Kometa Brno – Třinec 2:1 (2:1 po s.n.) | Liberec – Sparta 8:7 (po pr.) | Kladno – Mountfield HK 2:5 (kon.)
Plzeň – Litvínov 2:0 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 1:2 (po pr.) | Pardubice – K. Vary 2:5 (kon.)
Zlín – Vítkovice 2:3 (kon.)
HC Olomouc
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
BK Mladá Boleslav
Neděle 15.09.2019, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 2. kolo

To je ode mně z plecharény vše, loučím se s vámi a přeji vám pěkný zbytek nedělního večera. (19:38:58)

Nejlepší hráči utkání:

HC Olomouc – Zbyněk Irgl
    BK Mladá Boleslav – Gasper Krošelj

V prodloužení se zase pro jednou uplatnilo rčení "nedáš-dostaneš". Ve velké šanci se ocitl David Ostřížek, jenže ji nedokázal proměnit. Hned vzápětí se z protiútoku prosadil Lukáš Žejdl, který tak rozhodl o tom, že si Mladá Boleslav z Olomouce odveze 2 body.

62:49 Lukáš ŽEJDL - 1:2

62:49
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Tak to je velká škoda – Ostřížek svou tutovku před boleslavskou bránou neproměnil, do protiútoku však hned vzápětí vystartovali Bruslaři. Pláněk poslal dopředu LUKÁŠE ŽEJDLA, který poslal kotouč do horní části Konrádovy brány. Asistence: Martin Pláněk.

62:37
    Kotouč je opět v obranném pásmu Olomouce.

62:15
    Ale Bruslaři hned po buly vyhazují až ke Konrádovi.

61:57
    Tohle bude možná rozhodující okamžik zápasu.

61:57
    Strapáč byl při svém zakončení seknut jedním z boleslavských.

61:36
    Tentokrát střelu olomouckého beka slovinský gólman vyrazil vyrážečkou.

61:18
    Po Škůrkově nahození se přerušuje hra a vhazovat se bude před boleslavským gólmanem.

61:07
    Hrbasovu střelu srazil Vyrůbalík.

60:38
    Ondrušek si najížděl na Krošelje, ale jeho střela skončila v ochranné síti.

60:01

Ve třetí třetině se domácím hokejistům přece jen podařilo vyrovnat, když z pravého kruhu prostřelil mladoboleslavského fantoma domácí kanonýr Zbyněk Irgl. Stav utkání po třech dvacetiminutovkách je tedy 1:1 a v plecharéně se oba týmy připravují na prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:53
    Hráči bojovali o kotouč v rohu olomouckého obranného pásma, rozhodčí však přerušuje hru, protože na ledě zůstává ležet Zbořil.

59:40
    Zápas nám pomalu spěje do prodloužení.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:59
    Krošelj chvíli váhat s tím, jestli má schovat kotouč pod svou lapačkou, když však viděl přijíždějícího Knotka usoudil, že bude lepší přerušit hru.

58:31
    Ostřížek si popotáhl kotouč, ale nesrovnal si mířidla, a tak jeho střela skončila v ochranné síti.

58:11
    Přihrávku Bruslařů zachytil Olesz, nedokázal však přejít střední pásmo.

57:13
    Švrček na modré čáře jen promáchl.

56:53
    Do Škůrkovy tvrdé střely od modré čáry si lehl Pavol Skalický a zůstal ležet na ledě. Rozhodčí k velké nespokojenosti domácích přerušil hru.

56:00
    Dlapa teď na modré čáře špatně zpracoval kotouč, kterého se ujímají domácí.

55:15
    Dnešní utkání sleduje 4 123 diváků.

54:47
    Po střele Jaroměřského zaduněly betony strážce mladoboleslavské svatyně.

54:26
    Knotek našel volného Ostřížka, s jehož střelou si ale slovinský brankář ve službách Středočechů poradil. Pro Kohouty to však znamená alespoň vhazování ve středním pásmu.

53:58
    Olezs se ocitl sám před gólmanem Bruslařů, ale rozhodčí píská ofsajd.

53:23
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

53:10
    Dujsík měl za vlastní bránou trochu problémy s dorážejícímu Bruslaři, le povedlo se mu situaci ustát.

52:12
    Tahle zpětná přihrávka se Strapáčovi nepovedla, nebyl za ním totiž nikdo z jeho spoluhráčů.

51:15
    V akci opět Knotkův útok, který stále drží útočné pásmo.

50:07
    Boleslavský útok zbrzdila nepřesná přihrávka, při níž skončil puk mimo hrací plochu.

49:50
    Hráči bojují o kotouč za brankou hostů.
    48:54 Zbyněk IRGL - 1:1

48:54
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Tak se domácí přece jen dočkali! K ZBYŇKU IRGLOVI se odrazil kotouč a velezkušený forvard se ze své pozice na pravém kruhu nemýlil. Asistence: David Ostřížek, David Škůrek.

