Boston – New Jersey 2:5 (kon.) | Washington – Carolina 3:1 (kon.) | NY Rangers – Columbus 3:4 (po pr.)
Pittsburgh – Detroit 5:2 (kon.) | Tampa – Philadelphia 6:5 (po pr.) | St. Louis – Buffalo 4:1 (kon.)
Winnipeg – Calgary 1:4 (kon.) | Nashville – Dallas 0:2 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:2 (kon.)
Edmonton – Vancouver 2:4 (kon.) | Vegas – Colorado 2:1 (kon.) | Los Angeles – Arizona 2:1 (kon.)
San Jose – Anaheim 4:2 (kon.)
Vegas Golden Knights
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Colorado Avalanche
Pátek 28.12.2018, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vánoční svátky jsou sice za námi, není ovšem důvod smutnit. Hokejisté NHL se po třech dnech volna vrací zpět do akce a velice zajímavý zápas se odehraje v T-Mobile Areně. Vegas na svém ledě hostí Colorado, což by samo o sobě příliš atraktivní nebylo, jenže oba dva týmy mají na svém kontě shodně 44 bodů, ve svých divizích se nachází na třetích příčkách a navíc se oba nachází v naprosto shodné formě, když z posledních pěti zápasů vyhráli pouze dvakrát a do vzájemného duelu budou vstupovat s dvěma porážkami v řadě.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt (A), Theodore, Engelland (A), Merrill, Holden – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Pirri, Stastny, Tuch – O. Lindberg, Eakin, Carpenter – Carrier, Nosek, Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Graves, Nemeth – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kerfoot, Compher – Nieto, Söderberg, Calvert – Andrighetto, Dries, G. Bourque. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Furman South, Trevor Hanson. Čároví: Andrew Smith, Ryan Daisy.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

01:10
    Vegas vstoupilo do utkání aktivněji a Shea Theodore na levém křídle od modré čáry nahazoval puk zápěstím směrem na bránu, kotouč ji ale nakonec minul.

02:13
    Sheldon Dries dobře vystřelil v rychlosti na bodu levého kruhu pro vhazování zápěstím, Marc-Andre Fleury byl ale připraven a kotouč úspěšně vyrazil mimo.

03:17
    Deryk Engelland na levém křídle vypálil z úhlu a těsně nad ledem mířil ke vzdálenější pravé tyči, Philipp Grubauer měl ale dobrý výhled a levým betonem puk vykopl.

04:06
    Golden Knights se nepodařilo rozehrát podél střídaček a Tyson Barrie bez problému rozehrával zpoza brány.

04:59
    Avalanche na levém křídle vypálili od modré čáry a jejich prudká rána byla přizvednuta do ochranné sítě.

06:01
    Ryan Carpenter na pravém křídle vyrazil do rychlého přečíslení a na bodu pravého kruhu napřáhl ke střele, která našla náruč Philippa Grubauera. Komerční brejk.

06:44
    Erik Johnson na levém křídle napřáhl od modré čáry k jedovaté střele s příklepem, kterou zablokoval William Carrier.

07:15
    Avalanche na pravém křídle vystřelili z nulového úhlu bekhendem, Marc-Andre Fleury ale sevřel betony.

08:46
    Tomáš Nosek se krásně protáhl v levém kruhu mezi dvěma protihráči, nakonec se ale ke střele nedostal a pouze puk nahodil za bránu Philippa Grubauera.

09:11
    Nathan MacKinnon se pokusil otevřít skóre ránou z bodu pravého kruhu, Marc-Andre Fleury ale puk vyrazil.

09:36
    Ryan Reaves byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Colorado si zahraje první přesilovou hru.

09:42
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Mikko Rantanen na ose útočného pásma nahodil puk od modré čáry k levé tyči, kde ho těsně nad ledem usměrnil z blízkosti a úhlu čepelí hole do odkryté sítě J. T. COMPHER! Avalanche využili přesilovou hru ihned po vhazování a vedou v Las Vegas 1:0. Asistence: Mikko Rantanen a Nathan MacKinnon.
    09:42 J. T. Compher - 0:1

10:27
    Golden Knights vyhodili puk na zakázané uvolnění a po přerušení hry následuje komerční přestávka.

