Toronto – Boston 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Dallas 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Vegas 0:3 (kon.)
Columbus – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Tampa – Colorado 2:6 (kon.) | Arizona – Ottawa 5:2 (kon.)
Nashville – Florida 2:3 (0:1 po s.n.) | Los Angeles – Calgary 4:1 (kon.) | San Jose – Buffalo 3:4 (kon.)
NY Rangers – Vancouver 2:3 (kon.) | Minnesota – Montreal 4:3 (kon.)
San Jose Sharks
3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Buffalo Sabres
Neděle 20.10.2019, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké nedělní ráno. (07:13:49)

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Hertl (SJS) 1+0, 6 střel, čas na ledě 23:42
    Vladimír Sobotka (BUF) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:49

1. Marcus Johansson (BUF) 1+1
    2. Jeff Skinner (BUF) 1+0
    3. Sam Reinhart (BUF) 0+0

Zápas je u konce, San Jose doma zaváhalo a prohrálo s Buffalem 3:4. Jednalo se o velice zajímavé utkání, které muselo bavit, ani chvíli se nestalo, že by se na ledě nic nedělo. Po první třetině bylo skóre nerozhodné 1:1, když na úvodní gól Marcuse Johanssona reagoval vyrovnáním Timo Meier. Ve druhé třetině se prosadili pouze hosté, trefil se šikovnou tečí Casey Mittelstadt, branku potvrdilo až video. Třetí třetina začala přestřelkou, do dvou minut a padesáti sekund od jejího začátku se vešly tři góly. Začala to lehká teč Tomáše Hertla, která pomohla puku do branky Sabres. Poté vrátil Buffalu vedení Jeff Skinner, ale hned zase bleskově srovnal Marcus Sörensen. Rozhodující chvíle zápasu se nakonec odehrála v 53. minutě, kdy vstřelil z dorážky vítězný gól na konečných 4:3 pro Buffalo útočník čtvrté formace Zemgus Girgensons.

59:59
    Ke střele se po vyhraném buly dostal kapitán Logan Couture, ale hosté jeho ránu zablokovali.

59:56
    Je tu ještě jedno zakázané uvolnění a pro Sharks tak ještě jedna šance, jak utkání poslat do prodloužení.

59:34
    Domácí vytvořili obrovský tlak na branku a byl u toho velice aktivně i Tomáš Hertl. Ale Sharks se nepovedlo i přes obrovskou snahu protlačit puk za Ullmarka.

59:20
    Evander Kane střílel z mezikruží z otočky, ale jeho rána na braku Sabres neprošla.

59:02
    Brent Burns nebezpečně střílel od modré čáry, ale nepřekonal Ullmarka, který kotouč chytil a nevyrazil.

58:56
    Po zakázaném uvolnění Buffala se bude vhazovat před Ullmarkem.

58:45
    Nakonec se to domácím přeci jen povedlo a nebezpečně pálil Tomáš Hertl. Linus Ullmark ho ale vychytal.

58:34
    Buffalo ale zatím výborně brání střední pásmo a nedovoluje soupeři jednoduchý přechod.

58:02
    San Jose už odvolalo Jonese a zkouší to v šesti.

57:33
    Buffalo jelo do nebezpečného přečíslení tři na dva, které zakončoval Jimmy Vesey, ale Jones ani tentokrát neudělal chybu.

56:15
    Timo Meier využil své rychlosti, objel branku a nahrával před ní puk na slepo. Ale hokejku žádného ze svých spoluhráčů nenašel.

55:46
    Melker Karlsson dobře zapracoval v obraně a dokázal posunout kotouč do středního pásma.

55:41

55:12
    Domácí se znovu dokázali osvobodit a už jim zbývá ubránit jen zhruba půl minuty.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 16. Meier (J. Thornton, E. Karlsson), 41. Hertl (E. Karlsson, Couture), 43. Sörensen (Burns, Gambrell) – 13. Ma. Johansson (Jokiharju, Scandella), 38. Mittelstadt (Jokiharju), 43. Skinner (McCabe, Ma. Johansson), 53. Girgensons (Okposo, Jo. Larsson)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, Vlasic, E. Karlsson (A), Dillon, Heed, Ferraro – Marleau, Couture (C), Meier – Labanc, Hertl, E. Kane – Goodrow, J. Thornton (A), Sörensen – Gregor, Gambrell, M. Karlsson.
    Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen, McCabe (A), C. Miller, Scandella, Jokiharju, Dahlin – S. Reinhart, Eichel (C), Olofsson – Sobotka, Ma. Johansson (A), Skinner – Sheary, Mittelstadt, Vesey – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons.

Rozhodčí: Dwyer, Skilliter – Nansen, Murchison