Moser Medical Graz 99ers – Znojmo 4:3 (po pr.)
Moser Medical Graz 99ers
4:3 (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 15.12.2019, 16:00 • Eisstadion Graz Liebenau • bet-at-home ICE Hockey League • 28. kolo

Před Vánoci čeká na Orly domácí dvojzápas, nejprve v pátek 20. prosince proti Klagenfurtu, o den později pak proti Dornbirnu. Do té doby nashledanou, příjemný zbytek večera! (18:29:35)

Střely na branku: 35 – 37.

Znojmo tak sedmé vítězství v řadě nepřipíše, posedmé odchází z ledu poraženo, ovšem nikoliv bez bodu. A ten dnes vzhledem k průběhu zápasu může určitě brát s potěšením. Orli v oslabené sestavě hráli jen na tři pětky, navíc po první třetině vypadl Tomáš Svoboda, přesto se dokázali ubránit dlouhému dvojnásobnému oslabení a nakonec i vyrovnat při hře bez brankáře. Vzhledem k ostatním výsledkům se tak opět posouvají na páté místo tabulky.

63:39
    Graz právě vstřelil branku!
    Přeci jen se Graz v přesilovce prosazuje a vítězí. Nahození z vrcholu kruhu před brankou zpracoval a tečoval JOAKIM HILLDING, puk následně proklouzl do sítě pod betonem Lassily. Znojmo tak z dnešního duelu bere bod.

63:22
    Zajímavá situace. Lassila při zákroku proti střele vykopl branku z postavení, následně skóroval z dorážky Hillding. Rozhodčí rozpažují, gól neplatí.

63:04
    Přesilovku řídí z modré kapitán Setzinger, po sérii přihrávek to vzal na sebe, ale přestřeluje.

62:35
    Oddechový čas pro Znojmo.

62:35
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Flick – 2 min., držení).

62:35
    Setzinger měl našlápnuto na levém křídle, dostával se před Flicka, který musel faulovat. Je z toho "jen" dvouminutový trest, ale i tak nepříjemná situace a velká šance pro domácí.

62:08
    Netrvalo to dlouho, Oleksuk v klinči se znojemským obráncem vychýlil z postavení Lassilovu branku, je přerušeno.

61:55
    Až zhruba po dvou minutách se Graz dostává k puku a nyní bude útočit on.

61:22
    Zatím hraje s pukem jen Znojmo, Berisha ale v dobrých pozicích ani nadvakrát proti Nihlstorpovi neuspěl.

60:49
    Jeden z domácích hráčů hrál bez hokejky, z kritické situace jim pomáhá vyhozený puk mimo hrací plochu.

60:23
    Tanseyho nebezpečnou střelu vykopává Nihlstorp špičkou betonu.

60:01

Čtyři a půl minuty před koncem čekaly Znojmo dlouhé dvě minuty ve třech proti pěti, heroickým výkonem v oslabení a následným gólem při power-play ale Orli vstali z mrtvých a bodují v sedmém utkání v řadě. Kolik bodů si odvezou, o tom rozhodne prodloužení, případně nájezdy.

60:00

59:35
    Oberkofler se dostal do velmi dobré pozice před Lassilou, z dorážky ale netrefuje.

59:11
    Oddechový čas Grazu.

59:11
    Orli právě vstřelili branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Znojmu v téhle sezóně power-play jde a konkrétně v Grazu při hře bez brankáře dává letos už druhý gól. Po několika nebezpečných střelách od modré se k puku dostal Flick, z pravého kruhu nabil AARONU BERISHOVI, který z první z mezikruží propálil Nihlstorpa! Asistence: Rob Flick, Anthony Luciani.

58:59
    Orli už v šesti bez brankáře.

58:47
    Flick se mezi kruhy netrefil do prudké přihrávky, následně Stehlík pálí od modré mimo.

58:23
    Orli začínají útočné snažení za vlastní brankou.

57:58
    Znojmu se ale nedaří přechod středního pásma, rychle ztrácí kotouč.

57:30
    Orli v plném počtu.

57:22
    Po dalším zákroku Lassily Znojmo opět vyhazuje a brzy bude kompletní.

56:57
    Lassila vyráží Setzingerovu střelu.

56:39
    Další vyhození znojemské trojice.

56:13
    Kombinaci Grazu se Znojmo obětavě brání, nyní dokonce vyhazuje.

