Frölunda – Färjestad 8:2 (kon.) | Luleå – Bern 4:2 (kon.) | Mannheim – Mountfield HK 1:1 (kon.)
Zug – Tappara 3:1 (kon.) | Lausanne – Plzeň 4:4 (po pr.) | Biel – Augsburg 2:1 (po pr.)
Djurgården – Skellefteå 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
3:4 (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
BK Mladá Boleslav
Úterý 19.11.2019, 18:00 • DRFG arena • turnaj O Pohár DHL • 28. kolo

V prodloužení vítězí gólem 64. minutě hostující tým BK Mladá Boleslav, o branku v prodloužení se postaral Miroslav Vasilev.
    Ode mě je to pro dnešek vše, z Brna vám přeji příjemný zbytek dne. (20:12:14)

63:49
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Mladoboleslavští už zvedali ruce nad hlavu, když po střele do odkryté brány zazvonila tyčka. Od kovové konstrukce se puk odrazil zpět do hry, kde MIROSLAV VASILEV objel ležícího gólmana a zakončil k levé tyči. Asistence: David Sýkora, Ján Petriska.

63:06
    V přečíslení dva na jednoho se ocitli Moravčík s Petržilkou. Přihrávka přes šířku kluziště ale nenašla svého adresáta.

62:32
    Oba gólmani nyní podrželi své týmy, když zastavili střely na betony.

61:45
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Malý – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Simon – 2 min., hrubost).

61:38
    Szturc stahovačkou na pravém křídle obešel bránícího hráče domácího celku a zakončil na betony. Následně se vedle Kubíkovy branky strhl souboj mezi domácím Malým a hostujícím Simonem.

61:19

60:59
    Většina brněnských střel končí mimo bránu. Naposledy pálil z vrcholu levého kruhu Brabenec.

60:19
    Ještě minuta zbývá z trestu hostujícího útočníka Půčka. Domácí jsou v útočném pásmu a kombinují.

60:01

Utkání mezi Brnem a Mladou Boleslaví bude pokračovat prodloužením. Ve třetí třetině se totiž jako první prosadil hostující Gabriel Szturc a za necelou minutu po něm vyrovnal na aktuálních 3:3 Dominick Vašíček.
    Prodloužení začne cca v 20:04.

60:00

59:43
    Hostujícím hráčům se daří dostávat puk z pásma. Kometa se v této přesilovce ještě nedostala ke střele.

59:20
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Půček – 2 min., podrážení).

59:15
    Mladoboleslavskou rozehrávku zastavil ve středním pásmu Brabenec. Kometa se vydává do útoku, a navíc hraje v signalizované výhodě.

58:05
    Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu a začali s kombinací. Kometa také začala, a to s aktivním napadáním, které domácím velice rychle vyneslo získaní kotouče. Puk tak mají pod kontrolou Brněnští, ale nemohou se dostat od Kubíkovy branky.

57:32
    Stačila chvíle a hraje se opět před Zeithamlem. Pomáhá mu hlavně obrana, která soupeře nepouští ke střele.

57:10
    Moravcovu prudkou střelu od modré lehce tečoval Simon a puk končí za domácí brankou.

56:17
    Fajmon s Patrikem Vašíčkem rozehráli zpoza vlastní branky až na podruhé. Před Zeithamla se dostali, ale moc dlouho zde nepobyli. Mladá Boleslav si přebírá kotouč.

55:52
    Oddechový čas pro hosty.

55:42
    Malý objel mladoboleslavskou bránu a poslal kotouč do prostoru před brankoviště. Brabenec takovou přihrávku nečekal, a tak nestačil zpracovat kotouč a z dobré pozice zakončit.

54:38
    Herní tempo ze začátku třetiny opadlo a spíše se u mantinelu bojuje o kotouč, než aby některá strana hrála v útoku.

53:56
    Domácí se stáhli okolo Zeithamlovy branky a kotouč poslali k levé tyčce. Hostující brankář měl o celé situaci přehled a puk se nachází pod jeho lapačkou.

53:19
    Oba celky se střídají na kotouči a bez problémů se dostávají do útočného pásma. Jediné, co na obou stranách chybí, je zakončení.

