Zlín – Pardubice 1:3 (kon.) | Přerov – Kometa Brno 3:4 (po pr.) | Třinec – Havířov 3:5 (kon.)
Jihlava – Vítkovice 1:5 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:5 (0:1, 0:1, 1:3) Stav série: 0:1
HC Vítkovice Ridera
Neděle 17.03.2019, 14:15 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Play-off ELIOD extraligy dorostu sk. "B" • Čtvrtfinále

S konstatováním, že HC Vítkovice Ridera vyhrály první zápas osmifinále na jihlavském ledě 5:1 a již v úterý mohou doma udělat rozhodující krok k postupu, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý. (10:17:53)

Do třetí třetiny vstoupila Jihlava dobře a už ve 42. minutě snížila na 1:2, když se prosadil Matouš Menšík. Vyrovnat se ale Dukle nepodařilo, hosté naopak v polovině posledního dějství vstřelili dvě slepené branky zásluhou Martina Kubíka a Samuela Rajčana a na konečných 1:5 upravil v 56. minutě znovu Samuel Rajčan.

59:12
    Domácí může těšit alespoň to, že oslabení ubránili.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:12
    Ještě jedna přesilová hra pro hosty, Václav Vranka jde ven za sekání.

Na vyloučení: 6-5.

56:55
    Jihlava se snaží alespoň o čestné snížení, ale není jí přáno.

55:45
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté dnes podruhé využívají přesilovou hru. Po závaru před jihlavskou brankou a nahrávce Kotáska zpoza klece asi každý čekal, kde vypadne puk. Ten nakonec skončil zhruba 30 centrimetrů před brankovou čárou, kde jej doklepl do volné sítě SAMUEL RAJČAN a dává tak svůj dnešní druhý gól. Asistence: Alex Kotásek.

54:25
    Vítaná věc pro hosty, David Moravec totiž krosčekoval soupeře a půjde na dvě minuty na trestnou lavici.

53:56
    Bartošák se opět musel mít na pozoru, protože nebylo jasné, kdy na něj přijde nějaká střela. Nakonec se k ní dostal zřejmě Juřička, ovšem puk končí na výstroji gólmana Vítkovic.

52:45
    Ondřej Broža mohl ještě zdramatizovat zápas, ale jeho střela přes dva obránce z kruhů si cíl za záda Bartošáka nenašla. Brankář hostí opět dobře zasáhl.

50:25
    Matěj Přibyl mohl k přesné asistenci přidat i branku, ale jeho tvrdá rána, jdoucí z pravého kruhu, Maláče nepřekvapila. Domácí gólman si poradil a kotouč vyrazil.

48:27
    Vítkovičtí si kráčí za první výhrou v sérii. SAMUEL RAJČAN si najel na pravý kruh, odkud hodně prudce vystřelil na vzdálenější tyčku a jeho střela se zastavila až v síti. Asistence: Denis Puchala.

47:44
    Hosté střílí možná klíčovou branku dnešního zápasu a opět odskakují domácím na rozdíl dvou branek. MARTIN KUBÍK se prodral po pravé straně do střelecké pozice a na jeho pokus byl dnes výborně chytající Maláč krátký. Asistence: Jakub Macho.

46:27
    Hosté hrají v plném počtu.

46:15
    Domácí opět trošku zatlačili v přesilové hře. Jonáš Jungwirth dorážel puk z levého kruhu, ale minut prostor tří tyčí.

45:34
    K Matyáši Sapíkovi se před branku odrazil puk. Vysoký jihlavský bek jej ihned vystřelil na Bartošáka, který kryje!

44:27
    Přesilová hra pro Duklu. Denis Puchala tak moc chtěl vyhodit puk ven z pásma, až mu dal velkou razanci a vystřelil jej mimo hrací plochu. Dostává tak dvě minuty za zdržování hry.

44:16
    Zakázané uvolnění hostí opět směřuje hru před Bartošáka.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 42. Menšík – 6. Schauer (Přibyl), 36. Krejsa (Machů, Kotásek), 48. Kubík (Macho), 49. Rajčan (Puchala), 56. Rajčan (Kotásek)

HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Adam, Moravec, Matějíček, Chvátal, Vranka, Sapík – Pigl, Pavelec, Broža – Zdarsa, Menšík, Báťa – Juřička, Melenovský, Jungwirth – Štorek, Mlejnek. Trenér: Štěpán Moravec
    HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Münch) – Machů, Bystroň, Smolka, Puchala, Vřeský, Kosina – Krejsa, Brada, Kotásek – Přibyl, Rajčan, Schauer – Macho, Holanik, Kubík – Juříček. Trenér: Jan Vavrecka

Rozhodčí: Marek – Roupec, Klouda