55:30
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Sova – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Hillding – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Lassila – 2 min., hrubost).

55:30
    Přesné rozdělení trestů ještě není známo, ale sudí situaci vyhodnotili zřejmě tak, že pěstní souboj vyprovokoval znojemský hráč, Orli totiž hrají ve třech proti pěti.

Rozhodčí se radí o rozdělení trestů.

55:30
    Lassila pokryl nahození od modré, následně se do sebe pustili Sova s Hilldingem, který na brankovišti důrazně dorážel.

55:25
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Berisha – 2 min., sekání). Komplikace pro Znojmo, Berisha dostává těsně před koncem dvě minuty za sekání.

55:15
    Ofsajd Orlů na útočné modré. Následuje komerční přestávka.

54:39
    Beránek se uvolnil v mezikruží a po Bartošově přihrávce pálil z první těsně mimo.

54:05
    Hraje se bez přerušení dlouhá pasáž, což Orlům nevyhovuje, nedokáží se teď dostat do útočného pásma.

53:04
    Znojmo bojuje o puk ve vlastním pásmu a snaží se vymanit z aktivního napadání soupeře.

51:54
    Bořuta pálí po vyhraném buly nepřesně od modré.

51:46
    Zakázané uvolnění Grazu.

51:01
    Dvakrát teď měli domácí štěstí, nahození Mikliše i Sovy byly tečovány nepříjemně do protipohybu brankáře, pokaždé ale kotouč proskákal brankovištěm mimo tři tyče.

50:14
    Znojmo po delší době v útočném pásmu, další Tanseyho střela je sražena mimo.

49:44
    Tansey zachytil rozehrávku soupeře a od modré švihem těsně míjí.

49:17
    Neurovnaná pasáž hry plná nepřesných přihrávek končí icingem Orlů.

48:19
    Berisha po Flickově přihrávce zkusil obejít protihráče kličkou, o puk ale přišel.

47:32
    Útočné snažení domácích utnul zákrok Lassily proti nahození od modré a následná rychlá rozehrávka.

46:02
    Skvělý zásah Lassily, který reflexivně lapačkou tečoval prudký Oleksukův pokus ze vzduchu mimo branku.

45:39
    Domácí zkouší zajímavou taktiku, vyhazovat z vlastního pásma přes všechny čáry s tím, že vždy jeden z útočníků se snaží puk dojet. Teď se jim to povedlo, Collberg přebruslil jednoho ze znojemských beků, a vybojoval tak buly před Lassilou.

44:33
    Zakázané uvolnění domácích.

43:58
    Mrázek se po vyhraném buly dostal sám před Nihlstorpa, v tísni ale neměl na střelu dost času a neuspěl.

43:46
    McRae po levém křídle zavezl kotouč do pásma a vybojoval buly před Nihlstorpem.

43:15
    Graz teď oplácí Znojmu aktivní napadání a obránci Orlů jsou pod velkým tlakem při rozehrávce.

42:00
    Až s návratem Hamiltona pálil nebezpečně z levého kruhu Beránek, branku ale míjí.

41:36
    Ani nyní z toho není delší pobyt v útočném pásmu, Graz opět vyhazuje.

40:54
    Znojmo hraje přesilovku po vyloučení Hamiltona v samém závěru druhé třetiny, ale zatím se nedokáže usadit v pásmu.

40:01

Střely po 2. třetině: 20 – 26.

Dlouhá druhá třetina končí vyrovnaným skóre. Ve vyrovnané bitvě dlouho tahali za delší konec domácí, sedm minut před sirénou ale po dobré pasáži Orlů vyrovnal Flick. Poté ale Graz zabral, vytvořil si tlak a v poslední minutě díky Setzingerovi získal zpět i ztracené vedení. Další třetina začne přibližně v 17:44.

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Hamilton – 2 min., hrubost).

39:59
    V samotném závěru třetiny ještě domácí zbytečně faulují v souboji u mantinelu a i když se u rozhodčích hodně zlobí, začnou třetí třetinu v oslabení.

39:36
    Nepovede se to, chybělo 24 vteřin. Domácí měli v posledních minutách lepší pohyb na ledě a po rychlém protiútoku našel Garbowsky z pravého křídla najíždějícího OLIVERA SETZINGERA, který usměrnil střílenou přihrávku nad beton přesouvajícího se Lassily. Asistence: Matt Garbowsky, Karl Johansson.

