Jekatěrinburg – Novosibirsk 3:4 (po pr.) | Minsk – Kunlun 1:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Chabarovsk 4:2 (kon.)
Kazaň – Magnitogorsk 2:0 (kon.) | N.Novgorod – Vladivostok 1:2 (kon.) | Soči – Čeljabinsk 0:2 (kon.)
Spartak Moskva – Petrohrad 3:1 (kon.)
HK Soči
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Traktor Čeljabinsk
Úterý 07.01.2020, 15:00 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od patnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi HK Soči a Traktorem Čeljabinsk!

S hosty je to v poslední době jako na houpačce. Ve druhé polovině prosince Traktor poprvé v sezóně třikrát za sebou vyhrál, ovšem pak zaznamenal prohry 2:5 se Spartakem Moskva a 1:5 s Omskem. Na začátku venkovního tripu zase přehrál Nižnij Novgorod 6:1 a před dvěma dny získal pouze jeden bod za porážku 3:4 v prodloužení na ledě Kazaně, kde ještě zkraje třetí třetiny vedl 3:0. V tabulce Východní konference je Čeljabinsk s nejhorší obranou na posledním dvanáctém místě. Na play-off ztrácí devět bodů a oproti konkurentům má až o čtyři odehrané zápasy více.

Nejproduktivnější hráči:
    • L. Sedlák – 26 bodů (16+10)
    • A. Calof – 25 bodů (7+18)
    • T. Hyka – 19 bodů (8+11).

HK Soči

Mužstvu sídlícímu mezi pobřežím Černého moře a úpatím Kavkazu reálně hrozí, že teprve podruhé od svého vzniku v roce 2014 bude úplně absentovat ve vyřazovacích bojích. Na konci roku si Soči vykřesalo alespoň jiskřičku naděje, když o jeden gól udolalo Jokerit i Spartak Moskva, jenže do kalendářního roku 2020 vstoupilo vysokou domácí porážkou 1:7 s vedoucím CSKA Moskva. V Západní konferenci je tento celek první pod čarou postupu do play-off, jenomže na osmý Nižnij Novgorod ztrácí před posledními osmnácti zápasy základní části sedm bodů.

Lukáš Sedlák (CLJ)
    Útočník, 26 let, 41 zápasů, 26 bodů (16+10)

Tomáš Hyka (CLJ)
    Útočník, 26 let, 33 zápasů, 19 bodů (8+11).

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HK Soči: Proskurjakov (Nalimov) – Rundblad, Bertilsson, Pogorišnyj, A. Petrov, Abrosimov, J. Alexandrov, Gordějev – Starkov, R. Rosén, Altybarmakjan – Leščenko, Collins, Lugin (C) – Šmeljov, Točickij, Mosaljov – Rachimullin, Makarenko, Archipov – Vyglazov.

Traktor Čeljabinsk: S. Galimov (Fedotov) – Sergijenko, Bailen, Borodkin, Šepelev, S. Těreščenko, Karpuchin, Isajev – Osnovin, Sedlák (C), Calof – Kosov, Karlin, N. Komarov – A. Michejev, An. Popov, Hyka – Stěpanov, Šarov, Tridčikov – Zajcev.

Rozhodčí: Bondar, Gamalej – Zacharov, Parikov.

00:01

00:15
    Netrvalo to dlouho a Traktor si vypracoval první zajímavou příležitost. Střelu z mezikruží však Proskurjakov jistě zastavil.

01:01
    Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. – příliš mnoho hráčů).

01:34
    Hosté se okamžitě usadili v útočném pásmu a snaží se prokombinovat do další dobré střelecké pozice.

02:01
    Těreščenko nevypálil od modré čáry vůbec zle, nicméně Proskurjakov měl situaci pod kontrolou a kotouč zastavil na své výstroji.

02:10
    Traktor přichází o přesilovku. Galimov hrál s pukem mimo vyznačené území za brankou a dostal za to menší trest za zdržování hry.

