Česko – Rusko 4:3 (kon.) | Švýcarsko – Kazachstán 5:3 (kon.) | Švédsko – Finsko 3:2 (po pr.)
Kanada – USA 6:4 (kon.)
Česko
4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
Rusko
Čtvrtek 26.12.2019, 15:00 • Ostravar Aréna, Ostrava (kapacita: 10 004 míst) • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

Statistiky:

Střely na branku: 22 – 36
    Vyloučení: 6 – 7
    Využité přesilovky: 2 – 0
    Vhazování: 42 – 25 (17:53:09)

Česká dvacítka bere na úvod domácího šampionátu důležité vítězství 4:3 nad Ruskem! Svěřenci Václava Varadi se během první osmi minut ujali dvoubrankového vedení po trefách Šimona Kubíčka s Janem Myšákem. Rusko ještě do konce třetiny srovnalo stav na 2:2, znovu do vedení poslal Čechy Matěj Blümel, na jehož trefu rychle odpověděl Zamula. Rozhodující branka padla ve 38. minutě, kdy využil dvojnásobnou početní výhodu Jan Jeník. Během třetí dvacetiminutovky Češi svědomitě bránili a nejtěsnější možný náskok už nepustili.
    Další utkání čeká české mladíky v Ostravě v sobotu 28. prosince od 15:00 proti Německu.
    Radost českého celku po skalpu Rusů

Nejlepší hráči utkání:
    Česko – Jan Myšák
    Rusko – Jegor Zamula

59:39
    Puk je venku z obranného pásma Česka, vypadá to tak už velice nadějně.

59:10
    Miftachov je pryč z branky a Rusové to zkouší v šesti hráčích v poli!

59:07
    Oddechový čas pro hosty.

59:07
    Dostál se natáhl lapačkou za svou branku pro puk ve vzduchu a raději přerušil hru.

58:33
    Česká přesilovka je u konce, ruský celek se připravuje na závěrečný nápor.

57:36
    Rusové získali kotouč u vlastní střídačky, poslali ho až k Dostálovi a stihli prostřídat.

56:53
    Češi kombinují v útočné třetině, ke střele se ještě nedostali. Pro uklidění by se jim hodilo přidat ještě pátou branku.
    56:31 Tvrdý hit Galeňuka

56:31
    Galeňuk narazil tvrdě na mantinel v rohu hřiště Čajku, Česko tak bude mít k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. Galeňuk inkasoval dvě plus deset minut za vražení na hrazení.

56:04
    Střelec dnešních dvou ruských gólů Zamula oslabuje své mužstvo v koncovce zápasu, dostal dvě minuty za držení.

55:49
    Raška předvedl obětavý zákrok v leže v obranné pásmu a poté ještě zvládl vyvézt puk do útočné třetiny, aby mohli jeho spoluhráči vystřídat.

55:09
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, českým hokejistům chybí k důležitému vítězství ještě pět minut.

54:33
    Při rychlém protiútoku zakončoval z mezikruží bekhendem Blümel, poté ale museli domácí hokejisté rychle zpět do obrany.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 3. Kubíček (Jeník, Teplý), 8. Myšák (Teplý), 26. Blümel, 38. Jeník (Teplý, Šír) – 11. Zamula (Chovanov, Denisenko), 15. Podkolzin (Marčenko, A. Romanov), 27. Zamula (Voronkov, Alexandrov)

Česko: Dostál (Pařík) – Klikorka, Zábranský, Kučeřík, Kubíček, Haš, Dajčar – Pekař, Teplý, Jeník – Lauko, Pytlík, Šír – Čajka, Raška, Myšák – Pavel, Šik, Blümel.
    Rusko: Askarov (41. Miftachov) – Žuravljov, A. Romanov, Zamula, Malyšev, Galeňuk, Pylenkov – Chovanov, Denisenko, Dorofejev – Voronkov, Sokolov, Alexandrov – Ivan Morozov, Marčenko, Podkolzin – Sorkin, Rtiščev, Grošev.

Rozhodčí: Lawrence (CAN), Macfarlane (USA) – Obwegeser (SUI), Synek (SVK)