Detva – Nové Zámky 4:2 (kon.) | MAC Budapešť – Miskolc 4:2 (kon.)
HK Detva
4:2 (0:1, 2:0, 2:1) Stav série: 2:1
HC MIKRON Nové Zámky
Pondělí 04.03.2019, 18:00Tipsport Liga (SR) play-off • Předkolo

Dnešní utkání je minulostí, nejprve se dokázali prosadit hosté, kteří byli dlouho lepším celek, ale jejich snažení chyběly branky. Ve druhém dějství udeřili na začátku a na konci Detvané. A v závěrečné dvacetiminutovce padly tři branky. Děkuji za pozornost a zítra u následujícího utkání play-off na počtenou. (20:29:23)

59:27
    Tým Detva právě vstřelil branku! A je rozhodnuto! Dnešní výhru ztvrzuje do prázdné branky RADOVAN PULIŠ, který vyslal puk ze svého obranného pásma. Bez asistence.

58:54
    Obětavý Murček zablokoval tvrdou střelu, poté z kruhů mířil mimo Bajtek. Za odraženým pukem se rozletěl jak superman brankář Petrík.

58:33
    Andrej Košarišťan míří na střídačku. Nové Zámky hrají v šesti!

58:07
    Betker nahodil za bránu, oba týmy střídají. Pomalu čekáme odchod Košarišťana na lavičku.

57:08
    Torok se dostal do protiútoku, jeho střela z před brankoviště byla velice dobrá, ale Košarišťan byl lepší a zasáhl.

56:48
    Vystřelený puk obránce Detby je tečovaná a končí na tribuně. Domácí zvládají toto oslabení velice dobře.

56:14
    Zbořil se dostal až před branku, Fábry byl při pokusu o střelu zdvojený. Detva vyhazuje.

55:45
    Důležitá přesilovka, nervozita je cítit na obou stranách. Špatná přihrávka však hosty vyhnala z pásma.

55:20
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Zdeněk Král – 2 min., sekání).

54:49
    Hodgson střílel švihem zprava, jeho prudký pokus směřoval těsně vedle svatyně Andreje Košarišťana.

54:24
    Bajtek dostal k puku před brankou, v těžké pozici přes obránce trefil beton Petríka a následně mířil mimo.

53:59
    Detva po icingu dlouho nedokázala vystřídat, ale nedopustili, aby hosté ohrozili branku Petríka.

52:34
    Detva v klidu přečkala oslabení, dnes se moc Mikronům přesilové hry nedaří.

51:59
    Hosté se v této přesilovce ještě nedostali ke dvou přihrávkám po sobě, jelikož Detva je velice aktivní a všechny puky vyhazuje do bezpečí.

51:11
    Hra se momentálně dost přerušuje. Nové zámky se v přesilovce nemohli dostat přes útočnou modrou čáru.

50:34
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Daniel Gachulinec – 2 min., vysoká hůl).

50:14
    Novým Zámkům akce po křídle nevyšla, takže dopředu šel Torok, ale našel pouze brusle Murčeka.

49:02
    Jozef Tibenský dostal puk do mezikruží, jeho střela švihem šla do obránce hostujícího celku.

48:13
    Nové Zámky právě vstřelily branku!
    Hatala zlehka nahodil puk od modré čáry mezi kruhy, kde puk tečoval EDUARD ŠIMUN a poslal ho mezi nohy brankáře Petríka. O brance chvilku nevěděl ani rozhodčí, který s uznáním váhal. Asistence: Andrej Hatala.

48:00
    Hayden Hodgson napřáhl z pravého kruhu, ale trefil pouze stojícího obránce Nováka.

47:29
    Jakúbek se dostal do dobré pozice mezi kruhy, jeho střela šla těsně vedle třech tyčí Petríka.

46:07
    Tým Detva právě vstřelil branku! Domácí celek využívá druhou přesilovou hru v dnešním utkání! LADISLAV ŠČURKO dostal od Betkera puk na vrchol kruhu a po ledě podruhé v dnešním utkání překonává Košarišťana. Asistence: Ben Betker.

45:56
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Andrej Hatala – 2 min., vysoká hůl).

45:19
    Chovan poslal od modré čáry krásnou střelu, jeho pokus vyrazil pod břevnem Andrej Košarišťan a zamezil tak větším problémům svého celku.

45:15
    Hosté oslabení přečkávají bez obdržené branky a mohou se snažit srovnat nepříznivý vývoj utkání.

44:40
    Puliš dostal přihrávku mezi kruhy, jenže puk mu utekl, a tak se do zakončení vůbec nedostal.

44:13
    I Nové Zámky se brání výborně, puk letí vedle branky Petríka a Detva musí začít znovu od začátku.

