Skalica – Pov. Bystrica 10:1 (kon.) | Trnava – Spišská N. Ves 3:6 (kon.) | Levice – Topoľčany 2:3 (kon.)
Žilina – Dubnica 2:5 (kon.) | Bratislava Capitals – Martin 5:3 (kon.)
MsHK Žilina
2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
TSS GROUP Dubnica
sk Středa 02.10.2019, 18:00 • Tipsport Aréna, Žilina • 1. liga (SR) • 8. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu ôsmeho kola Slovenskej hokejovej ligy, v ktorom hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú na domácom ľade hráčov MHK TSS Group Dubnica. Zápas sa začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke druhej najvyššej súťaže šieste miesto so ziskom 12 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Stanislava Škorvánka staršieho podľahli v derby na domácom ľade Martinu 2:3 po sam. nájazdoch. Najproduktívnejším hráčov Vlkov je Ondrej Prášil, ktorý má na svojom konte 7 kanadských bodov za 5 gólov a dve asistencie.

Dubnici patrí v tabuľke SHL priebežné štvrté miesto so ziskom 12 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Jozefa Zavadila zvíťazili na domácom ľade nad Levicami 6:5 po predĺžení. Najproduktívnejším hráčom Dubnice je Martin Jakúbek, ktorý má na svojom konte 10 kanadských bodov za 5 gólov a 5 asistencií.

Zápas má naplánované buly na 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Lackovič (Cigánik) – Surán, Dubeň, Coma, Turian, Pišoja, Patlevič, Housa – Rehák, Húževka (C), Síkela – Chlepčok, Valášek, Marcinek – Macek (A), Prášil, Zahradník – Gálik, Junas, Pjatak

MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom: Kutej (Lakosil) – Bagin, Švec, Košecký, Chatrnúch, Jarábek, Fančovič, Dúžek, Trška – Kristín, Hegyi, Kokavec – Klimenta, Nemček, Jakúbek – Kanaet, Mikolášek, Jakubík – Prna, Hudák, Valo

Rozhodca: Tornay – Riš, Hájnik.

Oba tímy máme na ľade, o chvíľu sa začne samotný zápas.

00:34
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Bagin – 2 min., hákovanie).

01:01
    Domáci zakombinovali v útočnom pásme, po zakončení Chlepčoka z ľavej strany zasahoval Lakosil.

01:34
    Domáci Vlci sú stále v útočnom pásme.

01:54
    Chyba Žiliny v kombinácii, puk mieri von z pásma a obrana Dubnice si môže na chvíľku vydýchnuť.

02:12
    Žilina v nápore, tri strely v krátkom slede po sebe nenašli svoj cieľ.

02:34
    Hostia v plnom počte.

02:55
    Obrancom Žiliny ušiel po pravej strane Miroslav Kristín, ktorý skúsil príklep. Prvý výborný zákrok v zápase si na svoje konto pripisuje Jakub Lackovič.

03:35
    Žilinčania sú v úvode zápasu aktívnejší a zvierajú Dubnicu v obrannom pásme.

04:04
    Ďalšia akcia Vlkov, Denis Valášek však nestihol puk pretlačiť za chrbát Vlastimila Lakosila!

04:50
    Z ľavej strany páli Michal Chatrnúch, míňa však v dobrej pozícii bránku Žiliny.

05:05
    Dubnica dáva gól! MICHAL CHATRNÚCH si streleckú pozíciu zopakoval a aj s prispením pravej tyče otvára skóre dnešného zápasu! Asistencia: Tomáš Klimenta.

05:53
    Hostí vsietený gól nakopol, domáci sú naopak viditeľne zaskočení.

06:27
    Puk končí v lapačke Jakuba Lackoviča. Nasledovať bude reklamná prestávka, ktorú obaja tréneri využívajú na rozdávanie taktických pokynov.

06:32
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Mikolášek – 2 min., držanie hokejky).

06:43
    Krátko po buly domácim takmer ušiel Martin Jakúbek, no sťahovačkou sa nedokázal zbaviť posledného žilinského obrancu.

07:08
    Domáci síce hrajú presilovú hru, no nedarí sa im usadiť v útočnom pásme.