11:40
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Alex Tuch na pravém křídle nahodil puk od modré čáry před bránu, kde ho na přední tyči rychle převzal PAUL STASTNY, a ačkoliv z forhendu neuspěl, bekhendem už zvedl puk nad levým betonem Philippa Grubauera do sítě – 1:1! Asistence: Alex Tuch a Nate Schmidt.
    11:40 Paul STASTNY - 1:1

12:18
    Marc-Andre Fleury si poradil s tvrdou ranou Avalanche a vleže zmrazil puk rychle pod svou lapačkou.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

13:01
    William Karlsson střelou z levého kruhu dobře mířil do předního horního rohu brány, Philipp Grubauer ale jeho pokus vyrážečkou úspěšně vyrazil za svou bránu.

14:06
    Ryan Carpenter se nádherně uvolnil v blízkosti pravé tyče, z úhlu ovšem napálil pouze Philippa Grubauera.

15:54
    Jonathan Marchessault vyrazil na ose do útoku dva na dva a nadvakrát se dostal ke střele v pravém kruhu, která byla přizvednuta do ochranné sítě. Komerční přestávka. Skóre v T-Mobile Areně je nerozhodné 1:1.

16:37
    Shea Theodore krásně zamíchal s pukem a v mezikruží se dostal k bekhendové střele, kterou Philipp Grubauer nadvakrát zastavil a ukryl pod lapačkou.

17:15
    Vegas se ihned po vhazování dostalo rychle ke dvěma střelám, z nichž první skončila na výstroji Philippa Grubauera a druhá byla sražena vedle pravé tyče.

18:08
    Nate Schmidt na levém křídle vystřelil od modré čáry a puk mířil do bližšího horního rohu brány, bývalý brankář Washingtonu ho ale vyrazil mimo tři tyče.

18:45
    Ian Cole vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Marc-Andre Fleury puk podržel ve svém náručí.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:33
    Marc-Andre Fleury neponechal nic náhodě a volný puk u své pravé tyče brány rychle zmrazil pod lapačkou.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Colorado uprostřed úvodní části utkání vybojovalo první přesilovou hru zápasu a ihned po vhazování ji dokázalo využít, když se prosadil J.T. Compher. Na jeho gól ovšem o necelé dvě minuty později odpověděl Paul Stastny. Skóre po první třetině. Vegas Golden Knights 1 Colorado Avalanche 1.

Druhá třetina začne přibližně v 4:59.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 16-12; Zablokované střely: 8-7; Vhazování: 39%-61%; Hity: 16-14; Přesilové hry: 0/0-1/1; Trestné minuty: 2-0.

20:01

20:56
    Avalanche přečkali úvodní snažení Vegas a Matt Nieto na levém křídle pronikl do útočného pásma, kde z úhlu napřáhl ke střele zápěstím a Marc-Andre Fleury ji podržel.

21:04
    Vegas se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.

21:29
    Brandon Pirri krásnou přihrávkou přes šířku útočného pásma našel v levém kruhu Alexe Tucha, který puk nahodil před bránu, kde se od brusle Paula Stastnyho odrážel k pravé tyči, Philipp Grubauer ale kotouč skvěle vyrazil levým betonem! Golden Knights málem otočili skóre.
    21:29 Paul Stastny mohl otočit skóre ve prospěch Knights!

21:40
    Tyson Barrie byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Vegas si zahraje první přesilovou hru.

23:09
    Carl Söderberg se zmocnil puku před svou bránou a úspěšně puk vyhodil až k Marcovi-Andrému Fleurymu.

23:40
    Vyloučený Tyson Barrie je zpět na ledě a Golden Knights se během přesilové hry nedostali ke střele.

23:48
    Avalanche podél trestných lavic vyrazili do protiútoku, který zastavilo postavení mimo hru.

24:11
    Tyson Jost na levém křídle vypálil po zpětné přihrávce podél hrazení od modré čáry a jeho ránu na přední tyči vleže zablokoval pravým ramenem Brayden McNabb.

24:27
    Avalanche vystřelili na vrcholu pravého kruhu a Marc-Andre Fleury bez problému kotouč podržel v náručí.

