Florida – Tampa 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 1:4 (kon.) | Buffalo – St. Louis 5:2 (kon.)
Nashville – San Jose 3:1 (kon.) | Minnesota – Anaheim 2:3 (0:2 po s.n.) | Winnipeg – Detroit 5:1 (kon.)
Dallas – New Jersey 2:0 (kon.) | Edmonton – Carolina 3:6 (kon.) | Arizona – Calgary 2:5 (kon.)
Vancouver – Toronto 1:4 (kon.) | Vegas – Chicago 5:1 (kon.) | Los Angeles – NY Rangers 3:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Montreal Canadiens
Středa 11.12.2019, 01:10 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Příjemnou středeční noc všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z NHL. Spolu se zaměříme na utkání mezi týmy Pittsburgh Penguins vs. Montreal Canadiens. Úvodní buly je stanoveno na 01:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.

Pittsburgh

„Tučňáci“ mají odehráno 30 zápasů. Penguins se po těchto zápasech nachází na 5. místě Východní konference, když si připsali bilanci 13-4-4-9 při skóre 103:81. V Metropolitní divizi je Pittsburgh Penguins na 4. místě. Na domácím ledě PPG Paints Areny si ze 17 odehraných zápasů připsali bilanci 9-3-2-3 při skóre 59:37. Po zápase s „Habs“ je čeká domácí utkání proti Columbusu a Los Angeles.

Absence

obránce Brian Domoulin (poranění kotníku)
    útočník Nick Bjugstad (natažení břišních svalů)
    útočník Sidney Crosby (kýla)
    útočník Patric Hörnqvist (zranění v dolní části těla)

Montreal

„Habs“ mají odehráno 30 zápasů. Canadiens se po těchto zápasech nachází na 9. místě Východní konference, když si připsali bilanci 10-3-6-11 při skóre 97:102. V Atlantické divizi je Montreal Canadiens na 4. místě. Na venkovních kluzištích si z 13 odehraných zápasů připsali bilanci 4-2-3-4 při skóre 43:43. Montreal čeká po utkání s „Tučňáky“ domácí utkání proti Ottawě a Detroitu.

útočník Paul Byron (poranění kolena)
    útočník Jonathan Drouin (poranění zápěstí)
    útočník Jesperi Kotkaniemi (otřes mozku)

3. 3. 2019 Montreal – Pittsburgh 1:5
    14. 10. 2018 Montreal – Pittsburgh 4:3 po sn.
    7. 10. 2018 Pittsburgh – Montreal 1:5

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – Letang (A), Marino, J. Johnson (A), Ruhwedel, J. Schultz, M. Pettersson – Guentzel (A), Malkin, Rust – Kahun, McCann, B. Tanev – Aston-Reese, Blueger, Simon – Galchenyuk, Lafferty, Noesen.

Montreal Canadiens: Price (Primeau) – Kulak, S. Weber (C), Chiarot, Petry (A), O. Leskinen, C. Fleury – Tatar, Danault (A), Gallagher – Lehkonen, Domi, Armia – Cousins, Suzuki, Weal – Peca, N. Thompson, Barber.

Rozhodčí: McIsaac, L´Ecuyer – Tobias, Knorr.

PPG Paints Arenou zní státní hymny USA a Kanady a po nich budeme moci přejít na samotné utkání.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro Malkina.

00:38
    Přechod Tučňákům nyní do útočného pásma nevyšel proto hrají hosté.

00:45
    Aston-Reese z levého kruhu trefil přesně náruč Price.

01:09
    Jarry si připsal zákrok ramenem proti střele Lehkonena z levé strany.

01:57
    Oba týmy střídají a na puku jsou domácí u vlastní branky.

02:16
    Icing Habs.

02:28
    Puk skončil po odrazu na domácí střídačce.