03:01

03:34
    Andrej Altybarmakjan dostal nabito na střelu golfákem a ta se zastavila až o brankovou konstrukci za již překonaným Galimovem.

03:54
    Čeljabinsk hned po vhazování vyhodil puk do bezpečí a zkrácené oslabení zřejmě ustojí bez inkasované branky.

04:10

05:12
    Traktor několik desítek vteřin obléhal Proskurjakovo brankoviště, ale pak se dobrovolně vrátil s pukem až za vlastní branku.

05:46
    Karpuchin přenechal puk Michejevovi, který zkusil vystřelit z delší vzdálenosti, ale trefil jen nejbližšího obránce.

06:15
    Další projektil zpoza kruhů už měl lepší parametry, ale na překonání domácího gólman to ani v tomto případě nestačilo.

07:15
    Až na pár vteřin v početní výhodě se Soči pořádně nemůže usadit v útočné třetině. Více na puku jsou rozhodně hosté.

07:55
    Pogorišného vysoká střela přistála někde u břicha Galimova, který raději přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

08:28
    Ilja Proskurjakov s přehledem zasáhl proti střele Osnovina, který neúspěšně zkoušel štěstí z levého křídla.

09:21
    Domácí hokejisté půjdou znovu do oslabení. Ještě předtím však Traktor dostává možnost při hře v šesti proti pěti.

09:33
    Vyloučení v týmu HK Soči (Damir Rachimullin – 2 min., krosček).

10:20
    Vjačeslav Osnovin rozdal puk do levé strany, jenže finální přihrávka letěla mimo dosah českého útočníka Lukáše Sedláka.

10:50
    Soči odpálilo puk ven z obranného pásma. Toto oslabení tak zatím zvládá bez větších problémů.

11:15
    Rutinní zákrok Proskurjakova umožnil domácímu brankáři přerušit hru. Muži v modrých dresech mohou v klidu vystřídat.

11:33

12:01
    Kosov nezpracoval přihrávku do levého kruhu a puk se vzápětí ocitl mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude po pravici Proskurjakova.

12:05
    Okamžitě po vhazování vypálil zpoza levého kruhu Igor Isajev, ale puk zaplul jen do nachystané lapačky domácího gólmana.

12:13
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Tridčikov – 2 min., podrážení).

12:28
    Lukáš Sedlák vyrazil v oslabení do individuální akce, kterou dokázal i zakončit, ale Proskurjakov jeho trochu krkolomný výlet překazil úspěšným zásahem.

13:24
    Točickij se posunul do levého kruhu, odkud ale přestřelil vzdálenější tyč a puk se od hrazení odrazil ven z pásma.

13:51
    Altybarmakjan potáhl kotouč po levé straně, ale ve velké rychlosti už ho nepředal hráči čekajícímu před brankovištěm.

14:13

15:00
    Hráči Soči zaváhali v rozehrávce a vzniklé problémy musel řešit až Proskurjakov, u kterého se do nepalabného úhlu zahnal Sedlák.

15:49
    Archipov dostal pukem do nohy a pomalu se dobelhal na střídačku. Traktor mezitím musel vyčistit útočnou třetinu.

16:20
    Karlinovi nevyšla klička u útočné modré. Poté se ale rychle vrátil a pomohl zastavit rodící se protiútok leopardů.

16:45
    Dmitrij Lugin mimo hlavní dění inkasoval ránu holí do obličeje a Jegor Stěpanov tak opět musí zaplnit místo na trestné lavici Traktoru.

17:22
    Andrej Altybarmakjan vystřelil z levého kruhu jen do dobře postaveného Galimova, kterému příliš nevadil ani clonící Collins.

17:30
    Hned po buly to Soči sehrálo na pravou stranu, ovšem Galimov střelu Leščenka bez větších komplikací vyrazil.

17:44
    Kvarteto Čeljabinsku vyhodilo puk přes všechny čáry a polovina třetího oslabení hostujícího celku už je minulostí.

18:35
    Křižná přihrávka jednoho z domácích neprošla, Traktor hned poté vyhodil a na první gól si tak budeme muset ještě počkat.

