Chelsea – Nottingham 2:0 (kon.) | Crystal Palace – Derby 0:1 (kon.) | Middlesbrough – Tottenham 1:1 (kon.)
Sheffield Utd. – AFC Fylde 2:1 (kon.) | Liverpool – Everton 1:0 (kon.) | Gillingham – West Ham 0:2 (kon.)
Crystal Palace FC
0:1 (0:1)
Derby County
Neděle 05.01.2020, 15:01 • Selhurst Park, Londýn • FA Cup

Z mé strany je to dnes už vše. Přeji vám krásný konec víkendu, studentům úspěšný vstup do nového školního roku a budu se někdy u fotbalu těšit znovu napočtenou! (17:03:56)

Dnešní utkání sledovalo 15 507 diváků.

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 9:3. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:14.

Derby slaví s početným kotlem svých příznivců, protože dokázalo obrat Crystal Palace na jeho půdě a postoupit do dalšího kola FA Cupu na jeho úkor! Všechno rozhodl gól z 32. minuty, když se prosadil Chris Martin. Jinak jsme viděli utkání podprůměrné, až nevalné kvality. Není tak divu, že nejvýraznějším momentem druhého poločasu byla strkanice Huddlestona a Milivojeviče, po které dostal v 67. minutě přímou červenou kartu právě domácí kapitán, navíc po konzultaci s VAR. Oslabené CPFC se v závěru nezmohlo na nějakou gólovou odplatu, naopak v samotném závěru ještě Waghorn v brejku napálil levou tyčku. Po utkání tak zní Selhurst Parkem pískot a hosté slaví.

90+6

90+6
    Stále se nemohou hosté dočkat konce. Faul Daviese a z půli hrací plochy dostávají domácí tu poslední šanci v zápase.

90+6
    Rooney se ocitl po přihrávce na hranici vápna osamocen, slabší střelu ale posílá jenom do domácího brankáře.

90+4
    Waghorn jako střídající hráč mohl dokonat zkázu Palace! Hosté vnikli do otevřené obrany svého soupeře a Waghorn dostal křížem nabito na hranici vápna, technickým obstřelem ale rozezvučel jenom levou tyčku Hennesseyho branky!

90+3
    Obléhání vápna Derby pokračuje. McArthur hledal centrem nabíhajícího Wickhama, míč ale sbírá Roos a tohle už by mohli hosté zvládnout.

90+2
    Další pokus o nákop skončil útočným faulem Wickhama na gólmana Roose. Palace už to hraje vyloženě na dlouhé nákopy.

90+2
    Ayew našel ve vápně Wickhama, jemuž ale míč při zpracování hrudí uskočil. Toho okamžitě využívá obrana Derby a odkopává míč na polovinu.

90+1
    Bude se hrát ještě pět minut navíc!

90+1
    Před rohovým kopem proběhne ještě jedno střídání, Sibley jde dolů, na jeho místo naskakuje Waghorn.

90+1
    Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Sibley, přichází Waghorn.

90
    Jsme v poslední minutě základní hrací doby. Na střídačce Derby se chystá ještě jedno, spíše taktičtější, střídání.

89
    Roy Hodgson působí na střídačce Palace zadumaně, teď už nemá moc možností, kam sáhnout nebo něco změnit.

87
    Palace je znovu nastěhováno před brankou Derby a kombinuje, snaží se propracovat k brance. Ale když se nedaří, tak se zkrátka nedaří.

87
    Poslední čtyři minuty zbývají odehrát ze zápasu, ale rozhodně se dá očekávat, že sudí Oliver ještě něco nastaví, mimojiné i za konzultaci červené karty pro Milivojeviče s VAR.