Novosibirsk – Vladivostok 1:2 (kon.) | Barys – Chabarovsk 2:3 (po pr.) | Ufa – Kazaň 3:4 (2:3 po s.n.)
Jekatěrinburg – CSKA Moskva 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – N.Novgorod 4:0 (kon.) | Soči – Riga 2:3 (po pr.)
Jokerit – Jaroslavl 2:3 (1:2 po s.n.)
Traktor Čeljabinsk
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Neděle 24.11.2019, 13:00 • Ledová aréna Traktor • KHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (15:12:39)

Česká stopa v utkání
    Tomáš Hyka (CLJ) 1+0, 3 střely, čas na ledě 16:00
    Lukáš Sedlák (CLJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:46

Traktor Čeljabins ukončil šňůru pěti porážek v řadě a porazil doma Torpedo Nižnij Novgorod, který naopak držel sérii čtyř výher v řadě, 4:0. Domácí zasypali soupeře 3 střelami a skóre otevřel už ve 13. minutě Tomáš Hyka, jehož gól se nakonec ukázal být také jako vítězný.

59:35
    Ještě jedno vyhození domácích po zblokované střele od modré.

58:50
    Domácí vyhazují puk mimo své pásmo.

58:34
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Avcin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

58:34
    Bude se vylučovat, po přerušení hry se ještě Sedlák dostal do slovní přestřelky s Rattiem.

58:01
    Zatímco je v útočném pásmu Čeljabinsk, začaly poslední dvě minuty zápasu.

56:50
    Novgorodu nezbyla energie na závěrečný nápor, za tohoto stavu by ani neměl moc smysl. I když i za takový čas se dá v hokeji nastřílet spousta branek.

56:05
    Utkání se pomalu blíží ke svému konci, domácí zbytečně neotevírají obranu a drží komfortní náskok.

54:36
    Varnakov z levého kruhu napálil puk přímo do lapačky Suchačova.
    53:30 Andrew CALOF - 4:0

53:30
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Dá se říct, že je definitivně hotovo! Domácí se dostali do přečíslení a ANDREW CALOF si kličkou obešel obránce, který po pádu na led prokouzal do strany. Střelou zápěstím k pravé tyči přidává pojistku. Bez asistence.

52:29
    Suchačov vyrazil střelu soupeře do ochranné sítě. Jedná se o jeho 21. zákrok v utkání. Komerční přestávka.

51:51

51:31
    Torpedu nezbývá nic jiného než útočit i v oslabení, tentokrát je však zastavilo postavení mimo hru.

50:55
    Hosté v oslabení vyrazili do útoku, Suchačov byl přinucen likvidovat střelu z levého kruhu.

50:28
    Avcin se rozjel v levém kruhu a rychlou střelou přinutil Lindbacka přerušit hru.

49:51
    Další vyloučení hostů, tentokrát kvůli chybě střídačky a příliš mnoho hráčům na ledě.

49:10

48:40
    Verjajev je zpět na ledě.

48:35
    Teď už plnohodnotné vyhození Novgorodu.

48:15
    Hosté měli trochu štěstí, nepřesná střela se od mantinelu odrazila do středního pásma.

47:50
    Domácí vytváří tlak na branku Lindbäcka, dvě střely však jdou mimo. Stále více se Traktor přibližuje k brankovišti.

47:03
    Další faul hostů, kteří budou hrát pouze ve třech. Žafjarov jde pykat za hákování.

46:38
    Torpedo bude hrát ve čtyřech, vyloučen je Verjajev.

45:25
    Hra je přerušena před brankou hostí, brankář má problém s výstrojí.

44:02
    Tak přeci jen z pravé strany přišla nebezpečná střela Orlova, kterou Suchačov vyrazil obloučkem těsně vedle branky.

43:30
    Domácí dobře hájí své pásmo, nepouští soupeře ke střelbě.

42:35
    Novgorod by potřeboval co nejdříve vstřelit branku, aby mohl uvažovat nad zvratem výsledku. Zatím tomu ovšem příliš nenasvědčuje.

40:59
    Ščerbak se vřítil do útočného pásma po levém křídle, svou střelu poslal přímo do Lindbäcka.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:36.

Ve druhé třetině se Čeljabinsku povedlo zvýšit své vedení na 3:0 a přiblížit se cenné výhře nad mírně favorizovaným Novgorodem, který je čtvrtý v Západní konferenci. Traktor, jenž prohrál pětkrát v řadě, je aktuálně přitom nejhorším celkem ligy.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:24
    Šarov se opřel do střely zpoza pravého kruhu, branku hostů však minul.