18:45

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:16
    Karlin našel rozjetého Kosova, kterému vyšla střela na bekhend a zblízka nepropasíroval kotouč za Proskurjakova.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první třetina, ve které se hrála poměrně vyrovnaná partie. Oba týmy si zahrály hned několik přesilovek, ale gól přesto nepadl ani jeden. Nejblíže k němu byl ve čtvrté minutě domácí Altybarmakjan, proti jehož projektilu zasáhla až tyč Galimovovy klece.

Střely na branku: 6 – 12.

20:01

20:08
    Sedlákem vyhrané buly vyšlo vniveč, jeho spoluhráči při rozehrávce dostali puk mimo ledovou plochu.

20:32
    Leščenko objel hostující branku, ale za Galimova kotouč nezasunul. O chvíli později se neujal ani pokus Bertilssona.

21:15
    Galimov měl trochu problémy s ranou od modré čáry, kterou se ještě snažil dorážet Rosén. Puk nakonec zkrotil a přerušil hru.

21:45
    Leopardi vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně. Točickij se svou střelou skóre zápasu také neotevřel.

22:44
    Domácí vůbec nezakončili přečíslení čtyři na dva a během protiakce Traktoru si dokonce pomohli faulem.

22:46
    Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Vyglazov – 2 min., hákování).

23:06
    Pro Traktor je to už třetí přesilovka, v jejímž úvodu ale prohrál buly a poté i přišel o postavení před Proskurjakovem.

23:28
    Znovu letí puk přes celou délku hrací plochy a čtveřice v modrých dresech prchá na střídačku.

24:02
    Těreščenka neposlechl puk na útočné modré a musel se vrátit do středního pásma. V pokračující akci byl navíc pískán ofsajd Čeljabinsku.

24:35
    A další vyhození Soči, které s velkou pravděpodobností ubrání i své třetí dvouminutové oslabení.

24:46

25:35
    Už poněkolikáté hráči Soči překombinovali dobře rozjetý útok. Ke střele se dostali až po hostující chybě v rozehrávce, kterou pro změnu napravil Galimov.

26:43
    Proskurjakov zastavil nepříjemné nahození Jegora Stěpanova z pravého křídla. Hra je přerušena a pokračovat bude po reklamní pauze.

27:15
    Mosaljov nahodil puk do rohu, kde Šmeljov bojoval s přesilou obránců a ti ho nakonec nepustili k žádnému ohrožení branky.

27:38
    Na druhou stranu vyrazil Karpuchin, který sám zakončoval střelou zápěstím, ale Proskurjakov v pohodě zasáhl lapačkou.

28:37
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jurij Sergijenko – 2 min., držení).

29:05
    Ruslan Karlin se v oslabení pokusil odtrhnout od domácích hráčů. Neměl ale rychlost a žádný únik se proto nekonal.

29:31
    Rosén se s jedním dalším spoluhráčem náhle zjevil před Galimovem, ale ani z této situace nevytěžili žádné kvalitnější zakončení.

29:51
    David Rundblad trefil od modré čáry ze svého pohledu pravou tyč. Alexandrov z dálky také neuspěl a to už Galimov přerušil hru.

29:54
    Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Točickij – 2 min., vysoká hůl).

30:19
    Po šanci Isajeva vyrazil do protiútoku Sergej Šmeljov, ovšem Galimov proti střele na zadní tyč vytasil další úpěšný zákrok.

30:37

31:01
    Nikita Vyglazov vyřešil akci jeden na jednoho tvrdou ranou zpoza pravého kruhu, nicméně Galimov ji opět dokázal zlikvidovat.

31:25
    Zahrozilo také na druhém konci hřiště, kde měl Proskurjakov menší starosti s bekhendovou koncovkou Andrew Calofa.

31:54

32:40
    Čekání na úvodní gól už začíná být poměrně dlouhé. Oba týmy svádí vyrovnaný boj, který zůstává zcela otevřený.

