Los Angeles – Arizona 2:3 (kon.) | Colorado – Toronto 3:5 (kon.) | Boston – Minnesota 5:4 (po pr.)
Tampa – Anaheim 6:2 (kon.) | New Jersey – Detroit 5:1 (kon.) | Carolina – Florida 4:2 (kon.)
Montreal – NY Rangers 5:6 (kon.) | Winnipeg – Columbus 4:3 (kon.) | Dallas – Chicago 2:1 (2:0 po s.n.)
St. Louis – Nashville 2:4 (kon.) | Vegas – Edmonton 2:4 (kon.) | San Jose – NY Islanders 2:1 (po pr.)
Florida – Buffalo 2:5 (kon.)
Carolina Hurricanes
4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Florida Panthers
Neděle 24.11.2019, 01:10 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Carolina přivítá na svém ledě Floridu, které se pokusí přerušit její třízápasovou šňůru výher.

Tu Panthers zachraňovali už v posledním utkání proti Anaheimu, se kterým prohrávali už 0:4, ale čtyřmi góly mezi 39. a 56. minutou si vynutili prodloužení, ve kterém o triumfu Floridy rozhodl po 22 vteřinách Ekblad.

Velká bojovnost a nasazení tento tým protlačilo už na čtvrté místo Východní konference.

Carolina naopak o svou vítěznou sérii přišla. Zastavila se na čísle 4, když v posledním utkání prohráli Hurricanes s Philadelphií 3:5.

Šestý tým Východní konference si zahraje s Floridou podruhé v sezoně. Minulé střetnutí na ledě Panthers dokázali hosté vyhrát vysoko 6:3. A spolu s minulou sezonou dokázala Carolina porazit Floridu čtyřikrát v řadě.

Předpokládané sestavy:

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – Slavin, D. Hamilton, Edmundson, Pesce, Gardiner, T. van Riemsdyk – Svečnikov, Aho, T. Teräväinen – Dzingel, J. Staal, Foegele – Niederreiter, Wallmark, Nečas – B. McGinn, Luostarinen, Martinook.

Florida Panthers: Bobrovskij (Montembeault) – Yandle, Ekblad, Matheson, Strålman, Pysyk, Brown – Huberdeau, Barkov, Dadonov – B. Boyle, Trocheck, Connolly – Vatrano, Malgin, Hoffman – Toninato, Acciari, Sceviour..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:45
    Úvodní vteřiny přinesly dva nedotažené útoky bez střely.

01:03
    Barkov si sjel před branku Mrázka, dostal přihrávku od zadního mantinelu, ale netrefil klec Caroliny.

02:08
    Aho se s pukem vymotal od zadního mantinelu, přejel před brankoviště, ale své bekhendové zakončení s natočením mimo branku, trefil do tyče!

02:43
    Nahození zpoza modré čáry Mrázek chytá svým betonem a před dojíždějícím soupeřem ukrývá puk pod lapačku.

02:49
    Protečovaná střela hostů těsně míjí branku českého gólmana.

03:43
    Ekbladova střela od modré čáry nenadělala Mrázkovi příliš problémů. Do protiútoku vyrazili domácí, ale Hamiltonova přihrávka nenašla svého adresáta.

04:40
    Sceviour od pravého mantinelu neusměrnil puk směrem na branku Mrázka.

04:52
    Rychlý kontr Caroliny je přerušen hvizdem rozhodčího. Postavení mimo hru Svečnikova.

05:47
    Bude se vylučovat na straně domácích, Florida má výhodu.

06:01
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Ryan Dzingel – 2 min., vysoká hůl).

06:01
    Komerční pauza.

06:22
    Dvakrát se domácím nepovedlo vyhodit puk z pásma, napotřetí už ano.

06:52
    Huberdeau se snažil protečovat prudkou přihrávku na Mrázka, ale puk mu přeskočil hokejku.

07:08
    Hosté se musí vracet pro puk až za svou branku.

07:38
    Martinook výjezdem do útočného pásma trochu pošetřil čas.

08:01

08:18
    Mrázek čelil hodně nepříjemné střele z prostoru mezi kruhy. Jeho spoluhráči poté vyhazují na zakázané uvolnění, byť se nejspíš jednalo o hodně nepovedenou přihrávku na Niederreitera.

