New York City – New York RB 2:1 (kon.) | New England – Chicago Fire 2:1 (kon.) | Philadelphia – DC United 3:1 (kon.)
Toronto – Montreal 2:1 (kon.) | Real Salt Lake – Colorado Rapids 2:0 (kon.) | San Jose – Vancouver 3:1 (kon.)
New England Revolution
2:1 (1:1)
Chicago Fire
Neděle 25.08.2019, 01:30 • Gillette Stadium • Americká MLS

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

V dalším zápase MLS se utkají týmu New England Revolution a Chicago Fire. Jedná se o týmy z východní konference, přičemž oba týmy se v tabulce pohybují na hranici postupu do play off, a tak bychom mohli sledovat zajímavé klání.

New England Revolution má odehráno 26 zápasů se ziskem 35 bodů, Chicago Fire je na tom o něco hůře. Po 28 zápasech mají 33 bodů.

Vzájemná bilance z posledních let hovoří pro hostující Chicago. Ti už nad týmem New England Revolution neprohráli 7 zápasů v řadě! Ve zmíněných sedmi zápasech se Chicago radovalo pětkrát a dvakrát si týmy rozdělily body shodně.

New England Revolution: Turner – Bye, Farrell, Mancienne, Jones – Caicedo, Zahibo, Gil, Bou, Fagundez – Bunbury
    Náhradníci: Knighton – Anibaba, Caldwell, Agudelo, Caicedo, Penilla, Buchanan

Chicago Fire: Kronholm – Kappelhof, Azira, Calvo, Bornstein – Bronico, McCarty, Gaitán – Frankowski, Nikolic, C.J. Sapong
    Náhradníci: Sánchez, Marcelo, Lillard, Gutjahr, Mihailovič, Herbers, Campos

Rozhodčí: Chilowicz – Richardson, Morgante.

1

1
    Domácí hráči hraji v modrých dresech, hosté z Chicaga v dresech červených.

1
    Máme tady první žlutou kartu v zápase ihned v první minutě, dostává ji Nicolás Gaitán.

2
    Roh pro domácí.

3
    Domácím se nic nebezpečného vyprodukovat nepodařilo, a tak se bude rozehrávat od brány Chicaga.

4
    K rychlému útoku zaveleli hosté, uvidíme roh.

4
    K zakončení se dostal Frankowski, ale mířil těsně vedle brány domácích.

5
    Tentokrát rohový kop pro domácí. Utkání se hraje zatím nahoru-dolů.

6
    Domácí vyvíjejí aktivitu na polovině soupeře. Zatím to ale k nebezpečné akci nevede.

9
    Útok hostí byl zastaven v zárodku, Chicago začíná opět od vlastní brány.

11
    U míče domácí, ti kombinují na polovině hřiště.

11
    Pomezní rozhodčí nachytal v ofsajdu Saponga.

13
    Střídání v týmu New England Revolution. Odchází indisponovaný Teal Bunbury, přichází Cristian Penilla.

14
    Standardní situace pro hosty. Zahrávat ji bude Gaitán.

15
    Tentokrát faul hostí. Rozehrává domácí obrana.

16
    Centr domácích v pohodě polapil Kronholm.

17
    Tým New England právě vstřelil branku!
    Máme tady první branku zápasu! Na křídle se urval Brandon Bye, který svým centrem přesně nalezl WILFRIEDA ZAHIBA, který nohou dopravil míč do sítě. 1:0
    17. ZAHIBO - 1:0

19
    Bye nyní odvrátil centr hostí. Uvidíme rohový kop hráčů v červeném.

20
    Šikovnou akci Chicaga zakončil jeden z obránců. Trefil však jen připraveného Turnera.

22
    Kolmici Chicaga zastavil Mancienne, u míče ale stále hosté.

23
    Po faulu domácích bude míč opět na kopačkách hostů.

23
    Dalekonosná střela nemohla Turnera zaskočit.

24
    Podobná situace na opačné straně. Centr Boua nemohl zaskočit hostujícího brankáře, který míč polapil a zakládá akci Chicaga.

25
    Chicago však o míč rychle přišlo a hrají opět domácí na polovině soupeře.

25
    Bye fauloval Saponga. K míči se tím pádem dostanou hosté.

27
    Odkop Turnera byl přesný, u míče domácí.

27
    Obrovská šance Penilly, který však trefil pouze Kronholma!

29
    Nyní byla k vidění trochu úsměvná situace. Jakoby ani jeden z týmu nechtěl míč. K vidění byly hned 3 nepřesnosti za sebou.

