New Jersey – Ottawa 2:4 (kon.) | NY Islanders – Toronto 5:4 (kon.) | Philadelphia – Washington 1:2 (1:2 po s.n.)
Calgary – Dallas 1:3 (kon.) | Vegas – Chicago 3:5 (kon.)
Vegas Golden Knights
3:5 (2:1, 0:2, 1:2)
Chicago Blackhawks
Čtvrtek 14.11.2019, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Chicago Blackhawks.

Chicago Blackhawks táhne Patrick Kane, který v posledních pěti zápasech získal 10 bodů. Zároveň je v tomto období nejlepším střelcem, 5 branek a nejlepším nahrávačem s 5 asistencemi. C. de Haan má z posledních pěti zápasů plus 4 body.

Vegas Golden Knights táhne v posledních pěti zápasech W. Karlsson ve čtyřmi body. Všechny získal za asistence. Max Pacioretty se v posledních pěti zápasech vstřelil 4 branky. V tabulce pravdy má v posledních pěti zápasech B. McNabb plus 1.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Merrill, Holden, Hague, Theodore – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Tuch, Eakin, Glass – Carrier, N. Roy, Reaves.

Chicago Blackhawks: Crawford (Lehner) – Boqvist, Keith, de Haan, Seabrook, Määttä, E. Gustafsson – A. Nylander, J. Toews, Saad – DeBrincat, D. Strome, P. Kane – Carpenter, Kämpf, D. Kubalík – Z. Smith, Dach, A. Shaw.

Rozhodčí: Dwyer, Meier – Shewchyk, Berg.

Utkání začne o něco později.

Utkání začne zhruba ve 4:17.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro domácí celek.

00:40
    Duncan Keith (Chicago) se sice dostal do problémů, ale obrana si dokázala poradit.

00:44
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Hague – trestné střílení, hákování).

00:44
    Zack Smith (Chicago) měl k dispozici trestné střílení hned v první minutě. Prostřelil brankáře, ale trefil jen brankovou konstrukci
    00:44 Zack Smith (CHI)

01:30
    Jonathan Marchessault hledal spoluhráče v útočném pásmu, ale jeho přihrávka byla nepřesná. Následně se domácí provinili zakázaným uvolněním.

02:20
    Hosté rozehrávají od své branky, nikam se neženou, Vegas dokázalo prostřídat.

02:58
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Domácí celek se dostává k velké radosti fanoušků zde na Stripu v Las Vegas do vedení. Nicolas Hague vypálil z mezikruží a jeho ránu před brankou tečoval nechytatelně WILLIAM CARRIER. Asistence: Nicolas Hague a Nicolas Roy.
    02:58 William CARRIER - 1:0

03:47
    Alex DeBrincat (Chicago) rozehrává od své branky, Patrick Kane (Chicago) protečoval kotouč do útočného pásma. Do zakončení se tým hostů nedostal.

04:16
    Chicago se dokázalo osvobodit, dostalo kotouč do středního pásma.

05:02
    Marc-Andre Fleury (Vegas) skvěle zasáhl proti bleskové protiakci Chicaga. Alexander Nylander (Chicago) tečoval kotouč přesně před brankou, ale domácí brankář byl připravený.

05:09
    Buly před domácí brankou. Úspěšnější byl hostující celek. Dominik Kubalík (Chicago) přišel o kotouč, a tak mohli hrát domácí. Ti se do šance nedostali.

05:31
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Andrew Shaw – 2 min., hákování).

06:00
    Domácí se usadili v útočném pásmu. Max Pacioretty (Vegas) se jako třetí hráč dostal ke střele v přesilovce, jeho tvrdou ránu kryje brankář.

06:23
    David Kämpf (Chicago) vyhazuje přes všechny čáry, domácí celek celek střídá.

06:29
    Domácí celek vede o dvě branky, blafákem se prosazuje WILLIAM KARLSSON. Asistence: Jonathan Marchessault a Alex Tuch.
    06:29 William KARLSSON - 2:0

06:45
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Blesková krásná protiakce Chicaga a je sníženo, do prázdné branky poslal kotouč PATRICK KANE. Asistence: Dylan Strome a Alex DeBrincat.
    06:45 Patrick KANE - 2:1

07:07
    Jeden z hráčů Chicaga se nyní dostal do brejku, zkoušel blafák, ale brankáře Fleuryho neprostřelil.

08:48
    Mark Stone (Vegas) měl na hokejce další velkou šanci domácího celku, ale hostujícího brankáře překonat nedokázal.

09:18
    Shea Theodore (Vegas) autorem rány od modré čáry, brankář Blackhawks byl připravený a dokázal zasáhnout.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině.

