Magnitogorsk – Kuopio 0:1 (po pr.) | Team Canada – Norimberk 6:2 (kon.)
Team Canada
6:2 (1:0, 4:1, 1:1)
Norimberk Ice Tigers
Pátek 28.12.2018, 20:15 • Vaillant Arena, Davos (kapacita: 6 300) • Spengler Cup

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek pátečního večera! (22:35:47)

Závěrečná dvacetiminutovka nabídla ještě dvě další branky, po jedné na každé straně. Náskok Kanady nejprve v čtyřicáté třetí minutě navýšil Fabbro, na konečných 6:2 pak dvě minuty před koncem upravil Mieszkowski.

Utkání končí, z vysokého vítězství se radují hráči Kanady, kteří tak ze skupiny Cattini postupují přímo do semifinále! Norimberk naopak ve čtvrtfinále narazí na Magnitogorsk, ve večerním zápase se pak utkají třinečtí Oceláři s domácím Davosem!

59:35
    Kanaďané kontrolují kotouč, utkání končí jejich vysokým vítězstvím.

59:00
    Minutu před koncem musel Fucale předvést další těžký zákrok, proti dvojici protihráčů ale kanadský brankář uspěl.
    57:54 Mike MIESZKOWSKI - 6:2

57:54
    Norimberk právě vstřelil branku!
    Na jedné straně Cracknell v dobré situaci ještě nepřesně hledal spoluhráče, na druhé pak MIKE MIESZKOWSKI předvedl chladnokrevné zakončení. Norimberský útočník se, stejně jako předtím Cracknell, rozhlížel po svých spoluhráčích, nakonec ale přesnou střelou vymetl horní růžek Fucalovy branky! Asistence: Chris Brown, Milan Jurčina.

57:28
    Jenike si připisuje další zákrok, proti Cracknellovi vystrčil levý beton.

57:00
    Segal se protlačil do útočné třetiny, jeho následná zpětná přihrávka na modrou čáru ale svého adresáta nenašla.

56:25
    Kanaďané kontrolují hru, nikam se ale neženou. Utkání se začíná dohrávat.

55:41
    D'Agostini dostal nabito na levý kruh pro vhazování, jeho tvrdý projektil pořádně rozezvučel levou tyč Jenikeho branky!

54:53
    Jenike znovu zasahuje, německý gólman zastavil ránu Cracknella.

54:40
    Na jedné straně neuspěl Brown, na druhé pak Jenike dokázal vytěsnit dloubáček Winnnika.

54:08
    Moore se pokusil prosadit proti dvojici bránících hráčů, hokejisté Norimberka ale pro tento úmysl neměli pochopení a kanadskému útočníkovi sebrali kotouč.

53:27
    Kanaďané sice moc spolehlivě nebrání, v útočné fázi ale stále jsou velice nebezpeční. Rychlá akce dvou útočníků končí střelou Knelsena z předbrankového prostoru, Jenike dokázal zasáhnout.

52:35
    Pföderl se dostal do útočné třetiny, jeho dobrá střela ale Fucala nijak nepřekvapila.

52:13
    Knelsen se po levé straně natlačil do útočného pásma, jeho akce ale skončila sražením kotouče do ochranné sítě.

51:34
    Jurčinovi před vlastní brankou málem utekl kotouč ke kanadskému útočníkovi, norimberský bek ale nakonec celou situaci zvládl.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 3. Fabbro (D. Moore), 25. Winnik (Wiercioch, T. Mitchell), 32. Ebbett (D'Agostini, DiDomenico), 34. Dalpe (Winnik), 38. Knelsen (Lapierre, D. Moore), 43. Fabbro (Lapierre) – 21. Reimer (Pföderl, Dupuis), 58. Mieszkowski (Ch. Brown, Jurcina)

Team Canada: Fucale (Coreau) – Fabbro, Quincey, Després, Noreau (A), Bieksa, Wiercioch, Curran – Ebbett (C), D'Agostini, DiDomenico – Conrad, D. Moore (A), Lapierre – T. Mitchell, Cracknell, Winnik – Dalpe, Boychuk, Emmerton – Knelsen.
    Norimberk Ice Tigers: Jenike (Treutle) – Lalonde, Mebus, Festerling, Aronson, Newton, Gilbert, Jurcina, Bender – Ch. Brown, Acton, Mieszkowski – Buck, Bast, Lerg – Segal (A), Ness, Dupuis (A) – Reimer (C), Weiss, Pföderl.

Rozhodčí: Watson (CAN), Wiegand – Progin, Wüst (všichni SUI)