43:21
    HC 07 Detva hraje v plném počtu a může tak začít přesilovka domácího celku, která bude trvat bez šesti sekund dvě minuty.

43:15
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Miroslav Zaťko – 2 min., sekání).

42:33
    Detva se brání velice dobře, už potřetí v tomto oslabení se dokázali osvobodit vyhozením puku přes všechny čáry.

41:59
    Šimun vyslal z levého kruhu dobrou střelu, jeho pokus švihem šel těsně vedle branky.

41:21
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Viktor Fekiač – 2 min., nedovolené bránění).

40:48
    Hosté logicky začali třetinu velice aktivně, ale do útočného pásma je Detva, která bráni svoji modrou čáru nepustila.

40:01

Domácí celek skvělým začátkem třetiny srovnal stav utkání, když se dokázal prosadit Radovan Puliš a konec utkání patřil také Detvě, když zvládla využít početní výhodu, ke které se hlásí Ladislav Ščurko. Uvidíme, jak se následující perioda bude vyvíjet. Následující třetina začne přibližně v 19:49.

40:00

39:46
    Do zakončení se ještě těsně před koncem třetiny dostal Pospíšil, ale jeho pokus před brankovištěm šel přes hokejku jedno z obránců soupeře.

39:12
    Tým Detva právě vstřelil branku! Máme tu první využitou přesilovou hru v dnešním utkání. Nejprve poslal Martin Chovan bombu jako z děla, která prošla Košarišťanovi přes lapačku do hrudě a gólman puk z ledu nezachytil, protože mu ho vypíchli. Hned na to z úhlu překvapivou střelou trefil klec LADISLAV ŠČURKO, který střílel prakticky z brankové čáry. Domácí otáčejí skóre v dnešním utkání na svoji stranu. Asistence: Radovan Puliš a Martin Chovan.

38:56
    Nové Zámky nepustili v přesilovce Detvu do ničeho a teď dokonce poslali puk přes všechny čáry pryč.

38:33
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Richard Ondrušek – 2 min., krosček).

38:02
    Nejezchleb to zkusil zápěstím, těsně minul prostor mezi třemi tyčemi Petříkovy branky.

37:49
    Hosté předvedli velice pěknou akci, na jejím konci byl po přihrávce volný Peter Ordzovenský a proti němu skvěle zasáhl brankář Petrík.

37:31
    Domácí celek hraje v plném počtu. Dnes jsme zatím využitou početní výhodu neviděli.

36:49
    Další povedené osvobození domácího celku, kterého se ujal obránce Jozef Sládok.

36:06
    Zaťko poslal dobrou střelu vedle branky. Poté hráči Detvy dostali puk do bezpěčí přes všechny čáry.

35:31
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Daniel Gachulinec – 2 min., sekání).

35:27
    Bajtek se zpoza branky dostal do brankoviště, ale jeho backhendový pokus Petrík vyrazil a poradil si i s dorážkou českého hokejisty.

34:41
    Tomáš Török našel mezi kruhama volného obránce Bena Betkera, který zamířil svoji střelu pod břevno, ale Košarišťan předvedl lapačkou profesiální zákrok.

34:16
    McLean předvedl svoje umění tečovat střelu, nakonec puk letěl těsně vedle vzdálenější tyče Andreja Košarišťana.

33:26
    Hosté hrají v plném počtu hráčů. Jakub Žilka vystřelil z levé strany kruhu, jeho pokus letěl po ledě a zastavil ho až pravý beton brankáře Košarišťana.

32:53
    Detva dlouho držela puk v útočném pásmu, ale celá jejich hra se točí při mantinelu. Hosté skvěle brání.

31:50
    Velmi dobré nahození od modré čáry šlo těsně vedle branky Košarišťana, hosté následně puk dostali do bezpečí.

31:26
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Peter Ordzovenský – 2 min., podrážení).

30:58
    Petrík fantasticky podržel svoje mužstvo! Adam Zbořil si ho v úniku položil, ale detvanský brankář ukázal mrštnou lapačku.

30:41
    Detvané urputně bojují v útočném pásmu, ale puk drží pouze u mantinelu, kde jsou pro soupeře neškodní.

29:33
    Hra se momentálně přelévá ze strany na stranu. Žádně střely k vidění nejsou, ale za to soubojů u mantinelů je jak máku.

28:19
    Hlasatelka oznámila komerční přestávku, ale ta být z důvodu zakázaného uvolnění nemůže, takže rozhodčí pokračují v utkání bez přerušení.

27:35
    Zbořil střílel vedle branky Petríka, následně dostal sekeru do ruky Kuklev, který se zlobí, ale rozhodčí tento čin za prohřešek nepovažují.