33:40
    Uzdravený Tomáš Hyka dával puk do ohně ze zadního mantinelu. Proskurjakov po něm ale skočil a počkal si na hvizd.

34:19
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Arťom Borodkin – 2 min., držení).

34:33
    Vjačeslav Leščenko se vyhnul Těreščenkovi a z pravého mantinelu se přesunul až k brankovišti, kde situaci vyřešil Galimov.

35:25
    Robert Rosén dostal přihrávku do postavení mimo hru. Od Soči je to v přesilových hrách poměrně statické.

35:48
    Minisouboj mezi Jurijem Alexandrovem a jistě chytajícím Galimovem opět skončil dílčím vítězstvím hostujícího gólmana.

36:19

37:17
    Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Archipov – 2 min., podrážení).

37:50
    Andew Calof měl hodně prostoru na levém křídle. Po jeho střele tahem se puk chvíli válel u brankoviště, ale nikdo jej za Proskurjakova nedorazil.

38:30
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Tak jsme se konečně dočkali, hosté využívají přesilovku a v devětatřicáté minutě jdou do vedení! Nick Bailen trefil jen zadní mantinel, od kterého se puk odrazil zpět před brankoviště. Tam Sedlák zvolil místo dorážky zadovku na ANDREW CALOFA a ten zlefa trefil odkrytou část branky. Asistence: Lukáš Sedlák, Nick Bailen.
    38:30 Andrew CALOF - 0:1

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:35
    Hostující obrana dokázala zablokovat střelu z otočky a Tridčikov nakonec poslal puk na střídačku oči.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

I ve druhém dějství trápila oba celky poměrně velká a častá nedisciplinovanost. První a dosud jediný gól však padl až v desáté přesilové hře, kterou v čase 38:30 využil hostující útočník Andrew Calof. Jednogólový náskok však nic neznamená a my se tak můžeme těšit na dramatickou koncovku.

Střely na branku po 2. třetině: 18 – 21 (6:12, 12:9).

40:01

40:30
    Jaroslav Kosov vyrazil do ataku, ale plány mu překazil hvizd, po kterém se bude opět vhazovat ve středovém kruhu.

40:59
    Vyloučení v týmu HK Soči (Andrej Altybarmakjan – 2 min., podrážení).

41:25
    Úvod většiny oslabení vypadá podobně, bránící tým uspěje na buly a dostane puk do klidnějších vod.

41:39
    Mosaljov v oslabení vysouval Rundblada, který byl seknut Těreščenkem, takže se bude hrát pro změnu čtyři na čtyři.

42:02
    Šmeljov zadovkou přenechal puk Leščenkovi, ovšem ten ho z vrcholku pravého kruhu poslal jen na hrudník brankáře Galimova.

42:35
    Obránce Bailen předvedl povedenou individuální akci. Poslední překážku v podobě Proskurjakova však překonat nedokázal.

42:59

43:39

43:58
    Útočné snažení Soči zmařilo postavení mimo hru.

44:08
    Sergej Šmeljov vystihl nepovedenou rozehrávku z obrany Traktoru, jenže následnou střelou trefil jen jednoho z protihráčů.

44:41
    Denis Mosaljov zakončil individuální akci střelou zápěstím, která však rozvlnila pouze ochrannou síť za Galimovými zády.

45:04
    Archipov neměl žádnou podporu spoluhráčů a s odvážného průniku vytěžil pro Soči aspoň buly v útočném pásmu.

45:38
    Střelci Soči už musí být pořádně frustrovaní. Pokusem zpoza levého kruhu si teď na Galimovovi vylámal zuby také Simon Bertilsson.

46:12
    Čeljabinsk nespěchal s rozehrávkou z obranného pásma. Když už se k ní hosté odhodlali, tak puk letěl až na icing.

47:20
    Roman Abrosimov se z pozice obránce přesunul na pravé křídlo, ovšem Galimov mu kotouč při kličkované sebral.

