Boston – New Jersey 2:5 (kon.) | Washington – Carolina 3:1 (kon.) | NY Rangers – Columbus 3:4 (po pr.)
Pittsburgh – Detroit 5:2 (kon.) | Tampa – Philadelphia 6:5 (po pr.) | St. Louis – Buffalo 4:1 (kon.)
Winnipeg – Calgary 1:4 (kon.) | Nashville – Dallas 0:2 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:2 (kon.)
Edmonton – Vancouver 2:4 (kon.) | Vegas – Colorado 2:1 (kon.) | Los Angeles – Arizona 2:1 (kon.)
San Jose – Anaheim 4:2 (kon.)
St. Louis Blues
4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Buffalo Sabres
Pátek 28.12.2018, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek páteční noci! (04:47:03)

Trestné minuty: 4 – 2

Blues zvítězili ve druhém zápase po sobě a ve třetím zápase z posledních čtyř. Polepšili si na 34 bodů.

Sabres naopak prohráli prohráli třetí utkání z posledních čtyř.
    Konečný výsledek: Blues vs Sabres 4:1

59:55
    Domácí hokejisté sklízejí v ochozech za dnešní výkon aplaus.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:44
    Sundqvist se dostal s pukem před bránu, na zakončení ale neměl klid. Obrana Šavlí dobře zafungovala.

57:25
    Schenn a Tarasenko postupně zaměstnali Huttona. Ten byl však v obou případech pozorný.

56:45
    O vítězi dnešního utkání máme zřejmě rozhodnuto. Nebo se ještě pokusí Sabres něco vymyslet?

56:05
    Nyní se na druhé straně činil také Hutton. Dobře zasáhl proti střele aktivního Thomase z mezikruží.

55:54
    Dobrá střela od Rodriguese z pravého kruhu, Allen ale připraven na správné pozici.

55:32
    Kotouč v ochozech Enterprise Center, následovat bude další buly v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Bluesmanů.

55:27
    Další útočnou akci Sabres zastavili čároví a postavení mimo hru.

54:57
    Eichelovo nahození od pravého mantinelu si Allena bez problémů pohlídal.

54:31
    O'Reilly a Eichel na vhazování po levici Allena.

54:31
    Touš opustil hrací plochu, na řadě je další reklamní přestávka.
    53:47 Ryan O'REILLY - 4:1

53:47
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    4:1 pro Blues! Z pravé strany se šikovně prosadil RYAN O'REILLY. Jeho čtrnáctý gól v letošní sezoně! Asistence: Alexander Steen, David Perron.

53:16
    Bozakův pokus z pravé strany byl zablokován Bogosianem.

52:58
    Sedm minut a dvě vteřiny do konce třetí třetiny. Vhazuje se po pravici Huttona, mezi hole Thomase a Larssona.

52:58
    Po střele Thomase z levého kruhu pro vhazování končí puk v rukavici Huttona. Proběhne reklamní přestávka.

52:16
    Střely na bránu: 26 – 26

52:10
    Na opačné straně hřiště zkoušel štěstí od modré Scandella, avšak příliš nepochodil.

51:30
    Další velká šance St. Louis, i nyní ale Hutton a Sabres dokázali odolat.

51:01
    Steen měl obrovskou příležitost přidat čtvrtý gól Blues, avšak z mezikruží minul prázdnou bránu.

50:33
    Eichelův pokus z pravého kruhu, Allen pozorný.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:01
    Načínáme druhou polovinu třetí třetiny, Blues stále vedou nad Sabres o dva góly, 3:1.

48:07
    Sheary se snažil prosadit středem, avšak narazil na dobře zorganizovanou obranu Bluesmanů.

47:34
    Střela Bogosiana z pravé strany, Allen vyráží puk levým betonem.

47:06
    Zpět do akce! O'Reilly a Skinner v souboji na vhazování po pravici Allena.

47:06
    Butler zablokoval střelecký pokus Elieho vysoko nad, do ochranné sítě. Máme před sebou reklamní přestávku.

46:55
    Hra nyní plyne rychle. Stále přitom platí, že Blues vedou mezi domácími mantinely nad Sabres 3:1.

46:13
    Sundqvist se pokoušel z mezikruží o střelu bez přípravy, avšak neúspěšně.

45:26
    Střely na bránu: 24 – 23

44:52
    Zakázané uvolnění Buffala, vhazovat se za moment bude v jeho obranné zóně.

44:17
    Dahlinova střela z levé strany, Allen prokázal dobrý postřeh.

43:44
    Postavení mimo hru v podání Šavlí.

43:22
    Vše v pořádku, vhazuje se po levici brankáře Sabres.

43:20
    Po střele Edmundsona od modré čáry, zleva, je brána za Huttonovými zády mimo své obvyklé postavení.

