Jekatěrinburg – Novosibirsk 3:4 (po pr.) | Minsk – Kunlun 1:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Chabarovsk 4:2 (kon.)
Kazaň – Magnitogorsk 2:0 (kon.) | N.Novgorod – Vladivostok 1:2 (kon.) | Soči – Čeljabinsk 0:2 (kon.)
Spartak Moskva – Petrohrad 3:1 (kon.)
HK Soči
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Traktor Čeljabinsk
Úterý 07.01.2020, 15:00 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (17:26:53)

Československá stopa v utkání:
    Lukáš Sedlák (CLJ)
    0+1, 3 střely, čas na ledě 18:13
    Tomáš Hyka (CLJ) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:45.

Střely na branku: 31 – 27 (6:12, 12:9, 13:6)

Je dobojováno! Utkání dvou týmů ze spodních třetin daných konferencí končí těsnou výhrou Traktoru, který o zisku dvou bodů rozhodl na konci druhé třetiny v jedné z mnoha přesilových her. Ve třetí části se hrálo už jen na branku Galimova, který ale předvedl skvělý výkon a pochytal všech jednatřicet střel, které na jeho branku letěly. Čeljabinsk i díky závěrečné trefě do prázdné branky potřetí v řadě boduje a z chvostu Východní konference ztrácí na jedenáctý Chabarovsk už pouze jeden bod. Soči naopak podruhé za sebou padlo a jeho ztráta na play-off zůstává sedmibodová.

59:03 Vjačeslav OSNOVIN - 0:2

59:03
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Hra bez gólmana se domácím poměrně brzy vymstila. Robert Rosén u útočné modré čáry odevzdal puk na hokejku VJAČESLAVA OSNOVINA a ten ho s pomocí odrazu o mantinel dopravil až do nikým nestrážené klece. Bez asistence.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:50
    Soči si vybralo oddechový čas a už ponechalo brankáře Proskurjakova na střídačce.

58:25
    Traktor se osvobodil a Kosov se dokonce nadechl k rychlému protiútoku. Na jeho konci však ztratil stabilitu a rovněž kotouč.

57:45
    Galimov vyrazil pokus zpoza pravého kruhu a pak sledoval neúspěšný pokus o protiútok v podání Nikity Komarova.

56:55
    V posledních desítkách vteřin pracuje hostující obrana takřka na jedničku. Počet střel na Galimovu branku se prakticky nezvyšuje.

56:21
    Hykovi prošel trošku podezřelý zákrok v obranném pásmu a Traktor se vzápětí ubránil i další domácí akci.

55:25
    Pogorišnému nesedla střela od modré a hosté pak vyhodili puk tak šikovně, že se nemusí pískat zakázané uvolnění.

54:02
    Kotouč opustil ledové kolbiště a rozhodčí ukazují, že se bude konat vhazování po pravé ruce ve třetí třetině nepříliš zaměstnaného Proskurjakova.

53:52
    Domácím zkrátka není přáno. Další desítky vteřin strávené v útočné třetině skončily jen postavením mimo hru. Pokračovat se bude po reklamní pauze.

53:15
    Rosén otálel s pumelicí od modré čáry, která z jeho hokejky sice přišla, ale to už se hosté stačili postavit do dráhy střely.

52:39
    Borodkin se během rozehrávky dostal pod tlak. Hosté situaci relativně zvládli, ale s pukem ve finále skončili za vlastní brankou.

51:56
    I další závar přežil tým z Čeljabinsku bez úhony. V posledních osmi minutách se však hosté ještě pořádně zapotí.

51:24
    Dmitrij Archipov se opřel do střely z jedničky, ale některý z obránců kotouč k brankovišti Galimova nepropustil.

50:58
    Sedlákův útok se usadil v útočném pásmu, jenže kvůli nepřesné přihrávce Osnovina se nezmohl na žádné zakončení.

50:06
    Tridčikov nahazoval ještě zpoza modré čáry nepřesně. Puk si vybojovali hráči Soči a opět se s ním přestěhovali ke Galimovovi.