26:57
    Domácí hrají v plném počtu hráčů. Hosté v uplynulé přesilové hře nic významného nepředvedli.

25:32
    Puliš dostal od Betkera puk před branku, ten se snažil ještě přihrát, ale tento úmysl obrana přečetla.

24:57
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Patrik Rogoň.

24:01
    Detva ujela do pěkného protiútoku. Viktor Fekiač naservíroval puk na levý kruh, odtud ho do lapačky Košarišťana trefil Hayden Hodgson..

23:37
    Zakázané uvolnění Nových Zámků, ti ještě reklamují teč hokejky jednoho z hráčů Detvy, která ležela na ledě, ale rozhodčí svůj verdikt nemění.

22:47
    Tomáš Torok vypálil puk nad kruhama, ale jeho pokus skončil těsně vedle branky.

22:21
    Zámky zamkly soupeře v jeho třetině, přičemž puky na Petríka létaly jeden za druhým. Nejlépe pálil z mezikruží Edruard Šimun, ale pouze do břicha vděčného gólmana.

21:31
    Tibenský špatně rozehrál za sebe a překazil tak rychlou akci Detvy. Hosté začínají kombinovat v útočném pásmu.

20:57
    Zámky okamžitě v ofenzivní činnosti, ale prudké nahození od pravé mantinelu končí na plexiskle.

20:28
    Tým Detva právě vstřelil branku! Tak to je opravdu studená sprcha pro hostující celek hned z úvodu druhé třetiny. Nejdříve si Petřík poradil s nahozením Urbana, ale poté se dostali rychle domácí do útočného pásma, kde střílel osamocený RADOVAN PULIŠ. Asistence: Michal Murček.

20:01

Máme za sebou první dvacetiminutovku, kde na začátku utkání díky přesilové hře byla velice aktivní Detva, ale postupem času převzali iniciativu hráči Nových Zámku. Jako jediný se dokázal prosadit ve hře 4 na 4 Tomáš Urban. Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

20:00

19:35
    Frederik Fekiač špatně přihrál ve svém obranném pásmu, následně chybu napravil, když srazil střelu soupeře.

18:51
    Dundáček vystřelil přes obránce, jeho puk letěl kousek vedle Petríkovy svatyně.

18:27
    Domácí dlouho nevěděli, jak se dostat ze své třetiny, nakonec se jim to podařilo, za cenu lehkého nahození do útočného pásma.

16:20
    Oba celky hrají v plném počtu. Frederik Fekiač poslal zprava střelu, tu ale zastavil před brankářem jeden z obránců Nových Zámků.

16:18
    Hosté byli v posledních minutách o něco aktivnější, než jejich soupeř a přináší jim to štěstí v podobě vstřelené branky. TOMÁŠ URBAN dostal přihrávku před brankoviště, kde měl dost času si puk zpracovat a usměrnit svoji střelu do sítě. Asistence: Filip Bajtek a Patrick Anthony Kudla.

16:01
    Král mířil svoji střelu pod břevno, ale Andrej Košarišťan na všechno dobře viděl a vytáhl parádní zákrok.

15:31
    Nejezchleb zprava projel mezi kruhy, kde se ale už ke střele nedostal, protože mu puk sjel z hokejky.

14:20
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Jozef Tibenský – 2 min., držení hole).
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Tomáš Pospíšil – 2 min., hákování).

14:11
    Tibenský se dostal do dobré pozice před brankou Košarišťana, ten zakončení v pádě netrefil přesně.

14:04
    Jendroľ a Gachulinec obětavě zastavili tvrdou bombu od modré čáry.

13:40
    Detva přečkala nevýhodu jednoho hráče na hřišti. Opět hraje v plném počtu.

12:55
    Ladislav Ščurko zachytil puk ve středním pásmu a mohl jít do brejku, ale byl sám, takže se až k zakončení nedostal.

12:11
    Pospíšil se dostal k puku před brankou soupeře, jeho střela mezi kruhama šla těsně vedle třech tyčí Petríka.

11:40
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Jozef Sládok – 2 min., krosček).

11:29
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez žádné střely, která by zaměstnala brankáře.

10:28
    Přečíslení hostů vzal na sebe Dundáček, který vystřelil, ale jeho pokus skončil na betonu Petríka.

09:43
    Dominik Jendroľ střílel od modré čáry, ale jeho pokus Košarišťan dobře viděl a dokázal i puk rozehrát na své spoluhráče.

08:27
    Hosté zavřeli svého soupeře v jeho třetině. Sládok srazil střelu těsně vedle branky, potom byl sám před brankovištěm Štrauch. backhandem trefil Petríka, poté pálil zleva Andersons, domácí brankář znovu úspěšný.

