NY Rangers – Columbus 2:3 (0:1 po s.n.) | Chicago – Dallas 6:1 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 5:2 (kon.)
Boston – Tampa 3:6 (kon.) | St. Louis – Vancouver 3:2 (2:0 po s.n.)
po s.n. (2:0)
St. Louis Blues
3:2 (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
Vancouver Canucks
Sobota 06.04.2019, 22:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Přeji Vám pěkný sobotní večer při sledování online přenosu z NHL. Dnes nás čekají závěrečné duely základní části. Vancouver Canucks zavítá na led St. Louis Blues. Utkání začíná pár minut po desáté hodině večerní. Přeji Vám příjemnou zábavu!

St. Louis má jisté play off a bojuje dokonce o prvenství ve své divizi, na první Nashville ztrácí bod. Blues získali hlavně díky povedené druhé polovině sezony 97 bod, které je katapultovaly na přední příčky. Nejproduktivnějším hráčem tohoto celku je Ryan O´Reilly, který posbíral 75 kanadských bodů.

Naopak Vancouver neprožil ideální sezonu a dnešní zápas bude pro něj derniéra. Momentálně se nachází na dvanáctém místě v Západní konferenci se ziskem 80 bodů. Canucks mají ale dobrou formu, neboť zvítězili třikrát v řadě, až v posledním kole prohráli na ledě Nashvillu. Nejvíc bodů z tohoto celku nastřádal švédský mladík Elias Pettersson.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo, Dunn, Bouwmeester, Gunnarsson, Bortuzzo, Edmundson – Tarasenko, R. O'Reilly, B. Schenn – Perron, Sundqvist, Schwartz – Maroon, Thomas, Fabbri – Steen, Barbašev, Sanford.

Vancouver Canucks: Demko (Markström) – Stecher, Edler, Rafferty, B. Hutton, Q. Hughes, L. Schenn – Eriksson, Horvat, Pearson – Boeser, Pettersson, Virtanen – Leivo, Gaudette, Spooner – M. Granlund, Beagle, Schaller..

00:01

01:10
    Úvod utkání patří domácím. Ti teď několikrát zamotali soupeře v pásmu.

02:11
    Barbašev zachytil dlouhou přihrávku a dostával se mezi hostující beky. Ke střele se však nedostal.

03:40
    Perron se dostal po pravém křídle do výhodné střelecké pozice, ale svou střelu nenamířil dokonale.

05:13
    Útočnou akci St. Louis zastavil ofsajd.

06:36
    Blues mají na počátku utkání lepší pohyb. Vancouver jim zatím bruslařsky nestačí.

07:36
    Boeser skryl svou střelu, jenže trefil pouze před sebou stojícího obránce Dunna.

08:38
    Maroon namířil svou střelu v mezikruží těsně nad horní tyč.

09:27
    Ihned po buly vystřelil útočník Fabbri. Zamířil do horního růžku, ale Demko vytáhl své rameno.

10:10
    Rychlá kombinace Erikssona s Horvatem skončila v moci bránících hráčů Blues.

11:16
    O'Reilly se dostal do dobré šance mezi kruhy po přihrávce Bouwmeestera, svůj pokus ale posílá příliš vysoko.

11:50
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení, poté co se přesnou střelou k tyči přes obránce prosazuje BRAYDEN SCHENN. Asistence: Vladimir Tarasenko, Ryan O'Reilly.
    11:50 Brayden SCHENN - 1:0

12:36
    Domácí po vstřeleném gólu pokračují v aktivitě. Perron hledal před bránou hůl Sundqvista, který těsně minul bránu.

13:50
    Gunnarsson vyzkoušel od modré čáry pozornost Demka, který vyrážečkou zasáhl.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

14:16
    Čeká nás poslední komerční přestávka v této třetině. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:05
    Hosté zatím nejsou střelecky příliš aktivní. Vyslali pouhé tři pokusy na bránu Blues. Binnington teď zasahovat nemusel proti střele Horvata.

16:19
    Hosté se osmělili a už se usadili na polovině Blues. Tarasenko nedokázal zachytit pohyb hostujících hráčů.

