Anaheim – NY Rangers 4:3 (2:1 po s.n.) | Calgary – Carolina 0:4 (kon.) | Nashville – Dallas 1:4 (kon.)
Edmonton – Toronto 1:4 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 4:1 (kon.) | Montreal – Detroit 1:2 (kon.)
Florida – Boston 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Los Angeles 5:4 (1:0 po s.n.) | Tampa – Washington 2:5 (kon.)
Arizona – New Jersey 1:2 (kon.) | St. Louis – Chicago 4:3 (kon.) | San Jose – Vancouver 4:2 (kon.)
Winnipeg – Philadelphia 7:3 (kon.)
Minnesota Wild
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Philadelphia Flyers
Neděle 15.12.2019, 01:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Skončilo nám utkání mezi Minnesotou a Philadelphií. Přestože hosté vedli od druhé minuty 1:0, tak další branku už nepřidali a nakonec prohráli 1:4. Minnesota v 7. minutě vyrovnala zásluhou Pariseho a poté skóre překlopila na svou stranu. Hned dvakrát se dnes trefil Eric Staal. Pojišťovací gól do prázdné brány vsítil obránce Carson Soucy.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne! (03:41:03)

Československá stopa v utkání

Jakub Voráček (Philadelphia) 0+0, +/-: -1, 1 střela, čas na ledě: 18:43
    David Kaše (Philadelphia) 0+0, +/-: -1, 2 střely, čas na ledě: 10:11.

59:29
    Divočáci si užívají závěrečné sekundy tohoto zápasu. Eric Staal se navíc pokusil zaútočit na hattrick.

59:07
    Po střele Soucyho kotouč opustil hrací plochu. Vhazovat se bude před Carterem Hartem.

58:41
    Utkání se už jen dohrává. Philadelphia zkusí přidat alespoň čestný úspěch.
    57:46 Carson SOUCY - 4:1

57:46
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Minnesota přidává čtvrtý gól do prázdné hostující brány. CARSON SOUCY získal puk na svou hůl a ranou přes celé kluziště trefil přesně. 4:1. Asistence: Jonas Brodin.

57:29
    Provorov se musí pro odpálený puk vrátit do svého pásma.

57:08
    Kunin ušetřil u mantinelu několik cenných vteřin.

56:48
    Carter Hart je na střídačce. Philadelphia to zkusí v šesti.

56:48
    Giroux posílal puk před bránu van Riemsdykovi k teči. Stalock ale na změnu směru puku zareagoval.

56:10
    Minnesota zásluhou Soucyho i podruhé v tomto oslabení dostává puk do bezpečí.

55:47
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Kevin Fiala – 2 min., držení).

55:30
    Střela Jakuba Voráčka z mezikruží nedoputovala až ke Stalockovi. Philadelphia ale v posledních minutách nabírá druhý dech.

55:02
    Giroux měl po krásné akci svého spoluhráče před sebou prázdnou branku. Brodin však nastavil svou čepel a zabránil jasnému gólu.

54:31
    Couturierova zpětná přihrávka byla na Girouxe až příliš dlouhá.

53:49
    Hosté kombinují okolo mantinelu. Minnesota ale i nadále pokračuje v dobrém bránění vlastního pásma.

53:14
    Po reklamní pauze se pokračuje ve hře. Philadelphia se pokusila o rychlý únik vpřed, jenže útočná akce byla zastavena ofsajdem.

52:57
    Minnesota je velmi aktivní. Philadelphia se nemůže dostat do hry a navíc se čas začíná hostujícímu celku značně krátit.

52:31
    Victor Rask se rychle dostal k zakončení mezi kruhy. Zařízení ale netrefil.

51:16
    Ve chvíli, kdy se Stewart objevil zpět na ledě, se do obrovské šance hnali domácí. Hned tři hráči nedokázali vyzrát na Harta. Hunt hledal hůl Donata, jenže útočník domácích nezacílil přesně.

50:49
    K odraženému kotouči se dostal bek Brad Hunt. Jeho tvrdý projektil skončil v lapačce Cartera Harta.

50:26
    Oba týmy střídají. Wild se za malý okamžik pokusí o další útočnou akci.

49:52
    Přesilovky se dnes ale nedaří ani jednomu z týmů. Tato početní výhoda tento fakt potvrzuje.

49:26
    Dumba střílel z levého kruhu. Svým pokusem pouze orazítkoval zadní mantinel.

49:14
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Chris Stewart – 2 min., sekání).