38:38
    Graz je v útočném pásmu velmi nebezpečný, Orli by potřebovali třetinu dohrát bez inkasované branky.

37:30
    Na ledě se objevuje Vladimír Oščádal, zdá se, že naopak v posledních minutách nevidíme Tomáše Svobodu. Na křídle prvního útoku Orlů místo něj naskočil Aaron Berisha.

37:28
    Bořuta překvapivou střelou bekhendem málem nachytal Nihlstorpa, ten nadvakrát i s pomocí obránců situaci vyřešil.

36:30
    Setzinger měl na holi třetí branku, z ostrého úhlu ale netrefil odkrytou znojemskou klec.

35:28
    Ofsajd Grazu umožní hostům zklidnit situaci.

34:28
    Orli jsou teď ve vlastním pásmu rozhození, další chybu mohl potrestat Garbowsky, trefuje vyjetého Lassilu.

33:27
    V hodně důležitý moment vytasil Teemu Lassila parádní zákrok proti Lindnerovi. Ten využil nepřesnosti ve znojemské obraně, dostal se do samostatného úniku, ale finského brankáře ve znojemských službách nepřekonal.

32:55
    Jen jeden muž zatím dokázal najít recept na výborně chytajícího Nihlstorpa. Je jím ROB FLICK, který po buly v útočném pásmu zachytil vyhození domácích, vybruslil si do mezikruží a přesným švihem k tyči nedal gólmanovi šanci. Druhý Flickův gól dnešního večera. Asistence: Aaron Berisha, Anthony Luciani.

32:50
    Znojmo hodně vysunulo forčeking a napadá soupeře už ve vlastním pásmu, což teď Grazu dělá problémy. Jeden z brejků zakončoval Beránek do Nihlstorpova betonu.

30:55
    Teemu Lassila výborně rychle rozehrál a díky němu ujížděli Orli do brejku tři na jednoho. Jenže Luciani špatně přihrál a nadějný brejk přichází vniveč.

30:23
    Na druhé straně si Lassila poradil se střelou Lindnera od modré.

30:00
    Češík výborným forčekingem v útočném pásmu vybojoval puk, díky čemuž se do dobré pozice dostal McRae, jeho švih pod břevno však vyráží pozorný Nihlstorp.

29:20
    Domácí už byli v pěti, když se Flick zkusil prokličkovat mezi dvěma protihráči. Volný puk poté z otočky pálil na branku Svoboda, ale jen do Nihlstorpovy náruče.

28:55
    Sedlákovo nahození od modré přes clonící hráče neprošlo.

27:46
    Znojmo se dostalo do brejku tři na dva a Mrázek měl obrovskou šanci sám mezi kruhy, mířil do protipohybu brankáře, jenže ani tentokrát se mezi tři tyče netrefil.

27:35
    Beránek z první našel volného Mrázka, ten ale míří nepřesně.

27:12
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Moderer – 2 min., vysoká hůl).

27:12
    Graz zatím v této třetině hraje častěji s pukem na holi, ale teď jeho nápor ukončuje Modererův faul, po kterém si Znojmo zahraje početní výhodu.

25:58
    Mrázek to zkusil proti přesila po pravém křídle, záhy byl však odzbrojen.

25:20
    Opět se hraje, znojemská obrana nedovolila první formaci Grazu dostat se k nebezpečnějšímu zakončení.

Nakonec je to zřejmě Dwight King, který je nyní odvážen z ledu rovnou do útrob stadionu.

Stále se nehraje, domácí hráč je fixován na nosítko za asistence zdravotníků i spoluhráčů. Bohužel nedokážu říct, kdo tím nešťastníkem je, každopádně přejme brzké uzdravení.

24:34
    Po střetu Mikliše s jedním z domácích hráčů oba padli hlavou v rychlosti na hrazení. Znojemský obránce se po pár vteřinách zvedá a odjíždí na střídačku, s jeho soupeřem to vypadá podstatně hůře a na led míří zdravotníci.

24:14
    Pasáž plnou nepřesností ukončilo Lucianiho zakončení, kterým trefil clonícího obránce Johanssona. Ten se po chvíli sám zdvihá z ledu.

23:18
    Tečovaný puk končí v hledišti, buly ve středním pásmu.

22:27
    Delší tlak 99ers utnul vyhraným osobním soubojem Bořuta, následně vyvezl puk z pásma a umožnil spoluhráčům vystřídat.

