásma, jeho střela zápěstím byla sražena do ochranné sítě.

09:55
    Delší pasáž bez přerušení, které ale zcela schází tempoů Rychlému hokeji nepřeje ani komornější atmosféra v ochozech.

10:27
    Hra je při útoku Anaheimu přerušena po sražení puku na střídačky. Komerční pauza.

11:19
    Bučnevič dostal přihrávku od Kreidera na útočnou modrou, ale nepodařilo se mu obejít obránce hostů a o kotouč přišel.

12:19
    Henrique se mezi kruhy dostal k prudkému zakončení, které Georgijev vytěsnil na zadní mantinel.

13:04
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Ryan Strome – 2 min., hákování).

13:09
    Georgijev hned po vhazování musel likvidovat střelu Kačerů.

13:24
    Rangers se podařilo vyhodit kotouč pryč ze svého pásma.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

14:15
    Rangers vyrazili v oslabení ve dvou proti jednomu, jejich zakončení Johnson vychytal, ale poté se strhla mela před i za brankou Duck. Getzlafovi se nelíbilo Namestnikovovo klepání do brankáře a srazil soupeře k zemi. Rus si to nenechal líbit a rukavice šly na led.

14:15
    Padne hned několik trestů, také Kesler dostane dvě minuty za krosček na Skjeie, kterého doslova zboural před brankovištěm.

14:15
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Kesler – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Getzlaf – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Vladislav Naměstnikov – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

14:44
    Kreider z bezprostřední blízkosti minul branku Johnsona.

16:10
    Hraje se dlouho bez přerušení, útoky ale střelbou nekončí.

16:45
    Kotouč skončil mezi diváky. Komerční přestávka.

17:40
    Ducks se tlačí do útoku po nahození Spronga, které vyráží Georgijev.

18:33
    Postavení mimo hru Anaheimu.

19:11
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jake Dotchin – 2 min., hákování).

19:20
    Anaheim vyhodil kotouč ze svého pásma.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina branku nepřinesla, a nepřinesla ani nějaké střelecké hody, Anaheim vede na střely 8-5.

Další třetina začne přibližně v 02:03.

20:01

20:57
    Johnson střelu zpoza kruhů vyrazil mimo svou klec.

22:02
    Rangers byli v přechodu do útoku zastaveni postavením mimo hru.

22:24
    Napřed Ritchie minul branku Georgijeva, vzápětí byl Dotchin zblokován obráncem.

24:19
    Dlouhou pasáž bez přerušení ukončilo zakázané uvolnění Anaheimu po nepřesné rozehrávce.

24:25
    Po vhazování se ke střele napřahoval Montour, ale bal zblokován.

24:59
    Icing pro změnu zahráli domácí hráči.

25:35
    Kaše se po průniku do útoku dostal do levého kruhu, jeho střela ale orazítkovala jen zadní mantinel.

26:03
    Další zakončení Kašeho z levého kruhu, opět mimo, tentokrát ale za přispění domácího beka.

26:38
    Tlak Anaheimu končí střelou Henriqua, jíž Georgijev vyrazil do ochranné sítě. Komerční pauza.

27:24
    Rangers se dvakrát snažili dostat do útočného pásma, dvakrát ale byli obráni o puk a z útočných snah sešlo.

28:12
    Getzlaf se z levého kruhu neprosadil, Georgijev drží puk ve své moci.

29:52
    Útok hostů byl přerušen po faulu Zibanejada, který odchází na trestnou lavici za podražení.

30:07
    Dvě rychlá zakončení Anaheimu byla zablokována.

31:04
    Nieves vyrazil do útoku v oslabení, jeho zakončení Johnson chytá.

31:52

31:54
    Krátce po návratu Zibanejada na led se ke střele zpoza pravého kruhu dostal Kaše, Georgijev kotouč chytá a přerušuje hru. Komerční přestávka.

32:42
    Kreider se tlačil mezi kruhy, jeho tvrdá střela byla zablokována.

32:47
    Přihrávka rukou hostujícího týmu vykazuje hru do středního pásma.

33:42
    Kaše dnes už poněkolikáté poslal rychlou ránu jen na zadní mantinel. Zatím se mu nepodařilo dobře seřídit mířidla.

34:09
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! PONTUS ABERG chtěl přihrávat mezi kruhy na najíždějícího Kašeho, ale domácí si puk srazili za vlastního brankáře. Asistence: Ryan Getzlaf, Ondřej Kaše.
    34:09 Pontus ÅBERG - 0:1

35:07
    Duck si zahrají po komerční přestávce přesilovku. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Kreider.

35:45
    Rangers vyhazují puk přes všechny čáry.

36:09
    Georgijev šel do pravé strany a musel bleskově zareagovat na Kašeho střelu do protipohybu. Lapačkou se mu podařilo puk vytěsnit!

36:38
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Silfverberg je potrestán za držení.

37:07
    Začíná zkrácená přesilovka New Yorku.

37:50
    Domácím se podařilo dostat puk do útočného pásma a usadit se v něm.

38:09
    Bez střely na branku jsou ale zase vyhnáni mimo.

38:38

39:01
    Rangers drží pozice v útočném pásmu, ke střele se jim ale nedaří prosadit.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině utkání se dokázali trochu šťastným gólem prosadit hokejisté Anaheimu, kteří vedou po 40 minutách 1:0.

Další třetina začne přibližně v 02:58.

40:01

41:00
    Třetí třetina zatím na začátku pokračuje v duchu celého zápasu. Tempo rozhodně není strhující a se střelbou se šetří.

41:36
    Namestnikov si vybruslil zpoza branky, střelou po ledě trefil beton Johnsona.