17:33
    Canucks zůstali za Binningtonovou svatyní. Nyní svádí ostrý souboj u mantinelu.

18:03
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., hákování).

18:23
    Steen napaluje puk na zadní mantinel. Poté se k touši dostal brankář Demko.

19:02
    Vancouver se zatím nemůže usadit na útočné polovině. Obránce Hughes musí rozjet akci zpoza vlastní brány.

19:35
    Už jsou hosté aktivní na puku, jenže se jim stále nedaří vystřelit.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila nám první perioda, ve které měli více ze hry domácí. Vrcholem jejich tlaku byla jediná branka utkání, kterou vsítil ve 12. minutě Brayden Schenn. Střely na bránu: 11-7.

20:01

20:40
    Vancouver začal druhou třetinu aktivně. Binnington musel zasahovat.

21:28
    Horvat si najel na levé křídlo a vyzkoušel pozornost domácího brankáře střelou do levého betonu.

22:02
    Domácí se ubránili a zahájili útočnou akci.

22:26
    Leivo se dostal k odražené střele, kterou ale nenamířil mezi tři tyče.

22:45
    Zakázané uvolnění Vancouveru.

23:38
    Barbašev nebezpečně vystřelil těsně vedle pravé tyče.

24:06
    Domácí získávají převahu. Už tlačí v pásmu Canucks.

24:34
    Binnington lapil Virtanenův pokus z levého křídla a přerušil hru.

25:09
    O'Reilly zůstal osamocen mezi kruhy, ale na poslední chvíli mu kotouč přeskočil hůl.

25:35
    Boeser zabojoval u mantinelu a vydoloval puk pro svého spoluhráče.

26:23
    Ve druhé třetině hraje Vancouver mnohem lépe. Blues se však dobře brání a hosty k větším šancím nepouštějí.

27:16
    Nyní se hraje převážně ve středním pásmu. Oběma celkům nevyšla rozehrávka.

27:55
    Sundqvist v pádu nepřihrál přesně. Přestože obranný zákrok vypadal podezřele, vylučovat se nebude.

28:45
    Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. St. Louis nyní zakládá rychlou protiakci.

29:23
    Schenn uvolnil na modré čáře Dunna, který místo střely posunul touš do rohu.

29:47
    Demko měl plné ruce práce. Nadvakrát si poradil.

30:16
    Steen posunul puk za bránu. Následoval tvrdý souboj Barbaševa s obráncem.

31:05
    Stále čekáme na přerušení. Hraje se v poměrně rychlém tempu.

31:35
    Hughes nabral rychlost a prokličkoval se až do pásma soupeře. Vystřelit ale nedokázal.

32:05
    Leivo poslal puk na modrou čáru obránci Raffertymu. Binnington udržel puk v lapačce a přerušil hru.

32:24
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., držení).

32:34
    Schenn zůstal osamocen na zadní tyči, ale přihrávka Perrona k němu nedoputovala.

33:06
    Granlund se pustil do útočení a vystřelil na bránu. Binnington puk vyrazil před sebe.

33:26
    Schwartz pálil z vrcholku levého kruhu. Demko dokázal levým ramenem puk vyrazit.

34:06
    Perron nepřesně přihrál na modrou čáru a jelikož mu do přihrávky sáhli hosté, tak St. Louis přišlo o pásmo.

34:24

35:08
    Schwartz dostal přihrávku mezi kruhy. Demko předvedl výborný zákrok levým betonem.

36:02
    Edmundson hledal krásnou přihrávkou před bránou stojícího Barbaševa. Obrana Canucks se přesunula.

36:47
    Horvat se sice dostal do útočného pásma, ale přihrát dobře nedokázal.

37:20
    Thomas měl prostor ke střele, jenže se snažil ještě přihrávat před bránu.

37:59
    Vancouver se ubránil náporu domácích a nyní drží touš na svých hokejkách.

38:39
    Pietrangelo dostal puk proti holi a bez přípravy vystřelil. Trefil před sebou stojícího hráče.