20:58
    Orli začínají aktivně. Flickova střela byla sražena do rohu, následnou dlouhou přihrávku na Lucianiho zachytil Nihlstorp.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 7 – 17.

Po první třetině vedou domácí nad Orly ze Znojma 2:1 díky efektivnějšímu zakončení. Sledujeme útočný hokej plný šancí na obou stranách, hosté z Česka jich měli zejména v závěru při přesilových hrách opravdu hodně, ale švédského brankáře Nihlstorpa zatím překonal jen v úvodu zápasu Rob Flick. Další třetina začne přibližně v 16:50.

20:00

19:49
    Vyražený kotouč po předchozí střele odskákal mimo znojemské hole.

19:35
    Nadějná střela od modré v podání Bořuty končí v brankářově výstroji.

19:25
    O něj se teď pokusil Mrázek, ale jeho střelu i následnou dorážku Nihlstorp dobře viděl.

18:32
    Švédský brankář si poradil i s pokusy Lucianiho a Svobody. Orlům chybí rychlejší zakončení.

18:20
    Tanseyho dělovku od modré vyráží Nihlstorp.

17:59
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Moderer – 2 min., sekání). V chumlu hráčů si rozhodčí vybrali Modererův zákrok.

17:41
    Čároví chybně odpískali zakázané uvolnění Znojma, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

17:01
    Nihlstorp dvakrát úspěšně zasáhl proti Flickovi. Orli strávili celou přesilovku před švédským brankářem.

16:10
    Berishova teč Lucianiho nahození nebyla přesná. Znojmo mačká soupeře před brankářem.

15:19
    Flick byl blízko vyrovnání, po bleskové akci ale trefil z dorážky padajícího Nihlstorpa do ramene.

15:00
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Zusevics – 2 min., podrážení).

14:54
    Mrázkova rána z pravého kruhu byla sražena clonícím obráncem.

14:34
    Orli hrají v ponechané výhodě, poprvé dnes si zahrají přesilovku.

14:11
    Po přihrávce rukou v podání domácích se bude vhazovat ve středním pásmu.

13:22
    V Grazu se zatím hraje trochu netradičně hodně otevřený hokej, domácí teď po obratu skóre mají přeci jen trochu navrch.

11:52
    Celé střídání byli hráči domácích v útočném pásmu o krok napřed před soupeřem a odměnou jim je druhá branka. Na bližší tyč si na Kingovu přihrávku sjel OLIVER SETZINGER a přesnou tečí usměrnil puk mezi Lassilovy betony. Asistence: Dwight King, Erik Kirchschläger.

11:43
    Graz tlačí v útočném pásmu, Garbowsky ve skvělé pozici před brankou ještě nahrával místo střely a rozhozená znojemská obrana díky tomu stihla pokus tečovat mimo branku, akce ale pokračuje.

11:08
    Projíždějící McRae před brankou šikovně tečoval střílenou přihrávku z pravého křídla, Nihlstorp si ale poradil.

09:58
    Sérií rychlých přihrávek se Orli dostali z obranného pásma až do protiútoku, kde ale Berisha váhal, co s kotoučem. Jeho střela byla nakonec sražena do ochranné sítě nad brankou.

09:23
    Znojmo je v plném počtu.

09:18
    Nyní dokonce po nepovedené kombinaci zakázané uvolnění, hra se stěhuje do pásma 99ers.

09:07
    Pískaný ofsajd domácích.

08:35
    I ve druhé početní výhodě jsou domácí nebezpeční, přihrávku brankovištěm ale teď zachytil Lassila a přerušuje hru.

07:23
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Svoboda – 2 min., držení). Znojemský útočník na konci střídání přidržel ujíždějícího soupeře a Graz bude hrát druhou přesilovku.

06:59
    První útok Orlů motal hlavu domácí defenzivě a po Lucianiho překvapivé přihrávce byl ve výborné pozici Svoboda, jeho střelu z první ale skvělým přesunem vychytal Nihlstorp!

06:39
    Znojmo odpovídá tlakem v útočném pásmu, Graz vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

05:42
    Už v situaci pět na pět domácí zůstali nastěhovaní v útočném pásmu a z obléhání znojemské branky nakonec těží vyrovnávací branku. SEBASTIAN COLLBERG se nenechal odstavit od puku, vyjel si z pravého křídla mezi kruhy a přesným bekhendem pod břevno překonává Lassilu. Bez asistence.

