Buffalo – Florida 2:5 (kon.) | NY Rangers – Anaheim 3:1 (kon.) | Philadelphia – Detroit 3:2 (kon.)
New Jersey – Toronto 2:7 (kon.) | Minnesota – San Jose 0:4 (kon.) | Chicago – Nashville 2:1 (kon.)
Dallas – Calgary 2:0 (kon.) | Edmonton – St. Louis 1:4 (kon.) | Arizona – NY Islanders 1:3 (kon.)
Vancouver – Tampa 2:5 (kon.) | Los Angeles – Winnipeg 4:1 (kon.)
Los Angeles Kings
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Winnipeg Jets
Středa 19.12.2018, 04:38 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Hokejisté Los Angeles se pokusi v noci na středu prosadit v domácím prostředí proti rozjetému Winnipegu, který se přetahuje s Nashvillem o první místo v Západní konferenci.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Doughty (A), Forbort, Walker, Muzzin, Fantenberg, D. Brickley – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – Toffoli, J. Carter (A), Kempe – Luff, Amadio, Wagner – Ščerbak, N. Thompson, Leipsic.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Morrissey, Byfuglien (A), Chiarot, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler (C), Scheifele (A), Ehlers – Laine, Little, Connor – B. Tanev, Lowry, Perreault – Appleton, Roslovic, Lemieux.

Rozhodčí: Kozari, Lambert – Gibbs, Nowak.

00:01

01:00
    Duel začal dlouhou pasáží bez přerušení. Oba týmy se zatím především oťukávají a ke střelám se nedostávají.

01:11
    Trouba zkusil spíš propagační střelu od modré, aby vyzkoušel připravenost Quicka.

02:56
    Stále se hraje, stále ještě nebyla hra přerušena. Brownovu střelu z hranice kruhů Helleybuck vyrazil.

03:23
    Muzzin a Kopitar zkoušeli štěstí při střelbě, ale puky létaly jen na zadní mantinel, nikoliv na brankáře Jets.

03:44
    Hra se přesunula před Quicka. Hosté výborně napadali rozehrávku soupeře a Scheifele se dostal k rychlé střele zpoza kruhů. Quick vyráží.

04:45
    Stále se hraje. Hellebuyck si připsal dva zákroky po střelách od modré.

05:05
    Winnipeg se snaží v útočném pásmu o kombinaci.

05:18
    Little poslal kotouč na Quicka, který bez problémů vyráží.

05:40
    Vysoké nahození hostů končí v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

07:13
    I druhá herní pasáž přinesla poměrně dlouhou hru bez přerušení. Tentokrát bylo přerušeno po zákroku Quicka, který se za střelou Chiarota natáhl vedle branky. Komerční přestávka.

08:30
    Lowry nadvakrát ohrozil branku domácího týmu, ale v obou případech ho dokázal Quick vychytat.

08:54
    Scheifele se snažil protlačit k brankovišti, svou střelu poslal ale jen do bránícího hráče před sebou.

09:20
    Hellebuyck ramenem vyrazil střelu Luffa do ochranné sítě.

09:57
    Appleton se výborně dostal mezi kruhy a vyslal vysoký puk s úmyslem trefit prostor pod víkem. Jenže přestřelil.

10:50
    Stále se hraje, u puku jsou domácí hokejisté, kteří ho mají ve svém pásmu.

11:23
    Snaha o rozehrávku přes střední pásmo končí zakázaným uvolněním Los Angeles.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:35
    Po dalším přerušení hry je na řadě komerční přestávka.

13:00
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    AUSTIN WAGNER tečoval střelu Brickleyho, která se odrazila od vyrážečky Hellebuycka do vzduchu a spadla za záda brankáře Winnipegu. Vracející obránce se snažil poskakující puk odpálit, ale ten mu přeskočil hokejku a doskákal do branky. Asistence: Daniel Brickley.
    13:00 Austin WAGNER - 1:0

via Gfycat

13:13
    Domácí se dopustili postavení mimo hru.

13:50
    Bude se vhazovat před Hellebuyckem, který přerušil hru.

14:17
    Další střela na hostujícího brankáře. Ten se musel popasovat s rychlým zakončením z levého kruhu. Komerční přestávka.

15:02
    Lowry se vydal k mantinelu, aby trefil tělem Jakea Muzzina, ten ale vyskočil do vzduchu a uštědřil sám soupeři těžký hit, při kterém trefil soka i loktem. Rozhodčí to posoudili jako napadení. Dvě minuty.

15:30
    Los Angeles vyhazují puk ze svého pásma.

15:53
    Snaha o návrat končí postavením mimo hru Winnipegu.

16:22
    Laine z levého kruhu vyslal prudkou střelu, kterou Quick vyráží.

16:47
    Morrisey z podobné pozice rovněž nechal vyniknout brankáře Quicka, který vyráží.