07:40
    Puk po nahodení končí v moci Vlastimila Lakosila, vhadzovať sa bude po ľavej ruke skúseného dubnického gólmana.

07:52
    Žilina dala gól!
    Tak toto bola lahôdka! MATEJ SÍKELA dostal puk do pravého kruhu, pozrel sa na postavenie Lakosila a delovkou z ťažkého uhla vymietol pavučinky v bránke hostí! Asistencie: Peter Húževka, Dominik Surán.

08:34
    Zápas má svižné tempo, hrá sa dlho bez prerušenia a oba tímy tak striedajú počas hry.

09:10
    Žilina sa po vyrovnávajúcom góle tlačí viac a viac dopredu, Dubnica ale hrozí rýchlymi kontrami.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, pod Dubňom je zatiaľ nerozhodný stav 1:1.

10:54
    Dubničania sa v týchto momentoch zakusli do Vlkov a snažia sa zvrátiť vedenie opäť na svoju stranu.

11:12
    Obrovská šanca Dubnice! Hostia sa vyrútili do prečíslenia 2 na 1, puk na ľavú stranu dostal ideálne Filip Nemček, no jeho tvrdú strelu bravúrne zlikvidoval Jakub Lackovič!

11:36
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Košecký – 2 min., hákovanie).

11:46
    Dubnica dáva gól! Obrovská chyba Žiliny! Dominik Kanaet vysunul do úniku pri vlastnom oslabení FILIPA HUDÁKA, ktorý sa z ľavej strany natlačil pred Lackoviča a prepasíroval puk do siete nešťastného gólmana Žiliny! Asistencia: Dominik Kanaet.

12:33
    Domáci už sú v útočnom pásme, Lakosil však zatiaľ nemusel zasahovať.

12:43
    Tentoraz po strele z ľavého kruhu končí puk v lapačke brankára Dubnice.

13:46

14:09
    Domáci aj po skončení presilovky ostali v útočnom pásme, prihrávka Dominika Reháka z pravej strany bola ale zblokovaná obrancom Dubnice.

14:55
    Domácim hokejistom sa momentálne nedarí prechod cez stredné pásmo.

15:01
    Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny, Žilina na domácom ľade prehráva s Dubnicou 1:2.

15:05
    Enrik Švec nahodil puk na bránku Žiliny, po dorážke jedného z hráčov hostí musel zasahovať Jakub Lackovič.

15:40
    Miroslav Kristín sa takmer od modrej čiary oprel do puku, jeho príklep ale letel tesne nad domácu bránku.

16:01
    Obrovská šanca Žiliny! Samuel Záhradník z ľavej strany našiel ideálne Mateja Maceka, ktorý však puk popri pravej tyči nepretlačil do bránky hostí!

16:26
    Vhadzovanie po ľavej ruke Vlastimila Lakosila.

16:37
    Žilinčanom opäť stredom ušiel do nájazdu Martin Jakúbek, jeho blafák do ľavej strany ale zneškodnil skvelým zákrokom Jakub Lackovič!

17:22
    Hostia stiahli puk za svoju bránku, oba tímy striedajú počas hry.

17:45
    Pred dobiedzajúcimi hráčmi Dubnice skryl puk vo svojej lapačke žilinský gólman Lackovič.

18:02
    Denis Valášek si medzi kruhmi urobil streleckú pozíciu, švihom však mieril tesne nad Lakosilovu bránku!

18:33
    Vhadzovenie pred Jakubom Lackovičom.

19:01
    Začala sa posledná minúty prvej tretiny.

19:22
    Oba tímy znovu striedajú počas hry.

19:57
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Síkela – 2 min., podrazenie).

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 1:2, druhá časť zápasu sa začne približne o 18:51.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly tretiny v prospech domácej Žiliny.

20:20
    Vlci posielajú puk až za bránku Vlastimila Lakosila.

20:37
    Michal Kokavec sa v drese Dubnice oprel do strely z pravej strany, Lackovič bol pozorný.

20:54
    Tentoraz od modrej čiary pálil Emil Bagin, Jakub Lackovič znovu výborne zakročil!

