Lipt. Mikuláš – Banská Bystrica 3:4 (kon.) | Nové Zámky – MAC Budapešť 3:1 (kon.) | Zvolen – Košice 2:1 (kon.)
Poprad – Trenčín 1:5 (kon.) | Miskolc – Nitra 2:0 (kon.) | Detva – Žilina 4:3 (kon.)
HK Detva
4:3 (1:0, 2:3, 1:0)
MsHK Žilina
Neděle 23.12.2018, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 34. kolo

Domácí tým v poslední třetině vstřelil rozhodující branku a Detva tak potvrdila roli papírového favorita. Detva získala důležité tři body a v tabulce se bodově dotáhla na devátý Liptovský Mikuláš. To Žilina se vrací domů bez bodů a zůstává nadále na chvostu nejvyšší slovenské soutěže.

Já se s Vámi pro dnešek loučím, přeju hezký zbytek neděle a pěkné vánoční svátky. (20:14:13)

59:31
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Húževka – 2 min., hákování).

59:10
    Hosté odvolali brankáře a zkouší to se šesti hráči v poli! Následně ale špatně rozehráli, píská se zakázané uvolnění a Mikoláš putuje zpět do brankoviště.

59:01
    Začala poslední minuta řádné hrací doby.

58:26
    Jenčík si najel do zakončení z levého křídla. Sice vystřelil, ale trefil jen připraveného Zalivina.

58:16

58:00
    Domácí se opět osvobozují, do konce oslabení zbývá Detvě ubránit už jen šestnáct vteřin.

56:59
    Bohužel pro hosty se Huna k puku nedostal, následně se domácím podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.

56:16
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Chovan – 2 min., hákování).

56:03
    K zakončení z bezprostřední blízkosti se dostal Surovka, který ale recept na Zalivina nenašel.

55:40
    Už se zase hraje, vypadá to, že Žilka bude v pořádku.

55:07
    Žilka zůstal po tvrdém zákorku ležet na zemi. Rozhodčí nejprve nechali domácí tým dokončit akci, až poté hru přerušili.

54:13
    Betker pálil z otočky, puk ale nakonec opustil hrací plochu a tak se hra opět přerušuje.

53:14
    Detva zatím skvěle přerušuje hru a nepouští soupeře do souvislého tlaku.

52:53
    Ani nepříjemná teč před brankou Detvy gólem nekončí. Žilina však pomalu přebírá iniciativu a snaží se o vyrovnání.

51:54
    Hodgson už oslavoval pátou domácí trefu, ale radoval se předčasně. Sládkova střela skončila jen na boční síti.

50:57
    Po dvou zakázaných uvolněních v krátkém sledu se opět přerušuje. Tentokrát je na vině ofsajd domácího mužstva.

50:00
    Do konce základní hrací doby nám zbývá rovných deset minut. Aktuálně mají k vytouženým třem bodům blíže domácí hokejisté.

49:16
    V posledních vteřinách vidíme spoustu přerušení, hra se hodně kouskuje.

48:41
    Murčekovi to dnes pálí. Domácí útočník málem dovršil hattrick, proti ale byl tentokrát pozorný Mikoláš.

47:58
    Jenčíkův příklep byl zblokovaný.

47:09
    Tým Detva právě vstřelil branku! Domácí tým jde necelých třináct minut před koncem třetí části opět do vedení. MICHAL MURČEK překvapil Mikoláše, který u tohoto gólu určtiě nemá čisté svědomí. Asistence: Ben Betker.
    47:09 Murček (DTV) - 4:3

46:16
    Richard Jenčík se dostával do velké příležitosti, v poslední chvíli mu do střely jeden z bránících hráčů strčil hůl a pokus tak mířil jen do betonů domácího golmana.

45:54
    Aktivní Sikela opět střílel, ale ani tentokrát na Zalivina nevyzrál.

43:31
    Gachulincova střela byla zblokována. Momentálně jsme ve fázi, kdy ani jeden z týmů nechce udělat chybu.

43:13
    Menší závar před brankou Žiliny gólem nekončí.

42:53
    Sikelovo zakončení končí jen na pozorném Zalivinovi.

42:00

40:44
    Detva vyhodila kotouč do středního pásma, bránící se čtveřice může vystřídat.

40:01

Druhá třetina byla o poznání zajímavější, než první část. Celkem jsme viděli pět přesných zásahá a po čtyřiceti minutách tam máme stav nerozhodný 3:3. Nabídne nám třetí dvacetiminutovka vítěze, nebo základní hrací doba bude oběma týmům málo? Další třetina začne přibližně v 19:28.

