0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Junosť Minsk
Středa 19.12.2018, 13:15 • WERK ARENA • Přípravné zápasy dorostu

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za účast a u další reportáže, nashledanou. (14:59:43)

A máme tu konec, Třinec v poslední třetině nedokázal překonat, dnes vynikajícího, Zenyuka a Minsk si tak odváží skalp zpět do vlasti. Oba celky sice dnes hrály velice vyrovnaně, ale po gólech Yukhnika, Gorcharuka a Timoshkova se mohou z vítězství radovat hosté.

59:50
    Domácí odvolali gólmana.

59:01
    Třinec má necelou minutu alespoň na upravení skóre.

59:00

58:13
    Po kombinaci s Kyselým se ke střele dostal Kašpárek, jeho pokus však zastavily betony Zenyuka.

58:01
    Poslední 2 minuty třetí tercie.

57:35
    Šotkovský se po průniku zmohl jen na nahození.

57:00
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Timoshkov – 2 min., sekání).

56:02
    Čas se Třinci krátí, necelé 4 minuty do konce.

54:27
    Třinec se nemůže dostat do pásma soupeře.

52:54

51:54
    Moc času na vstřelení tří branek už moc není. Třinec musí zabrat, pokud chtějí ještě uspět.

51:20
    Třinec brání kvalitně v této přesilovce, hosté se nemohou dostat ke střele.

50:46
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Bujak – 2 min., sekání).

50:46
    Po souboji zůstává na ledové ploše ležet jeden z hráčů Minsku.

50:05
    Obrovská šance Třince! Třinecký forward se dostal do pozice 1 na 0, ale na gólmana opět nevyzrál.

48:28
    Minsk se usazuje v útočném pásmu.

47:13
    Třinečtí nemohli vymyslet nic kloudného, jakékoliv pokusy ztroskotávají na obraně, případně na dobře chytajícím gólmanovi.

46:40
    Vyhození kotouče způsobilo krátké přerušení hry.

45:52
    Po dlouhé době vhazování před Klimkem.

44:00
    Obrovská šance Minsku, Klimek ležel roztažený v brankovišti, ale jeden z útočníku tuto situaci nedokázal zužitkovat a vystřelil pouze nad břevno.

43:41
    Dlouhou kombinaci Třince přerušuje zákrok Zenyuka po nahození jednoho z hráčů Ocelářů.

42:41
    Gólovou šanci nyní zahodil jeden z hostů.

41:45
    Přerušuje se a vhazování bude před gólmanem Junosťu.

41:32
    Hra je nyní bez výraznějších šancí.

40:12
    Po menší potyčce se hra uklidňuje a proběhne vhazování po pravici gólmana hostů.

40:08

40:01

40:00
    Třinec si v této třetině ještě užije 7mi sekundovou přesilovku.

Hráči jsou již na ledě, za malou chvíli začne poslední třetina tohoto duelu.

Druhá třetina přinesla opět gól hostů, po Timoshkově střele se rozsvítil na kostce stav 0:3, který zůstal stejný i po siréně, která oznámila konec této části hry. Pokud chce Třinec ještě zabojovat o vítězství, bude muset pořádně zabrat.

Další třetina začne přibližně v 14:30.

40:00

39:26
    Hrůzek nyní mimo zrak sudích dohrál jednoho z hostů, který zůstal ležet na ledě.

38:51
    Przybyla se nyní dostal do šance
    ,ale branku trestuhodně netrefil.

38:07
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Gorcharuk – 2 min., nedovolené bránění).

38:07
    Po signalizované výhodě spěchal Klimek na střídačku, ale jen co na ni dorazil, sudí přerušuje hru.

37:31
    Klimek nyní svou lapačkou vychytal jednoho z útočníků Minsku.

36:47
    Nyní se do útočného pásma dostává Minsk, ale Třinec je také na pozoru.

36:28
    Ofsajd hostů.

35:31
    Procházka chtěl také prověřit gólmana Minsku, ale opět bez úspěchu.

34:40
    Střela Kyselého měla gólové parametry, ale bránící hráči Minsku opět nedovolili ohrožení Zenyuka.

34:00
    Gazurova střela byla zblokována jedním z beků Junosťu.

33:20
    Třinec nyní útočí, ale Minsk stále nepovoluje.

32:30

30:31
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Bujak – 2 min., podrážení).

30:24
    Brilantní zákrok převedl domácí Klimek, když zlikvidoval střelu jednoho z hostů v šanci jeden na nikoho.

29:40
    Minsk se drží v pásmu a hrozí svou střelou.

29:23

28:28
    Chovaniak nyní zasáhl včas a zabránil tak Klyavzovi pronikout k bráně Klimka.

27:37
    Domácí se nyní konečně usadili v pásmu, ale střela jednoho z beků skončila v lapačce Zenyuka.

27:16
    Klimek nyní musí být opět v pozoru, jelikož se po jeho levici právě vhazuje.

26:58
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Ambrazhevich – 2 min., podrážení).

26:48
    Ofsjad domácího celku.

26:17
    Hosté se usadili v pásmu Třince a kombinují, ke střele se ale zatím nedostali.

25:20
    Vhazování před Klimkem může opět znamenat problém pro hokejisty s draky na prsou.

23:37
    Třinečtí se snaží něco vymyslet, ale obrana hostů funguje bezchybně.

22:57
    Střídání v týmu HC Oceláři Třinec: ze hřiště odchází Macura, přichází Klimek.

22:57
    A stav se mění i nyní dvojice Gorcharuk – Timishkov se dostala před bránu , kde Gorachuk připravil situaci pro TIMOFEJE TIMOSHKOVA a ten prostřelil Macuru, čím rozjásal běloruské publikum. Asistence: Vladislav Gorcharuk.

