Slavia – Ústí n/L 5:1 (kon.) | Benátky n/J – Litoměřice 2:4 (kon.) | Přerov – Havířov 4:2 (kon.)
Motor ČB – Kladno 7:3 (kon.) | Prostějov – Kadaň 11:1 (kon.) | Vsetín – Frýdek-M. 6:2 (kon.)
Jihlava – Třebíč 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Slavia Praha
5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 22.12.2018, 15:00 • Zimní stadión Eden • Chance liga • 38. kolo

Já Vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou. A příjemné prožití vánočních svátků! (17:43:31)

Slavia v posledním předvánočním zápase poráží Ústí nad Labem 5:1. O dvě branky včetně té vítězné se postaral útočník Denis Heldák, dalšími střelci domácích byli Filip Vlček, Jan Veselýa Tomáš Duda. Za hosty kontroval jediným zásahem Daniel Vrdlovec.

58:39
    Kurka v souboji s Brožem rozhodně v rukavičkách nehrál, tresty už ale rozhodčí rozdávat nebudou.

58:14
    Šagátovi sjel puk z hole a Volf vyváží puk směrem k Honzíkovi.

57:58
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Peter Jánský – 2 min., sekání).

57:53
    Slavia se už nikam příliš netlačí, teď vyhodili na zakázané uvolnění.

57:23
    Čtyři góly už je pro Ústí zřejmě příliš vysoký deficit, hosté však směrem dopředu zatím nepolevují.
    56:28 Tomáš DUDA - 5:1

56:28
    Slavia právě vstřelila branku!
    Tak dlouhý tlak Slavie nakonec přece jenom rezultuje v gól. Novák nahrávkou na levé křídle od modré vysunul TOMÁŠE DUDU, který našel mezírku mezi Lukešovy betony a přidává pátou branku domácích. Asistence: Jan Novák a Jan Veselý.

55:55
    Veselý znovu zkoušel svoji tvrdou střelu, tentokrát ale Lukeše nepřekonal.

55:22
    Kverka hledal nahrávkou po ledě nastavenou hůl Brože, ale slávistický junior se přes obránce ke kotouči neprocpal.

55:03
    Hraje se hodně nahoru dolů, sešívaní už ale nebudou příliš riskovat.
    53:48 Jan VESELÝ - 4:1

53:48
    A do střelecké listiny se zapisuje i nejlepší střelec domácích. Kubica dojel puk na pravém křídle a přenechal ho do tandemu JANU VESELÉMU, který si puk natáhl na střed a do protipohybu Lukeše k pravé tyčce zakončil. Asistence: Zdeněk Kubica.

53:28
    Štibingrovo nahození od modré srazil ze vzduchu jeden z hostujících obránců.

53:05

52:51
    Přesilovka se zatím hostům příliš nevede, Krejčík teď znovu osvobodil bránící čtveřici.

52:15
    Volf hledal mezeru na přední tyči Honzíkovy branky, ale na slávistického gólmana nevyzrál.

51:46
    Nebezpečná Kurkova střela od modré končí na vyrážečce Honzíka, možná i na tyčce.

51:10
    Drtina si poradil i proti dotírajícímu soupeři a bekhendem vyhodil po mantinelu puk až do obranného pásma Ústeckých.

51:03
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomáš Duda – 2 min., podrážení).

50:56
    Ofsajd přerušuje hru, zatímco čtveřice vyloučených hráčů se vrátila zpět na střídačky.

50:19
    Šmerha vyslal do přečíslení Veselého, který ještě nechával puk do tandemu Kubicovi, jemuž ale klička do forhendového zakončení nevyšla.

49:34

49:33
    Šagátovu dělovku od modré zblokoval jeden z hostujících obránců.

48:50
    Drtina tvrdě napálil blokujícího Zukala, Ústí poté vyhazuje.

48:25
    Novák zakončoval dobrou kombinaci Kverky s Drtinou, Lukeš vyráží.

47:33
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Daniel Vrdlovec – 2 min., podrážení).

47:12
    Ke střele napřáhl o chvíli později Kurka, Honzík chytá do lapačky.

46:56
    Ze souboje u pravého mantinelu obranného pásma nakonec vyšli vítězněji hosté a Volf rychlou střelou hned prověřil Honzíkovi pozornost.

46:44
    Oba týmy hrají v pěti.

46:26
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Aleš Furch – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jakub Planý – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (David Kohút – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Milan Davídek – 2 min., hrubost).