21:10
    Kombinácia hostí, Kokavec z pravej strany tesne minul vo vyloženej pozícii!

21:34
    Nápor Dubnice stále trvá, Jakub Lackovič je v jednom ohni.

21:57
    Domáci v plnom počte.

22:34
    Hráči Dubnice aj po skončení presilovej hry kombinujú v útočnom pásme, po faule však budú hrať v oslabení.

23:01
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Chatrnúch – 2 min., podrazenie).

23:21
    Hostia vyhodili puk až ku Jakubovi Lackovičovi.

23:47
    Vlci využívajú druhú presilovú hru v zápase, Peter Húževka poslal naľavo ideálnu prihrávku pre DOMINIKA REHÁKA, ktorý strelou do protipohybu Vlastimila Lakosila vyrovnáva na 2:2! Asistencia: Peter Húževka.

24:20
    Konečne sa k životu preberajú aj domáci fanúšikovia, ktorí ženú svoj tím dopredu.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Žilina hrá s Dubnicou nerozhodne 2:2.

25:43
    Žilina pokračuje v dobrom výkone, strela Lukáša Dubeňa ale končí vedľa bránky Dubnice.

26:19
    Oba tímy si poctivo strážia stredné pásmo a modrú čiaru, hra sa teda prelieva zo strany na stranu.

26:54
    Dubnica dáva gól! Michal Kokavec našiel pred bránkou Žiliny DOMINIKA HEGYIHO, ktorý znovu dostáva Dubnicu do vedenia! Asistencia: Michal Kokavec.

27:45
    Hra je prerušená pre prihrávku rukou.

28:11
    Ondrej Prášil tečoval puk pred bránkou Dubnice, ale Vlastimil Lakosil sa nenechal prekvapiť a podržal svoj tím!

28:36
    Adrián Valo obkorčuľoval bránku Žiliny, následne z ľavého kruhu strelou švihom preveril rýchlosť Lackovičovej lapačky.

29:07
    Matej Síkela obetavo zblokoval strelu Michala Kokavca z ľavého kruhu.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Žilina prehráva na domácom ľade s Dubnicou 2:3.

30:34
    Dubnica dáva gól! Strelu Martina Jakúbeka vyrazil Jakub Lackovič pred seba a v dorážke sa bez problémov presadil aktívny FILIP NEMČEK! Asistencie: Martin Jakúbek, Michal Chatrnúch.

31:23
    Domáci hokejisti sa ale napriek nepriaznivému stavu nevzdávajú a snažia sa o kontaktný gól.

31:59
    Ondrej Prášil skúsil strelu z ľavej strany, jeho pokus ale zblokoval jeden z dubnických obrancov.

32:26
    Hosťujúci Martin Mikolášek ostal otrasený ležať na ľade, Dubnica bude hrať presilovú hru.

32:26
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Macek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

33:01
    Dubničania okamžite v pásme pred Jakubom Lackovičom.

33:49
    Domáci za vlastnou bránkou získali puk, vyhodiť von z pásma sa im ho však nepodarilo.

34:02
    Puk je za bránkou Vlastimila Lakosila, preťažená obrana Vlkov si môže na chvíľku vydýchnuť.

34:26

34:51
    Rýchly útok Vlkov, Ondrej Prášil však dostal prihrávku z pravej strany takpovediac na päty a nedostal sa do zakončenia.

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny.

35:17
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Jakubík – 2 min., hákovanie).

35:39
    Snahu Vlkov o kontaktný gól ničí Lakosil, ktorý skryl puk do svojej lapačky a prerušil hru.

36:00
    Dubničania posielajú puk až za bránku Jakuba Lackoviča.

36:43
    Rýchly útok hostí vo vlastnom oslabení, Kokavec z pravej strany zakončoval do prázdnej bránky Vlkov, v poslednom momente mu však strelu zblokoval jeden z obrancov MsHK!

36:55
    Nuž, treba povedať, že táto presilová hra hokejistom MsHK vôbec nevyšla podľa predstáv.

37:17

37:50
    Domáci stiahli puk za svoju bránku a striedajú počas hry.

