Tondela – Santa Clara 1:3 (kon.) | Belenenses – Sporting 1:8 (kon.) | Guimarães – Nacional 2:2 (kon.)
CD Tondela
1:3 (0:1)
CD Santa Clara
Neděle 05.05.2019, 16:00 • Estádio João Cardoso, Tondela (kapacita: 7.500 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 32. kolo

Máme tu konec utkání! Šťastnější můžou být zaslouženě hráči Santa Clary, kteří si třemi góly vybojovali zisk tří bodů.

Jako první otevřel skóre dnešního zápasu Rašíd, když proměnil odpískanou penaltu pro jeho mužstvo. Krátce po začátku druhého poločasu mohli slavit také domácí. Těm se stejně jako jejich soupeřům naskytl pokutový kop, který taktéž proměnili. Autorem branky se stal Tomane. O čtvrt hodiny později šli hosté znovu do vedení! Postaral se o to Schettine, který svojí šikovnou pravačkou trefil pravou šibenici. O definitivním vítězství hostů rozhodl 10 minut na to znovu Rašíd, který dostal skvělou přihrávku od již zmiňovaného Schettineho a střelou do levého rohu upravil skóre utkání na 1:3 pro Santa Claru.

To je pro dnešek vše, děkuji za pozornost! (18:01:47)

90+6

90+5
    Záložník Murillo na nic nečekal a z dobré pozice zkoušel vystřelit. Míč však letí vysoko nad bránu. Odkop od brány.

90+4
    Nebezpečný útok hostů zlikvidoval na poslední chvíli patičkou obránce Costa.

90+3
    Jaké to je být v ofsajdu si vyzkoušel také Ramos.

90+2
    Domácí tým nic nevzdává a nadále to zkouší. Hlavička jednoho z jejich hráčů však končí v náručí brankáře Lopese.

90+1
    Nastavuje se 5 minut nad rámec hrací doby!

90
    Na trávníku sebou máchá Lazaro Lucas, jenž si drží pravý kotník.

90
    Tondela se dostala do blízkosti branky hostů, ovšem jeden z jejich hráčů byl již dávno v ofsajdové pozici.

89
    Střídání v týmu CD Santa Clara: ze hřiště odchází Guilherme Schettine, přichází Malick Evouna.

89
    Domácí hráč dostává za ostrý zákrok na soupeře žluté ohodnocení.

88
    Po chybičce domácích se rozběhl další nebezpečný protiútok Santa Clary. Pátý gól z něj však nebude.

87
    Udělat něco s výsledkem se pochopitelně snaží zejména domácí. Těm nyní náleží další roh.

86
    Běží posledních pár minut. Uvidíme nějaké překvapení v podobě například vyrovnání?

85
    Další zajímavý ťukec hostů. Tentokrát jim vše podle plánu nevyšlo, míč si berou domácí.

84
    Hra se teď každou minutu přerušuje. K vidění byla další standartka domácích, která zužitkována nebyla

83
    Domácí se po centru z rohového praporku dostali k nebezpečné střele, kterou naštěstí pro hosty jejich gólman chytil.

82
    Rohový kop pro tým Tondela.

81
    Gólman Ramos centr v pohodě viděl a bez problému jej tak zneškodňuje.

80
    Hosté si připravují standartní situaci ze střední vzdálenosti.

79
    Domácí útočník si po jemném kontaktu s protihráčem v šestnáctce přál penaltu, která mu po gestikulaci sudího určitě umožněna nebude.

78
    Střídání v týmu CD Santa Clara: ze hřiště odchází Mamadu Candé, přichází Pablo.
    77. Usáma RAŠÍD - 1:3

77
    Santa Clara právě vstřelila branku!
    Obrovský přehled ve hře prokázala dvojice Rašíd – Schettine, když právě zařídila dvoubrankové vedení svého mužstva! Po centru Schettineho z pravé strany do před brankového prostoru se míče chopil Rašíd a nechytatelně do levého rohu brány zvýšil vedení Santa Clary!

