Brisbane Roar – Wellington Phoenix 2:1 (kon.)
2:1 (2:0)
Wellington Phoenix FC
Pátek 12.04.2019, 11:50Australská A-League • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:50.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Australské A-League. V rámci tohoto zápasu proti sobě nastoupí Brisbane Roar FC a Wellington Phoenix FC.

Favoritem zápasu je hostující celek, který je v tabulce po 24. kole na čtvrté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Central Coast Mariners 8:2, WS Wanderers 3:1 a Newcastle Phoenix 4:1. Tým nestačil na Sydney FC 0:1 a Adelaide United 1:3.

Brisbane Roar FC je v tabulce na předposlední pozici, horší se jen Central Coast Mariners. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým jediný. Poradil si s Mariners 5:3. Zbylé zápasy Roar prohrálo. Nestačilo na Wanderers 1:4, Melbourne Victory 1:2, Sydney FC 1:3 a Melbourne City 1:4.

Brisbane Roar FC: Young – Leck, Pepper, Duncan, Powell – Kristensen, López, McKay – Bautheac, D'Agostino, Wenzel-Halls
    Náhradníci: White – Reardon, Caletti, Babalj, Lokoli Ngoy

Wellington Phoenix FC: Kurto – Taylor, Durante, Kopczynski – Gulley, Mandi, Rufer, Cacace – Burgess – Krishna, Williams
    Náhradníci: Sail – Sheridan, Singh, Golec, Elliot.

1

1
    Domácí hrají v oranžovém, hosté pak v bílém.

2
    Hostující celek se usadil na útočné polovině, kde kombinuje. Domácí faulovali, takže akce Phoenixu pokračuje.

4
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, mnoho šancí momentálně k vidění není.

5
    Justin Gulley našel spoluhráče, Max Burgess pálil z dobré pozice, domácí brankář Young si dokázal snadno poradit.

7
    Krásná akce domácích, Zach Duncan zakončoval z velmi dobré pozice, jeho projektil tečoval jeden z beků na rohový kop.

7
    Kurto předvedl skvělý zákrok proti hlavičce Thomase Kristensena. Ten musí být hodně zklamaný, že se nedokázal prosadit.
    7. Thomas Kristensen (BRR)

10
    Domácí celek poslední minuty diktuje tempo hry, snaží se vstřelit vedoucí branku, zatím je ale obrana Wellingtonu pozorná.

11
    Krishna se z ničeho nic zjevil ve střelecké pozici, ale míč domácí obrana na poslední chvíli odvrátila na roh.

13
    Zach Duncan to zkoušel individuálně, sice se dostal do dobré střelecké pozice, ale jeho projektil dokázala zblokovat obrana.

15
    David Williams centroval před branku, tam byl Krishna, jehož projektil velmi dobře vyrazil brankář Young.

17
    Liberato Cacace zakončoval nepřesně, a tak má jeho pokus brankář Roar.

18
    Bleskovou akci rozehrál domácí celek, který vybojoval díky aktivní hře rohový kop.

20
    Dylan Wenzel-Halls hledal centrem před branku spoluhráče, ale pas byl nepřesný.

21
    Daniel Leck pálil z velké dálky, branku vůbec ohrozit nedokázal. Jeho rána byla výrazně nepřesná.

23
    Hra se přelévá ze strany na stranu, sledujeme rychlý fotbal, který musí fanoušky bavit.

24
    Young rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop.

26
    Domácí obrana dokázala poměrně rychle zastavit akci, kterou vedl hostující celek. Brisbane rozehrává tak od své branky.

27
    Wellington Phoenix rozehrával volný kop na útočné polovině, Mandi poslal centr před branku, ale domácí defenziva byla připravená.

27
    Éric Bautheac dostal parádní přihrávku do běhu do pokutového území. Jeho rána byla nepřesná, míč se ke vzdálenější tyči nevešel.

29
    Alex Rufer a David Williams kombinovali před brankou, ale do šance se dostal nedokázali. Následnou rychlou domácí akci nedokázal Dylan Wenzel-Halls zakončit, neboť v rozhodující moment podklouzl.

32
    Tři střely na branku jsme viděli, hosté v tomto ohledu vedou o jednu ránu 2:1. Na gól zatím čekáme.

33
    Sledujeme klidnější pasáž hry na polovině hrací plochy.

33
    Žlutou kartu dostává Jacob Pepper (Brisbane Roar FC).

34
    Žlutou kartu dostává Izaack Powell (Brisbane Roar FC).

35
    Powell zastavil jasnou šanci hostujícího celku, za což vidí zcela po právu kartu.

35
    Kurto vyběhl ze své branky a míč odehrál do bezpečí, rychlou akci však založit nedokázal, neboť jeho spoluhráči o balon přišli.

37
    Brisbane Roar právě vstřelilo branku!
    Čtvrtý gól ve svých posledních šesti zápasech dává domácí ÉRIC BAUTHEAC. Ten se po pěkné samostatné akci dostal do zakončení a z bezprostřední blízkosti poslal míč ke vzdálenější tyči.
    37. Éric BAUTHEAC - 1:0

40
    Young rozehrává od své branky.

41
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, domácí celek hraje aktivněji, usadil se na polovině soupeře, kde se pokouší něco vymyslet.

