Buffalo – Florida 3:2 (2:0 po s.n.) | Columbus – Anaheim 1:2 (kon.) | Carolina – NY Islanders 5:2 (kon.)
NY Rangers – Edmonton 1:4 (kon.) | Ottawa – Tampa 4:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
New York Islanders
Sobota 12.10.2019, 01:30 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek noci. (04:28:06)

Dnešní utkání sledovalo 14 875 diváků.

Carolina potvrdila parádní start do sezony a vyhrála i svůj pátý zápas, tentokrát porazila 5:2 New York Islanders. Carolina byla většinu utkání herně lepším týmem, takže si své vítězství rozhodně zaslouží. Domácí se dostali v první třetině do vedení díky brance Teuva Teräväinena. Islanders sice zásluhou Brocka Nelsona srovnali, ale vedení zpět na stranu Hurricanes vrátil Brett Pesce. Ve druhé třetině nejprve vyrovnal obránce Islanders Johnny Boychuk, ale od té doby se už trefovala jen Carolina. Ještě ve druhé třetině svému týmu vytvořili dvou brankový náskok Erik Haula a Dougie Hamilton. Ve třetí třetině si Carolina své vedení hlídala a soupeře k ničemu nebezpečnému nepustila. V závěru pak výhru pečetil gólem do prázdné branky Andrej Svečnikov.

59:10 Andrej SVEČNIKOV - 5:2

59:10
    Carolina právě vstřelila branku!
    A je definitivně rozhodnuto. Carolina vyhrála vhazování ve svém obranném pásmu, k puku se dostal ANDREJ SVEČNIKOV a neměl problém kotouč dovézt do prázdné brány. Asistence: Jordan Staal.

59:04
    Vhazovat se bude před Mrázkem, takže hosté ještě stále drží naději na body.

58:15
    Hosté už nemají co ztratit, a proto odvolali Greisse a zkouší to v šesti proti pěti.

57:02
    Nakonec se to domácím povedlo a do šance se dostal Martin Nečas. Pálil z mezikruží, avšak neúspěšně.

56:48
    Mrázek se zapojil do rozehrávky, ale ani tak se Carolina nedostala z obranného pásma.

55:45
    Sebastian Aho trochu překvapivě vystřelil od levého hrazení. Greiss tu střelu asi moc nečekal, přesto ale dokázal puk vyrazit.

55:12
    Anders Lee se dostal ke střele z mezikruží, ale neměl příliš času na zamíření a podle toho to také dopadlo.

54:57

54:22
    V obraně výborně zapracoval Erik Haula. Získal puk a hned ho vyhodil až k brance soupeře.

53:56
    Eberleho přihrávku domácí srazili a kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se tak bude před Mrázkem.

53:32
    Carolina vyhodila kotouč z pásma a zatím se nedostala v tomto oslabení pod velký tlak.

53:11
    Josh Bailey mohl ještě rozsvítit naději na body pro hosty, ale z dobré pozice na levém kruhu branku netrefil.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 4. T. Teräväinen (D. Hamilton, Niederreiter), 15. Pesce (Svečnikov), 36. Haula (Nečas), 40. D. Hamilton (Niederreiter, Slavin), 60. Svečnikov (J. Staal) – 9. B. Nelson (Jo. Bailey, Eberle), 22. Boychuk (B. Nelson, Eberle)

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – D. Hamilton, Slavin, Pesce, Edmundson, H. Fleury, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Niederreiter – B. McGinn, J. Staal (C), Svečnikov – Nečas, Haula, Dzingel – J. Gauthier, Wallmark, Foegele.
    New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Mayfield, D. Toews, Pulock, Pelech, Dobson, Boychuk – Kühnhackl, B. Nelson, Jo. Bailey – Eberle, Barzal, Lee – Komarov, Brassard, Beauvillier – Clutterbuck, Dal Colle, M. Martin.

Rozhodčí: Lambert, Peel – Suchánek, Gibbons

Diváci: 14 875