38:10
    Druhá třetina se pomalu blíží ke svému konci, domácí vedou na střely 29-16 a po zásluze i na góly 3:0.

37:03
    Zakázané uvolnění Novgorodu.

36:55
    Avcin se prodral přes obránce v mezikruží ke střele, Lindbäck svým betonem puk vykopl.

36:09
    Zborovskij se před brankovištěm sice dostal ke střele, ale trefil jen připravené betony Suchačova.

35:09
    Další z útoků hostů je zastaven kvůli ofsajdu.

34:48

34:31
    Domácí v oslabení vyrazili do útoku. Střela Borodkina je sražena do ochranné sítě.

34:03
    Povedená křižná přihrávka Žafjarova do levého kruhu, místo rychlé střely ale promarnili hostů svou příležitost.

33:27
    Návrat hostů do útoku zastavilo postavení mimo hru.

33:05
    Čeljabinsk nejen, že dostal puk ze svého pásma, ale ještě pošetřil na zadním mantinelu za Lindbäckem čas.

32:48
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lukáš Sedlák – 2 min., držení).

32:01
    Hra je přerušena. Další střelu Suchačov udržel pod kontrolou.

31:48
    Teď se ovšem hostům povedlo přečíslení, Rattie našel na středu zcela volného Baranceva, který však Suchačova neprostřelil!

31:10
    Hraje se v rychlém tempo nahoru dolů. To zatím moc nevyhovuje Novgorodu, který se nemůže dostat do tolik potřebného tlaku.

29:51
    Lindbäck musel na led a přerušil hru po zakončení Avcina, který obkroužil branku a snažil se rychle zakončit z bekhendu k pravé tyči.

29:09
    Bočarov střílel hned po přejetí modré čáry vystřelil, Suchačov puk vyráží.

28:10
    Novgorod je po další inkasované brance v mírném herním útlumu. Aktivita ze začátku druhé třetiny se vytratila.

26:50
    Hra je přerušena v obranné třetině Čeljabinsku. Komerční přestávka.
    25:57 Jaroslav KOSOV - 3:0

25:57
    Domácí se jednoznačně říkají o vítězství v dnešním střetnutí! Přihrávka za obranu na útočnou modrou, kde se puku zmocnil JAROSLAV KOSOV, který po přebruslení na hranici levého kruhu vypálil k pravé tyči! Asistence: Nikita Komarov.

24:40
    Stejně jako v úvodní dvacetiminutovce, i nyní se hrají dlouhé úseky bez přerušení. Zatím ovšem nedochází k náporu jednoho či druhého mužstva.

23:00
    Ve druhé třetině je zatím o něco aktivnější Torpedo, které vede na střely 3-1.

21:45
    Zakázané uvolnění domácích.

21:19
    Útok Varnakova je zastaven hvizdem rozhodčího.

20:40
    Žafjarov šikovně prošel až na pravou stranu brankoviště, jeho střele ovšem scházela přesnost. Puk šel mimo tři tyče.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:46.

Traktor Čeljabinsk vletěl do zápasu proti Novgorodu po hlavě, zasypal branku soupeře 18 střelami a dvakrát se střelecky prosadil. Domácí vedou po úvodních 20 minutách 2:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:35
    Domácí po nahození do útoku odchází střídat. Jeden z posledních útoků první třetiny obstarají hosté.
    18:52 Andrew CALOF - 2:0

18:52
    Jenže domácí se po návratu do útočného pásma dokázali prosadit. Lindbäck sice vyrazil střelu, jež na něj přilétla od modré, ale na dorážku ANDREW CALOFA z pravého kruhu už byl krátký. Asistence: Jesse Virtanen.

18:20
    Velmi dobrým napadáním šetří Novgorod čas.

18:01
    Hostům se povedlo dostat puk ze svého pásma.

17:35
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Danil Verjajev – 2 min., držení).

17:20
    Nahození Čeljabinsku končí v ochranné síti. Komerční pauza.

16:25
    A vzápětí o pásmo přichází.

16:08
    Domácí se usadili v útočném pásmu, dvě střely ovšem míří jen do zadního mantinelu.

15:20

15:02
    V šanci před brankovištěm se ocitli také hosté. Teprve třetí střela, která šla na Suchačova.

13:35
    Skulina v obraně pustila domácí znovu před branku Torpeda, tentokrát však ke střele nedošlo.

