Motor ČB – Benátky n/J 5:2 (kon.) | Poruba 2011 – Třebíč 4:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 31.10.2019, 18:00 • enteria arena • turnaj O Pohár DHL • 17. kolo

Konec zápasu. (20:14:05)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dynamo Pardubice.

Rozlílkova střela zajistila Dynamu důležité dva body. Domácí tak na svém ledě poráží Rideru.

63:54
    Oba týmy teď trošku zvolnily a schyluje se tak pomalu, ale jistě k závěrečným nájezdům.

62:39
    Další střela z mezikruží, tentokrát od pardubického kapitána Jana Olivy.

61:10
    Obrovskou šanci měl teď Ondřej Rohlík, když si pohrál s trojicí vítkovických hráčů a pak tvrdě vystřelil z mezikruží. Ani tato šance však domácím nevyšla.

60:01
    Jelikož ve třetí třetině se ani jeden z týmů nedokázal prosadit, tak se momentálně na ledě odehrává prodloužení.

60:01

60:00

59:00
    Zbývá poslední minuta a ani jeden z týmů zatím nevyužil žádnou z šancí. Prodloužení se blíží.

56:56
    Před bránou vítkovického Pitáka se teď hlouček domácích snažil protlačit puk mezi betony gólmana. Ten se však nenechal rozhodit a žádnou z šancí nepropustil.

55:49
    Třetí třetina zatím nepřinesla ani jednu gólovou šanci. Pokud to tak půjde dál, můžeme se těšit na prodloužení.

54:52
    Kotouč přelétá z hokejky na hokejku a tempo obou týmů je velice vyrovnané.

53:15
    Ridera se po vyhraném vhazování drží v útočném pásmu a posílá na pardubickou bránu jednu střelu za druhou.

51:55
    Obrana Pardubic teď trošku pokulhává a domácí gólman má tak v bráně plné ruce práce.

51:33
    Dynamo hraje opět v plném počtu.

50:04
    I přes přesilovku domácích si Vítkovice dokázaly vybojovat puk a Borovička tentokrát zakročil svou maskou.

49:26
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Bernovský – 2 min., podrážení).

47:33
    Hosté opět útočí. Tvrdý vystřelil puk z mezikruží, ale Borovička s přehledem vyrazil kotouč do bezpečí.

46:23
    Dynamo odpovídá na šanci hostů. Bucek vypálil z pravého kruhu a donutil tím zakročit vítkovického gólmana. Stav je ovšem stále 4:4.

45:14
    Vítkovice teď předvedly první střelu stojící za zmínku, když Gebauer ohrozil branku domácích.

44:00
    Hra teď spíše než hokej připomíná přetahovanou, když se ani jednom z týmů nepodařilo dostat ke gólové šanci.

41:17
    Začala poslední část základní hrací doby a oba týmy teď ze všech sil bojují o další gól.

40:01

40:00

38:42
    Dynamo právě vstřelilo branku!

Pardubice ještě zabraly a srovnávají na 4:4. Ondřej ROHLÍK vypálil na hostujícího Pitáka a ten bohužel nesklapl betony včas.

36:10
    Vítkovice právě vstřelily branku!

Hosté využívají přesilovky a dostávají se na konci druhé třetiny do vedení. Potočný hned po vhazování získal puk a přesnou nahrávkou nabídl KYLNAROVI šanci ke střele, který toho využil a dostal tak svůj tým do jednogóĺového vedení. Asistence – Potočný

36:00
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rouha – 2 min., podrážení).

35:50

Po menší šarvátce před brankou domácích se puku zmocnil vítkovický KUNC a srovnává tak na 3:3.

34:06
    Chára teď trošku dezorientovaný a puk se z jeho rukou dostává na hokejky vítkovických hráčů.

33:07
    Tvrdý zákrok pardubické obrany teď na led srazil hostujícího Vojtoviče. Vylučovat se ovšem nebude.

31:56
    Vítkovice se postupně rozjíždí a snaží se stáhnout jednogólové vedení Pardubic. Mladý brankář Borovička si však dává pozor na každou střelu Vítkovic.

30:47
    Ridera právě vstřelila branku!

Domácí Chabada si neudržel puk na hokejce, čehož využil vítkovický LEDNICKÝ a tuto chybu pardubického celku proměnil v další gól.

30:00
    Ondřej Rohlík si teď pohrál s obranou Vítkovic, když bez problému zavezl puk a nahrál do předbrankového prostoru, kde však nikdo nebyl.

29:26
    Další střela domácího celku v hlavní roli s Martinem Kubíčkem, který se pokusil navýšit vedení Dynama střelou od modré. Vítkovický Piták si však kotouč podržel mezi betony.

28:51
    Kaštánkova střela z levého kruhu vítkovického Pitáka ani trošku nepřekvapila.