10:13
    Cody Glass (Vegas) se dostal do brejku, ale byl v postavení mimo hru. Komerční přestávka.

10:27
    Vegas rozehrává od své branky, Paul Stastny (Vegas) se dostal do útočného pásma, ale kotouč nechal za brankou. Do šance se tedy domácí nedostali.

11:09
    Kaneova formace zase vedla rychlý protiútok po zisku kotouče. William Carrier (Vegas) se dostal do útoku, ale jeho bekhendovou střelu snadno kryje brankář.

11:32
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky v T-Mobile Areně bavit.

12:05
    Kotouč při domácím pokusu dostat se do útočného pásma vypadl z hrací plochy. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

13:04
    Vegas rozehrává od své branky, Reilly Smith (Vegas) se dostal do útočného pásma, William Karlsson (Vegas) hledal spoluhráče před brankou, ale nikdo tam nebyl.

13:42
    William Karlsson se dostal do brejku, jeho blafák končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel. Corey Crawford (Chicago) jen kontroloval situaci.

14:26
    Nick Holden (Vegas) to zkoušel z ostré pozice, následně velmi podobná situace na druhé straně jako před prvním gólem Blackhawks. Fleury tentokrát zasáhl.

15:02
    Patrick Kane (Chicago) znovu v obrovské šanci, ale Marc-Andre Fleury (Vegas) kryje kotouč. Komerční přestávka.

15:08
    David Kämpf (Chicago) a Andrew Shaw (Chicago) hrají v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se dostat tentokrát nedokázali.

16:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Max Pacioretty (Vegas) přišel ve středním pásmu o puk, ale hosté toho nedokázali využít. Následně zahráli na icing.

17:10
    Calvin de Haan (Chicago) se výborně vrátil a zastavil akci Vegas.

17:38
    Alex DeBrincat (Chicago) zkoušel dobruslit kotouč před brankou, ale upadl a srazil domácího brankáře do brány.

17:38
    Marc-Andre Fleury (Vegas) je v pořádku podle všeho a bude v utkání pokračovat.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:13
    Buly v útočném pásmu Vegas, hra se tam přesune po icingu.

18:46
    Max Pacioretty (Vegas) pálil z dobré pozice na kruhu, jeho rána končí mimo branku. Corey Crawford (Chicago) zasahovat nemusel.

19:10
    Jon Merrill (Vegas) se dostal do potíží, ale obrana Vegas si dokázala poradit na chvíli. Ránu Kubalíka kryje brankář Marc-Andre Fleury (Vegas).

19:30
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Zack Smith (Chicago) hned v první minutě neproměnil trestné střílení. William Carrier (Vegas) a William Karlsson (Vegas) dostali Vegas do dvoubrankového vedení, bleskově snížil hostující Patrick Kane. Po úvodní třetině parádního hokeje vede domácí celek 2:1.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny sice pro hosty, ale jako první se do šance dostal domácí tým, takže musel Corey Crawford (Chicago) zasahovat.

20:43
    Nate Schmidt (Vegas) pálil z dobré pozice před brankou, ale trefil jen střed branky, kde byl gólman.

20:54
    Alex DeBrincat (Chicago) se dostal do útočného pásma, jeho rána byla sražená do rohu hrací plochy.

21:22
    Max Pacioretty (Vegas) to zkoušel individuálně, ale jeho rána končí nad brankou. Následně jeho spoluhráč pálil nepřesně.

21:52
    Ozývají se domácí fanoušci, kteří ženou hráče Vegas vpřed.

22:22
    Mark Stone (Vegas) se neudržel v útočném pásmu, tak mohou hrát hosté z Chicaga.

22:52
    William Carrier (Vegas) se sice dostal do střelecké pozice, ale bekhendovou ránu po ledě snadno zastavil Corey Crawford (Chicago).

23:30
    Dominik Kubalík (Chicago) vypálil přes obránce, ale jeho rána až k brankáři Vegas nedoputovala.

23:54
    Alex Tuch (Vegas) vyslal tvrdou ránu, která se od horní tyče odrazila do tyče a ven z branky. Sudí branku nejprve uznali, ale pak vyhodnotili, že kotouč nepřešel brankovou čáru.

24:09
    Je vyrovnáno, nyní po rychlé kombinaci zakončoval přesně CALVIN DE HAAN. Asistence: Zack Smith a Kirby Dach.
    24:09 Calvin de Haan - 2:2

24:54
    Chicago se dostává do vedení, bleskově dokázalo otočit stav zápasu. Nyní nepříliš důraznou střelou překonal brankáře Vegas ERIK GUSTAFSSON. Asistence: Dylan Strome a Patrick Kane.
    24:54 Erik GUSTAFSSON - 2:3

26:05
    Hokejisté Vegas znovu přišli o své vedení, tento tým v nové sezóně stále hledá svou tvář.