49:05
    Galimov minutu co minutu potvrzuje roli nejlepšího hráče Traktoru. Nyní s chladnou hlavou schoval do lapačky Leščenkovu střelu z levého křídla.

48:30
    Ani teď se domácí nemohou radovat z vyrovnání! Galimov chybně rozehrál po prknech. Kotouč se z pravé strany vrátil před jeho brankoviště, avšak následnou šanci Makarenka dokázal sám zlikvidovat.

47:35
    Po docela dlouhé době si zachytal také Proskurjakov, který levým betonem vyrazil dorážku z bezprostřední blízkosti.

47:20
    Roman Abrosimov se z pozice obránce přesunul na pravé křídlo, ovšem Galimov mu kotouč při kličkované sebral.

46:12
    Čeljabinsk nespěchal s rozehrávkou z obranného pásma. Když už se k ní hosté odhodlali, tak puk letěl až na icing.

45:38
    Střelci Soči už musí být pořádně frustrovaní. Pokusem zpoza levého kruhu si teď na Galimovovi vylámal zuby také Simon Bertilsson.

45:04
    Archipov neměl žádnou podporu spoluhráčů a s odvážného průniku vytěžil pro Soči aspoň buly v útočném pásmu.

44:41
    Denis Mosaljov zakončil individuální akci střelou zápěstím, která však rozvlnila pouze ochrannou síť za Galimovými zády.

44:08
    Sergej Šmeljov vystihl nepovedenou rozehrávku z obrany Traktoru, jenže následnou střelou trefil jen jednoho z protihráčů.

43:58
    Útočné snažení Soči zmařilo postavení mimo hru.

43:39

42:59

42:35
    Obránce Bailen předvedl povedenou individuální akci. Poslední překážku v podobě Proskurjakova však překonat nedokázal.

42:02
    Šmeljov zadovkou přenechal puk Leščenkovi, ovšem ten ho z vrcholku pravého kruhu poslal jen na hrudník brankáře Galimova.

41:39
    Mosaljov v oslabení vysouval Rundblada, který byl seknut Těreščenkem, takže se bude hrát pro změnu čtyři na čtyři.

41:25
    Úvod většiny oslabení vypadá podobně, bránící tým uspěje na buly a dostane puk do klidnějších vod.

40:59
    Vyloučení v týmu HK Soči (Andrej Altybarmakjan – 2 min., podrážení).

40:30
    Jaroslav Kosov vyrazil do ataku, ale plány mu překazil hvizd, po kterém se bude opět vhazovat ve středovém kruhu.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 18 – 21 (6:12, 12:9).

I ve druhém dějství trápila oba celky poměrně velká a častá nedisciplinovanost. První a dosud jediný gól však padl až v desáté přesilové hře, kterou v čase 38:30 využil hostující útočník Andrew Calof. Jednogólový náskok však nic neznamená a my se tak můžeme těšit na dramatickou koncovku.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:35
    Hostující obrana dokázala zablokovat střelu z otočky a Tridčikov nakonec poslal puk na střídačku oči.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.
    38:30 Andrew CALOF - 0:1

38:30
    Tak jsme se konečně dočkali, hosté využívají přesilovku a v devětatřicáté minutě jdou do vedení! Nick Bailen trefil jen zadní mantinel, od kterého se puk odrazil zpět před brankoviště. Tam Sedlák zvolil místo dorážky zadovku na ANDREW CALOFA a ten zlefa trefil odkrytou část branky. Asistence: Lukáš Sedlák, Nick Bailen.

37:50
    Andew Calof měl hodně prostoru na levém křídle. Po jeho střele tahem se puk chvíli válel u brankoviště, ale nikdo jej za Proskurjakova nedorazil.

37:17
    Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Archipov – 2 min., podrážení).

36:19

35:48
    Minisouboj mezi Jurijem Alexandrovem a jistě chytajícím Galimovem opět skončil dílčím vítězstvím hostujícího gólmana.

35:25
    Robert Rosén dostal přihrávku do postavení mimo hru. Od Soči je to v přesilových hrách poměrně statické.

