Vladivostok – Chabarovsk 0:7 (kon.) | Kunlun – Omsk 5:2 (kon.) | Čerepovec – Viťaz 2:1 (2:0 po s.n.)
CSKA Moskva – Minsk 3:2 (po pr.) | Dynamo Moskva – Riga 3:2 (kon.)
Dynamo Moskva
3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Dinamo Riga
Pondělí 28.01.2019, 17:30 • Megasport Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V dalším zápase se proti sobě utkají týmy Dynamo Moskva a Dinamo Riga. Naposled se spolu tato mužstva utkala před třemi týdny na ledě Dynama, které ovšem prohrálo s Rigou 1:2 po prodloužení. Dnes se opět bude hrát v Megasport Aréně, která nabídne kapacitu pro 14 000 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 17:30.

Dynamo Moskva se momentálně nachází v Západní konferenci na pátém místě s šedesáti jedna body a skóre 129:121. V posledním zápase přivítalo na svém ledě Spartak Moskvu, kterého porazilo 3:1.
    Dinamo Riga je na tom hůř a aktuálně se nachází na deváté příčce s padesáti pěti body a skóre 107:137. V posledním zápase ovšem prohrálo na ledě Petrohradu vysoce 1:7.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – I. Nikulin (C), Volkov, Hietanen, Čajkovský, J. Zajcev, Mironov, Menšikov, Pepeljajev – Indrašis, Šipačov (A), Kagarlickij – I. Makarov, Igumnov, Brjukvin – Michajlov, Mozer (A), Mojsejev – Karlin, Jefremov, Rajsov.

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Ališauskas, Zile, Sotnieks, Gimajev, Maione, Zanetti, Berzinš – McMillan, Darzinš (C), Myttynen – Kalns, M. Redlihs (A), Džerinš – Batna, Gegeris, Meija (A) – Lipsbergs, Pavlovs, Dzierkals – Razgals.

Rozhodčí: Artur Kulyov, Pavel Ovchinnikov – Yury Ivanov, Alexander Chernyshyov.

00:01

01:55
    Zatím se hraje převážně ve středu hřiště, ale o něco aktivnější je Dinamo Riga.

02:45
    Před brankářem Bočarovem byl chumel hráčů hostujícího týmu, ale tentokrát domácí gólman předvedl skvělé zákroky!

03:58
    Moskva se už dostala do hry, ale zatím je to takové bruslení ze strany na stranu.

05:52
    Posléze se hra přerušila a následuje tak první komerční přestávka.

06:48
    Opět to jsou domácí, kteří se snaží držet kotouč na svých holích, ale není to nic nebezpečného.

07:56
    Posléze tak opět přišla střela hostů, ale ta letěla jen do mantinelu za bránu Dynama Moskvy.

08:45
    Timur Biljalov předvedl dobrý a především důležitý zákrok, když rána domácího borce letěla k levé tyči.

09:39
    Domácí mužstvo se sice dostalo do přečíslení, ale nakonec jej zhatila nepřesná přihrávka a k zakončení na bránu nedošlo.

11:15
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění a následuje tak vhazování před svatyní Biljalova.

12:25
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vitalij Menšikov – 2 min., nedovolené bránění).

12:49
    Riga právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovou hru velice rychle a otevírají tak brankový účet v dnešním zápase! BRANDON MCMILLAN se dostal po levé straně, až ke střele, kterou umístil přesně do pravé šibenice. Asistence: Lauris Darzinš a Mathew Maione.
    12:49 Brandon MCMILLAN - 0:1

13:39
    Domácí se dostali opět do přečíslení, ale ani tentokrát z toho nebylo zakončení.

15:35
    Útočník Dynama Moskvy se dostal do velké šance, ale následně v samostatném úniku poslal kotouč do betonu Biljalova!

16:45
    Posléze to byl Vladimir Brjukvin, který se dostal rovněž do slibní příležitosti, ale Timur Biljalov předvádí další skvělý zákrok.

17:46
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Sergej Gimajev – 2 min., hákování).