26:40
    Chicago rozehrává od své branky, nikam se nežene. Mark Stone (Vegas) sice dostal kotouč do útočného pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů nezakončoval.

27:11
    Dylan Strome (Chicago) se nyní dostal do postavení mimo hru, komerční přestávka.

27:11
    11 střel vyprodukoval hostující celek a prosadil se hned třikrát. Domácí mají o deset pokusů víc a jen dva přesné zásahy.

27:25
    William Karlsson (Vegas) pálil z dobré pozice, jeho ránu do středu kryje snadno Corey Crawford (Chicago).

28:14
    Příliš složitě hrají nyní domácí hokejisté, chtějí kombinovat, ale poslední přihrávka je vždy už poněkud navíc.

28:42
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Vegas.

29:21
    Patrick Kane a jeho spoluhráči pokračovali tři na jednoho. Puk ale dokázal zastavit domácí brankář. Marc-Andre Fleury své spoluhráče nyní podržel.

29:22
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Alex DeBrincat – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., sekání).

30:04
    Sledujeme klidnější pasáž hry, oba celky hrají ve čtyřech.

30:45
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Corey Crawford – trestné střílení, hození hole nebo předmětu).

30:45
    Jonathan Marchessault (Vegas) nedokázal proměnit trestné střílení, jeho zakončení bylo hrubě nepovedené.

30:49
    Komerční přestávka, domácí hráči nyní sice hrají aktivně, ale nedaří se jim vypracovat si výraznější šanci.

31:32
    Chicago se dostalo do útočného pásma, ale nevypálilo.

31:55
    Nate Schmidt (Vegas) rozehrává od své branky, čeká na dostřádání spoluhráčů.

32:31
    26:12, tak vypadá statistika střel na branku.

33:13
    Corey Crawford (Chicago) nyní senzačně podržel své spoluhráče, připsal si dva výborné zákroky. Cody Glass (Vegas) se dostal sám před brankáře, ale nechal ho vyniknout.

33:42
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Roy – 2 min., sekání).

34:03
    Marc-Andre Fleury (Vegas) výborně zasáhl proti střele hostujícího hráče z bezprostřední blízkosti.

35:15
    Domácí hokejisté nyní brání velmi dobře, několikrát se pokoušeli ohrozit branku soupeře, ale nepodařilo se.

35:43
    Dominik Kubalík (Chicago) výborně vypálil, Marc-Andre Fleury (Vegas) kryje kotouč.

36:19
    Špatná komunikace v obraně Vegas, je z toho jen icing.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:40
    Marc-Andre Fleury (Vegas) senzačně vychytal Kubalíka, před kterým byla odkrytá část banky.

38:06
    William Karlsson (Vegas) hrál hodně aktivně, ale kotouč nevybojoval.

39:00
    Poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:37
    Sledujeme pasáž hry, která nabízí parádní zákroky brankářů. Hostující celek vede o jednu branku.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

15:9, tak vypadala statistika střel ve druhé třetině, ale dvakrát se prosadil hostující celek. Nejprve zápas vyrovnal Calvin de Haan , a pak hosty do vedení poslal Erik Gustafsson. Vegas inkasovalo dvě branky během 45 vteřin. Pak měl možnost Jonathan Marchessault (Vegas) trestného střílení, se kterým si poradil špatně.

40:01

40:26
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:44
    Chicago v úvodu třetí třetiny vede o jednu branku, domácí ale začali hrát aktivně.

41:17
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Chicaga. Domácí nyní stupňují tempo hry.

41:45
    Jon Merrill (Vegas) odehrál kotouč z brankoviště po situaci dva na jednoho z pohledu Chicaga.

42:13
    Chicago jen nahodilo kotouč do útočného pásma, a tak jde střídat. Následně pálil Alex Tuch (Vegas) a jeho ránu kryje Corey Crawford (Chicago).

43:06
    Shea Theodore (Vegas) se prokličkoval až do zakončení, ale jeho rána byla nepřesná.

43:56
    Zdá se, že je po zápase, hostující celek navyšuje své vedení na dva góly. Z bezprostřední blízkosti uspěl obranou zapomenutý KIRBY DACH. Asistence: Ryan Carpenter a Zack Smith.
    43:56 Kirby DACH - 2:4

45:00
    Další rána domácího celku od modré čáry, ale pokus končí nad brankou.

45:20
    Zakázané uvolnění proti Chicagu.

45:44
    Domácí mají velké problémy s přesností střelby.