02:59
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tučňáci se dostávají do vedení. Malkin vysunul do brejku dva na jednoho Rusta, který ujel po pravé straně a následně ještě přihrávkou vyzval ke skórování JAKEA GUENTZELA, který poslal puk přesně pod horní tyčku, Price se již nestihl přemístit. Asistence: Bryan Rust, Jevgenij Malkin.
    02:59 Jake GUENTZEL - 1:0

04:10
    Domácí uklidňují hru u vlastní branky a vymýšlí další útok.

05:15
    Ránu Schultze od pravého mantinelu vyráží Price betony do rohu.

05:56
    Hostům se nedaří se usadit v útočném pásmu a vymyslet nějaké zakončení na Jarryho.

06:27
    Komerční přestávka.

06:37
    Rozehrávka Canadiens skončila pouze zakázaným uvolněním.

06:52
    Ofsajd zastavuje akci hostí.

07:16
    Lehkonen na pravé straně puk nezpracoval, ale následně se k puku dostal Armia, jeho střela z levé strany byla přizvednuta Marinem do ochranné sítě.

08:22
    Jarry pomáhá s rozehrávkou za vlastní brankou.

08:52
    Dělovka od modré v podání Chiarota prošla vedle branky Jarryho.

09:38
    Rust zadovkou před brankou Guentzela nenašel.

10:04
    Oba týmy vyměňují síly na ledové ploše.

10:21
    Icing Canadiens.

10:21
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jordan Weal 2 min. – zdržování hry / porušení postupu vhazování).

11:30
    Domácím se přesilová hra nedaří.

12:21

12:25
    Rána Marina od modré skončila v lapačce Price.

12:43
    Ofsajd zastavuje akci Taneva.

13:15
    Plno nepřesností na obou stranách, nyní nesledujeme pohledný hokej.

13:46
    Střela Astona-Reese z levého kruhu zamířila do náruče Price.

14:17
    Dominik Simon to vzal na sebe, ale na levé straně ztroskotal na Fleurym, kterého se snažil obhodit.

14:57
    Puk v hledišti. Následuje komerční přestávka.

15:29
    Elitní domácí formace nyní mačká hosty v jejich obranném pásmu, střela zatím na Price žádná nepřišla.

16:16
    Přechod Suzukiho do útočného pásma nevyšel, protože zapomněl puk ve středním pásmu.

16:59
    Dělovka Petterssona od modré byla hodně nepřesná.

17:29
    Price za svojí brankou pomohl s rozehrávkou a hrát může Peca.

18:11
    Ránu z těžkého úhlu si Jarry pohlídal.

18:37
    Nahození Rusta z pravého kruhu nadělalo Priceovi velké problémy.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:19
    Puk v ochranné síti za brankou Price, vhazování u branky hostí.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po první třetině vedou domácí Tučňáci po brance GUENTZELA 1:0. První třetina nám moc koukatelný hokej nepřinesla. Hra je zatím plná nepřesností na obou stranách a hlavně na straně Habs to je zatím úplně bez myšlenky.

20:49
    Střela Letanga z levého kruhu byla nepřesná.

21:14
    Rust posunul puk na branku Price a jeho mužstvo může vystřídat.

21:28
    Ofsajd Canadiens.

22:05
    Suzukiho nahození zpracoval hokejkou Jarry a hrají jeho spoluhráči.

22:42
    Rána McCanna z levého kruhu byla zablokovaná do rohu.

23:05
    Oba týmy střídají u puku je za vlastní brankou Kulak.

23:53
    Hosté nyní zariskovali při rozehrávce, ale vyšlo jim to.

24:15
    Rána Chiarota od modré a zákrok Jarryho betony.

24:41
    Tatar posílá svojí rozehrávku pouze na icing.

25:10
    Domi proti přesile protihráčů o puk přišel.

25:55
    Aston-Reese vypálil z levého kruhu a výborný zákrok Price lapačkou proti jeho zakončení.

26:42
    Schultzovo nahození od modré nedokázal nikdo ze spoluhráčů na Price tečovat a puk tak skončil za brankou.

27:23
    Danault měl na hokejce vyrovnání, ale Jarry vytáhl fantastický zákrok vyrážečkou.

28:12

28:35
    Ofsajd Maxe Domiho.

