Edmonton – Dallas 4:5 (po pr.) | Tampa – Winnipeg 3:4 (kon.) | Los Angeles – Vegas 4:3 (kon.)
Arizona – Calgary 3:0 (kon.) | Buffalo – Ottawa 4:2 (kon.) | Florida – NY Rangers 4:3 (kon.)
Pittsburgh – Toronto 6:1 (kon.) | Boston – Washington 2:3 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – NY Islanders 3:4 (0:2 po s.n.)
Montreal – New Jersey 3:4 (po pr.) | St. Louis – Anaheim 1:4 (kon.) | Nashville – Chicago 2:7 (kon.)
Vancouver – Colorado 4:5 (po pr.) | San Jose – Detroit 4:3 (1:0 po s.n.)
Pittsburgh Penguins
6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Toronto Maple Leafs
Neděle 17.11.2019, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Pittsburgh se vrací po porážce v New Jersey zpátky domů a v neděli v noci ho čeká náročný zápas proti Torontu, které v posledním zápase podlehlo Bostonu. Pro oba týmy je to druhé utkání v rozmezí jednoho dne. Penguins prohráli dvakrát v řadě, zatímco Leafs čtyřikrát. Jeden z týmů ovšem špatnou sérii ukončí.
    Pittsburgh čeká druhý duel bez zraněného Sidneyho Crosbyho

Penguins se musí obejít na šest týdnů bez zraněného kapitána Sidneyho Crosbyho, který podstoupil operaci kýly. Jeho místo v sestavě má nahradit Jevgenij Malkin, kterému zápas proti New Jersey úplně nevyšel. Ruský útočník měl sice několik šancí, jenže nezaznamenal ani bod a jeho tým v Prudential Center prohrál těsně 2:1. Jediný gól Pittsburghu vstřelil obránce Jack Johnson.
    Alex Galchenyuk nastoupil k 500. utkání a připsal si 300. bod

Toronto vstřelilo ve dvou z posledních čtyř utkání čtyři branky, ani v jednom případě to ovšem na vítězství nestačilo a proti Pittsburghu se bude snažit ukončit sérii čtyř porážek. Maple Leafs proti Bostonu dvakrát smazali jednobrankové manko, nakonec ale nezískali ani bod a Bruins zvítězili 4:2. Po vítězném gólu Brada Marchanda skóroval do prázdné brány Zdeno Chára.
    Toronto souboj dvou týmů z Original six nezvládlo a prohrálo
    Zobrazit příspěvek na Instagramu

A tough battle at home tonight

Příspěvek sdílený Toronto Maple Leafs (@mapleleafs),

Vzájemné zápasy

Pittsburgh se střetl s Torontem v loňské sezóně NHL třikrát a úvodní střetnutí vyhrál. Zbylá dvě vzájemná střetnutí ovšem vyhráli hokejisté Toronta (0:5 a 3:2).

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa v utkání:

Dominik Simon (PIT) 19 zápasů, 2+8, +/- 0
    Obránce Pens Jack Johnson vstřelil proti New Jersey krásný gól

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, J. Schultz, J. Johnson (A), Riikola – Guentzel, Malkin (A), Rust – Kahun, McCann, B. Tanev – Galchenyuk, Blandisi, Simon – Aston-Reese, Blueger, Lafferty. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Toronto Maple Leafs: Kaskisuo (Andersen) – Rielly (A), Ceci, Muzzin, Barrie, Dermott, Holl – Hyman, Tavares (C), Kapanen – A. Johnsson, Matthews (A), W. Nylander – I. Michejev, Spezza, Petan – Timashov, N. Shore, F. Gauthier. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Dean Morton. Čároví: Matt MacPherson, Brian Mach.
    Tristan Jarry přivádí Pens na led a na vše dohlíží Jevgenij Malkin

Dnešní noc je věnována boji proti rakovině a halou se právě rozezněla kanadská národní hymna, po které bude následovat americká a poté úvodní vhazování.

00:01

00:08
    Auston Matthews vyhrál úvodní vhazování zápasu a Tristan Jarry po pár sekundách zmrazil puk pod lapačkou.

