Den Haag – Ajax 1:5 (kon.) | Emmen – Arnhem 0:3 (kon.) | Eindhoven – Feyenoord 1:1 (kon.)
Willem II – Alkmaar 2:1 (kon.)
HFC ADO Den Haag
1:5 (1:2)
Ajax Amsterdam
Neděle 24.02.2019, 12:15 • Kyocera Stadium, Haag • Nizozemská Eredivisie • 23. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (14:10:53)

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 1:11. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:14.

Je dobojováno! Ajax potřetí z posledních čtyř ligových zápasů nasázel svému soupeři pět branek a stáhl manko na vedoucí PSV, které se za chvíli utká ve velkém šlágru s Feyenoordem, na jediný bod. Hlavně v první půli to svěřenci Erika ten Haga neměli úplně jednoduché. Na inkasovaný gól z 37. minuty ale výborně odpověděli trefami van de Beeka a Tadiće a do přestávky šli s náskokem 2:1. Druhá půle už moc zajímavá nebyla, Den Haag si nevytvořil žádnou šanci na vyrovnání a v rozmezí od 74. do 83. minuty nakonec inkasoval další tři góly.

90+2

90+1
    Neres dostal přesný míč za obranu. O ofsajd se nejednalo, nicméně na nabízejícího se Huntelaara už přihrát nedokázal.

90
    Nad rámec druhého poločasu jsou přidány poslední dvě minuty.

89
    Noussair Mazraoui vyhrál na útočné polovině dva souboje o balón, který ihned odevzdal nepřesnou ranou z delší vzdálenosti.

88
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Hakím Zijach, přichází Zakaria Labyad.

87
    Sheraldo Becker dostal od Pinase balón na osu hřiště. Před střelou z třiadvaceti metrů malinko zaváhal a nakonec Onanu vůbec neohrozil.

85
    Ještě před nějakými dvanácti minutami ztrácel domácí tým jedinou branku. Pak ale přišly čtyři góly ze čtyř útoků a najednou je ze zápasu naprosto jednoznačná záležitost.
    83. Hakím ZIJACH - 1:5

83
    Ajax právě vstřelil branku!
    Den Haag inkasuje dokonce popáté! Vinu na tom nese Lex Immers, který po jinak ubráněném rohovém kopu nedokázal odklidit míč do bezpečí. Sebral mu ho HAKÍM ZIJACH a s přispěním teče Kanona nedal Zwinkelsovi žádnou šanci.

82
    Z rohového kopu už domácí jedenáctka nevymyslela nic interesantního. Utkání se s největší pravděpodobností v poklidu dohraje.

81
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Tom Beugelsdijk, přichází Shaquille Pinas.

80
    Daley Blind vložil hlavu do dalekonosné střely Hooie. Úplně bezpečný zákrok to nebyl, nicméně míč skončil nad brankou.

79
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Klaas-Jan Huntelaar.
    78. Kasper DOLBERG - 1:4

78
    Hosté dávají druhý gól během krátké chvíle a definitivně rozhodují o svém tříbodovém zisku! Opět to bylo po rychlém protiútoku, který zahájil de Jong. Roztáhl hru doprava na van de Beeka a ten našel před brankou jednoduše zakončujícího KASPERA DOLBERGA.

76
    Po El Khayatiho standardní situaci proletěl míč jen nad horní tyčkou Onanovy brány, od které se bude vykopávat.

Michal Břuchanský

Branky: 37. El Khayati – 39. van de Beek, 45+1. Tadić (pen.), 74. Zijach, 78. Dolberg, 83. Zijach

Karty:   45. Meijers (HAA) – 55. Neres (AJA)

HFC ADO Den Haag: Zwinkels – Malone, Beugelsdijk (81. Pinas), Kanon, Meijers – Immers, D. Bakker (66. Hooi), El Khayati – Becker, Necid (66. Goppel), Goossens.
    Náhradníci: Groothuizen, Havekotte – Goppel, Gorter, Hooi, Muringen, Pinas, Polley, Rieder, van Kins.

Ajax Amsterdam: Onana – Mazraoui, de Ligt, Blind, Tagliafico – van de Beek, Zijach (88. Labyad), F. de Jong – Neres, Dolberg (79. Huntelaar), Tadić (75. Schöne).
    Náhradníci: Lamprou – de Wit, Huntelaar, Kristensen, Labyad, Schöne, Sinkgraven, Veltman.

Rozhodčí: Manschot – van Roekel, Dongen

Diváci: 14 352