Rizespor – Sivasspor 2:1 (kon.) | Trabzonspor – Yeni Malatyaspor 2:1 (kon.) | Antalyaspor – Denizlispor 0:2 (kon.)
Galatasaray – Konyaspor 1:1 (kon.)
Galatasaray Istanbul
1:1 (0:0)
Konyaspor
Neděle 25.08.2019, 20:50 • Türk Telekom Stadyumu (İstanbul) • Turecká Superliga • 2. kolo

Děkujeme za pozornost, mějte se fajn. (23:21:48)

Galatasaray má tedy po dvou kolech jediný bod, vstřelil pouze gól. Přitom za soupeře měl nejprve nováčka celé ligy a dnes Konyaspor, kdy byl před výkopem výrazným favoritem. Již v pátek hraje na stadionu Kayserisporu.

Vypadalo to, že v Instanbulu bude zapíjet těsná výhra, ale místo toho se bude zapíjet žal. Remíza je pro Galatasaray víceméně prohrou.

Domácí měli drtivou převahu v prvním poločase. Přežili startsoupeře, který zaměstnával Musleru v úvodních pěti minutách. Následně už Galatasaray dominoval. Hosté hodně zdržovali, tahali čas. Postavili se v deseti lidech před vápno a dovedli poločas k bezbrankové plichtě.

Ve druhém dějství otevřel skóre Babel trefou na zadní tyč po povedené nahrávce rozehrávajícího N´Zonziho. Domácí byli najednou pasivní a soustředili se především na obranu. Zřejmě klíčový moment zápasu však přišel v 75. minutě, kdy sudí Kalkavan správně změnil šlapák Seriho z původní žluté karty na přímé vyloučení a svěřenci kouče Terima šli do desíti...

Konyaspor vycítil šanci, že by si mohl z Instanbulu odvést bod. V závěru vyvinul na svého soupeře velký tlak. Při své poslední akci měl pořádné štěstí a Jönsson i díky odrazu od kopačky Donka pokořil Musleru.

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:5. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:11.

90+7
    90+6. Jens JÖNSSON - 1:1

90+6
    Konyaspor právě vstřelil branku! Pohroma pro Galatasaray je na světě! Konyaspor měl kliku jak vyšitou, ale to je to poslední, co hosty zajímá. Bajić se nedohodl se spoluhráčem Aničićem na ose hrací plochy a vypadalo na to konec naději a na to, že si hráči řeknou něco hezkého od plic a budou se hádat o tom, kdo nese větší vinu na pokažení posledního útoku.

Místo toho se balón odrazil nejprve na střed vápna a poté od nohy bránícího Donka do levé poloviny šestnáctky, kde JENS JÖNSSON zachoval chladnou hlavu a trefil se po zemi k zadní tyči. S tímhle nemohl Muslera nic dělat.

Ofsajd pochopitelně v žádném případě, neboť před JENSEM JÖNSSONEM se balónu jako poslední dotkl protihráč.

90+5
    Muslera rozehrál na levou stranu a tečovaný balón skončil ve druhém vápně u hostujícího brankáře.

90+4
    Devět fotbalistů v domácím dresu se postavilo maximálně dvacet metrů od své branky, vzápětí pálil Sahiner levačkou zprava vedle bližší tyče.

90+4
    Zatím si hosté pouze přihrávají, takto asi Musleru nepřekonají.

90+3
    Milošević se u pravé lajny natlačil před Babela. Následná série nahrávek nepřinesla střelu na Musleru.

90+3
    Büyük prodloužil hlavou na levé straně výkop Muslery a následně N´Zonzi zvládl souboj s bekem.

90+2
    Střídající Yasar byl na konci rychlé souhry na pravé straně, ale střelou těsně za vápnem přestřelil Muslerovu branku.

90+2
    Hosté drží balón na domácí polovině a snaží se prosadit proti obrannému bloku protivníka.

90+1
    Šest minut nechal Kalkavan hostům na vyrovnání.

90+1
    Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Sufiján Fígúlí, přichází Jimmy Durmaz.

90
    Muslera bude zdržovat před rozehrávkou od branky domácího celku.

90
    Za velkého pískotu jsou domácí fotbalisté pod tlakem hostů, kteří chtějí remízu.

89
    Milošević neměl komu na středu. Následně hosté ani neodcentrovali z levé strany.