Toronto – Boston 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Dallas 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Vegas 0:3 (kon.)
Columbus – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Tampa – Colorado 2:6 (kon.) | Arizona – Ottawa 5:2 (kon.)
Nashville – Florida 2:3 (0:1 po s.n.) | Los Angeles – Calgary 4:1 (kon.) | San Jose – Buffalo 3:4 (kon.)
NY Rangers – Vancouver 2:3 (kon.) | Minnesota – Montreal 4:3 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:3 (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
New York Islanders
Neděle 20.10.2019, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Skončilo nám utkání mezi Columbusem a Islanders. Výhru berou hosté, přestože od druhé třetiny byla hra převážně v režii Blue Jackets. Úvodní třetinu ale zaslouženě vyhráli hosté a po trefách Matthewa Barzala a Michaela Dal Collea vedli 2:1, za hosty vsítil branku Seth Jones. Ve druhé třetině vyrovnal skóre velezkušený Boone Jenner. Závěrečná perioda, jak už bylo řečeno, patřila Columbusu a také hostujícímu brankáři Thomasi Greissovi, jenž dokázal veškeré nebezpečí zastavit. Prodloužení bylo velmi krátké, po 33 sekundách jej rozhodl Brock Nelson. Islanders tak berou dva body, Columbus jeden.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (03:56:02)

Hvězdy utkání:

1. Thomas Greiss (NYI), 34 zásahů
    2. Seth Jones (CBJ), 1+0
    3. Brock Nelson (NYI), 1+1.

Československá stopa v utkání

V utkání nenastoupil žádný český a slovenský hokejista.

Islanders právě vstřelili branku!
    Po 33 vteřinách je rozhodnuto! Rozdílovou branku střílí BROCK NELSON. V pásmu Columbusu se vytvořil zmatek, kterého využil Leddy a přesnou přihrávkou vybídl na levém kruhu volného Nelsona. Zkušený útočník si s rychlým zakončením poradil a rozhodl tento zápas. 2:3 po prodloužení. Asistence: Nick Leddy a Anthony Beauvillier.

60:01

Skončila nám třetí třetina, ve které byl aktivnější Columbus. Branku ale nevístil, a proto už teď je jasné, že oba celky z tohoto duelu budou mít minimálně bod. Kdo získá ten druhý, to se dozvíme za pár minut.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:22
    Korpisalo musel dávat pozor, neboť Leddy velmi nepříjemně pálil od modré čáry. Finský gólman vše vyřešil včas a přesně.

58:46
    Jones zavezl puk do útočné třetiny. Columbus může útočit.

58:22
    Korpisalo udržel puk ve své moci. Hosté nepříjemně dotírali na brankovišti.

57:59
    Jennerova střela, která mířila na zadní tyč, byla zablokovaná Toewsem.

57:35
    Bailey se uvolnil před bránou, jenže kotouč tečovat nedokázal. Sledujeme takové mírné náznaky šancí na obou stranách.

57:10
    Greiss nechtěl zbytečně rozehrávat, a proto přikryl puk pod svou lapačku.

56:52
    Těžiště hry se přesunulo do útočného pásma Islanders.

56:16
    Atkinson se dostal k odraženému puku a rychle vypálil. Pokus z levého kruhu si Greiss znovu pokryl. Jen díky skvělému výkonu německého brankáře ve třetí třetině drží hosté nerozhodné skóre.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 13. S. Jones (Milano, Lilja), 38. Jenner – 9. Barzal, 17. Dal Colle (Beauvillier, B. Nelson), 61. B. Nelson (Leddy, Beauvillier)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, S. Jones (A), Nutivaara, Kukan, D. Savard, Gavrikov – Atkinson, Dubois, Nyquist – Bjorkstrand, Wennberg, N. Foligno (C) – Bemström, Jenner (A), Texier – Lilja, Riley Nash, Milano.
    New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Pelech, Pulock, Mayfield, D. Toews, Boychuk, Leddy – Beauvillier, B. Nelson, Dal Colle – Kühnhackl, Barzal, Lee (C) – Wahlstrom, Brassard, Jo. Bailey (A) – Clutterbuck (A), M. Martin, Bardreau.

Rozhodčí: St. Pierre, Furlatt – Racicot, Miller

Diváci: 15 276