28:45
    Dělovka Malkina od modré byla nepřesná.

29:01
    Price nyní vytáhl krásný semafór proti střele Rusta.

29:28
    Nepřesná kombinace hostů končí u domácích, kteří postupují s pukem dopředu.

29:41
    Nick Cousins si nabruslil s pukem mezi kruhy, ale Jarry výborně vybruslil z branky a zmenšil mu úhel. Hostující útočník mířil mezi betony, trefil pouze náruč Jarryho.

29:49
    Peca střelou z levého kruhu prověřil Jarryho.

30:08
    Bekhendová střela Bluegera z pravého kruhu na Price neprošla.

30:40
    Guentzel u pravého mantinelu proti přesile o puk přišel a dopředu postupuje Tatar.

31:00
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., sekání).

31:00

31:19
    Penguins vyhazují puk až na Price.

31:49
    Další vyhození domácích.

32:17
    Ruhwedel podél mantinelu vyhazuje puk do bezpečí.

32:24
    Montreal právě vstřelil branku!
    Máme srovnáno. Habs využívají přesilovou hru. Domácí místo toho aby vyhodili tak o puk přišli a inkasují. Gallagher přihrávkou z mezikruží našel na levé straně zcela volného TOMÁŠE TATARA, který střelou do horního růžku překovává Jarryho. Asistence: Brendan Gallagher, Phillip Danault.
    32:24 Tomáš TATAR - 1:1

33:22
    Domiho střela z pravého kruhu zamířila na beton Jarryho.

33:57
    Střela zápěstím v podání Ruhwedela si cestu do sítě nenašla.

Dnešní utkání sleduje 18.422 diváků.

34:02

34:18
    Letang měl problémy s rozehrávkou, Gallagher se k puku nedostal a domácí mohou být v klidu.

34:30
    Tatar to vyzkoušel bekhendem z pravé strany, trefil přesně lapačku Jarryho.

35:09
    Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu, hosté jsou nyní aktivnější a vyrovnávají branka je posadila na koně.

35:51
    Nahození Thompsona od pravého mantinelu nepustil na Jarryho Letang.

36:17
    Hosté otáčejí vývoj tohoto utkání. Petry vyslal po levé straně do útoku JOELA ARMIU, ten se dostal do pásma po pravé straně, protlačil se přes Letanga až před Jarryho a svojí střelou prostřelil domácího brankáře. Asistence: Jeff Petry.
    36:17 Joel ARMIA - 1:2

37:27
    Nahození Tatara od zadního mantinelu bylo nebezpečné a Jarry si musel dávat pozor, aby si ho nesrazil do branky.

38:02
    Peca srazil střelu z levého kruhu do ochranné sítě.

39:45
    Hosté vedou o dvě branky a to je studená sprcha pro domácí. Po ose Armia – Lehkonen se k puku dostal SHEA WEBER, který se obtočil kolem branky a uklidil puk za bezmocného Jarryho. Asistence: Artturi Lehkonen, Joel Armia.
    39:45 Shea WEBER - 1:3

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina vyšla na výbornou hostům, kteří v této periodě otáčejí stav utkání na 1:3 v jejich prospěch. Nejprve vyrovnal z přesilové hry TATAR. Následně prostřelil Jarryho ARMIA a pár sekund před koncem třetiny ještě skóroval WEBER. Domácí budou mít ve třetí třetině co dělal, aby nepříznivý výsledek zvrátily na svojí stranu.

40:30
    Price vyjel z branky a pomohl s rozehrávkou.

41:00
    Domiho přihrávka byla zachycená a následná střela Johnsona byla nepřesná.

41:22
    Rána Bluegera z pravého kruhu zamířila do lapačky Price.

42:35
    Rána Schultze od modré šla vedle branky.

43:12
    Letang dostal nabito na modrou, ale střela mu vůbec nesedla.

43:39
    Střela Ruhwedela od modré zamířila přesně do náruče Price.

44:17
    Suzuki proti přesile uspěl a může vyjet s pukem dopředu.