49:13
    Chris Stewart se po přerušení pustil do Kevina Fialy. Uvidíme za malou chvíli, zda-li budou rozhodčí vylučovat.

48:35
    Hayesovo nahození z pravého kruhu bylo řádně nebezpečné. Stalock musel dávat pozor. Nakonec situaci dobře zvládl.

47:42
    Sean Couturier posunul puk za bránu Minnesoty. Alex Stalock poté pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

47:20
    Minnesota poměrně dlouho operovala v útočném pásmu. Dobrého pohybu před bránou Philadelphie využil Jonas Brodin, který zkusil vystřelit z ostrého úhlu. Hart byl připraven a následně přikryl kotouč pod svou lapačkou. Teď nás čeká komerční pauza.

46:42

46:09
    Matt Dumba pálil z levého kruhu bez přípravy. Hart zasáhl vyrážečkou.

45:50

45:37
    Carter Hart se rychle přemístil ve svém brankovišti a pohotově zasáhl proti dorážce Staala.

45:00
    Zucker si nedokázal zpracovat na hůl pobídku od modré čáry. Kdyby se mu povedlo puk zkrotit, tak by měl na holi velkou možnost.

44:42
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (James van Riemsdyk – 2 min., podrážení).

44:26
    Kotouč se odrazil k Hartovi. Minnesota rychle střídá.

43:50
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Kevin Fiala – 2 min., podrážení).

43:34
    Do obrovské šance na snížení se dostal James van Riemsdyk. Díky svému důrazu se dostal před brankovištěm k bekhendovému zakončení. Stalock špičkou betonu předvedl nejlepší zákrok dnešního duelu.

43:20
    Akci Flyers zastavil ofsajd. Vhazování bude obstaráno ve střední třetině.

43:00
    Soucyho pěkný průnik středem kluziště ztroskotal až v rohu útočného pásma. Hosté poté získali touš a v rychlosti se hnali vpřed.

42:35
    Luke Kunin si najel do výhodné pozice, odkud zkusil štěstí. Hart byl proti jeho pokusu připraven.

42:18
    Minnesota se po icingu Philadelphie snaží usadit v pásmu soupeře.

41:54
    Hayes se snažil v předbrankovém prostoru vybídnout svého spoluhráče, jenže Suter se stačil navrátit do své pozice a holí zakročil.

41:22
    Niskanenova střela byla tečována jen těsně vedle tyče. Minnesota měla velké štěstí.

40:58
    Voráček protečoval puk za sebe na Girouxe. Kapitán Flyers byl ale od kotouče odstaven a ke střele se nedostal.

40:16
    Ivan Provorov projel jako nůž máslem středním pásmem a těsně za modrou čáru mířil do horního růžku. Stalock ale vytasil svou vyrážečku.

40:01

Druhá třetina je u konce. Minnesota v ní ještě navýšila své vedení a po čtyřiceti minutách vede 3:1. Hned o dva góly v tomto záapse se postaral Eric Staal a je možné, že zkušený hokejista s číslem 12 na dresu se ve třetí třetině pokusí o vstřelení hattricku. Philadelphia se musí rapidně zlepšit, jestliže chce dnes myslet na zisk nějakých bodů.

Střely na bránu: 15 – 8.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:50
    Ještě jednou je v rámci druhé třetiny hra zastavena. Po zakázaném uvolnění hostů se bude vhazovat před Hartem.

39:19

39:06
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Marcus Foligno – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Joel Farabee – 5 min., bitka).

39:06
    Farabee se pustil do pěstního souboje proti Folignovi. Bitku zvládl lépe domácí hokejista.

38:59
    Parise vybojoval puk na úkor Niskanena. Minnesota se pokouší zaútočit také ve vlastním oslabení.

38:24
    Domácí odpálili puk do bezpečí. Gostisbehere se musí vracet do vlastního pásma.

37:53
    Gostisbehere neposlal přihrávku na hůl svého spoluhráče ideálně. Minnesota se vymanila z tlaku Flyers.

37:28
    Jakub Voráček se dostal ke kotouči na levém kruhu, odkud prověřil pozornost brankáře Stalocka. Rána českého útočníka ale nebyla dostatečně důrazná.

37:19
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Brennan Menell – 2 min., podrážení).

36:55

36:03
    Domácí až nyní rozestavili svůj přesilovkový deštník. Puk drží Zuccarello na pravém kruhu.