13:10
    Tempo hry se po vstřeleném gólu mírně snížilo, Traktor je za svou aktivitu oceněn brankou, s čímž je spokojen.
    12:25 Tomáš HYKA - 1:0

12:25
    Domácí otevírají skóre zápasu! TOMÁŠ HYKA vystřelil po sjetí až za pravý kruh a z ostrého úhlu dokázal prostřelit Lindbäcka, jemuž kotouč propadl mezírkou do branky. Asistence: Vitalij Menšikov, Jesse Virtanen.

11:35
    Žafjarov se nedokázal protáhnout k protečování puku. Hosté se dopouští zakázaného uvolnění.

10:27
    Avcin si sjel s pukem až mezi kruhy, Lindbäck jeho zakončení chytá a přerušuje hru.

09:50
    První třetina má hodně rychlý průběh, hra se příliš nepřerušuje. Domácí vedou na střely drtivě 11-2.

08:24
    Po dalším zákroku hostujícího brankáře je na řadě komerční pauza.

08:05
    Traktor si vypracoval další šanci před brankovištěm. Hodně doplácí na nevyužívání těchto šancí, klidně z toho už mohly být dvě branky.

07:25
    Popov se prosmýkl s pukem do pravého kruhu, jeho střelu Lindbäck sráží do protilehlého rohu.

06:35
    Snaha Novgorodu o protiútok byla zastavena těsně za útočnou modrou čárou dobře se navrátivší obranou domácích.

05:32
    Nápor Čeljabinsku pokračuje. Kravcov kombinoval se Šarovem a Lindbäck jen s vypětím všech sil vykopl betonem puk, který mířil k levé tyči.

04:36
    Kosov se výtečně uvolnil za obranu hostů, při nájezdu na branku ovšem nedokázal vměstnat puk mezi betony brankáře!

04:20
    Postavení mimo hru zastavilo útok hostujícího Torpeda.

03:50
    Domácí se zatím dostávají více do hry v útočném pásmu a daří se jim nacházet i střelecké pozice, byť z uctivé vzdálenosti.

03:05
    Hyka se dostal ke střele zpoza kruhů, Lindbäck vyráží puk.

02:40
    Kotouč poměrně pravidelně střídá své majitele, oba celky se prohání po celé délce kluziště.

01:45
    Hra je v další herní pasáži plná nepřesností z obou stran, z čehož plynou ztráty puku.

00:24
    Úvodní útok Traktoru zakončil český útočník Sedlák, který nutí Lindbäcka k zákroku a přerušení hry.

00:01

Traktor Čeljabinsk: Suchačov (Fedotov) – Virtanen, Bailen, Kalinin, Sergijenko, Menšikov, Karpuchin, Borodkin – Sedlák, Hyka, Calof – An. Popov, Avcin, Ščerbak – Šarov, Kravcov, Kručinin – Stěpanov, Koňkov, N. Komarov – Kosov.

Torpedo Nižnij Novgorod: Lindbäck (Tichomirov) – Barancev, Orlov, Zborovskij, Ch. Genoway, Aljajev, Mišarin, Minejev – Schroeder, Rattie, Žafjarov – Šenfeld, Q. Howden, Varnakov – D. Iljin, Bočarov, Verjajev – Gončaruk, Smolin, Belevič.

Rozhodčí: Odins, Hribik – Sadnovnikov, Sazonov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tomáš Hyka (CLJ) 26z, 6+6
    Lukáš Sedlák (CLJ) 26z, 8+4

V minulé sezoně došlo hned ke čtyřem vzájemným zápasům s vyrovnanou bilancí 2-2. Jenže v minulé sezoně se Čeljabinsk dostal do play off, což v probíhajícím ročníku je spíše zbožné přání Traktoru.

Nižnij Novgorod naopak vyhrál čtyři zápasy v řadě a dokázal se tabulkou Západní konference posunout na čtvrté místo. Byť Torpedo nepatří ani zdaleka k nejlépe bránícím týmům, jsou jedním z nejproduktivnějších celků s 97 vstřelenými brankami, což jim pomáhá v této sezoně ke sbírání výher.

Čeljabinsk je s pouhými 22 body aktuálně nejhorším týmem celé soutěže, na kontě má navíc hned pět porážek v řadě a naposledy se z výhry radoval na domácím ledě na konci října, kdy porazil 4:1 Minsk.

Hokejisté Traktoru Čeljabinsk přivítají na svém ledě Torpedo Nižnij Novgorod, který bude plnit v utkání papírovou roli favorita.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 13. Hyka (Menšikov, Virtanen), 19. Calof (Virtanen), 26. Kosov (N. Komarov), 54. Calof

Rozhodčí: Odins, Hribik – Sadnovnikov, Sazonov