34:33
    Vjačeslav Leščenko se vyhnul Těreščenkovi a z pravého mantinelu se přesunul až k brankovišti, kde situaci vyřešil Galimov.

34:19
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Arťom Borodkin – 2 min., držení).

33:40
    Uzdravený Tomáš Hyka dával puk do ohně ze zadního mantinelu. Proskurjakov po něm ale skočil a počkal si na hvizd.

32:40
    Čekání na úvodní gól už začíná být poměrně dlouhé. Oba týmy svádí vyrovnaný boj, který zůstává zcela otevřený.

31:54

31:25
    Zahrozilo také na druhém konci hřiště, kde měl Proskurjakov menší starosti s bekhendovou koncovkou Andrew Calofa.

31:01
    Nikita Vyglazov vyřešil akci jeden na jednoho tvrdou ranou zpoza pravého kruhu, nicméně Galimov ji opět dokázal zlikvidovat.

30:37

30:19
    Po šanci Isajeva vyrazil do protiútoku Sergej Šmeljov, ovšem Galimov proti střele na zadní tyč vytasil další úpěšný zákrok.

29:54
    Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Točickij – 2 min., vysoká hůl).

29:51
    David Rundblad trefil od modré čáry ze svého pohledu pravou tyč. Alexandrov z dálky také neuspěl a to už Galimov přerušil hru.

29:31
    Rosén se s jedním dalším spoluhráčem náhle zjevil před Galimovem, ale ani z této situace nevytěžili žádné kvalitnější zakončení.

29:05
    Ruslan Karlin se v oslabení pokusil odtrhnout od domácích hráčů. Neměl ale rychlost a žádný únik se proto nekonal.

28:37
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jurij Sergijenko – 2 min., držení).

27:38
    Na druhou stranu vyrazil Karpuchin, který sám zakončoval střelou zápěstím, ale Proskurjakov v pohodě zasáhl lapačkou.

27:15
    Mosaljov nahodil puk do rohu, kde Šmeljov bojoval s přesilou obránců a ti ho nakonec nepustili k žádnému ohrožení branky.

26:43
    Proskurjakov zastavil nepříjemné nahození Jegora Stěpanova z pravého křídla. Hra je přerušena a pokračovat bude po reklamní pauze.

25:35
    Už poněkolikáté hráči Soči překombinovali dobře rozjetý útok. Ke střele se dostali až po hostující chybě v rozehrávce, kterou pro změnu napravil Galimov.

24:46

24:35
    A další vyhození Soči, které s velkou pravděpodobností ubrání i své třetí dvouminutové oslabení.

24:02
    Těreščenka neposlechl puk na útočné modré a musel se vrátit do středního pásma. V pokračující akci byl navíc pískán ofsajd Čeljabinsku.

23:28
    Znovu letí puk přes celou délku hrací plochy a čtveřice v modrých dresech prchá na střídačku.

23:06
    Pro Traktor je to už třetí přesilovka, v jejímž úvodu ale prohrál buly a poté i přišel o postavení před Proskurjakovem.

22:46
    Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Vyglazov – 2 min., hákování).

22:44
    Domácí vůbec nezakončili přečíslení čtyři na dva a během protiakce Traktoru si dokonce pomohli faulem.

21:45
    Leopardi vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně. Točickij se svou střelou skóre zápasu také neotevřel.

21:15
    Galimov měl trochu problémy s ranou od modré čáry, kterou se ještě snažil dorážet Rosén. Puk nakonec zkrotil a přerušil hru.

20:32
    Leščenko objel hostující branku, ale za Galimova kotouč nezasunul. O chvíli později se neujal ani pokus Bertilssona.

20:08
    Sedlákem vyhrané buly vyšlo vniveč, jeho spoluhráči při rozehrávce dostali puk mimo ledovou plochu.

20:01

Střely na branku: 6 – 12.