35:40
    Voráček zvládl své defenzivní úkoly dobře a odpálil puk až k bráně Wild.

34:55
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Matt Niskanen – 2 min., podrážení).

34:13
    Hra rychle plyne dál. Dlouho se nepřerušovalo a oba celky předvádějí atraktivní podívanou.

33:44
    Eric Staal projel středním pásmem a celkem razantně vypálil. Hart zakročil pravým betonem.

33:03
    Vorobjov mohl potrestat nepodařenou rozehrávku Minnesoty. Stalock se ale vrátil na svou pozici a zasáhl.

32:13
    Stalock byl pozorný proti nahození od modré čáry. Obrana domácího celku ale v dnešním utkání funguje velmi dobře.

31:58
    Frost se pěkně proháčkoval až před bránu Minnesoty. Ve finální fázi se ale ke střele nedostal.

31:19
    Philadelphia se nedokázala dostat do útočné třetiny. Hosté za polovinu zápasu vystřelili pouze pětkrát na bránu soupeře.
    29:47 Eric STAAL - 3:1

29:47
    Wild vedou o dvě trefy! Dumba se nejprve objevil před bránou a přízemním pokusem odrazil puk od betonu Harta. Následovalo několik nahrávek a zmařených střel, až do té doby, než se ERIC STAAL dostal k opakovanému pokusu. Puk nakonec procedil skrz Harta až do brány. 3:1. Bez asistence.

29:03
    Hartmanův pokus zápěstím skončil na prvním bránícím hráči. Philadelphia rázem může vyrazit vpřed.

28:28
    Nyní se hraje ve středním pásmu. Oba celky špatně rozehrály z vlastní poloviny.

27:46
    Greenway velmi pěknou zadovkou posílal puk do brankoviště. Hart měl se zákrokem plné ruce práce, ale nakonec po závaru neinkasoval.

27:23
    Počet hráčů na ledě je srovnán. Philadelphia okamžitě po skončení svého oslabení zaútočila. Brejkovou situaci ale nevyřešila střeleckým pokusem.

26:57

26:23
    Staal hledal u bližší tyče Zuccarella, avšak norský útočník si tuto pobídku nezpracoval ideálně.

26:00
    Domácí se pokouší zavézt puk do útočné třetiny. Zatím je jejich snaha marná.

25:33
    Kevin Hayes ušetřil pro svůj tým cenné vteřiny. Puk zavezl do vlastního pásma a poté jej poslal přes všechny čáry až ke Stalockovi.

24:57
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Shayne Gostisbehere – 2 min., hákování).

24:57
    Kevin Fiala se krásnou kličkou zbavil beka a poté puk bekhendem poslal před bránu. Hart nadvakrát zasáhl.

24:45
    Fiala hledal přes celou šíři pásma hůl spoluhráče. Přihrávka ale byla o pár centimetrů delší.

23:58
    Farabeeho přihrávka bekhendem nezamířila do předbrankového prostoru. Domácí beci stačili situaci včas dobruslit.

23:15
    Čtvrtá lajna Flyers se na chvíli usadila v útočném pásmu. Stewart po mantinelu posunul touš k holi Vorobjova, jemuž se přihrávka z otočky nepovedla.

22:47
    Fialovi kotouč utekl z čepele. Jelikož jeho spoluhráč přejel pásmo rychleji, tak byl pískán ofsajd. Vhazovat se bude ve střední třetině.

22:05
    Ihned po vhazování pálil od modré čáry obránce Menell. Hart neměl se zákrokem závažnější problém.

22:00
    Nepřesná přihrávka hostů zapříčinila zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Carterem Hartem.

21:36
    Soucy si dokázal dobruslit kotouč, který letěl do pásma Wild a následně zvládl s protihráčem také osobní souboj.

20:57
    Couturier měl u mantinelu poměrně hodně prostoru k přesné nahrávce, jenže Voráčka neoslovil ideálně.

20:29
    Myers drží puk za hostující bránou a momentálně hledá varianty k rozehrávce.

20:18

20:01

První perioda dnešního utkání je u konce. Viděli jsme tři poměrně rychlé branky hned v úvodních osmi minutách. Po první třetině tak platí stav 2:1 pro domácí. Sledujeme vyrovnaný a aktivní hokej na obou stranách, takže se v následujím průběhu rozhodně máme na co těšit.

Střely na bránu: 7 – 5.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:36
    Až nyní zavezl puk do útočného pásma Kevin Fiala. Ve hře pokračuje obránce Hunt.