00:46
    Tristan Jarry rozehrával po nahození Maple Leafs zpoza brány a o ochranné sklo vyhodil puk mimo led.

00:49
    Kasperi Kapanen vypálil ihned po vhazování na vrcholu mezikruží a Tristan Jarry puk vykopl levým betonem.

01:05
    Útočník Maple Leafs vzápětí vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a brankář Pittsburghu puk vyrazil.

01:46
    Teddy Blueger vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Kasimir Kaskisuo puk podržel. Jeho první zákrok v NHL, protože dnes prožívá v zámoří debut.

02:19
    Dmytro Timashov se ocitl v mezikruží proti dvěma vysokým věžím a po ztrátě stability se do zakončení nedostal.

02:52
    Bryan Rust vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Kasimir Kaskisuo opět sevřel kotouč v náručí.

02:56
    Justin Schultz na pravém křídle vystřelil ihned po buly a jeho pokus od modré čáry skončil v lapačce brankáře Leafs.

03:35
    Penguins proti New Jersey nevyužili několik skvělých šancí a dnes se budou zlepšit svou produktivitu.

03:59
    Maple Leafs vypálili na bodu levého kruhu pro vhazování a Tristan Jarry podržel kotouč ve svém náručí.

04:11
    Bryan Rust byl na pravém křídle v útočném pásmu příliš rychle a proti Penguins se pískalo postavení mimo hru.

04:22
    John Marino na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem byla před bránou zablokována.

04:46
    Frédérik Gauthier byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Penguins si zahrají první přesilovou hru.
    04:46 Představení brankářů: Tristan Jarry a Kasimir Kaskisuo

05:06
    Juuso Riikola vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Kasimir Kaskisuo puk vykopl levým betonem.

05:57
    Justin Schultz vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho střela zápěstím byla přizvednuta nad bránu Maple Leafs.

06:10
    Jake Guentzel poté zkusil skórovat střelou z levého kruhu a kotouč byl přizvednut do ochranné sítě.

06:38
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Kasimir Kaskisuo předvedl v rychlém sledu dva skvělé zákroky, jenže u levé tyče se z dorážky prosadil JAKE GUENTZEL! Pens využili přesilovku. Asistence: Alex Galchenyuk a Jevgenij Malkin.
    06:38 Jake GUENTZEL - 1:0

07:20
    Tyson Barrie vypálil od modré čáry a puk skončil v lapačce Tristana Jarryho. Následuje komerční přestávka.

08:09
    Jake Muzzin na levém křídle vystřelil od modré čáry a puk skončil ve vzdálenějším pravém rohu útočného pásma.

08:44
    JEVGENIJ MALKIN si najel v mezikruží na pěknou zpětnou přihrávku Jaka Guentzela z levého křídla a rychlou střelou zápěstím zamířil pod lapačkou brankáře Toronta ke vzdálenější pravé tyči brány – 2:0! Asistence: Jake Guentzel a Bryan Rust.
    08:44 Jevgenij MALKIN - 2:0

10:12
    Sam Lafferty číhal před bránou Toronta, nahození z levého křídla ho ale nenašlo a do zakončení se nedostal.

10:22
    Tristan Jarry ukryl nahození Maple Leafs z levého kruhu v lapačce a prostor dostává krátká reklamní přestávka.

11:33
    Jake Guentzel vystřelil na bodu pravého kruhu a Kasimir Kaskisuo šel rychle do kolen, aby puk vkleče zachytil.

11:46
    Maple Leafs museli vyčistit útočné pásmo, protože čárový rozhodčí signalizoval postavení mimo hru.

12:02
    Zach Aston-Reese se ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné šanci, Kasimir Kaskisuo ho ale vkleče vychytal.

13:02
    Justin Holl se řítil sám na bránu a po rychlém zamíchání s pukem chtěl bekhendem zamířit k levé tyči, jenže Tristan Jarry ho vychytal pravým betonem! Maple Leafs nevyužili obrovskou šanci.
    13:02 Justin Holl se řítil do samostatného úniku a mohl snížit!