30
    Žlutá karta pro domácího obránce Michaela Mancienneho za faul rukou.

31
    Míč se pohybuje po kopačkách domácích.

32
    Centr domácích si našla pouze hostující obrana.

32
    Chicago ale rozehrálo prachbídně a u míče opět hráči v modrém.

32
    Centr Frankowskimu úplně nesedl. Hostující útočník se ukopl a míč zamířil do zámezí.

34
    Nadějná situace domácím nevyšla vinou nepřesné nahrávky ve finální fázi celé akce.

35
    Penilla to nyní zkusil akrobaticky. Nůžky mu však hrubě nevyšly a přestřelil bránu o nějakých 10 metrů.

36
    Prekérní situaci u brány domácích Mancienne vyřešil malou domů na Turnera.

37
    Penilla mohl postupovat sám, přihrávka na něj však byl příliš dlouhá.

38
    Po delší odmlce útočí také hráči v červeném.

39
    Skvělá předpověď domácího gólmana. Očekával dlouhý pas na útočníka hostů, a tak byl u míče nejdříve právě on.

41
    Nepovedený odkop mohl domácí vyjít draho. Míč se totiž dostal ke Gaitánovi, který pořádně protáhl Turnera. Ten však byl na pravém místě včas.

41
    Chicago Fire právě vstřelilo branku!
    Tak hosté se nakonec dočkali ještě v prvním poločase! Domácí obrana absolutně zaspala, když nechala po centru Nicoláse Gaitána úplně volného stopera hostů FRANCISCA CALVA, který hlavou přesně umístil míč do spodního rohu brány Turnera. Srovnáno 1:1
    41. CALVO - 1:1

44
    Domácí po obdrženém gólu ihned přepnuli na rychlejší stupeň. Uvidíme, zda dokáží odpovědět ještě v první půli.

44
    Roh pro domácí celek.

45
    Hlavička Zahiba mířila bez cizího přičinění nad bránu. Rozehrávat bude Kronholm.

45
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45+1
    Se skákavou malou domů si Turner poradil. Domácí zakládají nejspíše poslední akci v prvním poločase.

45+2
    Domácí ofenzivní hráči se nepochopili. Míč polapil Kronholm.

45+2

Skončil nám první poločas, který byl poměrně zajímavý. Ihned v první minutě byla k vidění žlutá karta, kterou obdržel Gaitán, který byl později strůjcem vyrovnávajícího gólu, když ve 41. minutě přesně nalezl stopera Francisca Calva, který udělal za prvním poločasem tečku. Za domácí se trefil v minutě 17. Wilfried Zahibo. Do kabin se tak jde za vyrovnaného stavu 1:1 a druhý poločas se začne takzvaně ''od nuly''.

Druhý poločas začne přibližně ve 2:42.

46

46
    Domácí rychle ztratili balón, hrají tak hosté.

47
    Centr Gaitána byl nebezpečný. Domácí obrana jej odvrátila na roh.

48
    Dlouhá nahrávka z kopačky Zahiba nebyla přesná. Rozehrává Kronholm.

49
    Situaci 1 na 1 vyřešil obranným zákrokem Jones.

50
    Nedorazu v domácí obraně využil Gaitán. Jeho jedovatá střela skončila na rukavicích Turnera. Uvidíme Roh.

51
    Faul Zahiba. Rozehrávat bude opět dnes velice vytížený Gaitán.

53
    Po pěkné akci Chicaga uvidíme další roh v jejich prospěch. Hosté jsou v posledních minutách aktivnějším celkem.

53
    Po zásahu Caiceda bude následovat další roh.

54
    domácí přečkali obě situace a vyráží dopředu.

56
    Odkop od brány Chicaga. Domácí hráči se sami zahnali za brankovou čáru.

57
    Dlouhý nákop domácí obrany našel pouze obránce na opačné straně hřiště. Hrají hosté.

59
    Nepovedený centr Fagundeze opět přivádí míč na kopačky hráčů v červeném.

60
    Luis Caicedo se nyní poctivě vrátil do obrany. Odvrátil tak rychlý kontr hostí.

60
    Obrovská šance po centru Cristiana Penilly! Gustavo Bou měl dostatek času na střelu z otočky, trefil však gólmana hostů.

62
    Útoční faul Saponga vyústí v zisk míče pro domácí.