48:50
    Rozhodčí píská ofsajd, ačkoli David Ostřížek se hodně diví.

48:38
    Domácí kotel mohutně žene své favority k vyrovnání.

48:35
    Nahodila střela z prostoru mezikruží byla sražena bránícím hráčem.

47:30
    Za Krošeljem duní mantinel pod střelbou domácích.

47:10
    Klimek srazil přihrávku Bruslařů a Olomouc může jít dopředu.

46:57
    Boleslav vyhazuje na zakázané uvolnění.

45:50
    Flynn se teď ocitl úplně volný před Konrádem, kolem prolétající kotouč však minul.

45:27
    V podobné situaci se nedařilo ani Tomečkovi.

45:04
    Olesz nedokázal v souboji jeden na jednoho obejít Klepiše.

44:30
    Teď musel boleslavský gólman zasahovat proti střele Švrčka.

44:15
    Kolouchova nenápadná střela Krošeljovi vypadla z náručí.

43:05
    Vyrůbalík nahodil do útočného pásma, kde měli boleslavští hráči trochu problém s orientací, ale nakonec se ke kotouči dostali dřív než přijíždějící olomoucký hráč.

42:28
    Vhazuje se před Konrádem.

42:20
    Tomeček při přechodu středního pásma pozapomněl kotouč za sebou.

40:57
    Kolouch teď dostal do jízdy kotouč, ale přihrávka byla moc rychlá a brankář Krošelj moc blízko.

40:37
    Zakázané uvolnění Bruslařů.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 22/18

Ve druhé třetině jsme nebyli svědky žádného gólu. Mladá Boleslav sice měla krátkou výhodu dvojnásobné přesilové hry, nicméně stejně jako její soupeř v první třetině ji nedokázala využít. Ani na jedné straně jsme pak neviděli žádnou vyloženou šanci.Třetí třetina začne přibližně v 18:48.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:30
    Burian nakonec přebruslil Musila a stihl přebrat kotouč než by boleslavský hráč ohrozil Konráda.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:43
    V této pasáži se ani jeden tým nedostal k ohrožení soupeřovi brány, jsme svědky ofsajdů a zakázaných uvolnění.

37:41
    Zakázané uvolnění Olomouce.

37:10
    Slovinský brankář se teď při zákroku srazil se svým spoluhráčem a na chvíli přišel o svou hůl.

36:42
    Kotouč je mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:11
    Konrád teď podržel střelu Pavla Musila ve svém náručí. Vhazovat se bude po levici olomouckého brankáře.

35:40
    Ale to už jsou na puku zase hosté.

35:23
    Olomouc se usadila v úročném pásmu.

35:03
    Vyrůbalíkova tvrdá střela sice Krošeljovi vypadla z náručí, ale o kotouč se postarali jeho spoluhráči.

32:34
    Knotkova střela mířila vedle boleslavské brány.

31:42
    Irglovu střelu taktak vyrazil Krošelj před sebe. Naštěstí pro hosty nebyl poblíž žádný hráč v bíločerveném dresu.

30:58
    Strapáč je na ledě, začíná olomoucká přesilovka.

29:30
    Domácím se přesilovku 5 na 3 podařilo ustát, hlavně díky Branislavu Konrádovi. Švrček už naskočil do hry, takže nyní má Boleslav ještě 1 minutu a 27 vteřin klasické přesilovky.

28:57
    Nepříjemná situace pro Olomouc. Po špatném střídání měla na ledě 6 hráčů, a tak je čeká další oslabení.

28:35
    Další vyhození domácích.

28:25
    Stránského střela byla zblokována čepelí hole Lukáše Klimka.

28:00
    Kotouč je opět u Krošelje.

27:40
    Ale Hanáci vyhráli buly a odvezli puk do bezpečí na druhou stranu kluziště.

27:26
    Po delší době si přesilovou hru zahrají také hosté.

27:20
    Tomečkova dělovka od modré trefila jen před ním stojícího hráče.

26:57
    Ondruškova střela zaplula do lapačky boleslavského brankáře, který raději přerušil hru.

26:41
    Hosté jsou v plném počtu a vyhazují kotouč do středního pásma.

26:21
    Irglova střela byla zblokována.

25:53
    Škůrek od kruhu trefuje jen boční síťku brány.

25:11
    Hanákům zatím chybí střelba.

24:50
    Klimek vybojoval kotouč v rohu útočného pásma.

24:25
    Jan Stránský (MBL) si odpyká trest za podrážení.

24:20
    Po křídle to zase zkoušel Irgl, ale byl zastaven boleslavským bekem.

23:35
    Začíná kratičká přesilovka Boleslavi, ale kotouč je u Krošelje,

23:16
    Klepiš naskakuje na led.

