Pittsburgh – Buffalo 2:3 (1:2 po s.n.) | Dallas – Colorado 4:3 (po s.n.) | NY Islanders – NY Rangers 4:2 (kon.)
Tampa – Florida 0:1 (0:1 po s.n.) | Toronto – Detroit 5:0 (kon.) | Montreal – Ottawa 4:3 (po pr.)
Calgary – Edmonton 3:2 (kon.) | Anaheim – Arizona 2:1 (kon.) | Carolina – Washington 3:4 (kon.)
Eisbären – Chicago 1:3 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 4:5 (po pr.) | Columbus – St. Louis 0:0 (zruš.)
Montreal Canadiens
4:3 (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Ottawa Senators
Neděle 29.09.2019, 01:15 • Bell Centre, Montreal • Příprava NHL

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji dobrou noc! (03:58:29)

3. Anthony Duclair (OTT) 1+1

Dnešní zápas nabídl skvělou podívanou a všem fanouškům hokeje ukázal, proč se můžou těšit na novou sezónu NHL. Prodloužení bylo vrcholem tohoto výborného zápasu. Hrálo se v něm prakticky bez obran a jedna šance střídala druhou. Hrdinem se stal napokon Nick Suzuki, který hezkou individuální akcí rozhodl o vítězství Canadiens v posledním přípravném utkání před novou sezónou.

Střely na branku v prodloužení (celkem): 2:1 (34:37)

64:04
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí střílejí gól a ukončují dnešní zápas! NICK SUZUKI vybojoval puk za brankou Nilssona, vytočil se s ním kolem pravé tyčky a poslal ho zblízka k té vzdálenější. Bez asistence.

63:16
    Petry se dostal do samostatného nájezdu, Nilssonovu branku však minul. Hned poté unikl na opačné straně Duclair, jeho zakončení ale výborným zákrokom chytil brankář Price.

62:45
    Tierney si narazil puk s Brannstromem, branku Montrealu ale minul.

62:03
    Byron unikl s Domim po chybě hostů do přečíslení, svému spoluhráči ale nedokázal přesně přihrát. Hosté rychle otáčejí hru.

61:26
    Po buly se ale puku zmocnili znovu domácí. Tatar ho potáhl do třetiny Ottawy, pak z ní ale musel vybruslit. Jeho nepřesná přihrávka na Suzukiho následně skončila dalším zakázaným uvolněním.

60:50
    Gallagher si po vybruslení na vlastní polovinu hrací plochy neporozuměl s Tatarom a puk končí na zakázaném uvolnění.

60:26
    Gallagher zavezl puk do třetiny Ottawy a obkroužil s ním celé útočné pásmo. Hosté se ještě ke kotouči nedostali.

60:01

Hosté byli hodně blízko vítězství, když po hrubé chybě brankáře Careyho Price skóroval Filip Chlapík. Domácí se ale pak vrhli do útoku, odvolali brankáře a ze svého velkého tlaku vytěžili vyrovnávající gól Gallaghera. V posledním přípravném zápase těchto dvou týmů nás tak čeká prodloužení, které o malou chvíli začne.

Střely na branku ve 3. třetině (celkem): 7:9 (32:36)

60:00

59:01
    Domácí na začátku poslední minuty vyrovnávají! Weal přihrávkou z pravé strany připravil puk ideálně na střelu z první Petrymu. Jeho tvrdou ránu tečoval před Nilssonem volný BRENDAN GALLAGHER a puk napokon prošel Nilssonovi pod betonem do branky. Asistencie: Jeff Petry, Jordan Weal.

58:43
    Montreal vyhrál vhazování a kombinuje v útočné třetině. Petryho dělovka od modré skončila za brankou, kde o puk bojují skoro všichni hráči.

58:22
    Carey Price zůstává na střídačce Montrealu. Domácí hrají v šestici!

58:22
    Oddechový čas pro Montreal Canadiens.

Michal Sadlek

Branky a nahrávky: 17. Danault, 26. Tatar (Gallagher, Danault), 60. Gallagher (Petry, Weal), 65. Suzuki – 30. Ryan (Duclair, DeMelo), 31. Duclair, 58. Chlapík

Montreal Canadiens: Price (Kinkaid) – Weber, Chiarot, Kulak, Petry, Mete, Fleury – Gallagher, Domi, Suzuki, Kotkaniemi, Cousins, Danault, Poehling, Armia, Byron, Weal, Lehkonen, Tatar
    Ottawa Senators: Nilsson (Anderson) – DeMelo, Brannstrom, Chabot, Borowiecki, Hainsey, Jaroš – Tkachuk, Ryan, Duclair, Batherson, L. Brown, C. Brown, Pageau, Sabourin, Tierney, Chlapík, Abramov, Boedker

Rozhodčí: St. Pierre, Joannette – Nansen, Cormier