64
    Střídání v týmu New England Revolution. Odchází Diego Fagundez, přichází Juan Agudelo.

65

65
    Obětí ostrého střetu byl C.J. Sapong. Už k němu přiběhl lékař týmu z Chicaga.

67
    Hostující středopolař se stále nezvedá. Úder do hlavy s ním pořádně zamával.

68
    Na hřišti už jsou nosítka. Ty ale nakonec nebudou potřeba, Sapong opouští hrací plochu po svých a uvidíme, jestli bude muset být vystřídán.

69
    Zápas už zase pokračuje. Míč je v držení domácích.

70
    Sapong už je na hrací ploše. Je jen dobře, že to s ním není tak vážně, jak se na první pohled zdálo.

71
    Míč je na kopačkách domácích, jenomže zatím jsou na vlastní polovině hřiště.

73
    Nákop hostí nebyl přesný. Míč polapila obrana domácích a posouvá se směrem dopředu.

74
    Gustavo Bou byl přistižen za obrannou linií hostí. Je odpískán ofsajd.

75
    Střídání v týmu Chicago Fire. Odchází Nemanja Nikolic, přichází Djordje Mihailovič.

76
    Centr domácích polapil hostující gólman a nebezpečí je prozatím zažehnáno.

77
    Útočný faul Chicaga měl na svědomí Frankowski. Rozehrávky se ujme Matt Turner.

78
    Střídání v týmu New England Revolution. Odchází Luis Caicedo, přichází Juan Caicedo.

80
    Aktivita je na straně Chicaga, budeme svědky rohu.

81
    Daleký odkop jednoho z domácích. U míče opět červení.

81
    Gaitán byl přistižen v ofsajdovém postavení, už je pískáno.

82
    Rozehrávka Chicaga byla nepřesná, a tak se k míči dostali domácí. Gustavo Bou vypálil tvrdě, ale Kronholm jeho pokus zpacifikoval a na tahu budou hosté.

83
    Jenomže hosté rychle o míč přicházejí a možnost mají domácí. Nyní se hra přelévá ze strany na stranu.

84
    Tohle bude důležitý okamžik. Domácí hráč byl faulovaný těsně za hranicí území. K míči se staví Gustavo Bou, který se pokusí přímo ohrozit svatyní hostí.

85
    Gustavo Bou zvolil razanci, ale ukázalo se, že to nebylo nejmoudřejší rozhodnutí. Střela sice měla zmíněnou razanci, ale scházelo to důležitější, a to přesnost.

86
    Nakonec pokažená standardka nemusí domácí mrzet! V následné akci fatálně selhal jeden z hráčů Chicaga, který nahrál přesně na nohu GUSTAVA BOUA, který levačkou rozvlnil síť. 2:1
    86. BOU - 2:1

88
    Střídání v týmu Chicago Fire. Odchází Jonathan Bornstein, přichází Fabian Herbers

90
    Chicago už vsází všechno na jednu kartu. Jsme svědky totální ofenzívy ze strany hráčů v červeném.

90
    Takhle to nepůjde. Nepřesný pas přinese míč na kopačky domácích.

90
    Rozhodčí nastavuje 5 minut.

90+1
    Míč už je opět u kopaček Chicaga.

90+2
    Žlutá karta pro Michaela Aziru za útočný faul.

90+3
    Chicagu se teď absolutně nedaří. Jejich hra je plná nepřesností a ztrácí velice jednoduše balóny.

90+4
    Hosté se dostali k míči, jsou však ale pouze na vlastní polovině.

90+4
    Protiútok se domácím zakončit nepovedlo. Našetřili ale pár cenných vteřinek.

90+5
    Běží nám už poslední vteřiny zápasu a nic nenasvědčuje tomu, že bychom měli být svědky vyrovnání.

90+6
    Poslední útok Chicaga v zápase.

90+6

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:9.

Skončilo nám utkání MLS mezí týmy New England Revolution a Chicago Fire. První půle nám skončila nerozhodným stavem, když se po jedné brance na každé straně šlo do útrob Gillette Stadium. Druhá půle nám nabídla pouze jeden gólový moment, a to na straně domácích, když se v 87. minutě prosadil po fatálním selhání hostující obrany Gustavo Bou a stanovil tak výsledné skóre zápasu – 2:1.

Ode mne je to pro tento moment vše. Přeji hezký zbytek neděle! (03:36:41)