St. Louis – Vancouver 3:2 (2:0 po s.n.) | Florida – New Jersey 3:4 (po pr.) | Philadelphia – Carolina 3:4 (kon.)
Pittsburgh – NY Rangers 3:4 (po pr.) | Detroit – Buffalo 1:7 (kon.) | Washington – NY Islanders 0:3 (kon.)
Ottawa – Columbus 2:6 (kon.) | Montreal – Toronto 6:5 (2:1 po s.n.) | Nashville – Chicago 5:2 (kon.)
Dallas – Minnesota 3:0 (kon.) | Calgary – Edmonton 1:3 (kon.) | Arizona – Winnipeg 2:4 (kon.)
Los Angeles – Vegas 5:2 (kon.) | San Jose – Colorado 5:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:4 (1:1, 0:0, 2:2 - 0:1)
New York Rangers
Neděle 07.04.2019, 01:05 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:56:28)

Trestné minuty: 0:8

Je dobojováno. Prodloužení přineslo opravdu svižný hokej, akce střídala akci, domácí dokonce dali i gól, který jim nebyl uznán a nakonec udeřilo na druhé straně. Z levého kruhu vypálil Ryan Strome a gólem na 4:3 byl posledním hráčem New Yorku, který v této sezóně skóroval.

62:09 Ryan STROME - 3:4

62:09
    Rangers právě vstřelili branku!
    A je rozhodnuto. Prostoru na ledě využil pro průnik levou stranou RYAN STROME a z kruhu pro vhazování vyslal nechytatelný švih pod horní tyčku. Puk skončil za Murraym a hosté tento zápas vyhráli v poměru 4:3! Asistence: Vladislav Naměstnikov.

61:48
    Velký výlet předvedl Malkin, s obráncem na zádech obkroužil pásmo, bekhendem si ale na gólmana nepřišel.

61:17
    Další střela na Georgijeva, z pravého kruhu na něj pálil Kessel. No a gólman New Yorku má další úspěšný zákrok.

60:55
    Puk sice skončil v brance New Yorku, rozhodčí ale Crosbyho gól okamžitě neuznali, neboť v brankovišti byl Guentzel a atakoval brankáře. Rozhodčí Sutherland si ještě nechal vše zkontrolovat u videa a poté potvrdil svůj verdikt.

60:24
    Murray si hned připsal úspěšný zákrok proti švihu volného Zibanejada.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 37:28
    Zásahy brankářů: 25:34
    Vyhraná vhazování: 33:25
    Hity: 23:37

Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, byť oba týmy ve třetí třetině zažily, jaké to je být ve vedení a hosté nebyli od výhry zase tak daleko. Jako první se gólově prosadil Pittsburgh, když se trefil Nick Bjugstad, jenže New York výsledek otočil po gólech Bradyho Skjeie a Vladislava Naměstnikova. Už to vypadalo, že by to hosté mohli dotáhnout do zdárného konce, jenže v 58. minutě srovnal důrazný Jake Guentzel a posunul zápas do prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:41
    Rána od modré čáry skončila mimo, Georgijev tento švih pouze kontroloval pohledem.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 7. Crosby (Guentzel, McCann), 43. Bjugstad (Hörnqvist, M. Pettersson), 58. Guentzel (Crosby, J. Schultz) – 13. Br. Smith, 53. Skjei (Shattenkirk), 54. Naměstnikov (Pionk), 63. R. Strome (Naměstnikov)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang (A), Määttä, J. Schultz, J. Johnson, Gudbranson, M. Pettersson – Guentzel, Crosby (A), McCann – Kessel, Malkin (A), Rust – Hörnqvist, Bjugstad, Simon – G. Wilson, Cullen, Blueger.
    New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Shattenkirk, Skjei, Claesson, M. Staal (A), Pionk, R. Lindgren – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider – R. Strome, B. Howden, Lemieux – Vesey, L. Andersson, Naměstnikov – C. Brickley, Nieves, Br. Smith.

Rozhodčí: Pochmara, Sutherland – Miller, Baker

Diváci: 18 660