18:28
    Domácí mužstvo sice tlačí na soupeře, ale Timura Biljalova stále nemůže překonat.

19:13
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vladimir Brjukvin – 2 min., vysoká hůl).

19:25
    Počet hráčů se nám na ledové ploše srovnal.

19:46

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je u konce a Dinamo Riga zatím vede 1:0. Začátek utkání byl pozvolný, ale ve 13. minutě využil první přesilovou hru McMillan, který vypálil přesně do pravé šibenice. Ke konci periody byla Moskva o něco lepším týmem, ale Biljalova zatím nepřekonala.

Další třetina začne přibližně v 18:23.

20:01

21:13

21:53
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Po přihrávce hostujícího hráče se dostal k puku KRISTAPS ZILE, jenž zamířil pod horní tyč a nedal Bočarovi šanci zasáhnout. Asistence: Gints Meija a Oskars Batna.
    21:53 Kristaps ZILE - 0:2

22:45
    A opět je to Riga, která se snaží něco vymyslet, ale není to žádní velké tempo.

23:38
    Moskva se musí snažit dotáhnout dvougólové manko, ovšem v bráně Rigy se předvádí skvělý výkon Timur Biljalov.

24:58
    Nyní se bojuje o kotouč za bránou domácího celku.

26:24
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Aslan Rajsov.

26:58
    Vadim Šipačov málem snížil v oslabení, ale v úniku poslal své zakončení pouze do tyče!

27:56
    Hosté se snaží něco vymyslet, ale to se jim zatím ve třetině soupeře při přesilové hře moc nedaří.

28:24

28:55
    Posléze skončila střela hostů v moci Bočarova.

29:24
    Nyní se Dinamo Riga provinila zakázaným uvolněním a následuje tak vhazování před bránou Biljalova.

31:23
    Opět se hosté dostali do zakončení, ale s tím si nyní věděl rady domácí brankář.

32:29
    Biljalov musel znovu zasahovat, ale poradil si s pokusem zpoza modré.

33:59
    Pokus domácího hráče skončil v moci gólmana Rigy.

34:19
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Je sníženo! Mironov vymyslel naprosto excelentní přihrávku před bránu, kde se dostal z bezprostřední blízkosti do zakončení DMITRIJ MOJSEJEV, který už Biljalova překonal. Asistence: Andrej An. Mironov a Jevgenij Mozer.
    34:19 Dmitrij MOJSEJEV - 1:2

34:32
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Sergej Gimajev – 2 min., podrážení).

35:25
    Domácí mužstvo je na koni a bude se snažit srovnat v přesilovce.

36:06
    A Dynamo Moskva se dostalo do dobré šance, ovšem Timur Biljalov se blýskl dalším zákrokem.

36:32

36:40
    Posléze přišlo jen zakázané uvolnění hostů.

38:31
    Brandon McMillan se po velké chybě soupeře dostal naprosto sám do pásma domácích, ale posléze vypálil jen vedle brány!

39:15
    Opět se hraje za domácí bránou, kde se svádí boje o kotouč.

40:00
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Kagarlickij – 2 min., hákování).

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá perioda je u konce a Dinamo Riga stále vede o gól, ovšem tentokrát 2:1. Ve 22. minutě poslal hosty do vedení Zile, ale posléze se domácí dostali do hry a ve 35. minutě snížil Mojsejev. Ve třetí dvacetiminutovce ovšem budou mít hosté přesilovou hru a konec zápasu tak bude ještě velmi dramatický.

Další třetina začne přibližně v 19:12.

40:01

41:05
    Domácím se podařilo osvobodit v oslabení.

41:39
    A opět Dynamo vyhodilo kotouč přes celé kluziště.

42:00

42:28
    Střelu Ališauskase vyrazil domácí brankář.

42:48
    Parádní kombinace a je srovnáno na 2:2! Hietanen místo střely zvolil přihrávku na VLADISLAVA JEFREMOVA a ten z první zakončil do odkryté svatyně soupeře. Asistence: Juuso Hietanen a Michal Čajkovský.
    42:48 Vladislav JEFREMOV - 2:2

43:08
    Nyní se do zakončení sice dostala Riga, ale Ivan Bočarov byl připraven.