43:08
    Hokejistům Buffala odpískána hra vysokou holí. Vhazovat by se mělo poblíž Huttona.

42:14
    Thomasovo nahození od pravého mantinelu, Hutton zasahuje lapačkou.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:30
    Tarasenko se dostal s pukem mezi kruhy a následně otestoval Huttonovu pozornost.

41:00
    Na opačné straně ledu to zkusil od modré Bortuzzo, Hutton dával pozor.

40:39
    Střela Ristolainena od modré čáry zablokována Paraykem mimo Huttonovu bránu.

40:01

Obě mužstva jsou zpět na ledě Enterprise Center. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka odstartuje za malou chvíli.

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 17 – 22
    Zablokované střely: 10 – 6
    Vhazování (%): 51 – 49
    Hity: 13 – 10
    Po 2. třetině: Blues vs Sabres 3:1

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58
    Ve druhé třetině se už nic dalšího nestane.

39:44
    Pokus Bogosiana od pravého mantinelu, Allen měl připravený svůj pravý beton.

39:25
    Kotouč se ocitl na střídačce Sabres, rozhodčí tak byli nuceni hru přerušit.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:38
    Edmundsonův střelecký pokus od modré čáry, zprava, končí v lapačce Huttona.

37:57
    Ihned po vhazování Šavlím odpískán ofsajd.

37:55
    Hostům byla odpískána přihrávka rukou. Vhazovat by se mělo ve střední třetině.

37:39
    Pokus Schwartze z levé strany, Hutton připraven.
    37:25 Jack EICHEL - 3:1

37:25
    Sabres právě vstřelili branku!
    Hokejisté Buffala využívají přesilovku, a snižují tak na 1:3! Po pasu od Ristolainena krásně prostřelil Allena z levé strany JACK EICHEL. Pro kapitána Sabres patnáctá trefa v sezoně! Asistence: Rasmus Ristolainen, Sam Reinhart.

36:45
    Konec reklamní přestávky. Máme tu početní převahu Sabres. Vhazování po pravici Allena.

36:45
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Joel Edmundson – 2 min., podrážení).

36:45
    Brána za Allenovými zády je mimo své obvyklé postavení. Proběhne zároveň další z reklamních přestávek.

36:45
    Eichel se drze natlačil před bránu, na Allena ovšem nevyzrál.

35:55
    Střela Piluta od modré zablokována Tarasenkem, Allen tedy bez práce.

35:31
    Schenn se snažil zleva dostat před Huttona, avšak nepochodil.

34:36
    Na obou stranách nyní můžeme sledovat několik nepřesností. Brankáři jsou bez práce.

33:40
    Sabres se pokoušejí dostat na střeleckou listinu, obrana St. Louis si ale dnes počíná poměrně slušně.

32:44
    Skinnerova střela z první, z pravého kruhu pro vhazování. Allen předvedl pěkný zákrok.

32:31
    Střely na bránu: 15 – 14

31:40

31:40
    Střelecký pokus Barbaševa zablokoval vysoko nad, do ochranné sítě, Bogosian. Je tu reklamní přestávka.
    30:55 Patrick MAROON - 3:0

30:55
    3:0 pro domácí tým! Po pěkné individuální práci Thomase se prosadil bekhendem z úhlu, zleva, PATRICK MARRON. Pro tohoto třicetiletého forvarda je to třetí gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Robert Thomas, Robert Bortuzzo.
    30:01 Jay BOUWMEESTER - 2:0

30:01
    Bluesmani jdou do dvougólového vedení! Po velmi dobré přihrávce Perrona se prosazuje z mezikruží JAY BOUWMEESTER. Zkušený obránce vymetl pravý horní růžek a připsal si svůj první gól v této sezoně. 2:0! Asistence: David Perron, Alexander Steen.

29:50
    Nacházíme se těsně před polovinou utkání a Blues doma vedou na Sabres 1:0. Autorem zatím jediného gólu je Thomas.

29:16
    Bekhend Skinnera z pravé strany, Allen zasahuje.

29:08
    Sundqvistova střela z levé strany zamířila přesně do Huttonovy rukavice.

28:29

27:55
    Bluesmani sice zaznamenali nějaký pobyt v útočném pásmu. Žádná jejich střela ovšem na Huttona neprošla.

27:30
    Začíná druhá minuta z trestu Scandelly. Hutton zatím zasahovat nemusel.

26:35
    Šavlím se na úvod oslabení daří vyhodit.

26:29
    Početní výhoda domácího celku může začít. Vhazuje se po pravici Huttona. Souboj na buly zde přitom obstarávají O'Reilly a Larsson.

26:29
    Po reklamní přestávce budeme sledovat první přesilovku Blues.

26:29
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Marco Scandella – 2 min., podrážení).