07:49
    Bajtek dostal puk mezi kruhy, kde měl skvělou pozici, ale puk mu poskočil a vůbec ho útočník nedokázal trefit.

07:27
    Betker, Ďaloga a Torok mohli jít 3 na 2, avšak tuto šanci znovu zastavila ofsajdová čára.

07:04
    Teď se podařilo se podívat Detvě do útočného pásma, ale rozjetý útok zastavuje čároví sudí, který píská postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.

06:46
    Hosté zvyšují agresivitu, Detva má problémy, dostat se přes vlastní modrou čáru.

06:00
    Prudkou ránu vyslal od modré čáry Peter Ordzovenský, jeho pokus směřoval přímo na brankáře Petríka.

05:49
    Adam Zbořil dostal puk před brankovištěm Detvy, kde dokázal i přes obranu zakončit. Z dobré pozice trefil Petríka, který měl dobrý výhled na touš.

05:25
    Mikroni dobře napadali rozehrávku soupeře, takže Detva nevěděla jak se dostat z vlastní třetiny, ale nakonec hosté puk nezískali.

04:12
    Domácí se dostali do rychlého protiútoku přihrávkou z obraného pásma, s lehkou tečí si Andrej Košarišťan poradil.

03:22
    Hosté hrají v plném počtu a dokázali tak přečkat značný nápor Detvy!

02:52
    Sládek vyslal dobrou střelu od modré čáry, ochránce svatyně vyrazil puk před sebe a znovu přichází osvobození jedním z hráčů Mikronu.

02:16
    Detva zavřela své soupeře v útočném pásmu, až po minutě přesilové hry dokázal svůj tým osvobodit Eduard Šimun.

01:25
    Betker okamžitě po vyhrané buly jeho spoluhráče, nahodil puk od modré čáry a před brankou tečoval puk Ščurko, následně puk i dorazil, ale Košarišťan byl přesně tam, kde měl být a puk vyráží.

01:22
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Tomáš Pospíšil – 2 min., držení).

00:58
    Zápas se hraje zatím v pomalém tempu a můžeme vidět mnoho přerušení.

00:21
    Štrauch nahodil kotouč od mantinelu, jeho jednoduchý pokus brankář Petrík bez problému chytá a přerušuje hru.

00:01
    Na úvodní buly se postavili Michal Murček a Tomáš Urban, úspěšnější byl hráč domácího celku. Kdo získá druhé vítězství?

00:01

HC 07 Detva: Petrík (Zalivin) – Betker, Chovan Mar., Sládok, Golian, Kuklev, Fekiač F., Jendrol', Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, Fekač V., Hodgson – Tibenský, McLean, Král – Török, Chovan Mat., Ďaloga.

HC Mikron Nové Zámky: Košarišťan (Kristín) – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Hatala, Dundáček, Novák – Bajtek, Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, Jakúbek – Pospíšil, Hruška, Šimun – Ondrušek, Fábry, Nejezchleb.

Rozhodčí: Műllner, Stano – D. Konc ml., Šefčík.

Dobrý den, vítejte u slovenské nejvyšší soutěže, kde na sebe v play-off narazily HC 07 Detva a HC Mikron Nové Zámky. Stav série je po dvou utkáních nerozhodný 1:1. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00, buďte s námi u toho.

Statistiky týmů

Nejproduktivnejší hráči HC 07 Detva:
    Radovan Puliš 49b (12+37) 53z, +/- (+8)
    Michal Murček 44b (23+21) 56z, +/- (+1)
    Ladislav Ščurko 31b (12+19) 57z, +/- (+10)

Nejproduktivnejší hráči HC Mikron Nové Zámky:
    Adam Zbořil 37b (20+17) 58z, +/- (+11)
    Andreas Štrauch 29b (13+16) 57z, +/- (-6)
    Tomáš Pospíšil 29b (13+16) 29z, +/- (+2)

2.zápas predkola N.Zámky – Detva 3:4pp

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jiří Cícha

Branky a nahrávky: 21. Puliš (Murček), 40. Ščurko (Puliš, Chovan), 47. Ščurko (Betker), 60. Puliš – 17. Urban (Bajtek, Kudla), 49. Šimun (Hatala)

HK Detva: Petrík (Zalivin) – Betker, Chovan Mar., Sládok, Golian, Kuklev, Fekiač F., Jendrol', Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, Fekač V., Hodgson – Tibenský, McLean, Král – Török, Chovan Mat., Ďaloga.
    HC MIKRON Nové Zámky: Košarišťan (Kristín) – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Hatala, Dundáček, Novák – Bajtek, Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, Jakúbek – Pospíšil, Hruška, Šimun – Ondrušek, Fábry, Nejezchleb.

Rozhodčí: Műllner, Stano – D. Konc ml., Šefčík