38:01
    Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

38:38

38:54
    Dominik Hegyi sa šikovne natlačil k bránke Jakuba Lackoviča, ešte však zadovkou hľadal spoluhráča, no tentoraz neúspešne.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:35
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Košecký – 2 min., podrazenie).

39:43
    Lukáš Dubeň príklepom tesne minul bránku hostí!

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine vedie Dubnica v Žiline 2:4. Tretia tretina sa začne približne o 19:42.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01

40:34
    Domáci hrajú presilovú hru, zatiaľ sa im však nedarí usadiť sa v útočnom pásme.

41:11
    Dubnica dáva gól! Nuž a hostia pridávajú gól vo vlastnom oslabení, presadil sa DOMINIK KANAET! Bez asistencií.

41:35

41:55
    Domáci sa po presilovej hre konečne usadili v útočnom pásme, po faule hostí budú znovu hrať v početnej výhode.

42:46
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Prna – 2 min., držanie).

43:29
    Žilinčania sa stále nedokážu usadiť v útočnom pásme.

43:55
    Vlci zachytili vyhodený puk Dubnice, Lakosil však ani teraz nemusel zasahovať.

44:11
    Kombinácia tretej formácie Vlkov, Lakosil však bol pozorný.

44:46

44:50
    Krátko po skončení presilovej hry Lakosil predviedol pohotový zákrok lapačkou.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Žilina na domácom ľade prehráva s Dubnicou 2:5.

45:34
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, domáci sa ešte snažia niečo urobiť so stavom zápasu.

46:01
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Kanaet – 2 min., podrazenie).

46:39
    Domáci sa napriek presilovej hre stále nemôžu dostať do zakončenia.

46:52
    Frustrácia Vlkov je zjavná, na striedačke sa veľmi hnevá kapitán Peter Húževka.

48:01

50:01
    Do konca tretej tretiny ostáva menej ako polovica, Žilina na domácom ľade stále prehráva s Dubnicou 2:5.

51:08
    Zápas má rýchly spád, Dubnica kontroluje priebeh tretej tretiny.

51:54
    Buly po ľavej ruke Jakuba Lackoviča.

52:34
    Hostia sú v útočnom pásme, domácim už chýbajú sily na zvrat v dnešnom zápase.

53:45
    Dubnica s prehľadom stráži stredné pásmo, Vlci sa síce snažia, ale už je to príliš nervózne.

54:34
    Hegyi pálil z pravej strany, jeho delovka ale letí nad bránku Žiliny.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

55:44
    Obrovský závar pred bránkou hostí, Žilinčanom už chýbajú nie len sily, ale i šťastie.

56:22
    Dubničania kombinujú v útočnom pásme, Lackovič zatiaľ nemusel zasahovať.

56:42
    Obrovská šanca Vlkov, Samuel Záhradník sa pretlačil do zakončenia, ale Vlastimil Lakosil mu ľavým betónom pokazil gólovú radosť.

57:04
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Zahradník – 2 min., napadnutie).

57:43
    Žiličania vyhadzujú puk až za bránku Vlastimila Lakosila.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:49
    Dubničania kombinujú v útočnom pásme, Lackovič ale nemusel zasahovať.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

59:34
    Dubnica si dnes zo Žiliny odvezie tri dôležité body.

Dnešné stretnutie sleduje 492 divákov.

S konštatovaním, že Žilina prehrala na domácom ľade s Dubnicou 2:5 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (20:11:54)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 8. Síkela (Húževka, Surán), 24. Rehák (Húževka) – 6. Chatrnúch (Klimenta), 12. Hudák (Kanaet), 27. Hegyi (Kokavec), 31. Nemček (Jakúbek, Chatrnúch), 42. Kanaet

TSS GROUP Dubnica: Lakosil (Kutej) – Bagin, Švec, Košecký, Chatrnúch, Jarábek, Fančovič, Dúžek, Trška – Kristín, Hegyi, Kokavec – Klimenta, Nemček, Jakúbek – Kanaet, Mikolášek, Jakubík – Prna, Hudák, Valo

Rozhodčí: Tornay – Riš, Hájnik