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Puliš – 2 min., sekání).

39:24
    Ščurkův bekhend gólem nekončí, této střele ale moc nechybělo.
    38:18 Beránek (ZIL) - 3:3

38:18
    Žilina vstřelila branku!
    A máme opět vyrovnáno! PETR BERÁNEK dostal přihrávku na pravý kruh a střelou z první překonal Zalivina. Asistence: Lukáš Hvila.

37:48
    Hra se v posledních okamžicích hodně kouskuje.

36:10
    Žilině se tato přesilovka vůbec nepovedla, hosté si v ní žádnou nebezpečnou příležitost nevypracovali.

34:10
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Žilka – 2 min., napadení).
    32:40 Murček (DTV) - 3:2

32:40
    Tým Detva právě vstřelil branku! Domácí tým si beze zpět své vedení. MICHAL MURČEK se po výborné Ščurkově přihrávce řítil na brankáře a tváří v tvář Mikolášovi uspěl střelou na vyrážečku. Asistence: Ladislav Ščurko a Radovan Puliš.
    31:56 Hodgson (DTV) - 2:2

31:56
    Tým Detva právě vstřelil branku! A máme vyrovnáno! HAYDEN HODGSON využívá přesilovku, když střelou z levého kruhu vymetl pavučinu v šibenici Mikolášovy brány. Asistence: Martin Chovan a Rastislav Gašpar.

31:31
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Síkela – 2 min., příliš mnoho hráčů).

31:11
    Tato přesilovka se domácím vůbec nepovedla. Detva si během dvou minut nevypracovala žádnou vyloženou příležitost.

29:42
    Dopředu se i v oslabení vydali hokejisté Žiliny, kteří zásluhou Hůževky získávají vhazování před Zalivinem.

29:11
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Sikela – 2 min., hákování).

28:59
    Na radě jsou domácí, kteří jsou teď o gól pozadu. Aktivnější je však hostující tým, který je po dvou trefách na koni.
    26:58 Huna (ZIL) - 1:2

26:58
    RUDOLF HUNA projel po levém křídle a následně z velkého úhlu překonal Zalivina. Asistence: Peter Hůževka a René Piegl.

26:34
    Žilina je ve druhé periodě velmi aktivní, což není pro obranu Detvy dobrá zpráva.

25:38
    Detva přesilovku nevyužila a navíc následně přišla i o útočné pásmo. Po zakázaném uvolnění se vhazuje před Zalivinem.

24:29
    Hostům se podařilo osvobodit se z obranného pásma a získávají tak cenné vteřiny.

23:17
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Dubeň – 2 min., hákování).
    22:27 Húževka (ZIL) - 1:1

22:27
    Žilina vyrovnává! RUDOLF HUNA zachoval klid a z bezprostřední blízkosti překonává domácího brankáře. Asistence: Peter Hůževka a Matej Sikela.

22:04
    Dominik Rehák pálil z pravého křídla, Zalivin je pozorný.

20:44
    Hosté asi dostali o přestávce pořádné kázání, protože do druhé třetiny nastoupili jako vyměnění.

20:01

Je za námi první třetiny. Mírně navrch v ní měli domácí, kteří se také dočkali vedoucí branky. Postaral se o ni v patnácté minutě ve dvojnásobné přesilovce Žilka. Další třetina začne přibližně v 18:22.

20:00

19:10
    Po jedné z mále nebezpečných střel hostů se bude vhazovat po levé ruce Zalivina.

18:32
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Hodgson – 2 min., vražení na hrazení).

17:19
    Po delším čase se o slovo přihlásili útočníci Žiliny, ti ale domácí defenzivě žádné velké starosti nenadělali.

16:39
    Hosté se dokázali ve zbytku oslabení ubránit, už se hraje opět v pěti na obou stranách.

15:39
    Gašparovi se podařilo výborně zmást protihráče, na jeho následné zakončení si Mikoláš počkal.

15:00
    Po delších protestech hostů hra pokračujě. Detva má nadále k dispozici klasickou přesilovku.
    Žilka (DTV) - 1:0

14:45
    Tým Detva právě vstřelil branku!Domácí proměňují dvojnásobnou přesilovku ve vedoucí branku JAKUB ŽILKA dorazil Hraškovu střelu za bezmocného Mikoláše. Hosté ještě reklamovali zásah do masky domácího brankáře, ale sudí gól uznali. Asistence: Peter Hraško a Jozef Sládok.