22:25
    Domácí se osvobozují a Minsk musí začít akci od klece Zenyuka.

22:10
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Hrůzek – 2 min., nedovolené bránění).

21:55
    Zmatky před klecí Macury, které vyústilo faulem domácích.

21:07
    Běloruský forward se tlačil k brance domácích, ale ihned byl sevřen dvojicí obránců.

20:36
    Závar před brankou Zenyuka končí pouze přerušením a následným vhazováním po jeho pravici.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:45.

Po první třetině svítí na kostce stav 0:2, Minsk vede zásluhou branek Yukhnika a Gorcharuka. Uvidíme, zda se třinečtí po pauze vzpamatují a srovnají krok s běloruskou mašinou.

20:00

19:42
    Tak přece jen se bude skóre měnit po nenápadném nahození do rohu kluziště se k puku dostal Timofei Timoshkov a přesně našel VLADISLAVA GORACHUKA, které se nemýlil a zvyšuje skóre na 2:0. Asistence: Timofej Timoshkov

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:14
    Domácí Raszka se nyní mohl dostat ke střele,ale hostující bek mu dokázal puk vzít z čepele.

17:57
    Zakázané uvolnění, vhazování proběhne po pravici gólmana hostujícího celku.

17:41
    Opět ofsajd hostů.

17:23
    Poslední minuty této třetiny mohou diváci ve WERK ARENĚ sledovat vyrovnaný souboj.

16:32
    Po sérii nepodařených přihrávek Třince se dostal Minsk s puku a může zahrozit.

15:40
    Hra se přerušuje a bude se vhazovat po levici gólmana běloruského celku.

15:17

14:58
    Ani jeden z celků se nemůže udržet v pásmu soupeře.

13:57
    Kašpárek se snažil vymíchat Zenyuka, ten však vytáhl zákrok betonem a skóre se nebude měnit.

13:57
    Hra se po dlouhé době přerušuje a třinečtí pojedou nájezd.

13:15
    I přes to, že Minsk vstřelil první branku, žáden z celků nedominuje.

12:42
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

11:29
    Ihned v plném počtu se dostal Minsk k nahození na klec Macury.

11:15

10:26
    Domácí se v drží v pásmu soupeře a vysílají velké množství střel na branku soupeře.

10:09
    Po zahrání vysokou holí se přerušuje hra.

09:44

09:09
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Barashkin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

08:58
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Kamko – 2 min., podrážení).

08:08

07:45
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Anderle – 2 min., podrážení).

06:03
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Chovaniak – 2 min., nedovolené bránění).

05:40
    Hrůzek napřahoval z mezikruží, ale střelu zastavily betony soupeřova gólmana.

04:40
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Karpekin – 2 min., příliš mnoho hráčů).

03:40
    A máme tu první branku, běloruský KIRYL KARPEKIN našel skulinku a prostřelil brankáře Macuru. Asistence: Ilya Yukhin

03:08
    Minsk se řítil do přečíslení 2 na 1, šanci ale nedokázali využít.

02:42
    Kašpárek nyní narazil v útočném pásmu na jednoho z beků.

02:08
    Minsk se usazuje v pásmu domácích.

01:47
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Raszka – 2 min., nedovolené bránění).

01:39
    Signalizovaná výhoda pro hosty.

00:59
    Třinecký Macura si připisuje první zákrok.

00:22
    Oba celky vstoupily do utkání aktivně a Třinec se drží v útočném pásmu.

00:01

Dnešní utkání přinese premiérový zápas mezi dorosteneckými celky těchto klubů. Jak dopadne dnešní srovnání celku z Třince s tím běloruským ?

HC OCELÁŘI TŘINEC

Mladým Ocelářům se vstup do 2. části soutěže nevyvedl, po čtyřech utkání mají na svém kontě pouze 2 body a nachází se na poslední příčce v tabulce skupiny B. Svěřenci Reného Muchy prohráli s hráči Komety Brno na vlastním ledě 3:6 a budou se dnes snažit v tomto přípravném klání zpět dostat na vlnu vítězství z prvního stupně ELIOD Extraligy dorostu.

Celek z hlavního města Běloruska je pro třinecké mladíky velikou neznámou, tyto věkové kategorie spolu neodehrály ani jeden zápas v blízké minulosti a Junosť bude tedy dle kvality soutěží mírným favoritem.

Krásné středeční odpoledne z třinecké WERK ARENY! V dnešním přípravném utkání se proti sobě postaví domácí HC Oceláři Třinec a hosté z hlavního města Běloruska Junosť Minsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.

Jakub Kotajny

Branky a nahrávky: 4. Karpekin (Yukhin), 20. Gorcharuk (Timoshkov), 23. Timoshkov (Gorcharuk)

HC Oceláři Třinec: Macura ( 23. Klimek) – Andrle, Kyselý, Chovaniak, Pospíšil, Mošnička, Hrůzek, Molin, Buják – Przybyla, Petrovský, Kašpárek, Procházka, Wawrzkiewicz, Tomiczek, Šotkovský, Šutý, Raszka, Ochman, Pánek, Gazur.
    Junosť Minsk: Zenyuk (Tabako) – Kamko, Barashkin, Pankevich, Pashuto, Karpekin, Granchenko, Izotov, Kazakov, Androsenko – Gorcharuk, Schidlovski, Timoshkov, Kozich, Krein, Ambrazhevich, Yukhnik, Klyavzo, Yakshevich, Kazakov, Serzhanovich, Kislyuk

Rozhodčí: Trombik – Szewieczek, Klimek