52:19
    Střela Patrika Vašíčka končí ukrytá mezi Zeithamlovými betony.

51:51
    Do přečíslení dva na jednoho se dostali Indrák a Dominick Vašíček. Prvně jmenovaný se chystal celou akci zakončit, ale puk mu sjel z hokejky.

51:12
    Mladoboleslavští také pouze nahodili puk do pásma. Po pravém křídle si jej však dobruslil Vasilev, který z pozice na vrcholu kruhu také vystřelil mezi gólmanovy betony. Brněnský brankář byl připraven.

50:58
    Kometě se nedaří přejít do útoku. Poslední pokus skončil zakázaným uvolněním.

49:58
    Moravcovu střelu od modré se u levé tyčky chystal tečovat Schulz. To se mu ale nepovedlo a kotouč končí i mantinelu, kde se k němu jako první dostali hráči domácího celku.

48:50
    Simon se štěstím dostal puk do pásma. Tam si otočkou obhodil obránce a přihrál Petriskovi na pravý kruh. Hostující útočník bez váhání vystřelil a Kubík zasahuje vyrážečkou.

47:16
    Moravčík tečoval v předbrankovém prostoru střelu od modré a ještě se dostal i k následné dorážce, když Kubík zakročil betony. I druhou střelou ale trefil pouze domácího brankáře.

46:22
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí bleskově vyrovnávají DOMINICK VAŠÍČEK se dostal do brejku, stahovačkou se zbavil hostujícího obránce a střelou pod horní tyč přidává třetí branku svého celku. Asistence: Marcel Martiška, Patrik Vašíček.

45:37
    Hosté otáčí vývoj utkání. Jakub Petržilka našel na levém křídle svou přihrávku GABRIELA SZTURCE, který svou střelu trochu přizvedl a trefil prostor mezi pravou rukou a tělem gólmana. Asistence: Jakub Petržilka.

44:58
    Hostující střela z mezikruží končí vedle Kubíkovy brány a na druhou stranu přesměrovává hru Jan Sedláček.

44:19
    Herní tempo se zvyšuje, Kometa operuje za Zeithamlovou brankou. Jako zakončení zvolili domácí hráči posunutí puku k levé tyči, kterou si mladoboleslavský brankář dobře pohlídal. Hra je přerušena.

43:23
    Těsně před brankovištěm se v přečíslení dva na jednoho objevili Dotter s Dlaskem. Domácí obránce poslal před gólmanem přihrávku na Dlaska, který vložil do trasy kotouče hokejku. Tato teč těsně minula pravý horní roh brněnské brány.

42:54
    Obrana Mladé Boleslavi si teď vedla dobře a nedovolila svému soupeři vystřelit. Hra se přesunula do středního pásma. Odkud se oba celky snaží co nejrychleji dostat.

42:11
    Odraženou Svozilovu střelu od modré si v mezikruží převzal Indrák a vypálil z první. Zeithaml podruhé za sebou v krátkém časovém sledu zasahuje betony.

41:46
    Martiškovu střelu z vrcholu levého kruhu zblokoval Vacík. Nyní se v útočné třetině usadila Kometa.

40:58
    Mladá Boleslav se usadila v pásmu, ale kombinace hostujícího celku se odehrával pouze okolo mantinelu. Toho domácí využili, jednu z přihrávek zablokovali a získali pro sebe.

40:28
    Malý nezpracoval dlouhou přihrávku Svozila z vlastního pásma. Puk tak přebírají hosté a opět dostávají hru před Kubíka.

40:01

Druhá třetina zápasu mezi Brnem a Mladou Boleslaví je u konce. Hosté v ní výrazně zlepšili svou hru a byli po většinu času lepším týmem. To jim přineslo také vyrovnaní, když se po kombinaci s Janem Půčkem podruhé v zápase trefil Jakub Petržilka.
    Třetí třetina začne cca v 19:29.

40:00

39:42

39:41
    Mladoboleslavský střela od modré končí vedle branky. Zde se puku ujímá Svozil a na druhý pokus už úspěšně vyhazuje na druhou stranu kluziště.

