Kiel – Augsburg 0:1 (kon.) | RB Lipsko – Wolfsburg 1:0 (kon.) | Schalke – Düsseldorf 4:1 (kon.)
Hertha – Bayern 2:3 (po pr.)
RB Lipsko
1:0 (1:0)
VfL Wolfsburg
Středa 06.02.2019, 18:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Německý pohár • Osmifinále

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:29:46)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 11:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:10.

Je dobojováno! Lipsko šlo do druhé půle s náskokem, který z několika šancí nedokázalo navýšit, a tak se v závěru muselo strachovat o postup až do poslední minuty. Wolfsburg si z platonického tlaku nevytvořil jedinou pořádnou šanci a naopak se štěstím ustál několik rychlých protiútoků. Do čtvrtfinále tak postupuje Lipsko, o čemž svým gólem z deváté minuty rozhodl Matheus Cunha.

90+5

90+5
    Poulsen dostal přihrávku za posledního obránce a řítil se sám na Casteelse, který svým výběhem zamezil jednoduchému zakončení. Vlci dostali čas ještě na jeden útok, ale pád Yeboaha v pokutovém území penaltový důsledek neměl.

90+4
    Ještě jeden faul a standardní situace pro Wolfsburg. Do vápna přiběhl i brankář Koen Casteels, jenže centrovaný balón zkrotil Willi Orban.

90+3
    Lukas Klostermann nespěchá s provedením autového vhazování a domácí fanoušci už začínají slavit postup do čtvrtfinále.

90+2
    Emil Forsberg pádil do proitútoku, jenže na Poulsena míč opět neprostrčil. Do cesty se mu postavil Roussillon.

90+1
    Vlci si zajistili rohový kop. Maximilian Arnold dával míč na první tyč, ale tam byli jen fotbalisté v bíločervených dresech.

90
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Stefan Ilsanker.

88
    Forsberg nedal přihrávku na Sabitzera. Hosté ale neodkopli a dostali se do dalších problémů. Švédský reprezentant však nevystřelil ani nepřihrál na Poulsena. Míč naprázdno proletěl skrz celé malé vápno.

87
    Marcel Halstenberg si vzal míč na vlastní polovině a poslal ho doprava, kde byli jeho spoluhráči v přečíslení. Emil Forsberg si ho dal na levačku, ovšem Casteels střelu k bližší tyči vyrazil.

86
    Knocheho nákop adresáta v tmavozeleném dresu nenašel. Do kombinace se dostali domácí a mohou pošetřit pár vteřin v bezpečné vzdálenosti od Gulácsiho branky.

84
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Emil Forsberg.

84
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Felix Klaus.

83
    Konrad Laimer dostal dobrý pas do odkryté druhé vlny. Ani on se stavem ale nepohnul, protože střela z dvaceti metrů letěla hodně mimo.

82
    Jérôme Roussillon se zapomněl v ofsajdovém postavení. Jeho zakončení z úniku sice bylo gólové, ale žádnou radost nezpůsobilo.

81
    Napomenutí dostal také Yannick Gerhardt, který byl ústřední postavou v menší roztržce v přerušené hře.

80
    Casteels prudký centr vyboxoval. Yeboah startoval své čerstvé nohy a Diego Demme ho takticky zastavil za žlutou kartu.