38:58
    Ještě jedna komerční přestávka nás v této třetině čeká.

39:44
    Hughes vyslal na bránu Blues tvrdou střelu. Binnington se ohlédl za sebe a měl štěstí, že střele bránu minula.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Skončila nám druhá třetina, která byla opatrná z obou stran. Branka žádná nepadla, a proto také po druhé třetině platí stav 1-:0 pro domácí. Střely na bránu: 19-12.

Další třetina začne přibližně ve 23:54.

40:01

40:41
    Tarasenko dostal přihrávku mezi kruhy, odkud tvrdě orazítkoval spojnici brány.

41:44
    Granlund nahodil puk na Binningtonovu svatyni. Brankář domácích ihned pomohl svému týmu s rozehrávkou.

42:19
    Fabbri se dostal mezi obránce a zápěstím nebezpečně vypálil. Demko dokázal zasáhnout, ale svým zákrokem si jistý nebyl.

42:34
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Patrick Maroon – 2 min., podrážení).

42:56
    Hosté zahajují svou početní výhodu za vlastní bránou.

43:32
    Edler nabil Petterssonovi, který trefil puk dobře. Zamířil pouze do masky brankáře.

43:53
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté využívají svou druhou přesilovku a vyrovnávají stav. TANNER PEARSON se šikovně dostal mezi bránícími hráči až před bránu. Následně předvedl kličku do bekhendu a puk zasunul mezi betony brankáře. 1:1. Asistence: Ben Hutton a Thatcher Demko.
    43:53 Tanner PEARSON - 1:1

44:53
    Hra se přesunula do obranného pásma Canucks. Blues se budou snažit okamžitě vrátit vedení na svou stranu.

45:16
    O'Reilly si vyměnil touš s Tarasenkem a ruský útočník pohotově vystřelil. Demko zasáhl.

45:40
    Demko znovu hru přerušil. Nebyl si jistý situací a kotouč raději přikryl pod lapačkou.

46:17
    Thomas si připravoval svou pozici ke střele, ale na poslední chvíli byl obrán o kotouč protihráčem.

46:47
    Vancouver předvedl aktivní střídání v pásmu. St. Louis se dostalo pod tlak.

47:39
    Binnington předvedl důležitý zásah. Po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho levici.

47:56
    Barbašev přihrával bekhendem před bránu. Dunn na poslední chvíli položil hůl do jeho pobídky.

48:46
    Gunnarsson pálil od modré čáry. Demko vyrážečkou posunul puk do rohu.

49:40
    Tarasenko se dostal k odraženému puku a jakmile mohl, tak zápěstím vystřelil.

49:54
    Bortuzzo zůstal mezi kruhy úplně sám a měl hodně času na přesné zamíření. Bránu o kousek netrefil. Tohle byla velká šance.

49:58

50:29
    Domácí jdou opět do vedení! VLADIMIR TARASENKO si počkal na levém kruhu na puk a jakmile ho dostal, tak nechytatelně zamířil do horního růžku. 2:1. Asistence: Alex Pietrangelo a Brayden Schenn.
    50:29 Vladimir TARASENKO - 2:1

51:03
    Bouwmeester dobruslil dlouhé vyhození a zakázané uvolnění se tak nepískalo.

51:54
    Maroon krouží okolo hostující brány a hledá možnosti k přihrávce.

52:32
    St. Louis nyní dobře brání a vůbec nepouští hosty k nějakému tlaku.

53:10
    O'Reillyho průnik do útočného pásma nevyšel. Čárový rozhodčí odpískal ofsajd.

53:54
    Demko předvedl zákrok tohoto večera. Barbašev se zjevil úplně sám před bránou Vancouveru a brankář Kosatek jej vychytal lapačkou.

54:24
    Pietrangelův pokus byl sražen do ochranné sítě. Čeká nás poslední komerční pauza tohoto utkání.

55:06
    Začíná nám závěrečná pětiminutovka. Hosté určitě budou chtít na závěr této sezony bodovat.