27:18
    Costa společně s Rohlíkem předvedl úctyhodnou akci, ale Piták si tentokrát vše pohlídal.

26:24

Pardubičtí si opět navyšují své šance na výhru, když Rozlílek vystřelil z předbrankového prostoru a Piták nedokázal na střelu zareagovat.

26:04

Vítkovice konečně využily jednu z mnoha šancí, když Vojtovič protlačil puk mezi betony domácího Borovičky. Asistence – Mrva, Bernovský

25:49
    Vítkovice teď v útočném pásmu dusí pardubickou obranu.

25:08
    Ridera ve velké šanci, když Kylnar překvapil domácího gólmana Borovičku. Ten byl však opět ve střehu a tak si Dynamo drží svůj náskok.

24:23
    Rouha teď zaválel se svou střelou z levého kruhu, ale kotouč se zastavil o jednoho z vítkovických obránců.

21:28
    Stáhnout náskok Pardubic se teď pokusil vítkovický Jiří tvrdý, ale Borovička byl na jeho střelu plně nachystán.

20:55

Pardubice zahajují druhou třetinu zostra, když VÍT KAŠTÁNEK dokázal proměnit precizní přihrávku od Ondřeje Rohlíka. Asistence – Rohlík.

20:01

20:00

17:55

Dynamo se na konci první třetiny dostává do vedení, když po přihrávce Daniela Blažeje si puk zpracoval JIŘÍ BUCEK a tvrdou střelou z pravého kruhu poslal puk za záda vítkovického Pitáka. Asistence – Blažej

16:47
    Vítkovice předvádí nádhernou přesilovku. Kylnar se pokusil překvapit Borovičku střelou od modré, ale kotouč skončil v lapačce pardubického gólmana.

15:39
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Blažej – 2 min., nedovolené bránění).

15:22
    Další střela domácího celku. Tentokrát to od modré zkusil Kaštánek, ale první třetina je zatím bez jediného gólu.

14:34
    Nebezpečná střela domácího Jelínka, který napálil kotouč od modré. Tvrdou střelu však vítkovický Piták dovedl vyrazit.

12:20
    Vojtovič si zavezl puk za bránu domácího Borovičky a zkusil vykouzlit první gól Vítkovic. Borovička měl však vše pod kontrolou a kotouč tak skončil v jeho lapačce.

11:47
    Pardubický Jelínek předvedl nádhernou přihrávku do předbrankového prostoru, kde stál Antoníček, který ovšem nedokázal zpracovat puk.

10:48
    Costa zkusil z pravého kruhu vystřelit, ale puk skončil u nohou Vítkovického obránce. Stav zápasu tak stále 0:0.

10:00
    Rouha s přehledem zavezl puk do útočného pásma a Pardubice zvyšují tempo hry.

09:06
    Dynamo teď ve velké šanci, ale Rozlílkova střela skončila mezi betony vítkovického Pitáka.

08:10
    Východočeši se zatím v přesilovce nedokázali dostat ani do útočného pásma, což dokazuje silnou obranu Vítkovic.

07:02
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Gebauer – 2 min., hákování).

05:48
    Pardubický Rozlílek byl společně s kotoučem sražen a puk se tak dostává do rukou Vítkovic.

04:30
    Kale Costa se pokusil projevit svou australskou sílu, když dorážel střelu domácího Kubíčka, ale marně.

02:21
    V předbrankovém prostoru se teď i s kotoučem ocitl Dominik Chára a pokusil se překvapit hostujícího brankáře. Ten si ovšem vše pohlídal a tak se stále čeká na první gól dnešního utkání.

01:30
    Utkání před chvílí začalo a ani jeden z týmů se prozatím nedostal k žádné velké šanci. Tempo obou celků je velice vyrovnané.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sára Zámečníková

Branky a nahrávky: 18. Bucek (Blažej), 21. Kaštánek (Rohlík), 27. Rozlílek, 39. Rohlík (Kaštánek), rozh. náj. Rozlílek – 27. Vojtovič (Mrva, Bernovský), 31. Lednický, 36. Kunc (Lednický), 37. Kylnar (Potočný)

2:0   Potočný (VIT)

HC Dynamo Pardubice: Borovička (Nečas) – Oliva, Kubíček, Chabada, Blažej, Jelínek, Kaštánek – Rouha, Rozlílek, Herčík, Antoníček, Costa, Kostka, Chára, Rohlík, Šír, Bucek, Paleček, Šťastný
    HC Vítkovice Ridera: Piták (Dolíška) – Bystroň, Bílý, Smolka, Zapletal, Kunc, Věntus – Tvrdý, Bernovský, Krška, Lednický, Bochnak, Mrva, Kylnar, Potočný, Gebauer, Vojtovič

Rozhodčí: Jechoutek – Lučan, Kis