26:11
    Střely na bránu: 10 – 11

25:49
    Píská se další zakázané uvolnění Sabres.

25:25
    Střelecký pokus Thomase z pravé strany a efektivní zákrok lapačkou Huttona.

25:18
    Šavle vyhodily kotouč na icing.

24:58
    Butlerova střela od modré čáry zamířila mimo Huttonův dosah.

24:34
    Zakázané uvolnění hostů, vhazovat se tedy za malý moment bude před Huttonem.

23:57
    Pokus Thompsona zablokován Paraykoem, Allen tak mohl zůstat v klidu.

23:21
    Larssonovo nahození od pravého mantinelu, Allen pozorný.

22:28
    Čároví pískají Buffalu ofsajd.
    22:03 Robert THOMAS - 1:0

22:03
    Začátek třiadvacáté minuty utkání, Blues otevírají skóre! Velká skrumáž před Huttonem a touš se náhle ocitá za jeho zády. Za autora gólu je označen ROBERT THOMAS. Jeho třetí gól, jedenáctý bod v letošní sezoně, 1:0! Asistence: Vince Dunn, Tyler Bozak.

21:57
    Skvělá příležitost pro Dunna, který střílel zleva bez přípravy. Hutton ale předvedl velmi dobrý zákrok.

20:56
    Oba týmy už mají za sebou úvodní střídání ve druhé třetině. Puk mají na holích Sabres.

20:01

Hokejisté St. Louis a Buffala se vrátili zpět na ledovou plochu Enterprise Center. Druhá část bude zahájena za několik málo okamžiků.

Po 1. třetině: Blues vs Sabres 0:0

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50
    Střelecký pokus Dunna od modré, z levé strany, na Huttona nezamířil. Zablokoval jej totiž Rodrigues.

19:18
    Přečíslení Blues a Steenova střela z levé strany, Hutton zasahuje pravým betonem.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:15
    Maroon a jeho pokus z levého kruhu pro vhazování, Hutton kotouč vyráží.

18:04
    Postavení mimo hru v podání Buffala.

17:43
    Na opačné straně kluziště jsme mohli vidět nepřesnou Bouwmeesterovu střelu zleva.

17:04
    Rodrigues z pravého kruhu mířil mezi Allenovy betony, avšak neuspěl.

16:38
    Následoval nepřesný pokus Skinnera, po němž Allen následně hru přerušil.

16:31
    Střela Bogosiana od levého mantinelu, Allen zasahuje levým betonem.

15:50
    Domácí hokejisté se na chvíli udrželi v útočném pásmu, Huttona ale zaměstnat nedokázali.

14:55
    Pět minut a pět vteřin do konce první třetiny, vhazuje se mezi hole Bozaka a Larssona v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Blues.

14:55
    Postavení mimo hru ze strany Buffala, pokračovat budeme po reklamní přestávce.

14:28
    Z následného protiútoku Sabres měl obrovskou šanci Dahlin, Allen skvělým zákrokem podržel svůj tým.

14:16
    Pokus Dunna od modré čáry zablokoval hned první bránící hráč.

13:27
    Rodriguesovo nahození ze střední třetiny, Allen bez problémů vyráží.

12:45
    Hokejisté St. Louis se v několika posledních minutách dostali do hry.

12:36
    Střely na bránu: 4 – 6

11:44
    Dobrá střela McCabea z levého kruhu pro vhazování, Allen připraven na správném místě.

11:19
    Larssona nakonec v kruhu pro vhazování nahradil Girgensons.

11:17
    Zpět do akce! Na vhazování po levici Huttona máme Bozaka a Larssona.

11:17
    Paraykova střela od modré, z pravé strany, Hutton zasahuje svou rukavicí, přičemž hru přerušuje. Následuje reklamní přestávka.

10:55
    Dobré střídání Bluesmanů, Hutton musí být na pozoru. Jeho bránu už ohrozil O'Reilly.

10:01
    Máme za sebou polovinu první třetiny, Blues zatím hrají doma se Sabres bez branek.

09:18
    Konec reklamní přestávky, Schenn a Sobotka na vhazování po levici Huttona.

09:18
    Hutton zakročil proti střele Steena z pravé strany. Proběhne první reklamní přestávka.

08:32
    Střelecký pokus Thompsona byl zablokován Bouwmeesterem, Allen tak zůstal bez práce.

08:01
    Střely na bránu: 1 – 5

07:38
    Schwartz se dostal za obranu soupeře, následně ale v dobré šanci minul tři tyče.

07:16

07:03
    Vhazování proběhlo po levici Allena.

07:01
    Touš si to namířil na střídačku Blues, hra je přerušena. Do návratu Edmundsona zpět na led zbývá 15 vteřin.

06:34
    Pokus Rodriguese z pravé strany na Allenovu bránu neprošel.