18:59
    Domácím se stále nedaří přechod přes útočné pásmo. Letci se zkušeně brání.

18:27
    Philadelphia vyhrála vhazování a vyhozením puku přes všechny čáry se pro úvod oslabení osvobodila.

18:18
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Tyler Pitlick – 2 min., vysoká hůl).

18:06
    Hosté operují v útočné třetině. Zatím si však vážnější střeleckou pozici v tomto střídání nevytvořili.

17:28
    Donatova chytrá přihrávka hledala před bránou hůl Pariseho. Zkušený útočník se druhé branky v této třetině nedočkal, neboť si kotouč nezpracoval dobře.

16:57
    Střelu Donata dokázal Hart vyrazit vyrážečkou do bezpečných pozic.

16:34
    Chris Stewart se snažil udělat si prostor za bránou, ale o puk byl poměrně rychle obrán. Dopředu vyráží domácí.

16:01
    Frost nestihl dojet dlouhou pobídku svého spoluhráče. Jelikož kotouč přejel všechny čáry, tak se pískalo zakázané uvolnění.

15:48
    Jakub Voráček si udělal prostor ke střele mezi kruhy. Jeho pokus byl však přizvednut do ochranné sítě.

15:06
    Ryan Donato se objevil úplně sám před Hartem. Z ideální pozice ale nevstřelil třetí gól Minnesoty. Hart odolal.

14:09
    Před bránou Alexe Stalocka se strhla mela. Po komerční přestávce se dozvíme, zda-li budou rozhodčí vylučovat.

13:56
    Na druhé straně útočili domácí, jenže Carter Hart puk za svá záda taktéž nepustil.

13:03
    Voráček založil akci, ve které pokračoval Niskanen. Těsně před bránou jemně tečoval střelu od modré čáry Giroux. Stalock ale dokázal zasáhnout.

12:13
    Suterovo nahození bylo zastaveno Provorovovou hokejkou. Pobyt v útočném pásmu v podání Wild netrval dlouho.

11:48
    Alex Stalock si připsal první zákrok. Dokázal před sebe vyrazit nepříjemnou střelu Shayna Gostisbehera.

11:23
    Philadelphia pokračuje v útočném pásmu. Obránci Minnesoty ale dobře brání prostor před Stalockem.

10:30
    Zajímavostí v téhle části hry je fakt, že počet střel na bránu je nyní 4-1. Domácí mají 50% úspěšnost střelby, zatímco Letci dokonce 100%.

10:12
    Hosté celkem snadno objeli bránu Minnesoty. Farabee zpoza ní hledal hůl Frosta v předbrankovém prostoru. Stalock ale tento záměr přečetl včas.

09:06
    Parise se protlačil přes obránce Brauna, jenže jelikož byl tísněn, tak přesnou přihrávku před bránu nevyprodukoval.

08:35
    Hosté už útočí. Úvodní minuty tohoto utkání jsou velmi ofenzivní z obou stran.
    07:51 Eric STAAL - 2:1

07:51
    Během chvíle je stav otočen! ERIC STAAL stál na zadní tyči a dokázal doklepnout za brankovou čáru chytrou pobídku Jonase Brodina. Carter Hart se skokem pokusil zabránit gólu, jenže přece podruhé inkasoval. 2:1. Asistence: Jonas Brodin a Ryan Suter.

07:42
    Minnesota je povzbuzena první brankou. Nadále pobývá v útočné třetině.
    06:16 Zach PARISE - 1:1

06:16
    Je vyrovnáno! Donato posunul v útočném pásmu kotouč na Kevina Fialu, který velice šikovně objel svatyni hostů. Poté zastrčil puk k přední tyči, kde operovala hůl ZACHA PARISEHO. Puk se po nepřehledné situaci odrazil do brány. Gól nakonec byl připsán Parisemu. 1:1. Asistence: Kevin Fiala a Ryan Donato.

05:44
    Hosté si v rychlosti vyměnili kotouč a následně vyrazili vpřed. Couturier se ale ke střeleckému pokusu neprotlačil.

04:57
    Nejprve Matt Dumba pálil od modré čáry velmi tvrdě. Hart jeho pokus vyrazil do rohu kluziště, odkud Suter hledal před bránou Kevina Fialu. Švýcarský útočník ale z bezprostřední blízosti branku nedal.

04:32
    Dumba nezachytil puk na útočné modré čáře. Hosté vypíchli kotouč a následně mohli vystřídat.