46:06
    Vegas sice hraje aktivně, má převahu, ale zakončení je velmi slabé v porovnání se soupeřem.

46:32
    Corey Crawford (Chicago) rozehrával za svou brankou, spoluhráčům pomohl dostat kotouč do útočného pásma.

47:10
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení.

47:33
    Vegas se dostalo do postavení mimo hru. Po komerční přestávce se bude vhazovat v útočném pásmu.

48:01
    Další zakázané uvolnění vrací hru před branku Chicaga. Corey Crawford (Chicago) musí být pozorný.

48:37
    Domácí celek rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

49:00
    Nate Schmidt (Vegas) rozehrával od své branky, kotouč dostal do středního pásma, ale pak o něj přišel.

49:24
    Calvin de Haan (Chicago) šikovně rozehrával za svou brankou, následně se Vegas dostalo do postavení mimo hru. Buly tedy ve středním pásmu.

50:01
    Marc-Andre Fleury (Vegas) vyjel ze svého brankoviště a zapojil se do rozehrávky.

50:30
    Chicago Blackhawks hraje přesně tak, jak potřebuje, drží kotouč daleko od své banky.

51:13
    Marc-Andre Fleury (Vegas) první střelu chytil, následně mu kotouč vypadl, ale obrana si dokázala poradit.

51:20
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Adam Boqvist – 2 min., nedovolené bránění).

51:27
    Corey Crawford (Chicago) kryje rychlou ránu, kterou z dobré pozice vyslal Reilly Smith (Vegas).

51:28
    Calvin de Haan vyhazuje přes všechny čáry.

52:00
    Brandon Saad vyhazuje přes všechny čáry.

52:33
    Max Pacioretty hledal spoluhráče před brankou, přihrávka byla nepřesná.

53:06
    Marc-Andre Fleury (Vegas) má kotouč za svou brankou, dvě střely domácích v přesilovce.

53:30
    Jonathan Marchessault pálil od modré z první, ale minul.

53:40
    Zakázané uvolnění to není, domácí obrana musí hrát a co nejrychleji se dostat do útočného pásma.

54:00
    Šest minut zbývá do konce zápasu, Vegas stále prohrává o dvě branky.

54:22
    Chicago Blackhawks hraje takticky výborně. Nyní vybojovalo buly v útočném pásmu.

54:32
    38:24, střelecky dominuje domácí celek, jenže stav zápasu tomu neodpovídá.

55:20
    Špatná rozehrávka Chicaga, je z toho icing.

56:00
    Z pohledu domácího celku čas zbývající do konce zápasu ubíhá velmi rychle.

Dnešní utkání sleduje 18.324 diváků.

56:18
    Nate Schmidt přišel o kotouč v útočném pásmu.

56:39
    Domácí přišli o kotouč v útočném pásmu, po rychlém přenesení hry se do brejku dostal DYLAN STROME. Sám před brankářem uspěl, a tak dává pátý gól Chicaga. Asistence: Alex DeBrincat a Patrick Kane.
    56:39 Dylan STROME - 2:5

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v tomto zápase. Domácí prohospodařili dvoubrankové vedení.

58:35
    V poklidném tempu se zápas dohrává, body bere hostující celek.

59:00
    Rychlé přenesení hry znamená úspěch domácích. Tvrdou ránou se nyní prosazuje od modré čáry NATE SCHMIDT. Asistence: Brayden McNabb a William Karlsson.
    59:00 Nate SCHMIDT - 3:5

59:15
    Vegas hraje bez brankáře.

59:32
    Oddechový čas pro domácí.

59:50
    Zakázané uvolnění, ještě jedno buly v útočném pásmu Vegas.

Vůbec poprvé v historii vyhrává Chicago nad Vegas a nutno poznamenat, tento zápas přesně kopíruje aktuální stav Vegas. Mnohokrát prohospodařili Golden Knights vedení v zápasech. Někdy dokáží ubojovat bod za prodloužení, jindy ne. Dnes Vegas vedlo 2:0, a pak inkasovalo pět branek v řadě. Sledovali jsme zde v T-Mobile Areně na Stripu ve Vegas zajímavý zápas, který musel nestranného diváka bavit.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Carrier (Hague, N. Roy), 7. W. Karlsson (Marchessault, Tuch), 59. Schmidt (McNabb, W. Karlsson) – 7. P. Kane (D. Strome, DeBrincat), 25. de Haan (Z. Smith, Dach), 25. E. Gustafsson (D. Strome, P. Kane), 44. Dach (Carpenter, Z. Smith), 57. D. Strome (DeBrincat, P. Kane)

Rozhodčí: Dwyer, Meier – Shewchyk, Berg

Diváci: 18.324