47:35
    Po docela dlouhé době si zachytal také Proskurjakov, který levým betonem vyrazil dorážku z bezprostřední blízkosti.

48:30
    Ani teď se domácí nemohou radovat z vyrovnání! Galimov chybně rozehrál po prknech. Kotouč se z pravé strany vrátil před jeho brankoviště, avšak následnou šanci Makarenka dokázal sám zlikvidovat.

49:05
    Galimov minutu co minutu potvrzuje roli nejlepšího hráče Traktoru. Nyní s chladnou hlavou schoval do lapačky Leščenkovu střelu z levého křídla.

50:06
    Tridčikov nahazoval ještě zpoza modré čáry nepřesně. Puk si vybojovali hráči Soči a opět se s ním přestěhovali ke Galimovovi.

50:58
    Sedlákův útok se usadil v útočném pásmu, jenže kvůli nepřesné přihrávce Osnovina se nezmohl na žádné zakončení.

51:24
    Dmitrij Archipov se opřel do střely z jedničky, ale některý z obránců kotouč k brankovišti Galimova nepropustil.

51:56
    I další závar přežil tým z Čeljabinsku bez úhony. V posledních osmi minutách se však hosté ještě pořádně zapotí.

52:39
    Borodkin se během rozehrávky dostal pod tlak. Hosté situaci relativně zvládli, ale s pukem ve finále skončili za vlastní brankou.

53:15
    Rosén otálel s pumelicí od modré čáry, která z jeho hokejky sice přišla, ale to už se hosté stačili postavit do dráhy střely.

53:52
    Domácím zkrátka není přáno. Další desítky vteřin strávené v útočné třetině skončily jen postavením mimo hru. Pokračovat se bude po reklamní pauze.

54:02
    Kotouč opustil ledové kolbiště a rozhodčí ukazují, že se bude konat vhazování po pravé ruce ve třetí třetině nepříliš zaměstnaného Proskurjakova.

55:25
    Pogorišnému nesedla střela od modré a hosté pak vyhodili puk tak šikovně, že se nemusí pískat zakázané uvolnění.

56:21
    Hykovi prošel trošku podezřelý zákrok v obranném pásmu a Traktor se vzápětí ubránil i další domácí akci.

56:55
    V posledních desítkách vteřin pracuje hostující obrana takřka na jedničku. Počet střel na Galimovu branku se prakticky nezvyšuje.

57:45
    Galimov vyrazil pokus zpoza pravého kruhu a pak sledoval neúspěšný pokus o protiútok v podání Nikity Komarova.

58:25
    Traktor se osvobodil a Kosov se dokonce nadechl k rychlému protiútoku. Na jeho konci však ztratil stabilitu a rovněž kotouč.

58:50
    Soči si vybralo oddechový čas a už ponechalo brankáře Proskurjakova na střídačce.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:03
    Hra bez gólmana se domácím poměrně brzy vymstila. Robert Rosén u útočné modré čáry odevzdal puk na hokejku VJAČESLAVA OSNOVINA a ten ho s pomocí odrazu o mantinel dopravil až do nikým nestrážené klece. Bez asistence.
    59:03 Vjačeslav OSNOVIN - 0:2

Je dobojováno! Utkání dvou týmů ze spodních třetin daných konferencí končí těsnou výhrou Traktoru, který o zisku dvou bodů rozhodl na konci druhé třetiny v jedné z mnoha přesilových her. Ve třetí části se hrálo už jen na branku Galimova, který ale předvedl skvělý výkon a pochytal všech jednatřicet střel, které na jeho branku letěly. Čeljabinsk i díky závěrečné trefě do prázdné branky potřetí v řadě boduje a z chvostu Východní konference ztrácí na jedenáctý Chabarovsk už pouze jeden bod. Soči naopak podruhé za sebou padlo a jeho ztráta na play-off zůstává sedmibodová.

Střely na branku: 31 – 27 (6:12, 12:9, 13:6)

0+1, 3 střely, čas na ledě 18:13
    Tomáš Hyka (CLJ) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:45.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (17:26:53)