14:03
    Maple Leafs se dostali v levém kruhu v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž první byla přizvednuta nad bránu a druhá skončila na levém betonu Tristana Jarryho.

15:08
    Brian Dumoulin z pravého rohu útočného pásma nacentroval před bránu, kde bez přípravy vypálil Bryan Rust a Kasimir Kaskisuo puk hrudí vyrazil!

16:15
    William Nylander mířil střelou z bodu levého kruhu do bližšího horního rohu brány, jenže Tristan Jarry puk skvěle vyrazil vyrážečkou a nadále zůstává nepřekonán.

16:31
    Nahození z levého kruhu skončilo v náručí připraveného Tristana Jarryho a následuje komerční přestávka.

17:53
    Ilja Michejev vypálil na bodu levého kruhu a brankář domácích Penguins puk vyrazil do rohu ledové plochy.

18:05
    A další střela útočníka Toronta, která opět přišla z levého kruhu, Tristan Jarry ji ale tentokrát vytěsnil nad bránu.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:26
    Kolmá přihrávka Maple Leafs byla příliš prudká a kotouč doklouzal pod lapačku brankáře Tristana Jarryho.

19:38
    Jevgenij Malkin si najel před bránu na nahození z pravého křídla a z obrovské blízkosti se snažil skórovat mezi betony brankáře Maple Leafs, Kasimir Kaskisuo ho ale vychytal a přerušil hru!

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Pittsburgh dnes prožil skvělý vstup do utkání, když po necelých sedmi minutách využil úvodní přesilovou hru zápasu Jake Guentzel a o 126 sekund později na jeho gól navázal Jevgenij Malkin. Skóre po první třetině utkání. Pittsburgh Penguins 2 Toronto Maple Leafs 0.
    PPG Paints Arena zahalena do fialové barvy boje proti rakovině

Druhá třetina začne přibližně v 2:11.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 19-16; Zablokované střely: 8-3; Vhazování: 36%-64%; Hity: 11-12; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.

20:01

20:01
    V Pittsburghu začala prostřední část utkání a Maple Leafs musí pořádně přidat, prohrávají totiž o dvě branky.

20:52
    DOMINIK KAHUN využil skvělé clony před sebou a nádhernou střelou z vrcholu pravého kruhu pro buly vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Je to 3:0. Asistence: John Marino a Bryan Rust.
    20:52 Dominik KAHUN - 3:0

21:20
    Bryan Rust zasekl puk v levém kruhu pro vhazování a napřáhl k rychlé střele zápěstím, kterou brankář Leafs zastavil, když kotouč vkleče sevřel ve svém náručí.

21:33
    Penguins nádhernou přihrávkou z levého křídla přenesli hru na vzdálenější pravou tyč a podruhé v zápase mohli skórovat dvakrát v rozmezí několika sekund, jenže hostující brankář Kasimir Kaskisuo byl proti.

22:24
    Justin Schultz vystřelil na ose útočného pásma a jeho pokus od modré čáry zamířil do lapačky finského brankáře.

23:14
    Andreas Johnsson vystřelil z prostoru levého kruhu pro vhazování a puk byl přizvednut do ochranné sítě.

23:21
    John Tavares se ocitl sám před bránou Penguins, bekhendem ale zamířil do náruče Tristana Jarryho.

24:32
    Dominik Kahun napálil puk z levého kruhu do prázdné brány, jenže Brandon Tanev těsně předtím sestřelil hostujícího brankáře Leafs!
    24:32 Kasimir Kaskisuo byl sestřelen a gól Penguins tak neplatí!

24:32
    Rozhodčí po přezkoumání videa verdikt změnili, protože Brandon Tanev byl před pádem pod nohy finského brankáře faulován. DOMINIK KAHUN vstřelil druhý gól v řadě a domácí vedou 4:0! Asistence: Brandon Tanev a Jack Johnson.
    24:32 Dominik KAHUN - 4:0

25:34
    Ilja Michejev si sjel z pravého křídla před bránu Penguins a v rychlosti těsně minul pravou tyč brány.

