Boston – Winnipeg 5:4 (kon.) | Tampa – Arizona 4:0 (kon.) | Florida – Vancouver 5:2 (kon.)
NY Rangers – New Jersey 6:3 (kon.) | Montreal – Edmonton 2:4 (kon.) | St. Louis – Buffalo 5:1 (kon.)
Chicago – Nashville 2:5 (kon.) | Calgary – Minnesota 2:1 (kon.) | Vegas – Los Angeles 2:5 (kon.)
Anaheim – Dallas 0:3 (kon.) | San Jose – Columbus 3:1 (kon.)
Vegas Golden Knights
2:5 (0:4, 2:0, 0:1)
Los Angeles Kings
Pátek 10.01.2020, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Los Angeles Kings.

Předchozí dva vzájemní zápasy si oba týmy rozdělily. Nejprve vyhrálo Vegas 5:2, a pak prohrálo 3:4. Hrálo se v Los Angeles, tentokrát se bude hrát na Stripu v Las Vegas. Vegas pokračuje v sérii sedmi domácích zápasů, naposledy prohrálo s Penguins 3:4.

Produktivitu Kings táhne Anže Kopitar, který bude hrát All-Stars game. Získal 38 bodů za 15 branek a 23 asistencí.

Vůbec poprvé do města hříchů v této sezóně přilétnou hráči Kings.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Holden, Theodore, Hague, Engelland – Stephenson, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Nosek, Eakin, Tuch – W. Carrier, N. Roy, Reaves.

Los Angeles Kings: J. Campbell (Quick) – Walker, Doughty, B. Hutton, Martinez, Forbort, Roy – Iafallo, Kopitar, Toffoli – Prochorkin, J. Carter, D. Brown – A. Kempe, Amadio, Wagner – Clifford, Lewis, Luff.

Rozhodčí: Dwyer, Hebert – Mach, Galloway.

00:01

00:31
    Sledujeme klidnější úvod zápasu, ani jeden celek se nikam nežene.

01:06
    Drew Doughty (Los Angeles) vedl útočnou akci hostujícího celku, ale kotouč jen nahodil do útočného pásma.

01:30
    Chandler Stephenson (Vegas) to zkoušel individuálně, ale do výraznější střelecké pozice se nedostal.

02:00
    Nicolas Hague (Vegas) pálil od modré čáry, jeho ránu kryje Jack Campbell, první zákrok pro brankáře Kings.

03:00
    Anže Kopitar (Los Angeles) hledal spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost. Následně musel zasahovat Malcolm Subban.

04:03
    Malcolm Subban má na svém kontě další zákrok, nyní hraje hostující celek aktivně, domácí se musí bránit tlaku soupeře.

04:37
    Max Pacioretty (Vegas) zakončoval rychlou akci Vegas, ale brankář Kings byl připravený. Buly v útočném pásmu domácích.

05:27
    Reilly Smith (Vegas) pálil z dobré střelecké pozice, po přihrávce spoluhráče mířil do horní části branky, ale jeho ránu vyrazil brankář ramenem.

05:33
    Ryan Reaves (Vegas) měl na hokejce první branku, rychle po vhazování se před brankou dostal ke kotouči, ale netrefil jej podle představ.

06:04
    Nicolas Hague (Vegas) protečoval kotouč do útočného pásma, zakázané uvolnění se nepíská.

07:06
    Mark Stone (Vegas) pálil z dobré pozice, jeho ránu kryje hostující brankář. Komerční přestávka.

07:15
    Buly v útočném pásmu Vegas. Domácí celek hraje v úvodu zápasu aktivněji, má převahu, ale na přesnější střelu čeká.

07:50
    Mark Stone (Vegas) ve střední třetině přišel o kotouč, a tak hosté zakončovali z velké dálky. Malcolm Subban byl připravený.

08:20
    Shea Theodore (Vegas) pálil po tlaku svého celku v útočné třetině, jeho ránu kryje brankář Los Angeles. Jack Campbell musí být pozorný, buly před jeho brankou.

08:41
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu bez výraznějších šancí.

09:08
    Nikolaj Prochorkin (Los Angeles) zastavil akci soupeřů, a tak se následně mohli hosté dostat do útočného pásma.