75
    Útočník Tondely chtěl nacentrovat míč svému kolegovi, ale přehnal to s razancí. Odkop od brány hostů.

74
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Jorge Fernandes, přichází Juan Delgado.

74
    Volný přímý kop domácích ze středu hřiště.

73
    Do útoku postupují po dlouhé době hráči domácích.

72
    Celá předchozí akce hosty nemusí tolik mrzet – rozhodčí vzápětí zvedl praporek a odpískal ofsajd.
    71. Obrovskou šanci měli hosté ale zahodili tutovku!

71
    Hosté zahodili stoprocentní tutovku! Když se po krásné kombinaci zcela uvolnili a pádili sami na brankáře, nedokázal Lazaro Lucas po přihrávce jeho spoluhráče trefit prázdnou bránu!

70
    Střídání v týmu CD Santa Clara: ze hřiště odchází Martin Chrien, přichází Bruno Lamas.

69
    Zápas je zatím samé překvapení! Málokdo by si před zápasem tipnul, že bude stav utkání 20 minut před koncem 2:1 pro hosty.
    67. Guilherme SCHETTINE - 1:2

67
    Góól!! Santa Clara jde znovu do vedení! SCHETTINE se dostal po hlavičce spoluhráče Cardosa k míči, který pravou nohou dokázal uklidit do pravé šibenice! Gólman Ramos neměl nejmenší šanci míč chytit!

65
    Míč v moci domácích.

64
    Domácí vyslali centr na jejich levé křídlo, které si však míč nedokázalo dobře zpracovat a míč tak ztrácí.

63
    Monteiro se dopustil faulu. Míč nyní náleží červeným.

62
    Fotbalisté Tondely nepouští své protihráče ke slovu. Míč už drží přibližně tři minuty v kuse.

62
    Útočný nedovolený zákrok domácích vyhání mužstvo v zeleném pryč z vápna.

61
    Domácí Tondela však u míče nadále zůstane. Rýsuje se pro ní další šance z rohového kopu.

61
    Defenzíva hostů s ním neměla nejmenší problémy a v klidu jej odhlavičkovala pryč do bezpečí.

60
    Roh se opakuje, tentokrát bude zahráván z druhé strany.

59
    Centr od rohového praporku mají nyní k dispozici i domácí.

58
    Míč se dostal teď během pár sekund dostal od jednoho brankáře k druhému.

57
    Domácí hráči to teď zkoušejí ze všech stran. Brankář Lopes však nadále zůstává pozorný.

56
    Domácí tým dostal vzápětí možnost ohrozit soupeřovu bránu ze standartky. Ta Tondele moc nevyšla a míč se rázem dostává na kopačky Santa Clary.

55
    Střelu z velké dálky si vyzkoušel také již zmiňovaný záložník Mamadu, který však bránu ani z daleka netrefil.

54
    Rohový kop pro hosty. Balón odcentruje Mamadu.

53
    Míč si berou hosté, kteří se snaží na půli domácích něco vymyslet.
    52. TÓMANÉ - 1:1

52
    Tým Tondela právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Penalty se ujmul domácí Tomane, který střelou do pravé strany nekompromisně překonává bezmocného brankáře Lopese!

50
    Verdikt rozhodčího zůstává! Domácí si připravují míč na penaltový puntík.

48
    Tak sudí si vše půjde pro jistotu ještě prohlédnout na videu.
    47. Za faul přináší penaltu pro Tondelu

47
    Hosté se provinili faulem v jejich šestnáctce, rozhodčí ihned odpískal pokutový kop pro domácí!

47
    Byla nařízena penalta.

46
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází António Xavier, přichází Pité.
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází João Pedro, přichází Sergio Peña.

46

První půle je u konce! Byli jsme svědky úvodní branky, o kterou se ve 22. minutě postaral hráč hostů Rašíd, když proměnil pokutový kop! Ve zbývajících minutách bylo k vidění spoustu dalších příležitostí, ale žádná z nich neskončila gólem.

Druhý poločas začne za přibližně 10 minut.