26:11
    Dominik Simon vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Kasimir Kaskisuo ho vychytal pravým betonem.

26:16
    Sam Lafferty se řítil sám na bránu a v blízkosti levé tyče chtěl skórovat bekhendem, Kasimir Kaskisuo ale předvedl skvělý zákrok a puk vytáhl za bránu! Pittsburgh dnes naprosto dominuje.

27:28
    Penguins vyrazili do přečíslení tři na dva a JARED MCCANN nyní napřáhl na vrcholu levého kruhu ke krásné střele zápěstím, kterou zamířil k přední levé tyči brány! Pittsburgh vede nad Maple Leafs 5:0! Asistence: Dominik Kahun a Brandon Tanev.
    27:28 Jared MCCANN - 5:0

29:08
    Brandon Tanev mohl skórovat v blízkosti levé tyče, když se k němu šťastně odrazil kotouč, jenže Kasimir Kaskisuo skvěle zasáhl pravým betonem a puk vyrazil.

29:43
    Maple Leafs byla ve středním pásmu odpískána přihrávka rukou a po přerušení hry následuje reklamní přestávka.

30:48
    Teddy Blueger vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus minul přední horní roh brány Toronta.

32:00
    Penguins mohli znovu skórovat v blízkosti levé tyče, jenže tentokrát finského brankáře nepřekonali.

32:33
    Jared McCann se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a prostor dostává další komerční přestávka.

33:15
    Marcus Pettersson vypálil od modré čáry a dobře mířil k pravé tyči, Kasimir Kaskisuo ale puk vykopl levým betonem a kotouč skončil v rohu ledové plochy.

34:49
    Toronto právě vstřelilo branku!
    JASON SPEZZA rychle vystřelil na bodu pravého kruhu a jeho střela zápěstím zamířila nad levým betonem Tristana Jarryho k přední tyči brány! Je sníženo. Asistence: Nic Petan a Tyson Barrie.
    34:49 Jason SPEZZA - 5:1

35:26
    Jevgenij Malkin se ocitl v postavení mimo hru a za čtyřbrankového vedení Pens následuje komerční přestávka.

36:41
    V dnešním utkání se zatím hraje velice čistě. Jediným potrestaným hráčem je hostující Frédérik Gauthier.

37:41
    Tempo zápasu trochu opadlo a ze strany Penguins je to pochopitelné, když vedou nad Leafs vysoko 5:1.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Penguins po přestávce přidali další tři branky. O první dvě se postaral Dominik Kahun a o poslední Jared McCann. Na straně Maple Leafs poté snižoval Jason Spezza. Skóre po druhé třetině na branky bohatého utkání. Pittsburgh Penguins 5 Toronto Maple Leafs 1.
    Domácí Jevgenij Malkin a jeho laserově přesná střela zápěstím

Geno Machino ????

Příspěvek sdílený Pittsburgh Penguins (@penguins),

Třetí třetina začne přibližně v 3:08.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 32-22; Zablokované střely: 9-5; Vhazování: 38%-62%; Hity: 27-26; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.

40:01

40:01
    Pittsburgh dnes předvádí parádní výkon a do závěrečné části utkání vstupuje s čtyřbrankovým vedením.

41:12
    Teddy Blueger se na pravém křídle prosadit nedokázal, protože po zpětném oblouku ztratil kotouč.

41:40
    Ilja Michejev na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus minul vzdálenější levou tyč domácí brány.

41:59
    Maple Leafs nepřesně rozehráli podél trestných lavic a kotouč vzápětí zamířil na zakázané uvolnění.

42:04
    Penguins na levém křídle vystřelili od hrazení a Kasimir Kaskisuo po zásahu hrudí ukryl puk v lapačce.

42:09
    Dominik Simon dostal dvě minuty za hákování a Maple Leafs si zahrají první přesilovou hru v dnešním zápase.

42:32
    William Nylander vypálil na bodu levého kruhu a jeho střela bez přípravy minula přední tyč brány Penguins.

42:40
    John Tavares ztratil v blízkosti pravé tyče kontrolu nad pukem, který doklouzal pod lapačku Tristana Jarryho.