08:31
    Dadonov z pravého kruhu napálil puk přímo do Mrázka.

08:36
    Florida právě vstřelila branku!
    Po vyhraném buly se puk dostal k AARONU EKBLADOVI, který se prokličkoval až před brankoviště a bekhendem obhodil brankáře Mrázka. Asistence: Noel Acciari.
    08:36 Aaron EKBLAD - 0:1

08:54
    Uběhlo pouhých 18 vteřin, Sceviour přihrál k brankovišti na BRIANA BOYLA, jenž střelou pod horní tyčku podruhé překonává Mrázka. Asistence: Colton Sceviour, Anton Stralman.
    08:54 Brian BOYLE - 0:2

09:35
    Carolina právě vstřelila branku!
    Rychlý odpověď domácích! BRETT PESCE vypálil z voleje zpoza levého kruhu a nedal šanci Bobrovskému! Asistence: Teuvo Teravainen, Joel Edmundson.
    09:35 Brett PESCE - 1:2

10:06
    Průnik Vatrana do pravého kruhu byl zakončen hodně nepřesnou střelou hostujícího útočníka.

10:28
    Kotouč končí na střídačce hostů. Komerční pauza.

11:02
    Bobrovskij překazil domácím šanci na vyrovnání, vyráží střelu z levého kruhu.

11:38
    Další šance Caroliny, tentokrát Dzingel ohrozil Bobrovského, ale rovněž neuspěl se svým zakončením.

12:09
    Tlak domácích pokračuje. Gardiner vypálil od modré pouze do zadního mantinelu.

12:31
    To už chtěl Martinook příliš, vydal se mezi čtyři hráče Floridy a podle očekávání o puk přišel.

12:40
    Jenže Florida se při rozehrávce dopouští zakázaného uvolnění.

13:06
    Další zásah Bobrovského, který si nyní na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže. Střelu z pravého kruhu vyráží.

14:20
    Domácí vyrovnávají skóre! Rychlou kombinaci Caroliny využil MARTIN NEČAS, který si počíhal na křižnou přihrávku v levém kruhu a střelou z voleje propálil přesouvajícího se Bobrovského! Asistence: Dougie Hamilton, Jaccob Slavin.
    14:20 Martin NEČAS - 2:2

15:30
    Do útoku se snaží tlačit také hráči Floridy, po jejich náporu z první poloviny třetiny se ovšem moc do hry nedostávají.

16:10
    Matheson srazil střelu domácích na zadní mantinel.

16:26
    Zakázané uvolnění Floridy.

16:34
    Slavin střílel zpoza levého kruhu, Bobrovskij puk vyráží.

17:36
    Hra je přerušena, Yandle spěchá do kabiny, schytal nepříjemný zásah pukem do úst a musí na šití. Komerční pauza.

18:30
    První třetina se pomalu chýlí ke svému konci, oba týmy se nyní marně snaží usadit v útočném pásmu.

19:10
    Carolina se po přebruslení útočné modré u puku neudržela.

19:39
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Brett Pesce – 2 min., podrážení).

19:39
    Rozhodčí ještě musí upravit led v obranném pásmu Floridy.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní třetina přinesla hodně divokých 59 vteřin na přelomu 9. a 10. minuty zápasu, kdy se Floridě podařilo skórovat dvakrát během 18 vteřin a poté Carolina rychle odpověděla kontaktní brankou. V 15. minutě se navíc svou šestou brankou v sezoně prosadil Martin Nečas, který vyrovnal na 2:2.

Další třetina začne přibližně v 02:05.

20:01

20:25
    Pokračuje přesilovka Floridy. První střelu ovšem měli domácí.

21:00
    Mrázek vykryl prostor z pravé strany, vyráží puk a Slavin vyhazuje.

21:28
    Mrázek byl ve velkých problémech, dostal se ze svého postavení, ale náporu hostů odolal i s velkým štěstím. Floridě se nepovedlo po jeho zákroku dostat puk od zadního mantinelu na levou stranu brankoviště, odkud by se střílelo do prázdné branky.

21:39

22:30
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, puk je nyní převážně ve středním pásmu.

22:56
    Gardinerova rána od modré byla zblokována Acciarim.

24:25
    Dlouhý úsek bez přerušení je u konce. Florida se dopustila zakázaného uvolnění.