39:23
    Petržilkovu střelu srazil Svozil mimo bránu. Bruslaři pokračují v kombinaci.

38:43
    Svozilovi se podél mantinelu nepodařilo vyhodit. Mladá Boleslav se stále drží v pásmu.

37:54
    Vacíkovu střelu z vrcholu levého kruhu vytěsnil domácí gólman betony. Před ním stáli Dlask s Petržilkou, kteří se po kotouči ihned vrhli, ani jeden z nich ale nedokázal zakončit mezi tři tyče.

37:42
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Indrák – 2 min., sekání).

36:44
    Brněnského obránce bleskurychle obešel také Simon a i on sám zakončil. Kubík úspěšně zasahuje.

35:36
    Jan Půček nejprve ve spolupráci s Gabrielem Szturcem obešel domácího obránce a po zakončení na pravý beton nahrál skrz brankoviště JAKUBU PETRŽILKOVI, který střelou do odkryté části branky přidává svůj druhý gól v zápase a vyrovnává stav utkání. Asistence: Jan Půček, Gabriel Szturc.

34:19
    Kometě se nepovedla rozehrávka z vlastního pásma. Puk ihned po první přihrávce zachytil Simon, který také vystřelil. Jeho pokus domácí obrana zablokovala, nicméně se jí stále nedaří přechod do ofenzivy.

33:25
    Brabencovi se nepodařilo projít přes Moravce. Puk po souboji doklouzal na modrou čáru k Fajmonovi, jehož střelu tečoval v mezikruží právě Brabenec. Puk minul pravý horní roh mladoboleslavské brány.

32:26

31:50
    Půček se pokoušel dostat kotouč kolem pravé nohy ležícího gólmana. Následně vystřelil od modré Vacík a jeho střelu tečoval Petržilka. Vacík to zkusil ještě jednou, v tomto případě zasahoval Kubík.

31:36
    Petriskova rána z mezikruží minula pravou tyč Kubíkovy branky. Po další střele už brněnský brankář přerušuje hru.

31:03
    Kometě se daří držet puk ve středním pásmu. Mladá Boleslav však nemá takový problém s přechodem do pásma jako při přesilovkách v první třetině.

30:26
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Ivo Sedláček – 2 min., sekání).

29:11
    Dufkovi s Indrákem a Svozilem už se ale přechod do pásma vyvedl. Indrákova střela z mezikruží se zastavila na brankovišti, odkud se přes betony pokoušel dostat puk za brankovou čáru Svozil.

28:40
    Studený s Janem Sedláčkem se snažili dostat z vlastního pásma. V tom jim v obou případech zamezil Simon.

27:52
    Střela domácího útočníka Martišky z levého křídla na vzdálenější tyč končí v Zeithamlově lapačce.

26:55
    Vasilevovu střelu z pravého kruhu zastavil Ivo Sedláček, který se tak dostal do individuální šance. Středem kluziště se dostal do pásma, před zakončením jej však zastavil hostující obránce Dudycha.

25:59
    Kometa nebezpečně operuje na hranici Zeithamlova brankoviště. Hostujícímu brankáři to zatím nedělá žádné problémy.

24:30
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Dominick Vašíček poslal v předbrankovém prostoru přihrávku na Bartese, ten kotouč netrefil, ale později si jej našel u mantinelu, aby se přece jen pokusil vystřelit. Zakončení mezi betony nebylo úspěšné.

23:35
    Kometa sice na chvíli dostala puk na druhou stranu kluziště, jinak to však stále vypadá jako přesilová hra hostujícího celku. Brno nyní vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.

22:38
    Stále se hraje v útočném pásmu Mladoboleslavských. Obránci si u modré čáry vyměnili kotouč a zakončoval kapitán Dotter. Jeho pokud vytěsnil Kubík vyrážečkou.

21:44
    Mežnar trefil svou ranou z první z levého kruhu pouze boční síť Kubíkovy branky.

21:22
    Hostující celek se stáhl kolem Kubíkovy branky a po krátké kombinace si musel domácí gólman poradit se střelou zápěstím z pravého kruhu.