26:04
    Philipp Grubauer si v rychlém sledu připsal dva snadné zákroky, po nichž podržel puk v náručí, a třetí střela Vegas skončila v ochranné síti. V T-Mobile Areně probíhá komerční přestávka.

26:38
    Nate Schmidt si srovnal puk na hůl a na pravé straně útočného pásma napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která minula vzdálenější levou tyč.

27:33
    Gabriel Landeskog na levém křídle napřáhl k táhlé střele od hrazení, kterou Marc-Andre Fleury na přední tyči vyrazil do rohu ledové plochy T-Mobile Areny.

28:22
    Sheldon Dries zakončil pěknou kombinační akci na vrcholu levého kruhu střelou zápěstím, která nad ledem minula přední tyč brány Marca-Andrého Fleuryho.

28:59
    Sheldon Dries je nyní velice aktivní a nyní na pravém křídle vystřelil od modré čáry, která mířila někam pod horní tyč, nakonec ale byla zablokována.

29:27
    Nate Schmidt se dostal na vrcholu pravého kruhu ke střele zápěstím, která byla zablokována.

29:53
    Tomáš Nosek nedosáhl na prudkou přihrávku Oscara Lindberga podél střídaček a Avs mohli v klidu rozehrát.

30:45
    Tyson Barrie na ose útočného pásma Avalanche vypálil od modré čáry a jeho rána skončila nad bránou.

30:45
    Vegas na pravém křídle vystřelilo z ostrého úhlu a Philipp Grubauer puk podržel. Následuje komerční přestávka. Skóre se v T-Mobile Areně nezměnilo.

31:10
    Marc-André Fleury nedokázal udržet nahození Avalanche od modré čáry, dorážka ale skončila za jeho bránou.

31:36
    Erik Johnson vystřelil z bodu pravého kruhu pro vhazování a Marc-André Fleury puk podržel v náručí.

32:06
    Oscar Lindberg v útočném pásmu podrazil Gabriela Landeskoga. Druhá přesilová hra pro Avalanche.

32:15
    Mikko Rantanen na pravém křídle vypálil z úhlu a jeho střela byla sražena za bránu Golden Knights.

32:42
    Brayden McNabb na přední tyči zablokoval střelu Avalanche z bodu pravého kruhu pro vhazování a poté se mu navíc podařilo kotouč vyhodit.

32:55
    Avalanche se podél střídaček vraceli do útočného pásma, jenže jejich snahu zastavilo postavení mimo hru.

33:15
    Reilly Smith se dostal na levém křídle ke střele v oslabení, kterou Philipp Grubauer na přední tyči vyrazil.

33:31
    Alexander Kerfoot byl vyloučen na dvě minuty za sekání a 36 sekund se bude hrát ve hře 4 na 4.

34:06
    Vyloučený Oscar Lindberg je zpět na ledě a hokejisté Golden Knights druhou hru v oslabení přečkali.

34:12
    Vegas hraje přesilovou hru a Shea Theodore vystřelil od modré čáry, jeho pokus ovšem minul bránu hostů.

34:21
    Další střela přišla z bodu pravého kruhu pro vhazování, jenže Philipp Grubauer ji bez problému zachytil.

34:40
    Shea Theodore na vrcholu mezikruží vypálil bez přípravy s příklepem a jeho rána minula pravý horní roh brány.

35:04
    Vegas má obrovský tlak a u levé tyče se nyní snažilo dorazit puk do sítě, jenže Philipp Grubauer ho zmrazil.

35:17
    William Karlsson zakončil krásnou kombinační akci Vegas na vrcholu levého kruhu pro vhazování střelou zápěstím, která mířila pod horní tyč, jenže na přední tyči byla sražena za bránu.

35:31
    Vyloučený Alexander Kerfoot je zpět na ledě a hokejisté obou týmů hrají opět v plném počtu.

35:46
    Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká komerční přestávka. Skóre utkání je nerozhodné 1:1.

37:09
    Tomáš Nosek na levém křídle nabral rychlost a vystřelil z úhlu, jeho pokus byl ale nepřesný.

38:29
    Marc-Andre Fleury vystartoval na střídačku a Vegas hraje v šesti, protože má poskytnutou výhodu.

