Bordeaux – Nantes 2:0 (kon.) | Nice – Remeš 2:0 (kon.) | Saint-Étienne – Monaco 1:0 (kon.)
OGC Nice
2:0 (2:0)
Stade de Reims
Neděle 03.11.2019, 17:00 • Allianz Riviera, Nice • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

OGC Nice

Nice má za sebou jedenáct utkání, ve kterých si nevedlo nijak extra. Na svém kontě má totiž třináct bodů, které ho v současné době řadí až na patnácté místo. Ani skóre navíc není příznivé, jelikož je -5. V posledních pěti zápasech se ale domácímu týmu ani trochu nedařilo. Bral z nich totiž jen jednu remízu, jinak samé prohry. Postupně v Ligue1 padl s Nantes, PSG a Štrasburkem. K tomu padl ještě v poháru, když nestačil na Le Mans.

To Remeš je na tom podstatně lépe než její dnešní soupeř. Po jedenácti zápasech má totiž na svém kontě osmnáct bodů a patří ji velmi dobrá pátá pozice. K tomu má i příznivé skóre, a to +5. I v posledních pěti utkáních má podstatně lepší než Nice. Prohrál totiž jen s Dijonem, a to ještě v prvním z těchto utkání. Poté přišly vítězství nad Stade Rennais a Montpellier. Pak bezbranková remíza v lize s Nîmes Olympique. v posledním zápase vyhrála Remeš na svém hřišti v rámci poháru nad Bourg en Bresse 01.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

OGC Nice: Benítez – Hérelle, Dante, M. Sarr – Atál, Lees-Melou, Danilo, Coly – Cyprien – Ganago, Maurice.
    Náhradníci: Clementia – Pelmard, Maolida, Thuram, Lusamba, Burner, Dolberg.

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Disasi, Abdulhamíd, Kamara – Romao, Chavalerin – Oudin, Cafaro, Doumbia – Dia.
    Náhradníci: Lemaitre – Kutesa, Sissoko, Suk Hjun-Čun, Munetsi, NKada, Maresic.

Rozhodčí: Stinat – Zakrani, Jouannaud.

Hráči ještě nenastoupili na trávník, utkání tak začne s mírným zpožděním.

1

2
    Predrag Rajković (Reims) se zapojuje do rozehrávky svého mužstva.

3
    Moussa Doumbia (Reims) vybojoval rohový kop pro svůj tým.

4
    Hosté rozehráli roh z levé strany, ale domácí se v pohodě ubránili.

6
    Wylan Cyprien (Nice) fauluje u půlící čáry, míč pro Remeš.

7
    Nakonec míč vybojovali domácí, kteří také zakončili svůj útok střelou, byl to Wylan Cyprien, jehož pokus dokázal Predrag Rajković zneškodnit.

8
    Nepřesná rozehrávka domácích, míč končí v autu.

9
    Júsuf Atál (Nice) faluje bránícího Doumbiu, míč pro Remeš.

11
    Igniatius Ganago (Nice) upadl v pokutovém území soupeře, ale nebyl to faul, jen se převalil přes bránícího hráče.

12
    Christophe Hérelle (Nice) padá k zemi, u půlící čáry, po souboji s Doumbiou.

13
    Rohový kop pro Remeš, hosté rozehrají z levé strany.

14
    Walter Benítez (Nice) může v brance zatím zůstat v klidu.

15
    Zatím toho v utkání moc vidět nebylo, je to vyrovnaná bitva, bez jakýchkoliv šancí.

16
    Hassane Kamara (Reims) vybojoval roh pro svůj tým, hosté rozehrají z levé strany.

17
    Xavier Chavalerin (Reims) rozehrál roh, poslal centr na vzdálenější tyč, kde se ale hosté nedokázali prosadit.

18
    Domácí dostávají míč až k brance Remeše, Predrag Rajković rozehrává na pravou stranu.

19
    Standardka pro Nice, z levé strany, u pokutového území.

20
    Centr se z levé strany snesl do vápna, kde vedle branky hlavičkuje Dante.

21
    Rohový kop pro Nice, domácí rozehrají z levé strany.

22
    Domácí rozehráli roh z levé strany, ale hosté se ubránili + navíc zkusili i rychle zaútočit po levé straně, to ale končí faulem.