22:57
    Rozhodčí píská ofsajd Olomouce, ale diváci jsou po jeho výroku velmi nespokojení.

21:38
    Takhle střela olomouckého beka mířila vysoko nad.

21:15
    Mladá Boleslav hraje v tomto utkání zatím velmi nedisciplinovaně, Olomouc si po faulu Jakuba Klepiše (MBL) zahraje další přesilovku.

20:53
    Oba celky jsou kompletní.

20:28
    Pokud nepadne gól, tak ještě 30 vteřin uvidíme hru 4 na 4.

20:01

Aktivněji do zápasu vstoupili domácí hokejisté, nicméně to byla Mladá Boleslav, kdo vstřelil první branku. V 7. minutě se po tlaku Severočechů dostal k puku Pavel Kousal, který černou pryž nekompromisně poslal za Konrádova záda. Ve 14. minutě pak mohl být stav utkání už 0:2, ale proti nájezdu Zohorny s Musilem včas zakročil olomoucký gólman. V závěru prvního dějství si domácí zahráli skoro 2 minuty dlouhou přesilovku 5 na 3, ale nedokázali při ní výrazněji ohrozit boleslavskou bránu. Druhá třetina začne přibližně v 17:44.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:37
    Olomouc se v posledních vteřinách první třetiny pokusí ještě jednou zaútočit.

18:53
    Oba aktéři potyčky si půjdou sednout na trestnou lavici.

18:53
    Poté, co Krošelj přerušil hru, došlo před jeho bránou ke strkanici, při které Petr Strapáč přišel o svou helmu.

18:41
    A hosté už jsou kompletní.

18:28
    Ševc je na ledě.

17:57
    Vyrůbalíkovu střelu slovinský gólman skryl ve své lapačce. Olomouci zbývá už jen 30 vteřin z dvojnásobné přesilovky.

17:35
    Škůrkova střela skončila na Krošeljových betonech a poté hosté opět vyhodili.

17:05
    Boleslav vyhazuje až ke Konrádovi.

16:32
    A máme tu dvojnásobnou přesilovku. Hanáci si minutu a 55 vteřin zahrají přesilovku 5 na 3.

16:27
    Další přesilovka pro domácí. Na trestnou lavici odjíždí Martin Ševc (MBL).

15:40
    Domácím se nedařilo vyvézt kotouč z vlastní třetiny, až teď.

15:05
    Vyrůbalík nahazuje na Krošelje a odjíždí střídat.

14:31
    Pabiškova střela končí v náručí Konráda.

14:24
    Na ledě zůstává ležet jeden z mladoboleslavských po střetu s domácím hráčem.

13:24
    Konrád teď podržel svůj tým. Zohorna s Musilem ujeli olomoucké obraně, ale na slovenského brankáře nevyzráli.

13:04
    Olesz se ujal puku na vlastní modré čáře.

12:23
    Po odpískání zůstal na ledě ležet Lukáš Pabiška, ale už se zvedá a odjíždí na střídačku.

12:16
    A už se zase hraje na druhé straně kluziště. Bernardova střela zazvonila o plexisklo.

11:57
    Irgl si obhodil dva protihráče, ale zakončit už nestihl.

11:27
    Do brejku ujížděl Marek Hecl, ale byl zastaven obránci soupeře.

10:52
    Hosté jsou v plném počtu. Olomouc nicméně vybojovala alespoň vhazování v útočném pásmu.

10:17
    Škůrkovi na modré čáře přeskočil kotouč čepel a Boleslav vyhazuje.

10:01
    A Krošelj raději přerušuje hru.

09:40
    Domácí rozestavěli přesilovkový zámek.

08:50
    Olomouc si zahraje přesilovou hru. Ondřej Dlapa se provinil sekáním a odpyká si tak 2minutový trest.

08:37
    Buly v obranném pásmu sice vyhrála Olomouc, ale na puku už je Mladá Boleslav.

08:22
    Stránský prověřil Konráda z bezprostřední blízkosti, slovenský gólman ale byl pozorný.

07:44
    Burian odrazil dorážejícího protihráče ve středním pásmu a Olomouc může jít dopředu.

07:12
    06:46 Pavel KOUSAL - 0:1

06:46
    Bruslařům se teď podařilo zatlačit na Olomouc a vytěžili z toho úvodní branku utkání. Autorem branky je PAVEL KOUSAL.. Asistence: Oscar Flynn.

06:16
    Najman se teď ocitl v dobré střelecké pozici, ale přihrávka na něj byla moc rychlá.

05:15
    Boleslavští si teď nerozuměli ve středním pásmu a kotouč si opět berou domácí.

04:57
    Škůrek mířil vysoko nad.

04:48
    Opět se vhazuje před slovinským gólmanem.