38:50
    Mikko Rantanen fauloval za bránou Vegas během forčekingu a dostal dvě minuty za krosček.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:32
    William Karlsson vystřelil před vrcholem levého kruhu a jeho pokus zablokoval Patrik Nemeth.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Na obou stranách se zatím prosadil pouze jeden hráč, když na úvodní gól J.T. Comphera odpověděl uprostřed první třetiny rychle Paul Stastny, a do třetí části budeme vstupovat za nerozhodného stavu. Skóre po druhé třetině utkání v T-Mobile Areně. Vegas Golden Knights 1 Colorado Avalanche 1.

Třetí třetina začne přibližně v 5:54.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 31-19; Zablokované střely: 13-19; Vhazování: 55%-45%; Hity: 25-18; Přesilové hry: 0/3-1/2; Trestné min.: 4-6.

40:01

40:01
    V T-Mobile Areně začala třetí třetina, v jejímž úvodu domácí hokejisté Vegas dohrávají přesilovou hru.

40:27
    Golden Knights na pravém křídle napřáhli k táhlé střele, kterou Philipp Grubauer detekoval svou lapačkou.

40:47
    Alex Tuch se ocitl po zablokované střele Brandona Pirriho z pravého kruhu pro vhazování před bránou ve slibné šanci, jenže ani nadvakrát se k dorážce nedostal.

40:50
    Vyloučený Mikko Rantanen je zpět na ledové ploše a hokejisté Colorada hrají opět v plném počtu.

40:55
    Nathan MacKinnon si najel před bránu na nahození z pravého křídla a ostrého úhlu a puk se po jeho teči od vzdálenější levé tyče vrátil zpět do hry! Colorado bylo hodně blízko vedení!
    40:55 Marca-Andrého Fleuryho nyní zachránila vzdálenější tyč!

42:24
    Vegas se v rychlém sledu dostalo ke dvěma střelám, Philipp Grubauer ovšem obě dvě dokázal zastavit.

43:25
    Cody Eakin na levém křídle z ostrého úhlu nahodil puk před bránu, kde ho tečoval těsně vedle přední tyče Oscar Lindberg. Ačkoliv nepadají góly, hraje se kvalitní hokej.

44:19
    Sheldon Dries byl vyloučen na dvě minuty za držení a Vegas si zahraje čtvrtou přesilovou hru v utkání.

45:18
    Polovina z přesilové hry je minulostí a hráči Vegas se zatím k ničemu nedostali. Avs vyhazují puky.

46:18
    Reilly Smith dobře vystřelil z levého kruhu pro vhazování, jenže Philipp Grubauer dokázal jeho zablokovaný pokus rychle zmrazit pod svou lapačkou.

46:19
    Vyloučený Sheldon Dries je zpět na ledě a Vegas dnes nevyužilo ani jednu ze čtyř přesilových her.

46:58
    Gabriel Landeskog byl zřejmě hráčem, který si z pravého křídla drze najel před bránu, Marca-Andrého Fleuryho ovšem v bráně Vegas překonat nedokázal.

47:33
    Marc-Andre Fleury si připsal během sedmi sekund dva dobré zákroky, když nejprve vyrazil střelu Svena Andrighetta z pravého kruhu a poté ukryl v lapačce pokus Alexandera Kerfoota z podobného místa. Komerční přestávka.

47:59
    Jonathan Marchessault ani Reilly Smith na přihrávku podél hrazení nedosáhli a pískalo se zakázané uvolnění.

48:09
    Golden Knights se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a hra byla znovu přerušena.

48:35
    Alexander Kerfoot se snažil v mezikruží protáhnout mezi dvěma protihráči před bránu, ve své snaze ale neuspěl.

49:38
    Vegas se na vrcholu mezikruží ke střele nedostalo a hosté vyhodili puk na další zakázané uvolnění.

50:11
    BRANDON PIRRI chtěl na levém křídle od modré čáry nahodit puk před bránu, což mu sice nevyšlo, puk se k němu ale odrazil zpět a poté nádhernou střelou zápěstím nad levým ramenem Philippa Grubauera zamířil ke vzdálenější pravé tyči, od které se kotouč odrazil do sítě – 2:1! Vegas otočilo skóre! Asistence: Paul Stastny.
    50:11 Brandon PIRRI - 2:1

50:53
    Philipp Grubauer ukryl nahození Golden Knights v lapačce a po krátké reklamní přestávce jsme zpět.