14:39
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Beránek – 2 min., faul kolenem).

14:20
    Domácí jsou natlačeni v útočném pásmu, kde se ale zatím nepropracovali k nebezpečnějšímu zakončení.

13:31
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Barta – 2 min., hákování).

13:24
    Trma vrma pře žilinskou bránou. Domácím se puk nepodařilo propasírovat za záda hostujícího brankáře, vybojovali ale alespoň první přesilovou hru.

12:13
    Z levého křídla zkoušel propálit vše, co mu stálo v cestě Betker, jeho zakončení ale nebylo úplně podle představ domácího zadáka.

11:04
    Hokejisté Žiliny se snažili dostat se s pukem do útočné třetiny, po chvilce o něj ale přišli.

10:00
    Je za námi polovina první třetiny. Aktivnější jsou nadále spíše domácí hokejisté, ale stav je stále bezbrankový.

08:16

07:41
    Detva je usazena v třetině soupeře, kde si vytváří velký tlak.

06:59
    Zakončení Viktora Fekiače končí jen v moci Mikoláše a tak se bude vhazovat po jeho pravici.

06:16
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Hudec – 2 min., hákování).

05:34
    Hostující hokejisté se propracovali k zakončení, opět ale šlo o střelu z větší vzdálenosti, které nepatřilo mezi nebezpečné.

05:01
    Domácí brankář vyřešil celou situaci s klidem, když nahození od modré čáry raději přikryl a přerušil hru.

03:44
    Hosté přicházejí o puk.

02:53
    Domácí byli příliš ryhlí, když se připravili o dobře rozvíjející se akci postavením mimo hru.

01:28
    Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří mají v úvodních vteřinách více ze hry.

00:01

HC 07 Detva: Zalivin (Petrík) – Chovan, Betker, Sládok, Hraško, Fekiač, Šimon, Gachulinec – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, Fekiač, Žilka – Chovan, Gašpar, Hodgson – Surový, Valent, Tibenský

MsHK Žilina: Mikoláš (Fučík) – Kučný, Hudec, Piegl, Zhilin, Dubeň, Bagin, Mendrej, Hrazdíra – Jenčík, Húževka, Huna – Balej, Podešva, Barta – Hvila, Surovka, Beránek – Síkela, Rehák, Milý

Rozhodčí: Lokšík, Babic – Krajčík, Pálkövi – Jung.

Vítejte u sledování onlajn přenosu ze zápasu 34. kola slovenské hokejové Tipsport ligy, v němž hokejisté HC 07 Detva přivítají na svém ledě MsHK DOXXbet Žilina.

Detvě patří v aktuální tabulce nejvyšší slovenské soutěže průběžné 11. místo se ziskem 37 bodů. V posledním odehraném duelu prohrálo HC 07 na svém stadionu s Nitrou po velkém boji těsně 3:4. Trenérem domácí družiny je český kouč Josef Turek, nejproduktivnějším hráčem je Radoval Puliš (8+23).

Žilina se po sérii nepříznivých výsledků, a následném zemětřesení ve vedení klubu a na trenérské lavičce, pomaloučku zvedá. Vlkům sice patří až poslední dvanáctá příčka tabulky s třiatřiceti body na kontě, v minulém kole ale dokázali překvapit Zvolen, na jehož ledě vyhráli 2:4. Trenérem mužstva je Stanislav Škorvánek, lídrem bodování je Rudolf Huna (10+12).

Vzájemné zápasy v této sezoně:
    18.11.2018 Žilina – Detva 3:4
    14.10.2018 Detva – Žilina 2:1
    14.09.2018 Žilina – Detva 4:5

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Hochman

Branky a nahrávky: 15. Žilka (Hraško, Sládok), 32. Hodgson (Chovan, Gašpar), 33. Murček (Ščurko, Puliš), 48. Murček (Betker) – 23. Huna (Hůževka, Sikela), 27. Huna (Hůževka, Piegl), 39. Beránek (Hvila)

HK Detva: Zalivin (Petrík) – Chovan, Betker, Sládok, Hraško, Fekiač, Šimon, Gachulinec – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, Fekiač, Žilka – Chovan, Gašpar, Hodgson – Surový, Valent, Tibenský

Rozhodčí: Lokšík, Babic – Krajčík, Pálkövi – Jung