Lyon – Brest 3:1 (kon.) | Lille – Amiens 2:0 (kon.) | PSG – Saint-Étienne 6:1 (kon.)
Paris Saint-Germain
6:1 (3:0)
AS Saint-Étienne
Středa 08.01.2020, 21:05 • Parc des Princes, Paříž • Francouzský Ligový pohár • Čtvrtfinále

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (00:33:14)

Utkání sledovalo 47 677 diváků.

Utkání je u konce a domácí PSG potvrdilo roli velkého favorita a ve čtvrtfinále Ligového poháru doslova zdemolovalo Saint-Étienne 6:1. I po přestávce pokračoval nápor pařížských ve 49. a 57. minutě se trefil Mauro Icardi, čímž zkompletoval hattrick, a v 67. minutě se prosadil i dnes velmi aktivní Kylian Mbappé. Až poté se branky dočkali i hosté, když sice Yohan Cabaye neproměnil penaltu, dorážku už ale do branky dostal. To byl také poslední gól zápasu, byť PSG se i nadále tlačilo do šancí. Domácí potvrdili skvělou formu, hosté budou naopak chtít na dnešní večer do nejdříve zapomenout.

90+2

90+2
    Jeho pokus z levé strany letěl mimo branku Saint-Étienne, Moulin se už ani nechystá rozehrávat.

90+1
    Poměrně dlouhé přípravy rozehrávky, u míče je už nachystán Edinson Cavani.

90
    Ještě jeden přímý kop pro domácí tým, kousek od pokutového území byl faulován Mbappé.

89
    Hosté v ojedinělém útoku, ale ani zde se centr nevydařil. Byl zablokován a PSG jde do protiakce.

88
    Za obranu si naběhl Bernat a zleva chtěl přihrát před branku na Mbappého. Moulin ale jeho úmysl vystihl a centr chytil.

87
    Obranná trojice PSG si přihrává u středového kruhu a trpělivě vyhlíží možnost přihrát k vápnu.

86
    Kombinace na středu hrací plochy, hosté už vypadají hodně rezignovaně a pouze statují.

85
    Stále pokračuje obléhání šestnáctky hostů, hráči PSG budou útočit až do úplného závěru.

84
    Až nyní to hostům vyšlo, Rico si ale akci pravou stranou pohlídal a po chvilce v poklidu rozehrál.

83
    Důrazné napadání domácích nepouští hráče Saint-Étienne na útočnou polovinu.

82
    Stále se hraje svižný fotbal z obou stran, diváci se tak mohou bavit opravdu pohledným zápasem až do konce.

81
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Di María, přichází Draxler.
    80. Cavaniho gól neplatil pro Mbappého ofsajd

80
    Domácí se chvíli radovali z dalšího gólu, do prázdné branky se po Mbappého přihrávce trefil Cavani, jenže přihrávající hráč byl v ofsajdu. Stále tak pak platí stav 6:1.

Aleš Pur

Branky: 2. Icardi, 39. Neymar, 44. Moulin (vla.), 49. Icardi, 57. Icardi, 67. Mbappé – 71. Cabaye (Rico)

Karty:   11. Camara (SET), 13. Fofana (SET), 25. Debuchy (SET)   31. Fofana (SET)

Neproměněná penalta: 71. Cabaye (SET), brankář Rico zneškodnil

Paris Saint-Germain: Rico – Meunier, Kehrer, Marquinhos (C), Bernat – Verratti (72. Paredes), Gueye, Di María (81. Draxler) – Mbappé, Icardi (72. Cavani), Neymar.
    Náhradníci: Bulka – Cavani, Paredes, Draxler, Dagba, Kouassi, Sarabia.

AS Saint-Étienne: Moulin – Debuchy, Perrin (C), Fofana, Trauco – Cabaye, Camara, Dioussé (34. Kolodziejczak) – Honorat, Khazri (61. Correia), Rivera (46. Abi).
    Náhradníci: Bajic – Abi, Aholou, Correia, Nordin, Moueffek, Kolodziejczak.

Rozhodčí: Clément Turpin – Cyril Gringore, Nicolas Danos

Diváci: 47 677