42
    Dylan Wenzel-Halls vyslal výborno přihrávku před branku do volného prostoru, tam si naběhl ÉRIC BAUTHEAC, který vůbec poprvé v kariéře v A-League dává dvě branky v jednom utkání.
    42. Éric BAUTHEAC - 2:0

45
    Domácí celek pokračuje v aktivní hře, nyní se dostáváme do poslední minuty, uvidíme, kolik minut se přidá k prvnímu poločasu.

45+1
    Dvě minuty se budou nastavovat.

45+2
    David Williams se propracoval do střelecké pozice, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit s jeho akcí.

45+2
    Už se pravděpodobně nic nestane, domácí mají míč na polovině hrací plochy.

45+4

Éric Bautheac vstřelil dvě branky, což se mu podařilo vůbec poprvé v jeho A-Leagueové kariéře, a tak vede domácí celek 2:0 po prvním poločase.

46

46
    Střídání v týmu Brisbane Roar FC: ze hřiště odchází Thomas Kristensen, přichází Joe Caletti.
    Střídání v týmu Wellington Phoenix FC: ze hřiště odchází Mandi 45', přichází Sarpreet Singh.

48
    Durante je ošetřovaný na hrací ploše a doošetření proběhne mimo trávník.

50
    Mnoho zajímavých akcí druhý poločas zatím nenabízí. Hostující celek se usadil na polovině soupeře, a tak se musí Roar bránit.

52
    Jamie Young vytáhl velmi dobrý zákrok proti střele soupeře. Je z toho rohový kop.

53
    Wellington Phoenix právě vstřelil branku!
    Hostující celek se prosazuje z rohového kopu. Centr před branku byl velmi přesný, a tak mohl hlavičkovat obranou Brisbane neobsazený STEVEN TAYLOR.
    53. Steven TAYLOR - 2:1

55
    Éric Bautheac dnes už dva góly dal. Tentokrát rozehrával volný kop, jeho rána však končí nad brankou.

58
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se momentálně nemůže dostat stabilněji před branku.

59
    Brisbane rozehrávalo rohový kop. Centr se snesl před branku, ale hostující Durante dokázal míč od své branky odhlavičkovat. Domácí se k zakončení nedostali.

60
    Dylan Wenzel-Halls vyslal na branku soupeře dobrou ránu, míč dokázal Filip Kurto vyrazit.

61
    Young se dostal do problémů, ale vyběhl ze své branky a dokázal se k míči dostat dřív než hostující David Williams.

62
    Hostující celek je na míči, ale nemůže se momentálně dostat do střeleckých pozic.

63
    Joe Caletti se dostal do šance, ale neuspěl. Míč má brankář.

63
    Žlutou kartu dostává Steven Taylor (Wellington Phoenix FC).

65
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

66
    Střídání v týmu Brisbane Roar FC: ze hřiště odchází Zach Duncan, přichází Charles Lokoli Ngoy.

67
    Hostující brankář své spoluhráče nyní výborně podržel, poradil si se střelou soupeře z bezprostřední blízkosti.

69
    Burgess hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče před brankou, míč ale získal brankář.

70
    Dvacet minut hry nás dělí od konce druhého poločasu, domácí celek stále vede o jednu branku, Taylor dokázal snížit.

72
    Rohový kop pro hostující celek. Gól z této situace dnes už vstřelili. Young si tak tak dokázal poradit s centrem před branku.

72
    Střídání v týmu Wellington Phoenix FC: ze hřiště odchází Roy Krishna, přichází Cillian Sheridan.

74
    Kurto vyběhl ze své branky a dostal míč do zámezí, vhazovat tedy budou domácí.

76
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Domácí Roar stále vede o gól.

78
    Caletti pálil z dobré pozice, jeho rána končí mimo branku.

81
    Hraje se spíše na polovině soupeře, domácí hráči drží hru co nejdál od své branky.

82
    Rohový kop pro domácí. Centr se snesl před branku, obrana si dokázala poradit.

83
    Žlutou kartu dostává Éric Bautheac (Brisbane Roar FC).

84
    Williams zakončoval z dobré střelecké pozice, jeho ránu kryje brankář Young.

86
    Wellington vybojoval volný kop na útočné polovině.

87
    Rychlou domácí akci nedokázal nikdo zakončit střelou. Směr hry se tak otáčí.

89
    Willington se usadil na útočné polovině, kde kombinuje, domácí celek se tak musí bránit tlaku soupeře. Young proti výraznější střele zasahovat nemusel.

90
    Cillian Sheridan v poslední minutě druhého poločasu zakončoval z dobré pozice, trefil štangli!

90
    David Williams měl další šanci, blafákem překonal brankáře, ovšem nedokázal trefit branku.

90+1
    Čtyři minuty se budou nastavovat.

90+1
    Střídání v týmu Brisbane Roar FC: ze hřiště odchází Nicholas D'Agostino, přichází Aaron Reardon.

90+3
    Žlutou kartu dostává Charles Lokoli Ngoy (Brisbane Roar FC).

90+5
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Éric Bautheac (Brisbane Roar FC).

90+6
    Už se hraje výrazně nad rámec nastavených minut. Výkop domácího brankáře.

90+6
    Hostující brankář má míč.

90+7

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 9:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 20:18.

Éric Bautheac vstřelil dvě domácí branky, díky čemuž jeho tým dokázal tento zápas vyhrát na své půdě 2:1. Závěr zápasu vinou druhé žluté karty sledovat už mimo hrací plochy. Body bere Brisbane. (13:58:17)