04:02
    Přihrávka před bránu v podání hostů nebyla přesná. Stalock se sice přesunul včas, ale zasahovat nemusel.

03:24
    Philadelphia pokračuje ve své aktivitě. Domácí stále nevystřelili na Hartovu bránu.

02:35
    Giroux se snažil protáhnout po levém křídle. Přes hráz hráčů Minnesoty ale přejít nedokázal.
    01:34 James van Riemsdyk - 0:1

01:34
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Hosté se poměrně rychle ujímají vedení! Morgan Frost prostrčil puk do útočné třetiny na hůl JAMESE VAN RIEMSDYKA. Útočník Flyers poté dokázal zamířit nad lapačku domácího brankáře a otevřel skóre. 0:1. Asistence: Morgan Frost.

01:25
    Rozehrávka z vlastního pásma se domácím vůbec nepovedla. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Stalockem.

01:19
    Hosté nepřešli útočnou třetinu ideálně. Odpískán byl ofsajd a hra je dnes poprvé zastavena.

00:58
    První lajna Minnesoty nepřešla útočné pásmo. Oba celky v tuto chvíli střídají.

00:16
    Philadelphia vyhrála vhazování a ihned se hnala dopředu. První náznak byl ale odvrácen domácí obranou.

00:01

Minnesota Wild: Stalock (Kähkönen) – Dumba, Suter (A), Soucy, Brodin, Menell, Hunt – Zuccarello, E. Staal (A), Zucker – Fiala, Donato, Parise (A) – Kunin, J. Eriksson Ek, Greenway – Hartman, V. Rask, M. Foligno.

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, Braun, Sanheim, P. Myers, Gostisbehere – Voráček, Couturier (A), Giroux (C) – Farabee, K. Hayes (A), Laughton – Pitlick, Frost, J. van Riemsdyk – Stewart, M. Vorobjov, Kaše.

Rozhodčí: St. Pierre, Brenk – Alphonso, Gawryletz.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

MINNESOTA WILD

Divočáci se zvedli po nepříliš povedeném vstupu do sezony. Chvílemi spadli až na úplné dno celé NHL, ale nyní už pobývají na desáté příčce v konferenci se čtyřbodovou ztrátou na osmé Vegas. Tým z města hazardu má však o tři odehrané duely více než Minnesota. Z uplynulých osmi zápasů Minnesota nebodovala jen jednou. Stejně jako její dnešní soupeř vyhrála pětkrát v řadě, ale lichotivou sérii Wild přerušila vysoká porážka v Carolině 2:6. Následovaly domácí zápasy proti Anaheimu a Edmontonu, ze kterých celek Bruce Boudreaua vybojoval tři body. Nejlépe si v kanadském bodování týmu vede dvojice Eric Staal a Jason Zucker. Oba se bodově podíleli na 23 brankách svého mužstva.

PHILADELPHIA FLYERS

Hokejisté Philadelphie vstoupili do sezony velmi dobře a také po 31 zápasech se drží na pozicích, které by zaručovaly play off. Letci se nachází na šesté příčce se ziskem 39 bodů. Na čtvrtý Pittsburgh, který má o jeden odehraný zápas více, činí jejich ztráta pouhý bod. Philadelphia prožila velmi dobrou sérii na přelomu listopadu a prosince. Tým Alaina Vigneaulta totiž vyhrál pětkrát v řadě. V posledních třech zápasech si však Philadelphia připsala dvě porážky, naposledy padla na ledě Colorada 1:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je momentálně zraněný útočník Travis Konecny, jenž nasbíral 28 kanadských bodů.

Jakub Voráček (Philadelphia) 31 zápasů, 6+16
    David Kaše (Philadelphia) 1 zápas, 0+0.

Přeji příjemné nedělní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Minnesoty Wild dnes na svém ledě přivítají celek Philadelphia Flyers. Utkání začíná krátce po jedné hodině ranní. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 7. Parise (Fiala, Donato), 8. E. Staal (Brodin, Suter), 30. E. Staal, 58. Soucy (Brodin) – 2. J. van Riemsdyk (Frost)

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, Braun, Sanheim, P. Myers, Gostisbehere – Voráček, Couturier (A), Giroux (C) – Farabee, K. Hayes (A), Laughton – Pitlick, Frost, J. van Riemsdyk – Stewart, M. Vorobjov, D. Kaše.

Rozhodčí: St. Pierre, Brenk – Alphonso, Gawryletz

Diváci: 17 140