Poruba 2011 – Litoměřice 0:6 (kon.) | Havířov – Motor ČB 2:5 (kon.) | Prostějov – Slavia 4:1 (kon.)
Kadaň – Ústí n/L 2:5 (kon.) | Sokolov – Jihlava 4:5 (kon.) | Vsetín – Chomutov 5:2 (kon.)
Třebíč – Benátky n/J 2:3 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 1:2 (0:1 po s.n.)
HC Baník Sokolov
4:5 (0:3, 1:1, 3:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 12.10.2019, 17:05 • Sokolov • Chance liga • 13. kolo

Hokejisté Sokolova podlehli jihlavské Dukle 4:5. Po první třetině to přitom vypadalo na jednoznačnou záležitost hostujícího favorita, který vedl o tři góly a po přestávce navíc ještě navýšil svůj náskok. Nováček soutěže se však ani za stavu 0:4 nepoložil a rozjel se ke stíhací jízdě. Ještě ve druhé třetině snižoval Marek Švec a v závěrečné části pak Martin Osmík a Jakub Vrána korigovali na 3:4. Duklu pak hodně uklidnil zásah Jiřího Fronka, ovšem 17 sekund před koncem ještě pro domácí vykřesal jiskřičku naděje Sebastián Gorčík. Na vyrovnání už však měli Sokolovští příliš málo času. (19:22:03)

59:58
    Hosté drží hru v rohu za svou brankou. Tohle už asi Baník nestihne.
    59:43 Sebastián GORČÍK - 4:5

59:43
    Baník právě vstřelil branku!
    Domácí 17,2 sekundy před koncem snižují na 4:5! SEBASTIÁN GORČÍK nahodil puk z pravé strany na Lundströmovu branku, kotouč se ve vzduchu zatřepotal a skončil až v brankové síťce. Asistence: Jakub Vrána.

59:24
    Michal Poletín bekhendem netrefil prázdnou branku Sokolova.

59:01
    Poslední minuta třetí části!

58:41
    Domácí si vyžádali oddechový čas. Jejich branka už zůstane prázdná!

58:41
    Po Rohanově nabídce se snažil v pádu usměrnit puk za Lundströma Křemen. Jihlavský gólman však přerušil hru.

58:25
    Hosté to zatím hrají dobře. Nepouštějí Sokolov do svého obranného pásma.

57:48
    Jiránek se prokličkoval do zajímavé střelecké pozice. Jeden z domácích obránců puk přizvedl až do ochranné sítě.

57:00
    Už jen tři minuty do konce třetí třetiny. Možná se dočkáme i sokolovské power-play.

56:28
    Gorčík to zkusil sám. Proti přesile jihlavských protihráčů se však do zakončení nedostal.

55:45
    Dobrou střelu Tomáše Křehlíka neudržel Lundström v lapačce. Následně však dokázal puk včas přikrýt.

55:33
    Hosté se snaží takticky šetřit čas. Nyní puk proháněli po mantinelu v útočném pásmu.

54:37
    Od modré čáry střílel nepřesně Staněk. Odražený puk získali domácí.

53:57
    Kontaktní gól měl na holi Sebastian Gorčík, který už byl sám před brankářem. Jeho střela však skončila na levém betonu Niklase Lundströma!

53:22
    Lukáš Anděl prošel až do rohu hostujícího útočného pásmu. Tam puk drží proti přesile a šetří pro Jihlavu cenný čas.
    51:49 Jiří FRONK - 3:5

Martin Augustin

Rostislav Králik

Branky a nahrávky: 33. Švec (Kadeřávek, M. Zadražil), 42. Osmík (Gorčík, Vrána), 46. Vrána (T. Rohan), 60. Gorčík (Vrána) – 4. D. Kolář (Harkabus), 8. D. Čermák (Davídek, Lichanec), 15. J. Holý (Čachotský), 28. J. Pohl (Lichanec), 52. Fronk (D. Kolář, Čachotský)

HC Baník Sokolov: Bednář (Fečo) – Přindiš, Kadeřávek, J. Tomeček, Vodička, A. Rulík, Michálek – Švec, M. Zadražil, Gorčík – Vracovský, Kverka, Stříbrný – T. Rohan, Vrána, Křemen – Křehlík, Bečvář, Osmík – Čejka.
    HC Dukla Jihlava: Lundström (Jan Brož) – Mareš, J. Pohl, Půža, J. Holý, D. Kolář, Černohorský, Staněk – Anděl, Skořepa, Pekr – Fronk, Poletín, Čachotský – Harkabus, A. Zeman, Jiránek – Lichanec, Davídek, D. Čermák.

Rozhodčí: Grech, Hucl – Belko, Flegl