46:24
    Davídkovu střelu lapil Honzík v pohodě, v následné postrkovačce se však do sebe pustilo hned několik hráčů obou týmů. Rozhodčí budou vylučovat.

45:50
    Brož uvolnil na pravém křídle Kverku, který se opět snažil najít na druhé straně Vlčka, ale tentokrát pas zblokovala obrana.
    45:06 Filip VLČEK - 3:1

45:06
    Vrdlovec ztratil puk u levého mantinelu obranného pásma, ten si vzal po Šmerhově přistrčení FILIP VLČEK a tvrdou dělovkou na zadní tyč dává třetí gól sešívaných. Asistence: Tomáš Šmerha.

44:15
    Merta znovu zkoušel puk procpat na bližší tyčku, Honzík opět ve střehu.

43:45
    Krejčík se procpal po Drtinově nahození od modré k bekhendové střele z pádu, puk však skončil mimo.

43:05
    Davídkovo nahození do třetiny nakonec skončilo až u Honzíka, který neměl se zákrokem větší problémy.

42:26
    Furch se výborně vrátil pro puk a snažil se ho dostat do útočného pásma, avšak kotouč skončil po teči mezi střídačkami.

41:26
    Jandus vyrazil po špatné nahrávce domácích do rychlého brejku, ale Vrdlovec nezpracoval puk, jak bylo potřeba, a ze situace nic nebylo.

41:03
    Šmerha nabral rychlost na pravém křídle a prověřil Lukešovu pozornost. Ta se ani přes delší pauzu nezhoršila a následuje vhazování po jeho levici.

40:21
    Ústí ale rychle obrací hru, z krátké přítomnosti v útočném pásmu však nic nevytěžilo.

40:05
    Další vítězství Šagáta na úvodní vhazování, Duda nahazuje puk do útočné třetiny.

40:01

Tak obě mužstva jsou připravena na ledové ploše a můžeme jít na to! Začátek 3. třetiny se zpozdí tak zhruba o 20 minut.

Utkání před jeho pokračováním zdržují technické problémy rolby a přítomnost sněhu na ledové ploše. Vypadá to ale, že by za chvíli mohlo být hotovo.

Tempo se ve druhé třetině významně zlepšilo a oběma týmům se také podařilo skórovat. Skóre otevřel ve 30. minutě Daniel Vrdlovec, ale netrvalo ani 45 vteřin a Denis Heldák vyrovnal. Stejný hráč pak o pět minut později využil chyby hostů v rozehrávce a poslal Slavii do vedení 2:1.

40:00

39:36
    Krejčík sahal po Šagátově lobu, ale čárový usoudil, že byl v útočném pásmu dříve než kotouč a odpískal ofsajd.

39:08
    Šagátovu střelu zblokoval hrudí Zukal, Duda už puk na Lukeše dostal, ústecký brankář byl pozorný.

38:18
    Krliš střílel osamocen s mezikruží, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.

38:09

37:23
    Výborná práce sešívaných při oslabení. Vlček s Krejčíkem nejprve drželi hosty v rohu a pak každý střelou prověřili pozornost Lukeše, který měl při střele prvního jmenovaného i trochu štěstí.

36:40
    Kurkovu střelu od modré se snažili dorážet Volf s Jánským, puk ale ještě při jejich kombinaci tečovali domácí obránci a šanci zamezili.

36:04
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Ondráček – 2 min., podrážení).
    35:20 Denis HELDÁK - 2:1

35:20
    Tak první polovina střídání se Heldákovi nepovedla, v té druhé ale dává gól. Štibingr výborně vystihl rozehrávku hostů, dojel si pro puk a předložil ho na střed DENISU HELDÁKOVI, který bekhendovým blafákem překonává Lukeše podruhé. Asistence: Jan Štibingr.

34:27
    Furchovi s Heldákem tentokrát střídání nevyšlo a musí se vracet do obrany.

33:45
    Zakázané uvolnění domácích.

33:28
    Stejně dopadli na druhé straně také Davídek a spol. a hra se tak přesouvá opět do středního pásma.

32:40
    Kverka, Brož a Vlček strávili v útočném pásmu nějaký čas a snažili se vytvořit si šanci, ale hostující obrana jim to nedovolila.

32:12
    Rozhodčí přerušili po souboji v rohu hru. Komerční přestávka přijde oběma týmům po divoké herní sekvenci vhod.

