Pardubice B – Zbuzany 2:2 (3:2 po pen.) | Velvary – Bohemians B 0:0 (9:8 po pen.) | Ústí n/O – Přepeře 2:1 (kon.)
po penal. (3:2)
FK Pardubice B
2:2 (0:1)
FK Zbuzany 1953
Sobota 07.09.2019, 10:15 • Stadion Pod Vinicí • Česká fotbalová liga (B) • 5. kolo

Fotbalisté Pardubic získali do tabulky dva body, byť ještě dvacet minut před koncem prohrávali 0:2. Po gólech Zukala a Mužíka však dokázali vyrovnat a penaltový rozstřel pak zvládli lépe. (12:15:39)

5. série
    3:2
    Neproměnil ani pátý domácí exekutor. Pardubice vítězí!

5. série
    3:2
    Pátý hráč Pardubic nedal! Hosté ještě mohou rozstřel prodloužit.

Střílení penalt začíná.

Hráči Pardubic dokázali dvěma slepenými góly Zukala a Mužíka srovnat dvougólové manko a remíza po 90 minutách znamená, že se budou kopat penalty o bonusový bod.

90+1
    Druhý poločas skončil.

88
    Střídání v týmu FK Pardubice B: ze hřiště odchází Tomáš Kepl, přichází Filip Stýblo.

85
    Žlutou kartu dostává Tomáš Jiroutek (FK Pardubice B).

77
    Žlutou kartu obdržel hostující Dominik Kostka.

76
    Střídání v týmu FK Zbuzany 1953: ze hřiště odchází Ján Kordiak, přichází Martin Říha.

73
    Tým Pardubice B právě vstřelil branku!
    Tohle je návrat do zápasu jako hrom! Pardubice skórují podruhé v rozmezí dvou minut a srovnávají skóre. Na 2:2 vyrovnává LADISLAV MUŽÍK.

71
    Domácí se přeci jen dostávají do hry! Zhruba dvacet minut před koncem snižuje LUKÁŠ ZUKAL na rozdíl jediného gólu.

68
    Střídání v týmu FK Zbuzany 1953: ze hřiště odchází David Surmaj, přichází Vojtěch Přeučil.

68
    Domácí dnes zatím téměř neohrozili brankáře Víška. Když už se dostanou do zakončení, tak střely míjejí bránu Zbuzan.

63
    Žlutou kartu dostává Lukáš Bielesz (FK Zbuzany 1953).

59
    Střídání v týmu FK Pardubice B: ze hřiště odchází I Sang-hjuk, přichází Park.

58
    Vypadá to, že hosté mají utkání pod kontrolou. Na jejich straně přeci jen hraje mnohem větší zkušenost. Pardubická rezerva má mladý kádr.

55
    První žlutá karta zápasu. Dostal ji domácí Lukáš Zelenka.

51
    Zbuzany právě vstřelily branku!
    Hosté navyšují své vedení! Postaral se o to JAKUB TRÝZNA – 0:2.

46

První poločas vyšel lépe fotbalistům Zbuzan. Ty poslal už v 10. minutě do vedení David Surmaj. Pardubice budou muset po přestávce zvýšit aktivitu, za 45 minut hry totiž netrefili prostor mezi tyčemi.

45

31
    Po půlhodině hry domácí stále prohrávají 0:1. Uvidíme, zda se v závěru poločasu ještě Pardubice přijdou s nějakým náporem.

19
    Zbuzany jsou nadále aktivnější. Nyní se jeden z hráčů dostal do zakončení, které bránu Pardubic minulo.

10
    Hosté se ujímají vedení! Prosadili se po rohovém kopu. Střelcem gólu je DAVID SURMAJ.

8
    Hosté zahrávali první rohový kop utkání, ale ten nedokázali zužitkovat. Na první šanci zápasu čekáme.

5
    O něco aktivněji začaly Zbuzany. V jejich sestavě nechybí ani největší osobnosti kádru Radek Šírl a Mario Lička, který navléká kapitánskou pásku.

1

FK Pardubice B: Šmíd – Zukal, Čihák, Zelenka, Mužík, I Sang-hjuk, Zifčák, Lněnička, Kepl, Jiroutek (C), Miker.
    Náhradníci: Hrnčíř – Rambousek, Suchochleb, Outrata, Pavlas, Stýblo, Park.

FK Zbuzany 1953: Víšek – Maleček, Zákostelský, Matějka, Bielesz, Kostka, Šírl, Kordiak, Trýzna, Lička (C), Surmaj.
    Náhradníci: Ordelt – Čapek, Přeučil, Hanuš, Ježdík, Říha, Huňáček.

Rozhodčí: Kvítek – Martínek, Horáček.

FK Pardubice B:
    Rezerva Pardubic je s třemi body za jedinou výhru předposlední. Východočeši vstoupili do soutěže vítězstvím 4:2 nad Přepeřemi, ale od té doby už jen prohrávají a navíc často inkasují. Naposledy padli 3:4 na půdě Záp.

FK Zbuzany 1953:
    Zbuzany jsou nováčkem soutěže, ale v kádru mají řadu zajímavých hráčů, kteří v minulosti prošli i nejvyšší soutěží. Jmenovat můžeme brankáře Petra Víška, Vojtěcha Přeučila, Jana Zákostelského a především Radka Šírla. Hráč, který je v Česku spjatý hlavně s Bohemians, strávil nejlepší léta v ruském Zenitu Petrohrad a na kontě má dokonce 8 reprezentačních startů. Ze čtyř utkání v ČFL mají Zbuzany na kontě 7 bodů a v tabulce jim patří páté místo. Naposledy doma přehrály 3:1 rezervu Teplic.

Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V 5. kole ČFL skupiny B se utkají rezerva Pardubic a Zbuzany. Tabulkově mnohem lépe jsou na tom hosté, kterým patří páté místo. Domácí jsou s jedinou výhrou na předposlední patnácté pozici.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.