24:46
    Svečnikov se v levém kruhu snažil obstřelit Bobrovského, ruský brankář vyráží.

25:44
    Aktivita domácích je hodně vysoká, Staal se neprosadil přes bránícího Pysyka.

26:35
    Postavení mimo hru domácích. Komerční pauza.

27:17
    Bobrovskij úspěšně čelil zakončení rozjetého Martinooka, hodně mu pomohl také Ekblad, který se vrhl do brankoviště a hokejkou kryl prostor mezi betony.

27:23
    Dzingel se snažil z mezikruží ohrozit Bobrovského, puk ovšem byl zblokován Boylem.

28:30
    Vhazovat se bude ve středním pásmu u modré čáry Floridy.

29:04
    Menší nápor na Bobrovského branku, hostující brankář uhájil brankoviště.

29:30
    Nebezpečná střela Ekblada, Mrázek puk vyrazil svým ramenem.

30:03
    Komerční přestávka.

30:40
    Nahození Floridy končí v hledišti, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

31:25
    Huberdeau se pokusil o rychlý přechod do útoku, jeho střela však nezamířila až k Mrázkovi.

32:05
    Šance domácích přinesla Bobrovského zákrok a odražení puku k modré čáře. Rozhodčí jej viděli dokonce ve středním pásmu a domácí se tak dopustili postavení mimo hru.

32:33
    Bleskový průnik Aha po pravé straně, bekhendovou střelu Bobrovskij úspěšně vyráží ramenem.

32:58
    Kotouč se odrazil na střídačku domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:38
    Hra se nyní hodně kouskuje. Zakázané uvolnění Floridy.

34:16
    Mrázek chtěl odehrát nahození hostů, ale před Vatranem to nestihl. Nicméně Florida z toho nic nevytěžila.

34:44
    McGinn blokuje střelu z mezikruží a zakládá rychlý protiútok Floridy, který je ale ubráněn.

35:25
    Mrázek vyrazil střelu Huberdeaua na hokejku Aha, který si zakličkoval skrz brankoviště svého brankáře. Odvážný krok.

35:40
    Bobrovskij čelil střele zpoza kruhů, přerušuje hru. Komerční pauza.

36:44
    Mrázek si připisuje 15. zákrok v dnešním utkání. Střelu zpoza kruhů chytá do lapačky a přerušuje hru.

37:45
    Domácí se dostávají do vedení! Teravainen přihrál od zadního mantinelu na DOUGIEHO HAMILTONA, který prostřelil Bobrovského! Asistence: Teuvo Teravainen, Andrej Svečnikov.
    37:45 Dougie HAMILTON - 3:2

38:38
    Connolly z ostrého úhlu minul branku Mrázka.

38:54
    Hra se přesunula na druhou stranu kluziště, Wallmark byl zblokován Stralmanem v prostoru mezi kruhy.

39:49
    Z podobné pozice střílel Martinook, ale jen vedle Bobrovského branky.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Carolina se ve druhé třetině zápasu s Floridou dokázala dostat do vedení po povedené akci Teravainena s Hamiltonem a vede 3:2.

Další třetina začne přibližně v 02:58.

40:01

40:37
    Connolly pronikl až do pravého kruhu, Mrázek jeho ránu likviduje lapačkou.

41:40
    Domácí se usadili před brankou Floridy a hledají střeleckou pozici.

41:58
    Svečnikov orazítkoval svou střelou jen zadní mantinel.

42:29
    Bobrovskij čelil dvěma těžkým střelám soupeře. Napřed vytěsnil Ahovu střelu z levého kruhu, poté úspěšně vyrazil střelu Svečnikova z mezikruží.

42:34
    Florida poslala puk na vlastní střídačku, bude se vhazovat před Bobrovským.

43:13
    Parádní zákrok Bobrovského, který se dostal do problémů, ale vleže na břiše zastavil i Foegeleho a McGinnovu dorážku.

43:53

44:06
    Útočná akce domácích končí sraženým pukem v ochranné síti.

44:34
    Aho se snažil zpoza pravého kruhu protlačit přihrávku na rozjetého Svečnikova mezi kruhy, ale puk neprošel skrz obránce.