06:17
    První polovina z trestu Edmundsona je minulostí, Sabres se zatím k ničemu nedostali.

05:55
    Hostům nevyšel přechod do útočného pásma – odpískán byl ofsajd.

05:20
    Puk se ihned po vhazování dostává do střední třetiny.

05:16
    První přesilovou hru utkání si zahrají Šavle. Vhazuje se po levici Allena.

05:16

05:04
    Střela McCabea ze středu útočného pásma byla zablokována Dunnem vysoko nad, do ochranné sítě.

04:50
    Sabres vycházejí úvodní minuty utkání o poznání lépe.

04:31
    Vhazovalo se v neutrální zóně, poblíž trestné lavice St. Louis.

04:29
    Nyní skončil kotouč v ochranné síti za Allenovými zády, rozhodčí tak hru museli přerušit.

03:55
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení.

03:38
    Skinner útočil po pravé straně, ke střele se ale nedostal. Obrana Bluesmanů byla dobře zorganizovaná.

02:48
    Buffalo v náporu. Allen musel zasahovat proti střelám Thompsona a Larssona.

01:44
    Následně následoval pokus Dahlina z levé strany, Allenovi pomohl blok Butlera.

01:39
    Mittelstadt přihrál na Okposa, jeho následnou střelu zprava vykopl Allen pravým betonem.

00:49
    Čároví pískají domácím hokejistům postavení mimo hru, hra je tak poprvé přerušena.

00:32
    Na opačné straně ledu vystřelil od modré čáry, zleva, O'Reilly. Hutton zaznamenal první zákrok v utkání.

00:12
    První útočná akce hostů nic nepřinesla.

00:03
    Na úvodní buly úspěšnější Šavle.

00:01

Ve středovém kruhu se na vhazování staví O'Reilly a Eichel, jdeme na to!

Hymna je minulostí, duel mezi Blues a Sabres co nevidět začne.

Obě zahajovací pětice stojí na modrých čarách, v Enterprise Center zazní americká státní hymna.

Zahajovací formace

STL: Allen – Edmundson, Parayko – Steen, O'Reilly, Perron

BUF: Hutton – Scandella, Bogosian – Skinner, Eichel, Reinhart

Startující brankáři
    (Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

STL: Jake Allen – 28 let, CAN
    Z:28 REC:12-10-4 OG:78 PR:3.09 %ÚS:90.0 SO:1

BUF: Carter Hutton – 33 let, CAN
    Z:25 REC:13-10-2 OG:63 PR:2.58 %ÚS:91.7 SO:0

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn, Ch. Butler – Schwartz (A), B. Schenn, Tarasenko (A) – Steen (A), R. O'Reilly, Perron – Maroon, Bozak, Thomas – Nolan, Barbašev, Sundqvist.

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Pilut, Ristolainen, Scandella, Bogosian (A), Dahlin, McCabe – Skinner, Eichel (C), S. Reinhart – Elie, Mittelstadt, Okposo (A) – Sheary, Sobotka, Rodrigues – Girgensons, Jo. Larsson, T. Thompson.

Rozhodčí: Tim Peel, Dan O'Halloran – Brandon Gawryletz, Tyson Baker.

Příjemnou páteční hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy St. Louis Blues a Buffalo Sabres.

BUFFALO SABRES

Sabres do duelu na ledové ploše Blues vstoupí s bilancí 4-2-1 za posledních sedm zápasů. V tabulce Atlantické divize jim aktuálně patří třetí místo.

Kdo je ve formě?

Kapitán týmu, útočník Jack Eichel v posledních devíti zápasech zvládl posbírat celkem 16 kanadských bodů – devět gólů, sedm asistencí.

ST. LOUIS BLUES

Blues v noci proti Sabres otevřou pětizápasový homestand. Zabojují přitom o třetí výhru za poslední čtyři zápasy.

Útočník Brayden Schenn za uplynulé tři zápasy nasbíral za čtyři asistence celkem čtyři kanadské body.

(Pozn.: Homestand = série zápasů doma v řadě.)
    St. Louis Blues vs Buffalo Sabres, 02:00 SEČ

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Nejlepší hokejová liga světa se opět hlásí o slovo a v noci ze čtvrtka 27. na pátek 28. prosince bude na jejím programu celkem třináct zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy St. Louis Blues a Buffalo Sabres. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Enterprise Center vhozeno krátce po 02:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 23. Thomas (Dunn, Bozak), 31. Bouwmeester (Perron, Steen), 31. Maroon (Thomas, Bortuzzo), 54. R. O'Reilly (Steen, Perron) – 38. Eichel (Ristolainen, S. Reinhart)

Rozhodčí: Tim Peel, Dan O'Halloran – Brandon Gawryletz, Tyson Baker

Diváci: 17 867