21:03
    Po střetu vedle Kubíkovy branky zůstal domácí obránce Holemý ležet na ledě. Celý incident na první pohled vypadal děsivě, ale brněnský bek se z ledu sám zvedá a bez pomoci odjíždí na střídačku.

20:42
    Na začátku druhé třetině Mladá Boleslav výrazně zvýšila přesnost přihrávek. Hosté se teď bez problémů dostávají ze svého pásma až před brněnského brankáře.

20:07
    Moravčík okamžitě nabruslil do útočné třetině a z levého křídla vyslal střelu na Kubíka. Ten zasahuje vyrážečkou a puk končí na zadním mantinelu.

20:01

Do první třetiny vstoupili lépe domácí, kteří svou herní převahu přeměnili na úvodní gól utkání, když se už v druhé minutě prosadil Matěj Svoboda. Své vedení mohli Brněnští ještě navýšit v přesilové hře, ale místo toho Mladá Boleslav po skončení oslabení zásluhou Jakuba Petržilky vyrovnala. Také další početní výhody zůstaly nevyužity, ale z následné kombinace pak tři sekundy po návratu Dottera na led opět skóroval Matěj Svoboda. Aktuální skóre utkání je tedy 2:1.
    Druhá třetina začne cca v 18:44.

20:00

19:42
    Svoboda po pravém křídle přebruslil hráče soupeře a dostal se do útoku. Zde ale nezakončil, jelikož jej stačili dobruslit hostující obránci.

18:31
    Vacík předal v mezikruží puk Vasilevovi, který se od levé tyčky pokusil přehodit Kubíkův pravý beton. Následně tečoval Vacíkovu střelu Moravčík. Jeho pokus bránu přeletěl.

17:55
    O podobnou rozehrávku se teď pokusili hosté. V jejich podání byla akce o hodně rychlejší, ale už ve středním pásmu tuto ofenzivu zastavili hráči Brna.

17:33
    Oba týmy vystřídali a o rozehrávku zpoza vlastní branky se pokusil Svozil. Puk však míří na zakázané uvolnění.

16:41
    Hraje se v útočném pásmu Mladé Boleslavi, hosté se však nemohou dostat ke kotouči.

15:37
    V přesilové hře se domácí neprosadili, ale tři sekundy po skončení počtení výhody našel Jakub Malý z mezikruží MATĚJE SVOBODU, jemuž na levém kruhu stačilo vystřelit k odkryté bližší tyči za přemisťujícího se brankáře. Asistence: Jakub Malý.

15:34

14:46
    Hostující tým vyhodil a Moravec s Houškou zatím Brněnským nedovolují, aby se dostali zpět.

13:59
    Svozilovu střelu od modré zastavil těsně před brankou Ivo Sedláček. Ten ještě předal puk Dufkovi, jenž stál vedle něj. Dufek se posunul blíž k levé tyčce a pokusil se obhodit Zeithamlův beton. Hostující brankář proti tomuto pokusu včas zasáhl.

13:34
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Dotter – 2 min., nedovolené bránění).

12:46
    Bruslaři mají kotouč na svých hokejkách, ale stále mají problém s přechodem přes střední pásmo.

12:04

11:57
    Martiška se vydal do souboje s Dudychou vedle Zeithamlovy branky. Kotouč sice nezískal, ale aspoň šetří čas.

11:20
    Kometa se osvobodila a od této chvíle se hostům nedaří dostat zpět do pásma. Všechny jejich pokus o přechod do útoku končí těsně za modrou čarou.

10:21
    Mladá Boleslav se drží v útočné třetině. Moravčíkovu střelu od modré zblokoval bruslemi Patrik Vašíček a Kubík tak ještě v tomto oslabení nemusel zasahovat.

10:04
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Svoboda – 2 min., sekání).

09:23
    Obránci si na modré čáře vyměnili kotouč a Štěpán Dudycha z této pozice také vystřelil. Těsně před brankovištěm pak JAKUB PETRŽILKA nasměroval kotouč nad Kubíkovo pravé rameno. Asistence: Štěpán Dudycha, Dominik Vacík.