55:37
    Edlerova rána od modré čáry jen těsně minula levou tyč domácí brány.

56:03
    Boeser dvakrát po sobě rychle vypálil. Až jeho druhá rána byla nebezpečnější.

56:34
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., krosček).

57:07
    Pietrangelo zachytil rozehrávku Vancouveru a vyvezl puk z vlastní třetiny.

57:38
    Binnington musel dávat pozor. Střelu z levé strany dokázal vyrazit.

57:51
    Je vyrovnáno! Hosté předvedli rychlou kombinaci, na jejímž konci byl ELIAS PETTERSSON. Opřel se do přesné přihrávky Edlera a propálil vše, co mu stálo v cestě. 2:2. Asistence: Alexander Edler a Brock Boeser.
    57:51 Elias PETTERSSON - 2:2

58:50
    Demko přikryl puk pod lapačkou. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

59:08
    Blues hrají v obranném pásmu Vancouveru. Budou chtít tento zápas zvrátit na svou stranu.

59:35
    Demko viděl ránu od modré čáry v podání Sundqvista.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Skončila nám základní hrací doba. Za malou chvíli uvidíme prodloužení tohoto duelu. Střely na bránu: 30-23.

60:01

60:10
    Leivo hned na začátku prodloužení hledal Horvata, který netrefil zařízení.

60:38
    Na opačné straně pálil Tarasenko pouze do pravého betonu Demka.

61:00
    Binnington si připsal důležitý zásah. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v pásmu Blues.

61:28
    Spooner klepl protihráči do hole. Do úniku se ale dostat nedokázal.

62:05
    Pettersson prováhal ideální možnost ke střele. Mezitím se stačili domácí hráči vrátit zpět.

62:48
    Boeser si odskočil na vrchol kruhu, odkud pálil. Binnington zasáhl.

63:05
    Největší šance prodloužení! Schenn ujel obraně hostů a bekhendem zamířil pouze do přesunujícího se Demka. Vancouver tuto situaci přežil.

63:31
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bo Horvat – 2 min., hákování).

Oddechový čas pro domácí.

64:00
    Tarasenko si najel do podobné pozice jako u své branky. Tentokrát však trefil rameno brankáře Canucks.

64:26
    Schenn dostal na hůl přihrávku do tandemu. Jeho pokus zápěstím zapadl do hrudi Demka.

64:39
    O'Reilly těsně minul bránu. St. Louis pokračuje v obrovském tlaku.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    Ryan O'REILLY bekhendem dokázal usměrnit puk pod horní tyč.

1. série
    1:0
    Pettersson neproměňuje. Nevymyslel nic zvláštního a Binnington v pohodě zasáhl.

2. série
    2:0
    Perron našel skulinu mezi betony brankáře a dokázal svůj nájezd proměnit.

2. série
    2:0
    Boeser vystřelil z mezikruží, ale trefil pouze vyrážečku brankáře. Je konec.

V samostatných nájezdech zvítězil tým St. Louis Blues.
    Autorem vítězné branky je RYAN O'REILLY.
    Ryan O'REILLY - 3:2

Utkání skončilo. Hokejisté St. Louis zvládli poslední bitvu před play off a porazili Vancouver 3:2 po samostatných nájezdech.
    První gól vsítil po rychlé kombinaci Brayden Schenn. Na další trefu si museli diváci počkat až do 44. minuty, kdy využil přesilovku Tanner Pearson. Domácí odpověděli v 51 . minutě zásluhou Vladimira Tarasenka, jenže vyrovnání přišlo dvě minuty před koncem z hole Eliase Petterssona. V nájezdech uspěl Ryan O'Reilly a také David Perron.

3. Alex Pietrangelo (STL), 0+1.

Z dnešního utkání je to z mé strany vše. Děkuji Vám za pozornost. Na počtenou! (01:00:40)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 12. B. Schenn (Tarasenko, R. O'Reilly), 51. Tarasenko (Pietrangelo, B. Schenn), rozh. náj. R. O'Reilly – 44. Pearson (B. Hutton, Demko), 58. Pettersson (Edler, Boeser)