31:41
    Ústí mohlo znovu vést, Kurka ale kombinaci Planého s Krlišem nekorunoval a sám před Honzíkem branku přestřelil!
    30:15 Denis HELDÁK - 1:1

30:15
    A to je bleskové srovnání! Aleš Furch si vyjel na modrou čáru a nahodil puk na Lukeše. Kotouč se však zastavil před brankou o clonící hráče, ale DENIS HELDÁK se z nich zorientoval nejrychleji a dorazil kotouč za bezmocného brankáře. Asistence: Aleš Furch.
    29:32 Daniel VRDLOVEC - 0:1

29:32
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Davídek si vyjel z levého rohu útočného pásma přímo na branku a předložil kotouč k pravé tyčce DANIELU VRDLOVCOVI, který bekhendem otevírá stav zápasu. Asistence: Milan Davídek

28:46
    Chrpa se ocitl úplně sám mezi kruhy, Honzík jeho střelu ale chytil a fantasticky vyrazil i následnou dorážku Krliše do odkryté branky!

28:04

27:26
    Drtina tentokrát hledal na zadní tyči Ondráčka, jehož dobrou šanci chytá Lukeš!

27:08
    Drtina hledal krosovým pasem na pravý kruh Krejčíka, jenž ještě dál přihrával na střed na Šagáta. Ten ale nezakončil a ani Krejčík z další dorážky branku netrefil.

26:33
    Krejčíkův průnik do pásma dobře zachytil obránce Hes a vyhodil.

26:02
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jaroslav Roubík – 2 min., vysoká hůl).

25:57
    Novák už o chvíli později střelu na Lukeše po Kverkově nahrávce vyslal, ale příliš mu nesedla a ústecký brankář neměl se zákrokem žádné větší problémy.

25:43
    Brož výborně hitoval jednoho z obránců a skoro se dostal po Kverkově přihrávce zpoza branky ke kotouči. Bohužel pro domácí jen skoro.

24:52
    Opět to byl Jeřábek, který se po přihrávce Planého zjevil sám na levém kruhu, ale i když měl před sebou poměrně dost prostoru, na Honzíka nevyzrál.

24:05
    Kombinace Merta s Mertou v šanci nerezultovala protože obrána sešívaných se rychle vrátila a druhého jmenovaného od puku odstavila.

23:35
    Na nic nečekal ani Heldák, jenž hned po průniku do útočného pásma vystřelil směr brána. Puk po teči skončil mimo.

23:24

23:10
    Dudovi nesedla rána od modré, Slavia se ale udržela na kotouči.

22:21
    To Davídek se s ničím nepáral, vjel do útočné třetiny, najel si do střelecké pozice a tvrdou střelou donutil Honzíka přerušit hru.

22:11
    Novák přenechal puk rozjetému Kverkovi, který vjel do útočného pásma a snažil se ohrozit brankáře Lukeše. Obrana ale jeho pokus zblokovala.

21:21
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jakub Mert – 2 min., držení).

21:21
    Šmerha se řítil sám na Lukeše, ale při jeho snaze dostat se na střed ho fauloval Mert.

21:15
    Na druhé straně dorážel Vrdlovec Davídkovu střelu jen do blokujícího obránce.

21:00
    Drtina si najel na odražený puk a tvrdou dělovkou jen těsně minul Lukešovu branku.

20:19
    Sešívaní očividně chtějí hrát mnohem rychleji a agresivněji než v úvodní třetině, Šagát na nic nečekal a po Krejčíkově pasu okamžitě střílel na Lukeše.

20:05
    Šagát vyhrává úvodní vhazování a Krejčík už v útočném pásmu řádí s pukem.

20:01

Máme za sebou úvodních 20 minut a v Edenu se zatím hraje bez branek. Zatím není k vidění příliš ofenzivní hokej, oba týmy vyčkávají na chybu soupeře a šance člověk spočítá na prstech jedné ruky. Tu největší v dresu domácích měl v 11. minutě Jaromír Kverka, za hosty kontroval o tři minuty později Radek Jeřábek, ale brankáři Lukeš a Honzík si při obou příležitostech poradili.

20:00

19:35
    To Drtina našel Krejčíka už přesně, ale puk skončil po teči z bezprostřední blízkosti těsně nad brankou.

19:12
    Krejčík prodloužil puk do rohu na Krejčíka, jenž hledal svého spoluhráče zpoza branky. Pas byl ale nepřesný.

18:16
    Další střela dnes agilně hrajícího Štibingra se odrazila o před brankou clonícího Furcha, ovšem mimo branku.

17:40
    Chrpa najížděl na nahrávku Planého, který to však přehnal s razancí a obrana Slavie si už poradila.

17:10

16:45
    Podobně si vedla i druhá přesilovková formace hostů. Zukal prokázal přehled přihrávkou na Vrdlovce, ale místo střely následovala další přihrávka mimo střelecké pozice.