08:43
    Hraje se u mantinelu ve středním pásmu, kde se na puku střídají oba týmy.

07:58
    Dlouhou přihrávku Sýkory na Vasileva vystihl ve středním pásmu Svozil. Domácí obránce se ale tentokrát až před Zeithamla neprobojoval, a tak hra zůstává mezi modrými čarami.

07:23

06:36
    Malý byl připraven na nahrávku zpoza branky a z první vyslal puk do vzdálenějšího horního rohu. Kotouč přeletěl brankovou konstrukci a končí u zadního mantinelu. Hosté se osvobozují.

05:49
    Bruslařům se podařilo vyhodit, ale domácí už jsou zpět v pásmu. Prudká střela Malého z mezikruží proletěla okolo pravé tyče a končí za brankou. Kometa stále zvětšuje svůj tlak.

05:23
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Petriska – 2 min., podrážení).

05:20
    Domácí nemají s přechodem do útoku problém. Po třech přesných přihrávkách jsou za modrou čarou, navíc hrají v signalizované výhodě.

04:27
    Jan Sedláček prošel přes tři hráče soupeře, ale ke střele z ostrého úhlu se nedostal. Hráči v černém přebírají kotouč a nahazují na Kubíka.

03:52
    Střelu Jana Sedláčka vytěsnil hostující gólman vyrážečkou. Mladé Boleslavi se daří dostat puk z pásma.

03:19
    Vašiček přenechal kotouč na levém křídle Martiškovi. Ten se z vrcholu kruhu přesunul do středu kluziště, odkud bez naznačení vypálil. Zeithaml Má puk ve výstroji.

02:43
    Hostující celek se snaží založit útok. Na obranné modré čáře jim v tom brání Vašíček s Martiškou. Mladá Boleslav nakonec do útočné třetiny pouze nahazuje.

01:41
    MATĚJ SVOBODA se nakonec stáhl k levé tyčce hostující branky, odkud se prosadil přesně mezi Zeithamlovy betony. Asistence: Karel Dufek, Daniel Indrák.

01:37
    Po kombinaci tečoval Svobodovu střelu z větší vzdálenosti Indrák. Puk je stále u levé tyčky mladoboleslavské brány.

01:16
    Svozilova rána z levého kruhu byla mířena na vzdálenější tyč. Hostující gólman zasahuje vyrážečkou.

00:38
    Po klidném úvodu proběhlo vhazování vedle Kubíka. Buly vyhráli domácí a Malý následně přebruslil všechny hráče soupeře, aby mohl sám zakončit z pravého křídla nad ruku gólmana Zeithamla. Ten kotouč chytá.

00:01

Vzájemná utkání v sezóně:
    3.10. Mladá Boleslav – Kometa Brno 2:3
    Branky a nahrávky: 38. Szturc (Petriska, Klikorka), 47. Petržilka (Sýkora, Mežnar) – 33. Svoboda (Sedláček), 47. Kunc (Kowalczyk), 48. Malý.

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje u online přenosu ze zápasu 28. kola turnaje O Pohár DHL mezi celky HC Kometa Brno a BK Mladá Boleslav.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 2. Svoboda (Dufek, Indrák), 16. Svoboda (Malý), 47. Vašíček D. (Martiška, Vašíček P.) – 10. Petržilka (Dudycha, Vacík), 36. Petržilka (Půček, Szturc), 46. Szturc (Petržilka), 64. Vasilev (Sýkora, Petriska)

HC Kometa Brno: Kubík (Vystavěl) – Fajmon, Holemý, Furch, Vašíček P., Sedláček J., Studený, Svozil – Žák, Indrák, Snášel, Bartes, Svoboda, Dufek, Sedláček I., Malý, Brabenec, Martiška, Vašíček D.
    BK Mladá Boleslav: Zeithaml (Kmec) – Moravec, Sýkora, Dotter, Houška, Vacík, Dudycha – Schulz, Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Půček, Mežnar, Petriska, Vasilev, Moravčík, Šíma, Simon.

Rozhodčí: Ondráček – Měkýš, Smetková