44:45
    Oba týmy střídají puk je za brankou Jarryho.

45:29
    Nahození Gallaghera od pravého mantinelu bylo sraženo do ochranné sítě.

46:06
    Simon nahodil puk pouze do útočného pásma, domácím nyní vázne kombinace a nevědí si rady s kombinací v útočném pásmu.

46:59
    Rána Marina z pravé strany skončila pod betonem Price. Následuje komerční přestávka.

47:19
    Tatar u branky Jarryho o puk přišel, ale následná akce domácích nic nepřinesla.

48:04
    Domi to vzal na sebe, po pravé straně se s pukem k brance nedostal, protože ho o něj připravil Johnson.

48:43
    Letangova střela od modré byla zablokovaná.

49:06
    Zakázané uvolnění Pittsburghu.

49:12
    Nahození od modré skončilo na těle Jarryho.

49:56
    Hosté drží daleko puk od své branky a Tučňákům se čas na vyrovnání krátí.

50:28
    Marino puk v útočné třetině již nestihl a tak musí začínat opět od vlastního brankáře.

50:59
    Marino od modré trefil výborně postaveného Price.

51:28
    Hosté vyhazují tak, aby to nebyl icing a jdou vystřídat.

51:53
    Tanev se tlačil po pravé straně před Price, ke střele ho nepustil Leskinen.

52:39
    Habs výborně brání a domácí si zatím neví rady s tím jak podruhé v zápase překonat Price.

53:10
    Marino se dostal s pukem na brankoviště, ale touš nakonec za záda Price nedostal.

53:58
    Domácí jsou v útočném pásmu, zatím však puk honí po mantinelu.

54:36
    Nahození před branku v podání Astona-Reese bylo zablokováno do rohu.

55:40
    Další nepřesná kombinace domácích a u puku je Suzuki, který vyhazuje puk, aby to nebyl icing a může i se spoluhráči vystřídat.

56:19
    Price vyjel za branku a s klidem pomáhá s rozehrávkou.

56:30

56:48
    Nepřesná přihrávka připravuje domácí o útočné pásmo.

56:58
    Gallagher vypálil a trefil náruč Jarryho.

57:06
    Zakázané uvolnění Penguins.

57:23
    Price si počkal na odražený puk a pomocí mantinelu ho vyhazuje do středního pásma.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:15
    Domácí bez brankáře.

58:21
    A máme rozhodnuto. Tatar našel ve přihrávkou BRENDANA GALLAGHERA, který ať na kolenou a v tísni trefil prázdnou branku. Asistence: Tomáš Tatar, Shea Weber.
    58:21 Brendan GALLAGHER - 1:4

59:00
    Poslední minuta utkání.

59:47
    Rána Marina od modré a pohodlný zákrok Price.

Máme tu konec dnešního utkání a máme tu překvapení. Tučňáci na domácím ledě prohrávají s Habs 1:4 a po delší době si připisují na svůj účet porážku. Skóre dnešního zápasu otevřel JAKE GUENTZEL a byl to také jediný střelec domácích v tomto utkání. Za hosty vyrovnal v přesilové hře TOMÁŠ TATAR. Druhou branku hostů vstřelil po natlačení před Jarryho JOEL ARMIA. Před koncem druhé třetiny dal třetí branku po obtočení branky SHEA WEBER. Ve třetí třetině dal hostující čtvrtou branku do prázdné svatyně BRENDAN GALLAGHER.

Tomáš Tatar (MTL) 1+1, 2 střely, čas na ledě 16:37

Ode mne to je pro toto utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek středeční noci a u dalších textových přenosů nejen z NHL se budu těšit na počtenou. (03:44:44)

Jan Přikryl

Branky a nahrávky: 3. Guentzel (Rust, Malkin) – 33. Tatar (Gallagher, Danault), 37. Armia (Petry), 40. S. Weber (Lehkonen, Armia), 59. Gallagher (Tatar, S. Weber)

Rozhodčí: McIsaac, L´Ecuyer – Tobias, Knorr

Diváci: 18.422