16:03
    Že si umí nahrát, prokázali hráči Ústí během asi 45 sekundové sekvence na výbornou, ale žádnou střelu nevyprodukovali, a tak stačila jediná chyba a sešívaní puk vyhodili.

15:03
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Štibingr – 2 min., vysoká hůl).

15:01
    Volf se prohnal slávistickou obranou jak nůž máslem a nebezpečně střílel z mezikruží. V brance však stál připravený Honzík.

14:30
    Ondráček hledal Šagáta z pravého rohu útočného pásma, ale puk byl znovu mírně tečován a nenašel slávistického centra.

14:15
    Saňa chtěl průnikovým pasem vysunout Šagáta, jemuž ale stoprocentně nevyšlo zpracování a v souboji v rohu o kotouč navíc po hitu Kurky přišel.

13:55
    Kubicovi se Šmerhou se nepodařilo dostat puk do útočného pásma a místo toho Mert na druhé straně znovu prověřil pozornost gólmana červenobílých.

13:35
    Největší šance Slovanu. Jeřábek si nabruslil na levé straně útočného pásma a zamířil do pravé části branky. Honzík si výborně vyjel a lapačkou lapil puk.

13:24
    Novák se hned zapojil do hry a se vší chutí pomohl Štibingrovi vyhodit kotouč.

13:06

13:01
    Drtina zůstal ležet na ledě a rozhodčí po pískotu domácího publika nakonec hru přerušil. Tři sekundy do konce početní výhody hostů.

12:25
    Tak konečně nějaké šance. Krejčík dvakrát naznačil, dvakrát změnil směr a mířil do protipohybu brankáře Lukeše. Branku minul.

12:10
    O chvíli později se sám mezi kruhy ocitl Jánský, Honzík zasahuje.

11:59
    Honzík neviděl Volfovu skrytou střelu z vrcholu kruhů, ale naštěstí pro sešívané mířila mimo.

11:18
    Kubica ušetřil po Šagátově vyhození cenné vteřinky v útočném pásmu.

11:04
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Novák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

10:34
    V dresu hostů na nic nečekal Planý a po průniku do útočného pásma střílel z levého křídla do šibenice. Honzík si ovšem dal pozor a ránu vyrazil do ochranné sítě.

10:24
    Kverka byl na konci krásné kombinace od Brože a Vlčka úplně osamocen na pravém křídle, ale tváří v tvář Lukeše nepřekonal. Zatím největší šance zápasu!

10:14
    Na druhé straně Krliš centroval na Davídka, ale žádná velká šance z toho opět nebyla.

09:48
    Kubicova nabídka z levé strany Veselého nenašla a Slavia se musí znovu obrátit do defenzivy.

08:54

08:33
    Volf nabíjel na modrou Kurkovi, ale jeho tvrdá střela míjí Honzíkovu branku.

08:07
    Volf zrychlil na levém křídle a hledal skulinku na přední tyči. Honzík byl připraven. Z přesilovky Ústí zbývá ještě zhruba půl minuta.

07:40

07:28
    Planý hledal na levém křídle Vrdlovce, kterého ale tělem zastavil Steinocher a puk mu sebral.

07:10
    Už to vypadalo, že Drtina se bude řítit do volné obrany sešívaných, ale jeho spoluhráč na křídle byl příliš rychlý. Po ofsajdu následuje komerční přestávka.

06:40

06:36
    Šagát našel výborným krosem na levé straně mezikruží Ondráčka, ale ten puk pořádně nezpracoval a navíc nechtěně podrazil hostujícího hráče. Tady už rozhodčí pískají.

05:57
    První střelu si připisují hosté, konkrétně Davídek, ale proti početnější obraně se nejednalo o příliš nebezpečný pokus.

05:41
    Ústí vyhrává vhazování a vyhazuje puk až k Honzíkovi.

05:34
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Lukáš Zukal – 2 min., podrážení).

05:22
    Brož hledal z pravého křídla nastavenou hůl Vlčka, ovšem obrana Ústí dobře zafungovala a puk končí bezpečně u Lukeše.

04:55
    Merta se snažil stahovačkou prosmýknout přes dva hráče domácích – u prvního uspěl, ale Šmerha ho i za cenu hraničního zákroku zastavil. Rozhodčí ale nevylučují.

04:31
    Kubica se Šmerhou posunuli puk na modrou na Štibingra, který si připisuje další střelu, ovšem Lukeš ji dobře viděl a vyrazil.