24
    Volný kop pro Nice, domácí budou rozehrávat z pravé strany.

25
    Centr z pravé strany míří před branku Remeše, gólman Predrag Rajković míč vyboxovává mimo branku, na roh.

26
    Wylan Cyprien (Nice) rozehrává rohový kop z levé strany, ale míč propadl pokutovým územím, aniž by ho kdokoliv zasáhl.

26
    Žlutou kartu dostává Moussa Doumbia (Stade de Reims).

26
    Tak to bylo rychlé, Doumbia nejprve dostal žlutou kartu za faul na Atála, následně si ale neodpustil posměšné gesto (zatleskání směrem k sudímu) a dostal druhou žlutou, což znamená vyloučení!
    26. Červená karta po 2. žluté

27
    Domácí rozehráli další standardku na polovině Remeše a znovu Rajković míč vyrazil.

28
    Míč končí nad brankou Remeše, po střele z levé strany, Predrag Rajković (Reims) rozehrává.

29
    Hosté s míčem u půlící čáry, čeká je velmi těžká hodina, která zbývá do konce zápasu.

30
    Nice se nyní snaží zaútočit středem, Dante vypálil ze střední vzdálenosti, žádná těžká práce pro Rajkoviće.

32
    Nice právě vstřelilo branku!
    WYLAN CYPRIEN, po přihrávce Lees-Meloua, napálil míč před pokutovým územím a jeho střela z voleje končí v brance, Predrag Rajković (Reims) neměl moc šancí zakročit.
    32. Wylan CYPRIEN - 1:0

33
    Žlutou kartu dostává Jacques-Alaixys Romao (Stade de Reims).

34
    Nice opět na polovině Remeše, hosté se nyní musí urputně bránit.

35
    Do autu odehrál míč obránce Remeše, domácí tak zůstávají na polovině soupeře.

37
    Hosté by byli nejraději, kdyby již první poločas skončil... jsou pod velkým tlakem Nice.

38
    Wylan Cyprien (Nice) dokázal vystřelit zpoza vápna, ale jeho pokus byl zablokován.

39
    Rohový kop pro Nice, domácí rozehráli z levé strany, míč opět putuje na vzdálenější tyč, kde se tentokrát Dante nedostal k hlavičce.

40
    Další rohový kop pro Nice, tentokrát budou domácí rozehrávat z pravé strany.

41
    Druhý gól doslova visel ve vzduchu! Míč se po rohovém kopu Cypriena dostal k Dantemu, jenž hlavičkoval do obránce Remeše. Od něho se odrazil na hranici malého vápna, kde ho pohotově nasměroval do branky CHRISTOPHE HÉRELLE.
    41. Christophe HÉRELLE - 2:0

43
    Moussa Doumbia (Reims), který se naprosto zbytečně nechal vyloučit ve 26. minutě, hodně ovlivnil tento zápas a je pravděpodobně, že i díky němu tak Remeš dnes body nezíská.

44
    Christophe Hérelle (Nice) zahrál dobře v obraně, před dotírajícím hráčem soupeře.

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Rozhodčí Stinat nenastavil ani vteřinu a ukončil první poločas po vypršení pětačtyřiceti minut. Remeš vstoupila do zápasu dobře, hosté byli aktivnější a drželi míč na svých kopačkách. O osudu zápasu ale zřejmě rozhodl moment z 26. minuty, kdy Doumbia fauloval a poté se nechal vyloučit. Od té doby je na trávníku jen jedno mužstvo, Nice pak mělo drtivou převahu, kterou zúročilo dvěma góly.

Druhý poločas začne přibližně v 18:05.

46

47
    Zatím to vypadá, že i v úvodu druhé půle bude obraz hry stejný, jako v závěru poločasu prvního, Nice nastěhováno na polovině Remeše.