17:02

17:20
    Bude se vylučovat na straně Winnipegu. Dvě minuty dostává za sekání Morrissey.

17:50
    Po ztrátě pásma se Kings vydali bleskově středem zpět do útoku, Carter těsně minul branku soupeře a tlačil se k dorážce za odraženým pukem. Hellebuyck si ale prostor u tyčky pohlídal.

19:34
    Wagner se snažil z levé strany přenést hru do pravého kruhu na Thompsona, tomu ale prudká přihrávka přeskočila hokejku.

19:53
    Ještě jedno přerušení v první třetině.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina sice přinesla mírnou střeleckou převahu Winnipegu, ale gólu docílil pouze domácí Wagner. Los Angeles tak odchází do kabin za stavu 1:0.

Další třetina začne přibližně v 05:34.

20:01

20:21
    Puk byl protečován mimo kluziště mezi diváky.

20:30
    Zakázané uvolnění domácích.

21:05
    Kopitarovo zakončení bylo sraženo do ochranné sítě.

21:52
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Little nahazoval před branku, Quick se už přesouval a přišla teč MATHIE PERREAULTA, po níž puk propadl za záda domácího brankáře. Asistence: Bryan Little, Josh Morrissey.
    21:52 Mathieu PERREAULT - 1:1

23:13
    Leipsic od mantinelu vypálil na Hellebuycka, který vyráží.

24:25
    Brown z pravého kruhu napálil pouze Hellebuyckův beton.

24:59
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Connor Hellebuyck – 2 min., podrážení). Trest odpyká Nikolaj Ehlers.

25:46
    Los Angeles sice vstřelilo gól po trefě Jakea Muzzina od modré, ale gól není uznán kvůli předchozímu postavení mimo hru.

26:04
    Winnipeg vyhodil puk ze svého pásma.

26:20
    Tvrdá rána z pravého kruhu byla vytěsněna Hellebuyckovým ramenem.

26:59

27:24
    Connor dvakrát pálil zpoza kruhů, ale v obou případech míjí klec Los Angeles.

28:45
    Střela Luffa byla zblokována, Hellebuyck puk zachytil a přerušil hru. Komerční přestávka.

29:08
    Teď už Los Angeles střílí vedoucí branku. Drew Doughty se dostal k odraženému puku a poslal ho skrz brankoviště k ALEXI IAFALLOVI, jenž skóruje do prázdné branky. Asistence: Drew Doughty, Anže Kopitar.
    29:08 Alex IAFALLO - 2:1

via Gfycat

29:44
    Velký závar před brankou Hellebuycka, který ale odolal i dorážce Toffoliho! Domácí měli velkou šanci na třetí gól.

30:10
    Další šance domácích! Ti dostali puk za obranu, ale Hellebuyck nájezd soupeře zlikvidoval.

30:44
    Doughty od modré minul.

32:10
    Hraje se dlouhá pasáž bez přerušení. Oba týmy se střídají ve vedení puku a snaží se ohrozit branku soupeře. Appleton byl z pravého kruhu vychytán.

32:35
    Komerční přestávka.

33:17
    Střela Byfugliena zapadla Quickovi do lapačky.

34:03
    Po přerušení hry přichází komerční přestávka.

35:10
    Domácí se snaží proniknout do útočného pásma, ale nedaří se jim prosadit přes modrou čáru.

36:05
    Winnipeg tlačí na brankáře Quicka, ten se má co ohánět. Vyrazil hodně nepříjemnou střelu na pravou tyč.

36:20
    Další velká šance hostů, Quick v leže vyráží.

36:49
    Trouba z prostoru před brankovištěm zakončoval z bekhendu, ale Quicka neprosadil.

38:08
    Tlak Winnipegu nic nepřinesl, naopak pustil do úniku AUSTINA WAGNERA, který před Hellebuyckem zamíchal pukem a prostřelil ho. Asistence: Matt Luff.
    38:08 Austin WAGNER - 3:1

38:42
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Adrian Kempe – 2 min., nedovolené bránění).

38:58
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., hákování).

38:59
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ačkoliv Winnipeg ve druhé třetině srovnal skóre zápasu, domácí se dvěma góly ve druhé polovině opět vrátili do vedení a míří za překvapivým a velmi cenným vítězstvím.

Další třetina začne přibližně v 06:32.

40:01

40:40
    Kopitarovu střelu z mezikruží Hellebuyck vyrazil jen na hokejku najíždějícího Browna, jehož dorážku ale také zlikvidoval. Poté stihl i rozehrát a nepřerušil hru.

40:42
    Oba týmy jsou v plném počtu.

41:38
    Útok Los Angeles zastavilo postavení mimo hru.

42:14
    Přihrávka rukou zastavila rodící se akci Kings.