04:03
    Centrovat před branku měl v úmyslu Štibingr, ale mladý obránce domácích našel místo holí svých spoluhráčů pouze lapačku Lukeše.

03:49
    Svoji část koláče si nyní ukrojili i hokejisté Slovanu, konkrétně Vrdlovec, jehož střela od modré ale Honzíka nikterak nevystrašila. Vhazování po jeho levici.

02:35
    A první dobré šance ke skórování. Nejprve pálili tvrdými, ale nepříliš nebezpečnými ranami Kohút a Heldák, ale k dobré příležitosti se o chvíli později nachomýtl Šmerha, jehož pokus z mezikruží ale zblokoval jeden z hostujících obránců. Nebýt jeho, zřejmě bychom viděli úvodní branku.

02:08
    Vrdlovec s Davídkem se skoro zmocnili puku proti rozehrávajícímu Honzíkovi, který měl protentokrát štěstěnu na své straně.

01:52
    Druhý ofsajd Slavie, zatím se hra hodně kouskuje.

01:37
    Štibingr s Kverkou se snažili něco vymyslet z rohu, ale obrana hostů v čele s Kropáčkem dobře pokryla prostor a nakonec puk vyvezla.

01:11
    Další icing, pro změnu na druhé straně. Mert totiž vyhodil puk do prostor, kde se žádný z jeho spoluhráčů nenacházel.

00:49
    Šmerha zavezl puk do útočného pásma a předal ho Kubicovi, který z rohu hledal rychlým pasem Veselého. Tomu ale nevyšlo zpracování a nakonec z dobře vypadající situace nic nebylo.

00:18
    I na druhý pokus se kotouč dostal od Novákovy hole za brankovou čáru Ústí, ale protože jeden z obránců zablokoval Šagáta, sudí tentokrát do píšťalky nefoukli.

00:05
    Sešívaní vyhráli úvodní vhazování, ale Novákovu nahrávku nikdo z domácích hráčů nezachytil a rozhodčí tak pískají zakázané uvolnění.

00:01

Oba týmy jsou již na ledě. Ještě pozdravy kapitánů a poslední pokřiky a můžeme jít na to!

HC Slavia Praha: Honzík (Šorf) – Duda, J. Novák, J. Drtina, Saňa, Steinocher, Štibingr, Valík – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – Kubica, J. Veselý, Šmerha – Brož, Kverka, Vlček – Heldák, Kohút, Furch.

HC Slovan Ústí nad Labem: Š. Lukeš (Groh) – Hes, Kurka, Jeřábek, Zukal, Mert, M. Zdvořáček, Muška – L. Volf, Roubík, Jánský – D. Merta, Vrdlovec, T. Jandus – Krliš, Kropáček, Chrpa – Davídek, Planý.

Rozhodčí: Barek, Pilný – Pechánek, Štofa.

Posledních 5 vzájemných zápasů
    14.11.18 Ústí nad Labem – Slavia 2:4
    26.09.18 Slavia – Ústí nad Labem 2:1
    07.02.18 Slavia – Ústí nad Labem 3:5
    27.12.17 Ústí nad Labem – Slavia 2:5
    04.11.17 Slavia – Ústí nad Labem 8:1

Slavii se v Edenu postaví poslední tým Chance ligy z Ústí nad Labem. Slovan, který prohrál obě předchozí vzájemná utkání v letošní sezóně proti sešívaným, má s 25 body tříbodovou ztrátu na předposlední Kadaň. Severočeši prohráli osm z posledních devíti utkání, včetně posledních čtyř. Naposledy nestačili ve čtvrteční přestřelce na vedoucí Jihlavu (4:8).

Sezónu jako na houpačce zatím prožívají hokejisté Slavie. Po méně povedeném závěru listopadu a začátku prosince, během nichž sešívaní prohráli sedm z devíti utkání, vyhráli tři nelehké zápasy v řadě mimo jiné proti Prostějovu a Kladnu. Svěřenci Miloše Říhy ovšem nestačili v posledním střetnutí na ledě Havířova, když prohráli 1:5. Momentálně se tak nacházejí s 51 body ve 34 střetnutích dva body za osmými Litoměřicemi.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám Vás u zápasu 38. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Slovan Ústí nad Labem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 31. Heldák (Furch), 36. Heldák (Štibingr), 46. Vlček (Šmerha), 54. J. Veselý (Kubica), 57. Duda (J. Novák, J. Veselý) – 30. Vrdlovec (Davídek)

Rozhodčí: Barek, Pilný – Pechánek, Štofa