43:03
    Morgan Rielly vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem minula pravý horní roh brány Tristana Jarryho.

43:39
    Jason Spezza vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho střela zápěstím skončila v náručí brankáře Penguins.

43:54
    Domácí Teddy Blueger na levém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a do poslední chvíle čekal na přihrávku, po které skóroval do prázdné BRYAN RUST! Pens skórovali v oslabení a vedou nad Maple Leafs 6:1! Asistence: Teddy Blueger.
    43:54 Bryan RUST - 6:1

44:39
    Nejen, že Maple Leafs úvodní přesilovou hru v zápase nevyužili, navíc během ní inkasovali. Zakázané uvolnění Toronta.

45:13
    Jevgenij Malkin byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Maple Leafs mají k dispozici druhou přesilovou hru.

45:25
    John Tavares vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Tristan Jarry jeho ostrou ránu s příklepem vyrazil.

46:38
    Dnešní utkání sleduje 18587 diváků.

47:20
    Ruský útočník se vrátil z trestné lavice zpět na led a mohl skórovat v blízkosti levé tyče! Kasimir Kaskisuo ale Jevgenije Malkina skvěle vychytal.

48:44
    Nic Petan vypálil v levém kruhu pro vhazování a jeho prudký pokus minul přední levý horní roh domácí brány.

48:51
    Penguins vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění a vhazovalo se po pravici brankáře Tristana Jarryho.

50:54
    Kasperi Kapanen zakončoval v blízkosti pravé tyče a Tristan Jarry puk vyrazil do ochranné sítě. Hra byla přerušena a prostor dostává komerční přestávka.

51:01
    Nic Petan clonil v blízkosti pravé tyče brány a střela spoluhráče ho nepříjemně zasáhla do oblasti hlavy.

51:56
    Utkání už se pouze dohrává a po přerušení hry následuje reklamní přestávka. Penguins vedou 6:1.

52:04
    Tristan Jarry si snadno poradil s nahozením Leafs ze středního pásma a podržel puk ve své lapačce.

52:24
    Teddy Blueger vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a Kasimir Kaskisuo předvedl pěkný semafor.

53:05
    Frédérik Gauthier vystřelil na vrcholu mezikruží a střela se od horní tyče odrazila do ochranné sítě!

53:24
    Sam Lafferty vystřelil v blízkosti levé tyče a Kasimir Kaskisuo puk skvěle vykopl svým levým betonem.

56:28
    Oba týmy hrají v závěru zápasu hodně jednoduše a hra se odehrává převážně v neutrální zóně hrací plochy.

57:58
    Frustrovaní hokejisté Toronta napálili puk do útočného pásma a pískalo se zakázané uvolnění. Reklamní blok.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

Dominik Kahun dnes zaznamenal tři kanadské body, stejně jako Bryan Rust, který se prosadil v závěru zápasu během oslabení, a dvěma góly se podepsal pod hladké vítězství Pittsburghu. Toronto prohrálo popáté v řadě a marně se snaží ukončit špatnou sérii výsledků. Skóre. Pittsburgh Penguins 6 Toronto Maple Leafs 1.
    Pittsburgh si snadno poradil s Leafs a ukončil sérii dvou proher

Statistiky: Střely na bránu: 38-33; Zablokované střely: 17-5; Vhazování: 32%-68%; Hity: 33-36; Přesilové hry: 1/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.

1. Dominik Kahun (PIT) 2+1
    2. Bryan Rust (PIT) 1+2
    3. Jevgenij Malkin (PIT) 1+1

Dominik Simon (PIT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:32 (03:43:31)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 7. Guentzel (Galchenyuk, Malkin), 9. Malkin (Guentzel, Rust), 21. Kahun (Marino, Rust), 25. Kahun (B. Tanev, J. Johnson), 28. McCann (Kahun, B. Tanev), 44. Rust (Blueger) – 35. Spezza (Petan, Barrie)

Rozhodčí: Kyle Rehman, Dean Morton. Čároví: Matt MacPherson, Brian Mach

Diváci: 18587