05:30
    Znojmo už je v plném počtu, ale stále pod tlakem ve vlastním pásmu.

04:59
    Lassila teď moc neviděl, nahození od modré jej trochu šťastně trefilo do ramene. V pokračující akci pak znojemská defenziva dokázala uhlídat dotírající útočníky Grazu před znojemským brankovištěm.

04:20
    Garbowsky v pozici falešného obránce na vrcholu kruhu minul branku, Orli následně vyhazují.

03:30
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Luciani – 2 min., hákování).

02:26
    Znojmo vede po rychlé útočné akci ve chvíli, kdy oba týmy střídaly. Berisha si pobyt na ledě protáhl, díky kličkám udržel kotouč v útočném pásmu a pak našel přesným pasem na druhém křídle najíždějícího ROBA FLICKA, který z první našel skulinu v Nihlstorpově výstroji. Asistence: Aaron Berisha, Antonín Bořuta.

02:01
    Poprvé v akci třetí útok Znojma a hned z toho byla nadějná pozice. Češík se po rychlé kombinaci uvolnil mezi kruhy, ale byl zády k brance a než se stihl otočit, dostal se mimo ideální střeleckou pozici.

00:48
    Na druhé straně první náznak šance i v podání Grazu. Obránce Weihager měl na pravém kruhu hodně prostoru, schoval svou střelu za obránce, ale brankář Lassila zasahovat nemusel. Kotouč zamířil nad branku.

00:33
    Flick se dostal k volnému puku u levého mantinelu v útočném pásmu, nahazoval na branku na projíždějícího spoluhráče, ten však na puk nedosáhl.

00:01

Orlům chybí zranění Gago s Novákem, disciplinární trest navíc odpykává Bowles. Český tým tak má k dispozici jen deset útočníků a bude hrát na tři pětky.

Moser Medical Graz 99ers: Nihlstorp (Höneckl) – Kirchschläger, Weihager, Johansson, Hamilton, Lindner, Dodero, Egger – Oberkofler, Oleksuk, Ograjenšek – King, Garbowsky, Setzinger – Krainz, Hillding, Collberg – Kainz, Moderer, Zusevics.

Rozhodčí: Piragić, Siegel – Hribar, Kaspar.

Jenže... protivníkem Orlů dnes bude Graz, tedy soupeř, na kterém si Znojemští v letošní sezóně již dvakrát vylámali zuby (prohráli s ním 3:6 a 2:3), navíc tým, který po mizerném přelomu listopadu a prosince, kdy prohrál šestkrát za sebou, potřebuje body.

K tomu má k dispozici opět své nejlepší hráče, kteří se uzdravili, včetně švédského brankáře Nihlstorpa. A o svých kvalitách Graz přesvědčil v pátek, kdy ve Vídni protivníka vynuloval a zapsal výhru 3:0.

Znojemský klub hraje v mezinárodní EBEL již devátou sezónu. Jen v ročníku 2014/2015 se mu podařilo zapsat sedm výher v řadě, v té době se však do toho vměstnaly dvě vítězství v prodloužení. Aktuálně mají Orli na kontě šest tříbodových výher za sebou, což je za dobu působení v EBEL klubový rekord. Případný sedmý úspěch by pak byl také letošním ligovým rekordem – sedmkrát za sebou se dosud nikomu zvítězit nepodařilo.

O sedmé tříbodové vítězství v řadě se v neděli pokusí znojemští hokejisté. Nebudou to však mít vůbec snadné. Potřetí v sezóně se utkají s Grazem, se kterým hodlají získat první body z letošních vzájemných duelů. Zatímco rakouský soupeř odehrál svůj poslední duel v pátek večer, znojemský tým si po pondělní výhře v Innsbrucku musel na svůj zápas počkat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 6. Collberg, 12. Setzinger (King, Kirchschläger), 40. Setzinger (Garbowsky, Johansson), 64. Hillding – 3. Flick (Berisha, Bořuta), 33. Flick (Berisha, Luciani), 60. Berisha (Flick, Luciani)

HC LERAM Orli Znojmo: Lassila (Groh) – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, Flick, Svoboda – Beránek, Bartoš, Mrázek – McRae, Češík, Berisha – Oščádal.

Rozhodčí: Piragić, Siegel – Hribar, Kaspar