45:30
    Hraje se o něco delší úsek bez přerušení, puk pravidelně střídá majitele a k náporu jednoho či druhého týmu nedochází.

46:13
    Mrázek se vydal za svou branku a rychle rozehrál před dojíždějícím soupeřem.

46:51
    Přihrávka domácích na útočnou modrou čáru, Niederreiter svůj únik nevyřešil dobře, vystřell jen na zadní mantinel.

48:10
    Domácí se usadili v útoku a dávají obraně Panthers pořádně zabrat.

48:54
    Několik zákroků Bobrovského, který nakonec úspěšně přerušil hru. Velký nápor Caroliny. Komerční pauza.

49:25
    Van Riemsdyk pálil od modré, puk byl ovšem zblokován Acciarim.

50:12
    Nahození hostů ze středního pásma doletělo až k Mrázkovi, který rychle rozehrál.

51:24
    Mrázek zastavil střelu Hoffmana od modré a přerušil hru. Komerční přestávka. Floridě dochází čas, dá se očekávat velký závěrečný nápor.

52:10
    Místo stupňování tlaku ze strany hostů je tu další z řady útoků Caroliny a nutnost Bobrovského zakročit.

52:48
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Brian Boyle – 2 min., podrážení).

53:25
    Teravainen pálil z voleje, Bobrovskij se stihl přesunout a střelu vyrazit. Hosté navíc vyhazují ze svého pásma.

54:18
    Bobrovskij se blýskl dalším zákrokem, tentokrát proti Hamiltonovi.

54:32
    A ještě velká šance Aha, kterou Bobrovskij vytěsnil mimo tři tyče.

54:47
    Obrovský tlak domácích, Bobrovskij odolává, ale jen s vypětím všech sil. Další ránu Hamiltona se Hurricanes nepovedlo dorazit.

54:48

55:00

55:00
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jevgenij Dadonov – 2 min., příliš mnoho hráčů).

55:20
    Floridě se povedlo vyhodit puk ze svého pásma.

56:02
    Bobrovskij nadvakrát zastavil střelu zpoza kruhů, kterou na něj vyslal Gardiner.

56:16
    Hostům se povedlo osvobodit.

56:53
    Aho se snažil kouzlit s pukem vedle branky, Bobrovskij mu ho sebral svou lapačkou.

57:00

57:39
    Mrázek svým betonem zachránil vedení Caroliny, domácí poté vyváží puk ze svého pásma a drží jej mimo vlastní třetinu.

58:14
    Dobrý forčeking Caroliny, která zatím nedovolila soupeři odvolat brankáře.

58:37
    Bobrovskij míří na střídačku!

58:58
    Je rozhodnuto. ANDREJ SVEČNIKOV střelou od červené čáry trefil prázdnou branku Floridy. Asistence: Teuvo Teravainen, Sebastian Aho.
    58:58 Andrej SVEČNIKOV - 4:2

59:11
    Zakázané uvolnění Caroliny, Bobrovskij míří znovu na střídačku!

59:25
    Pesce zkusil střelu přes celé kluziště, je z toho jen zakázané uvolnění.

59:29
    Mrázek dokázal chytit prudkou ránu z pravého kruhu a přerušit hru.

59:39
    Ani Hoffman ve výborné pozici nedokázal překonat Mrázka, který nyní drží svůj tým v dvoubrankovém vedení.

59:54
    Ještě zakázané uvolnění Caroliny.

Petr Mrázek nevstoupil do utkání zrovna nejlépe a v první třetině dvakrát inkasoval, navíc v rozmezí jen 18 vteřin. Od té chvíle však své brankoviště zaklel a další gól Floridě nepovolil. Carolina díky tomu postupně skóre otočila a dokázala se prokousat k vítězství 4:2, na kterém má velkou zásluhu i Martin Nečas, který vyrovnával na 2:2.

Martin Nečas (CAR) 1+0, 2 střely, čas na ledě 13:45

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:47:40)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 10. Pesce (T. Teräväinen, Edmundson), 15. Nečas (D. Hamilton, Slavin), 38. D. Hamilton (T. Teräväinen, Svečnikov), 59. Svečnikov (T. Teräväinen, Aho) – 9. Ekblad (Acciari), 9. B. Boyle (Sceviour, Strålman)

Rozhodčí: Joannette, Nicholson – Barton, Murphy