Je za námi první třetina, ve které se hrála poměrně vyrovnaná partie. Oba týmy si zahrály hned několik přesilovek, ale gól přesto nepadl ani jeden. Nejblíže k němu byl ve čtvrté minutě domácí Altybarmakjan, proti jehož projektilu zasáhla až tyč Galimovovy klece.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:16
    Karlin našel rozjetého Kosova, kterému vyšla střela na bekhend a zblízka nepropasíroval kotouč za Proskurjakova.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:45

18:35
    Křižná přihrávka jednoho z domácích neprošla, Traktor hned poté vyhodil a na první gól si tak budeme muset ještě počkat.

17:44
    Kvarteto Čeljabinsku vyhodilo puk přes všechny čáry a polovina třetího oslabení hostujícího celku už je minulostí.

17:30
    Hned po buly to Soči sehrálo na pravou stranu, ovšem Galimov střelu Leščenka bez větších komplikací vyrazil.

17:22
    Andrej Altybarmakjan vystřelil z levého kruhu jen do dobře postaveného Galimova, kterému příliš nevadil ani clonící Collins.

16:45
    Dmitrij Lugin mimo hlavní dění inkasoval ránu holí do obličeje a Jegor Stěpanov tak opět musí zaplnit místo na trestné lavici Traktoru.

16:20
    Karlinovi nevyšla klička u útočné modré. Poté se ale rychle vrátil a pomohl zastavit rodící se protiútok leopardů.

15:49
    Archipov dostal pukem do nohy a pomalu se dobelhal na střídačku. Traktor mezitím musel vyčistit útočnou třetinu.

15:00
    Hráči Soči zaváhali v rozehrávce a vzniklé problémy musel řešit až Proskurjakov, u kterého se do nepalabného úhlu zahnal Sedlák.

14:13

13:51
    Altybarmakjan potáhl kotouč po levé straně, ale ve velké rychlosti už ho nepředal hráči čekajícímu před brankovištěm.

13:24
    Točickij se posunul do levého kruhu, odkud ale přestřelil vzdálenější tyč a puk se od hrazení odrazil ven z pásma.

12:28
    Lukáš Sedlák vyrazil v oslabení do individuální akce, kterou dokázal i zakončit, ale Proskurjakov jeho trochu krkolomný výlet překazil úspěšným zásahem.

12:13
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Tridčikov – 2 min., podrážení).

12:05
    Okamžitě po vhazování vypálil zpoza levého kruhu Igor Isajev, ale puk zaplul jen do nachystané lapačky domácího gólmana.

12:01
    Kosov nezpracoval přihrávku do levého kruhu a puk se vzápětí ocitl mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude po pravici Proskurjakova.

11:33

11:15
    Rutinní zákrok Proskurjakova umožnil domácímu brankáři přerušit hru. Muži v modrých dresech mohou v klidu vystřídat.

10:50
    Soči odpálilo puk ven z obranného pásma. Toto oslabení tak zatím zvládá bez větších problémů.

10:20
    Vjačeslav Osnovin rozdal puk do levé strany, jenže finální přihrávka letěla mimo dosah českého útočníka Lukáše Sedláka.

09:33
    Vyloučení v týmu HK Soči (Damir Rachimullin – 2 min., krosček).

09:21
    Domácí hokejisté půjdou znovu do oslabení. Ještě předtím však Traktor dostává možnost při hře v šesti proti pěti.

08:28
    Ilja Proskurjakov s přehledem zasáhl proti střele Osnovina, který neúspěšně zkoušel štěstí z levého křídla.

07:55
    Pogorišného vysoká střela přistála někde u břicha Galimova, který raději přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

07:15
    Až na pár vteřin v početní výhodě se Soči pořádně nemůže usadit v útočné třetině. Více na puku jsou rozhodně hosté.

06:15
    Další projektil zpoza kruhů už měl lepší parametry, ale na překonání domácího gólman to ani v tomto případě nestačilo.

05:46
    Karpuchin přenechal puk Michejevovi, který zkusil vystřelit z delší vzdálenosti, ale trefil jen nejbližšího obránce.