04:18
    Mladá Boleslav se poprvé v zápase na delší dobu usadila v útočném pásmu, střelbu z toho však nevytěžila a poté ztratila kotouč. Vhazuje se na druhé straně kluziště.

03:58
    Na druhé straně musel Konrád přikrýt kotouč před dorážejícím útočníkem soupeře.

03:47
    Irglovu střelu Krošelj vyrazil ani nevěděl kam, naštěstí se kotouč odrazil směrem od olomouckého útočníka.

03:20
    Kohout nadále operují v útočném pásmu.

02:50
    Škůrkova střela od modré neprošla k bráně.

02:34
    Buly vyhráli domácí.

02:29
    Olomouc teď na Středočechy vyvinula tlak a zatlačila je do jejich obranného pásma. Hosté vyhodili jen na zakázané uvolnění.

02:10
    Burianova střela míří vedle brány.

01:40
    Přihrávka na Dlapu říhajícího na modré byla moc prudká.

01:06
    Až teď se hosté dostali do útočného pásma.

00:40
    A první zákrok boleslavského gólmana,

00:13
    Po úvodním buly je na puku Olomouc.

00:01

Také Krošelj vede svůj tým na hrací plochu.

A z útrob stadionu právě vychází domácí hokejisté v čele s Branislavem Konrádem.

Rozhodčí už krouží po ledě.

HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Ostřížek, J. Knotek (A), Irgl – Strapáč, Kolouch, Klimek – Burian, Nahodil, Olesz – V. Tomeček, Handl, Hecl.

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc (A), Hrbas, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Kurka – Pabiška, Žejdl (A), Vondrka (C) – Skalický, Zbořil, Klepiš – R. Zohorna, P. Musil, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.

Rozhodčí: Šír, Micka – Pešek, Malý.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Uspějí bruslaři také v Olomouci?

Středočeši po základní části extraligy skončili na sedmém místě, které jim zaručovalo předkolo playoff. Série se zlínskými Berany se natáhla až na nejvyšší možný počet zápasů, z postupu do vyřazovacích bojů se nakonec radovala právě Boleslav, když v pátém zápase porazila Zlín 4:1. Poté však Bruslaře čekal silný soupeř, a to Liberec – vítěz základní části. Série skončila 4:1 pro Bílé Tygry.

Úvodní zápas nového ročníku sehráli Lvi na domácím ledě proti Pardubicím. Domácím se povedla obzvláště druhá třetina, kterou vyhráli 3:1. V poslední dvacetiminutovce pak přidali ještě jeden gól a Dynamo tak porazili poměrem 4:1. Za povšimnutí pak stojí výkon nováčka v mladoboleslavském dresu, obránce Martina Ševce. Ten k vítězství přispěl dvěma asistencemi a je tam zatím nejproduktivnějším hráčem týmu.

HC Olomouc
    V loňské sezóně byla Olomouc mnohými experty pasována do role outsidera a adepta na baráž. Jenže tým pod vedením trenérské dvojice Jan Tomajko a Zdeněk Moták poslal všechny prognózy k šípku a vybojoval si přímý postup do playoff. Ba co víc, dokonce sahal po semifinále – čtvrtfinálovou bitvu mezi Olomoucí a Plzní musel rozhodnout až sedmý zápas, v němž se nakonec radovali Indiáni.

Kohouti na předsezónní tiskové konferenci prohlásili, že úspěch z loňska chtějí minimálně zopakovat. První krok udělali už v pátek ve Vítkovicích. Hanáky poslal ve 23. minutě do vedení ex-vítkovický Rostislav Olesz. Za domácí pak ale ještě do konce druhé třetiny srovnal Šimon Stránský. Po 60 minutách se o vítězi nerozhodlo, a tak přišly ke slovu samostatné nájezdy, v nichž výhru hostům vstřelil David Škůrek.

Přeji krásný nedělní podvečer z olomoucké plecharény, kde je na programu 2. kola Tipsport extraligy ledního hokeje. Domácí HC Olomouc dnes přivítá tým BK Mladá Boleslav. V loňské sezóně vyhráli všechny vzájemné zápasy hokejisté Olomouce (1:2, 3:2, 1:4 a 3:1).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 49. Irgl (Ostřížek, Škůrek) – 7. P. Kousal (Flynn), 63. Žejdl (Pláněk)

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Ostřížek, J. Knotek (A), Irgl – Strapáč, Kolouch, Klimek – Burian, Nahodil, Olesz – V. Tomeček, Handl, Hecl.
    BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička (A)) – Ševc (A), Hrbas, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Kurka – Pabiška, Žejdl (A), Vondrka (C) – Skalický, Zbořil, Klepiš – R. Zohorna, P. Musil, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.

Rozhodčí: Šír, Micka – Pešek, Malý