51:01
    Avalanche se nepodařilo přesně rozehrát a zřejmě bylo odpískáno proti hostům zakázané uvolnění. Je to tak.

51:13
    Nick Holden na pravém křídle vypálil ihned po vhazování od modré čáry a jeho pokus byl zablokován.

52:08
    Vegas na levém křídle napřáhlo k táhlé střele od hrazení, kterou Philipp Grubauer vytěsnil mimo bránu.

53:13
    Nathan MacKinnon vystřelil na ose útočného pásma ihned po vhazování od modré čáry zápěstím a Marc-André Fleury bez problému podržel puk ve své náruči.

53:32
    Nathan MacKinnon vystřelil z levého kruhu pro vhazování a na přední tyči tečoval puk nebezpečně Mikko Rantanen, Marc-Andre Fleury ale puk vyrazil! Vegas drží své těsné vedení.

54:00
    Oscar Lindberg dostal dvě minuty za držení a Colorado má příležitost vyrovnat během přesilové hry.

54:23
    Vegas se podařilo vyhodit poté, co Tomáš Nosek zablokoval tvrdou ránu Tysona Barrieho od modré čáry.

55:15
    Nathan MacKinnon dobře zamíchal s pukem na bodu levého kruhu pro vhazování a zápěstím napřáhl k táhlé střele, která našla náruč klečícího Marca-Andrého Fleuryho.

56:00
    Oscar Lindberg je zpět na ledě a hokejisté Vegas hrají opět v plném počtu, jenže se bude zase vylučovat.

56:19
    Nathan MacKinnon na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Marc-André Fleury na přední tyči zmrazil puk pod lapačkou. Následuje komerční přestávka a vyloučení. Na trestnou lavici zamíří Tomáš Nosek.

56:19
    Jon Merrill byl nakonec hráčem, který dostal dvě minuty za vysokou hůl během komerční přestávky.

57:50
    Tyson Barrie napřáhl od modré čáry k jedovaté střele s příklepem, kterou Marc-André Fleury vkleče vyrazil.

58:19
    Jon Merrill je zpět na ledě a Golden Knights dokázali v závěru přečkat dvě oslabení v řadě.

58:39
    Philipp Grubauer už je na střídačce a Avalanche nyní zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:45
    Proti Vegas se pískalo zakázané uvolnění a ještě jednou se bude vhazovat před bránou Knights.

59:51
    Nate Schmidt málem vyhodil puk z obranného pásma až do prázdné brány, jenže ji minul!

J.T. Compher v polovině první třetiny otevřel skóre, když bleskově využil přesilovou hru a poslal Avalanche do vedení, jenže na straně Golden Knights rychle odpověděl Paul Stastny a v polovině třetí třetiny otočil skóre v jejich prospěch Brandon Pirri. Vegas se v T-Mobile Areně v kalendářním roce 2018 představilo naposledy a uzavřelo ho vítězstvím, díky němuž doma bodovalo podeváté v řadě. Konečné skóre. Vegas Golden Knights 2 Colorado Avalanche 1.

Statistiky: Střely na bránu: 43-32; Zablokované střely: 16-23; Vhazování: 56%-44%; Hity: 32-23; Přesilové hry: 0/4-1/4; Trestné minuty: 8-8.

1. Paul Stastny (VGK) 1+1
    2. Marc-André Fleury (VGK) 31 zák., 1 gól, 96,9%
    3. Brandon Pirri (VGK) 1+0

Československá stopa v utkání:

Tomáš Nosek (VGK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:36 (06:41:04)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 12. Stastny (Tuch, Schmidt), 51. Pirri (Stastny) – 10. Compher (Rantanen, MacKinnon)

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Nemeth, Graves – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kerfoot, Compher – Nieto, Söderberg, Calvert – Andrighetto, Dries, G. Bourque.

Rozhodčí: Furman South, Trevor Hanson. Čároví: Andrew Smith, Ryan Daisy

Diváci: 18505