43:16
    Fantastický start domácích do třetí periody, jelikož otáčejí utkání a jdou do vedení! MIKS INDRAŠIS předvedl něco neskutečného a naprosto nádherného, jelikož si povodil obránce a posléze zakončil k pravé tyči. Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Arťom Volkov.
    43:16 Miks INDRAŠIS - 3:2

44:58
    Domácí dál pokračují v tlaku, ale zatím nemohou přidat další branku.

45:52
    Dynamo Moskva předvádí absolutně nejlepší pasáž zápasu a nyní dominuje hře.

46:35
    Timur Biljalov musel opět vytáhnout zákrok, což se mu podařilo.

46:52
    Posléze se ke střele dostali také hosté, ale ta skončila v moci domácího gólmana.

47:48
    Potom co skončil puk v moci domácího brankáře došlo na ledě k menšímu požduchování, ale nejednalo se o nic vážnějšího.

48:38
    Timur Biljalov trochu zariskoval s rozehrávkou za svou bránou, ale nakonec dopadlo pro Rigu vše dobře.

49:16
    Moskva opět získala kotouč na své hole a snaží se vstřelit čtvrtou branku.

50:55
    Nyní se ke střele dostali hosté, ale ta skončila jen vedle brány.

51:41
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Roberts Lipsbergs – 2 min., nedovolené bránění).

52:08
    Hostující hráč se dostal v oslabení do zakončení bekhendem, ale Bočarova nepřekonal.

52:49
    Hostům se povedlo vyhodit kotouč ze své poloviny.

53:32
    Miks Indrašis byl připraven před bránou a zkoušel z první zakončit za záda Biljalova, ale ten podržel svůj tým.

54:48
    Střela Andrise Džerinše od modré letěla do lapačky Bočarova.

55:39
    Dinamo Riga se snaží zvýšit svou aktivitu v útočném pásmu.

55:48
    Posléze přišlo zakázané uvolnění domácího celku a následuje tak vhazování před Bočarovem.

56:38
    Hosté se nyní provinili ofsajdem a následuje komerční přestávka.

56:58
    A další ofsajd Rigy.

57:46
    Riga je natlačená v pásmu soupeře a svírá domácí celek.

58:12
    Ovšem domácím se následně podařilo vyhodit a osvobodit se.

58:52
    Timur Biljalov už byl v půlce cesty na střídačku, ale nakonec se musel vrátit zpět do brány.

59:15
    Moskva nyní bojuje o kotouč v útočném pásmu.

59:26
    A hosté to zkoušejí bez brankáře!

59:44
    Pokus z pravé strany skončil jen vedle svatyně Dynama Moskvy.

Je konec! Tento napínavý zápas nakonec lépe zvládlo Dynamo Moskva, které vyhrálo 3:2, i když prohrávalo v polovině utkání 0:2.
    Začátek utkání byl pozvolný, ale ve 13. minutě využil první přesilovou hru McMillan, který vypálil přesně do pravé šibenice. Ke konci periody byla Moskva o něco lepším týmem, ale Biljalova nepřekonala.
    Ve 22. minutě poslal hosty do vedení Zile, ale posléze se domácí dostali do hry a ve 35. minutě snížil Mojsejev.
    Do třetí dvacetiminutovky vstoupil domácí celek skvěle, jelikož ve 43. minutě srovnal Jefremov a o minutu později otočil utkání Indrašis. Následně Moskva dominovala hře a nenechala soupeře se dostat do nějaké větší šance.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:49:39)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 35. Mojsejev (Mironov, Mozer), 43. Jefremov (Hietanen, Čajkovský), 44. Indrašis (Kagarlickij, Volkov) – 13. McMillan (Darzinš, Maione), 22. Zile (Meija, Batna)

Rozhodčí: Artur Kulyov, Pavel Ovchinnikov – Yury Ivanov, Alexander Chernyshyov