49
    Malang Sarr (Nice) odcentroval z pravé strany, míč prolétl vápnem, ale nikdo ho nedokázal zasáhnout.

51
    Mathieu Cafaro (Reims) se dostal do šance, obránci Nice na něho trochu zapomněli a nebýt skvělého zákroku Beníteze, bylo sníženo!

53
    Šance Cafara dala trochu krve do žil fotbalistům Remeše, kteří se nyní drží na útočné polovině.

55
    Hraje se ve středu hřiště, hosté drží míč na svých kopačkách.

56
    Mathieu Cafaro (Reims) znovu uniká po levé straně, tentokrát je ale u míče jako první gólman Nice.

57
    Predrag Rajković (Reims) chytá míč, po centru soupeře a zkouší co nejrychleji rozehrát.

59
    Igniatius Ganago (Nice) nedostihl pas na levé straně, míč končí v autu, hosté připravují střídání.

60
    Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Jacques-Alaixys Romao, přichází Marshall Munetsi.

61
    Statistika držení míče – 59% : 41%.

63
    Vypadá to, že domácí budou muset střídat, do hry se narychlo chystá Patrick Burner.

64
    Je to tak, Christophe Hérelle (Nice) opouští trávník s záhy budou domácí střídat.

65
    Mezitím sledujeme kombinaci domácích, na polovině Remeše.

66
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Christophe Hérelle, přichází Patrick Burner.

68
    Hraje se vyrovnaný fotbal, domácí v poklidu kontrolují dvoubrankové vedení, proti oslabenému soupeři.

69
    Nice vybojovalo volný kop na polovině Remeše, z pravé strany, od postranní čáry, je to tedy spíše na centr do vápna.

70
    Žádné nebezpečí pro branku Remeše, při standardce Nice.

70
    Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Timothée NKada.

72
    Remeš se dostává na polovinu soupeře, Boulaye Dia pak i do zakončení, ale Walter Benítez jeho střelu dokázal zneškodnit.

73
    Bylo to ale pouze za cenu vytěsnění míče na roh, ten hosté rozehrají z levé strany.

74
    Míč se dostal z levé strany do vápna Nice, kde ale odvrací míč obránce OGC.

74
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Igniatius Ganago, přichází Kasper Dolberg.

75
    Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Mathieu Cafaro, přichází Dereck Germano Kutesa.

76
    Domácí s míčem u půlící čáry, Nice zkusí zaútočit po pravé straně.

77
    Nepovedlo se, chtělo to přesnější přihrávku, hosté zkusili zaútočit, ale i oni kazí přihrávku.

78
    Dereck Germano Kutesa (Reims) zakončil akci hostů střelou z levé strany, míč končí vedle branky Nice.

79
    Vypadalo to, že by hosté mohli kopat roh, ale nakonec se ukázalo, že se Walter Benítez (Nice) míče nedotkl.

80
    Poslední desetiminutovka před námi, Nice stále hájí dvoubrankový náskok, hosté se zkouší prosadit rychlými brejky.

81
    Statistika přesnosti přihrávek – 83% : 76%.

83
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Alexis Claude Maurice, přichází Khéphren Thuram.

84
    Remeš s míčem u půlící čáry, na polovině Nice.

85
    Dante (Nice) fauluje a nabízí soupeři zajímavou standardku.

86
    Xavier Chavalerin (Reims) to zkusil přímo na branku, kterou ale minul.

87
    Danilo (Nice) se dostal s míčem po levé straně k vápnu, tam ale nepřešel přes bránícího Foketa.

88
    Míč končí v autu, hosté budou vhazovat z pravé strany, na polovině soupeře.

90
    Khéphren Thuram (Nice) ubránil na své polovině Abdulhamída.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90+4

Utkání končí vítězstvím Nice, o čemž již bylo rozhodnuto vlastně v prvním poločase, kdy se nechal Doumbia vyloučit a domácí poté dvakrát skórovali. Ve druhém poločase to již byla spíše nepohledná bitva, v níž šlo domácím o udržení náskoku.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:58:53)