41:57
    Hra se rychle přesunula před branku domácích, Mahura od levého mantinelu míjí svůj cíl.

42:52
    Hra byla přerušena, vhazovat se bude před Johnsonem.

44:08
    Zibanejad zblokoval střelu od modré.

44:39
    Na druhé straně Filip Chytil marně zkoušel využít najetí mezi kruhy a trefil jen nohu bránícího hráče.

45:30
    Velká šance domácích, kteří vyrazili ve dvou proti jednomu, ale Vesey z pravého kruhu nepropálil skvěle chytajícího Johnsona.

45:52
    Krátký nápor na hostujícího brankáře, který zlikvidoval další dvě střely soupeře, než se mu podařilo přerušit hru.

46:30
    Johnson je teď v permanenci, další střelu z levého kruhu vyrazil daleko od své branky.

46:52
    Příliš blízko se dostala kombinace domácích a Johnson si pohlídat puk betonem.

47:40
    Hra začíná nabírat na obrátkách, tempo se výrazně zvyšuje. Je to zásluha hlavně domácích, kteří potřebují vyrovnat.

48:10
    Getzlaf je napadán při rozehrávce a nedaří se mu dostat puk ze svého pásma.

48:20
    Domácí vybojovali puk a Pionk tvrdě vypálil od modré. Johnson kotouč ukryl do výstroje a přerušil hru. Komerční přestávka.

49:20
    Po komerční přestávce zase tempo hry výrazně opadlo.

49:52
    Rangers právě vstřelili branku!
    Gól z ničeho, ale po parádní souhře domácích! Hutton zavezl puk do útočného pásma a briliantní přihrávkou na střed našel mezi kruhy najetého VLADISLAVA NAMĚSTNIKOVA, jenž střelou z první poslal puk za Johnsona. Asistence: Brett Howden, Jimmy Vesey.
    49:52 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 1:1

via Gfycat

50:40
    Zuccarello se už zase tlačí do útočného pásma.

51:35
    Závar před brankou Anaheimu, hned tři domácí hráči byli v rozmezí několika metrů před Johnsonem, ale ohrozit jeho branku se jim nepodařilo.

52:39
    Johnson má kotouč pod lapačkou a přerušuje hru. Rangers byli v posledních minutách jasně lepším týmem a rozdílový gól je nejspíš otázkou času. Komerční pauza.

53:32
    Po vhazování před Johnsonem se domácí dostali ke střele, která prolétla těsně mimo.

53:38
    McQuaid pálil od modré, ale na brankáře Anaheimu puk neprotlačil.

53:54
    Ducks při útoku byli odraženi jen za cenu vystřelení puku mezi střídačky.

54:56
    Chytil bojoval o puk u mantinelu, dokázal si vybruslit do prostoru, prokličkovat mezi kruhy a uvolnit spoluhráče, který ohrozil Johnsona.

55:10
    Brankář hostů přerušuje hru. Komerční pauza.

55:47
    Georgijev se vydal za branku, aby rozehrál kotouč před dojíždějícím soupeřem.

56:20
    Anaheim aktivně napadal rozehrávku domácích, ale k puku se nedostal.

56:39
    Vesey z levého kruhu poslal pohotovou střelou na Johnsona, který puk srazil vedle brankoviště a poté ukryl pod lapačku.

56:52
    Ducks se dostali do postavení mimo hru.

57:25
    Johnson byl po zákroku tvrdě trefen dojíždějícím Chytilem, který se snažil brankáři Anaheimu sice vyhnout, ale při souboji s obráncem do něho tvrdě vrazil. A následně sám skončil v brance.

57:25
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Filip Chytil – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

57:36
    Zblokovaná střela od modré a Rangers vyhazují.

58:01
    Domácí opět nutí soupeře vrátit se pro puk do vlastního pásma.

58:18
    Střela hostí skončila na zadním mantinelu a dál vyletěla mimo kluziště.

58:22
    Po vhazování Rangers okamžitě vyhazují.

58:35
    Postavení mimo hru Anaheimu. Hosté, místo souvislého tlaku na branku soupeře, mají problém s usazením v útoku.

58:35
    Oddechový čas pro hosty.

58:52
    Ducks musí zakládat útok z vlastního pásma. Konečně se jim podařilo usadit v útoku.

59:20
    Bylo signalizováno vyloučení na straně Ducks, to se už ale v oslabení vyřítil do útoku KEVIN HAYES, jehož střelu sice Johnson zachytil, ale neudržel! Puk mu mezi betony propadl za záda do branky a Rangers se v oslabení ujímají možná rozhodujícího vedení! Asistence: Vladislav Naměstnikov.
    59:20 Kevin HAYES - 2:1

59:23
    Johnson po vyhraném vhazování svých spoluhráčů peláší na střídačku.

59:41
    Je definitivně rozhodnuto! Do prázdné branky se ze středního pásma trefil FILIP CHYTIL! Asistence: Vladislav Naměstnikov, Mika Zibanejad.
    59:41 Filip CHYTIL - 3:1

via Gfycat

Anaheim po čtyřech výhrách v řadě musí překousnout hořkost porážky. Do zápasu s Rangers sice vstoupil lépe a ve druhé třetině se ujal vedení, ale třetí třetina patřila střelecky, i herně, domácím Rangers. Těm se třemi góly v posledních 10 minutách podařilo vývoj zápasu otočit a ukončit vlastní šňůru tří zápasů bez výhry.

Ondřej Kaše (ANA) 0+1, 3 střely, čas na ledě 19:06

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:40:14)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 50. Naměstnikov (B. Howden, Vesey), 60. K. Hayes (Naměstnikov), 60. Chytil (Naměstnikov, Zibanejad) – 35. Åberg (Getzlaf, O. Kaše)