05:12
    Traktor několik desítek vteřin obléhal Proskurjakovo brankoviště, ale pak se dobrovolně vrátil s pukem až za vlastní branku.

04:10

03:54
    Čeljabinsk hned po vhazování vyhodil puk do bezpečí a zkrácené oslabení zřejmě ustojí bez inkasované branky.

03:34
    Andrej Altybarmakjan dostal nabito na střelu golfákem a ta se zastavila až o brankovou konstrukci za již překonaným Galimovem.

03:01

02:10
    Traktor přichází o přesilovku. Galimov hrál s pukem mimo vyznačené území za brankou a dostal za to menší trest za zdržování hry.

02:01
    Těreščenko nevypálil od modré čáry vůbec zle, nicméně Proskurjakov měl situaci pod kontrolou a kotouč zastavil na své výstroji.

01:34
    Hosté se okamžitě usadili v útočném pásmu a snaží se prokombinovat do další dobré střelecké pozice.

01:01
    Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. – příliš mnoho hráčů).

00:15
    Netrvalo to dlouho a Traktor si vypracoval první zajímavou příležitost. Střelu z mezikruží však Proskurjakov jistě zastavil.

00:01

HK Soči: Proskurjakov (Nalimov) – Rundblad, Bertilsson, Pogorišnyj, A. Petrov, Abrosimov, J. Alexandrov, Gordějev – Starkov, R. Rosén, Altybarmakjan – Leščenko, Collins, Lugin (C) – Šmeljov, Točickij, Mosaljov – Rachimullin, Makarenko, Archipov – Vyglazov.

Traktor Čeljabinsk: S. Galimov (Fedotov) – Sergijenko, Bailen, Borodkin, Šepelev, S. Těreščenko, Karpuchin, Isajev – Osnovin, Sedlák (C), Calof – Kosov, Karlin, N. Komarov – A. Michejev, An. Popov, Hyka – Stěpanov, Šarov, Tridčikov – Zajcev.

Rozhodčí: Bondar, Gamalej – Zacharov, Parikov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Útočník, 26 let, 41 zápasů, 26 bodů (16+10)

Tomáš Hyka (CLJ)
    Útočník, 26 let, 33 zápasů, 19 bodů (8+11).

HK Soči

Mužstvu sídlícímu mezi pobřežím Černého moře a úpatím Kavkazu reálně hrozí, že teprve podruhé od svého vzniku v roce 2014 bude úplně absentovat ve vyřazovacích bojích. Na konci roku si Soči vykřesalo alespoň jiskřičku naděje, když o jeden gól udolalo Jokerit i Spartak Moskva, jenže do kalendářního roku 2020 vstoupilo vysokou domácí porážkou 1:7 s vedoucím CSKA Moskva. V Západní konferenci je tento celek první pod čarou postupu do play-off, jenomže na osmý Nižnij Novgorod ztrácí před posledními osmnácti zápasy základní části sedm bodů.

Nejproduktivnější hráči:
    • M. Strömwall – 32 bodů (16+16)
    • R. Rosén – 24 bodů (10+14)
    • S. Šmeljov – 18 bodů (12+6).

S hosty je to v poslední době jako na houpačce. Ve druhé polovině prosince Traktor poprvé v sezóně třikrát za sebou vyhrál, ovšem pak zaznamenal prohry 2:5 se Spartakem Moskva a 1:5 s Omskem. Na začátku venkovního tripu zase přehrál Nižnij Novgorod 6:1 a před dvěma dny získal pouze jeden bod za porážku 3:4 v prodloužení na ledě Kazaně, kde ještě zkraje třetí třetiny vedl 3:0. V tabulce Východní konference je Čeljabinsk s nejhorší obranou na posledním dvanáctém místě. Na play-off ztrácí devět bodů a oproti konkurentům má až o čtyři odehrané zápasy více.

• L. Sedlák – 26 bodů (16+10)
    • A. Calof – 25 bodů (7+18)
    • T. Hyka – 19 bodů (8+11).

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od patnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi HK Soči a Traktorem Čeljabinsk!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.