42:33
    Wheelerova rána od modré zapadla do dobře postaveného Quicka, který přerušuje hru.

43:29
    Opět Quick v permanenci, musel se vracet po zákroku do branky, aby zastavil nepříjemnou dorážku, proti které se vrhl skokem! A puk odrazil mimo nebezpečí.

44:15
    Zakázané uvolnění Los Angeles.

44:40
    Amadio se tak dlouho snažil vykličkovat s pukem do střelecké pozice, až o něho přišel.

45:40
    Daleké nahození Los Angeles musel Hellebuyck betonem odvrátit do rohu kluziště, kde se puku zmocnil Byfuglien.

46:22
    Hra se hodně rychle přelévá ze strany na stranu.

47:20
    Hraje se dlouho bez přerušení, stále ve stejném duchu. Oba týmy se snaží rychle přejít do útoku, o puk však záhy přichází.

47:48
    Hellebuyck si k sobě stáhl nahozený puk a přerušil hru. Komerční přestávka.

48:26
    Hra je zastavena kvůli postavení mimo hru domácích. Ti jsou zatím s vývojem třetí třetiny spokojení, ustáli těžké chvíle a pomalu se přibližují k cennému úspěchu.

49:32
    Obránce Winnipegu zastavil svou bruslí nepříjemnou střelou zpoza kruhů, která mířila na Hellebuycka.

50:03
    Dělovku od modré hostujícího týmu dokázal Quick rychlým poklekem vyrazit.

50:50
    Morrissey střílel od modré, ale Quick opět dokázal zasáhnout a nedopřává Winnipegu radost z kontaktní branky!

50:56
    Kopitarovo nahození od červené čáry Hellebuyck raději ukrývá do lapačky. Komerční pauza.

51:50
    Jets se snaží převzít otěže zápasu, ale Los Angeles svou aktivitou jim hodně tíží situaci.

52:16
    Wheeler od modré netrefil Quickovu branku.

52:53
    Hellebuyck musel přerušit hru po střele zpoza kruhů, aby nedopustil hrozící dorážku.

53:26
    Šance pro Winnipeg. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí domácí Kempe.

53:40
    Kings vyhazují.

54:01
    Velmi rychle domácí znovu posílají puk až do obranné třetiny Winnipegu.

54:24
    Thompson se pokusil v oslabení zaútočit, ale v souboji jeden na jednoho neobešel hostujícího obránce.

54:50
    Winnipegu se nedaří dostat do útoku. Naopak Toffoli vyrazil v oslabení ke zteči, jeho střela šla mimo.

55:26

55:30
    Kempe po návratu z trestné lavice mohl rychle vyrazit do protiútoku, ale zapomněl puk za sebou.

55:48
    Kings se dopouští zakázaného uvolnění po nepřesné rozehrávce.

56:17
    Hra je znovu přerušena, tentokrát v pásmu domácích. Komerční přestávka.

57:10
    Winnipeg odvolal brankáře!

57:44
    Scheifele dostal kotouč do útočného pásma.

57:51
    Quick zakročil proti střele od modré a lapil puk do lapačky.

58:15
    Jets drží útočné pásmo a snaží se vykombinovat střeleckou pozici.

58:38
    Los Angeles vyhazují na zakázané uvolnění.

58:38
    Oddechový čas pro hosty.

59:03
    Tlak Winnipegu se stupňuje, domácí dál odolávají.

59:16
    Laine neprotlačil svou střelu, puk udržel Scheifele.

59:32
    Thompson dostal puk ze své třetiny a snažil se ho stihnout, aby zakončil do prázdné branky, ale nestihl ho.

59:55
    Nakonec přeci jen se NATE THOMPSON dočkal, přijal puk u modré čáry a skóruje do prázdné branky. Asistence: Dustin Brown.
    59:55 Nate THOMPSON - 4:1

via Gfycat

Po čtyřech porážkách v řadě se Los Angeles podařilo prolomit svou smůlu, a to v utkání, ve kterém byli domácí jasnými outsidery. Winnipeg totiž vstupoval do zápasu s pěti výhrami za sebou, ale potvrdit papírové předpoklady nedokázal. Naopak se mu vůbec nedařilo využívat šancí a narážel na fantasticky chytajícího Jonathana Quicka, který byl strůjcem vítězství Los Angeles.

Tři hvězdy utkání
    1. Jonathan Quick (LAK) 27 zák., 96,4 %
    2. Austin Wagner (LAK) 2+0
    3. Drew Doughty (LAK) 0+1

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (07:18:27)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 13. Wagner (D. Brickley), 30. Iafallo (Doughty, Kopitar), 39. Wagner (Luff), 60. N. Thompson (D. Brown) – 22. Perreault (Little, Morrissey)

Rozhodčí: Kozari, Lambert – Gibbs, Nowak

Diváci: 17405