10:30
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Nosek pálil z mezikruží, jeho rána končí vedle branky.

10:54
    Adrian Kempe (Los Angeles) byl nachytaný v postavení mimo hru. Komerční přestávka, a pak buly ve středním pásmu.

11:08
    Golden Knights pokračují v aktivní hře, ale Stone se musel vrátit do obranného pásma.

12:16
    Malcolm Subban nyní zasahovat nemusel, následně proti Prochorkinově pasu už zasahovat musel.

12:36
    Domácí špatně rozehráli, píská se icing. Vegas má převahu, snaží se hrát aktivně, ale na nějakou výraznější šanci čeká.

13:40
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Z ničeho nic se hostující celek dostává do vedení, tvrdou ránou od modré čáry poslal kotouč přesně pod horní tyčku ALEC MARTINEZ.
    13:40 Alec MARTINEZ - 0:1

14:41
    Jack Campbell musel zasahovat, Mark Stone se dostal do dobré střelecké pozice, ale vyrovnat nedokázal.

15:01
    Z pohledu Vegas zaíiná být situace vážná, další rána z levé strany od modré čáry a hosté vedou už o dvě branky. Ránou po ledě se trefuje BEN HUTTON. Asistence: Tyler Toffoli a Alex Iafallo.
    15:01 Ben HUTTON - 0:2

16:05
    10:11, tak vypadá statistika střel na branku.

16:18
    Malcolm Subban kryje střelecký pokus, který vyslal Sean Walker z dobré pozice.

17:10
    Domácí hokejisté se nemohou dostat do to tempa v tomto zápase, sledujeme pasivní hru Vegas, které po dvou nenápadných střelách prohrává o dvě branky.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:32
    Vegas přišlo o útočné pásmo, a tak mohou hrát hosté. Adrian Kempe pálil z dobré pozice, jeho ránu tak tak kryje domácí brankář.

18:44
    Ve třetím zápase v řadě prohrává Vegas celkem rychle o tři branky. Nedůslednost domácí obrany, nyní rychle po vhazování pálil přesně ke vzdálenější tyči TYLER TOFFOLI. Asistence: Anže Kopitar.
    18:44 Tyler TOFFOLI - 0:3

19:58
    Tlak hostujícího celku přinesl další branku, tentokrát volný kotouč, který nedokázala obrana Vegas odehrát, dostal za brankovou čáru ADRIAN KEMPE. Asistence: Michael Amadio a Matt Roy.
    19:58 Andrian KEMPE - 0:4

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Zdá se, že po první třetině je hotovo. Los Angeles vede díky zásahům Martizene, Huttona, Toffoliho a Kempeho už o čtyři branky a Vegas je zralé na ručník,

20:01

20:16
    Buly v útočném pásmu Vegas, hostující celek vyhrál souboj o kotouč.

20:25
    Hra je přerušena pro zakázaného uvolnění, buly před brankou Kings.

20:38
    Mark Stone ani Max Pacioretty nedokázali vypálit přesněji.

20:56
    Jack Campbell kryje další střelecký pokus Vegas, které do druhé třetiny vstoupilo aktivně, nemá totiž už co ztratit.

21:00
    Pět střel na branku vyslali domácí během první minuty.

22:02
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, buly před brankou Campbella.

22:06
    Nicolas Hague (Vegas) pálil od modré čáry, jeho rána končí nad brankou.

22:24
    Jeden z domácích hráčů pálil z první, jeho rána se od tyče odrazila zpět do hry.

23:15
    Nate Schmidt rychle rozehrával od své branky.

23:30
    Jack Campbell kryje další střelecký pokus, rukavicí chytil kotouč po střele domácího hráče.

24:14
    Ryan Reaves (Vegas) obkroužil branku, dostal se do zakončení, ale jeho projektil kryje brankář.

24:34
    Jack Campbell kryje další střelecký pokus, tentokrát z ostré pozice, pálil Reilly Smith.

24:44
    Chandler Stephenson měl před sebou odkrytou část branky, ale Matt Roy výborně zastavil akci soupeře.

25:21
    Špatná domácí rozehrávka, buly před brankou Campbella.

26:23
    Postavení mimo hru Vegas. Komerční přestávka.

27:05
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ale vypálit nedokázal.

27:26
    Shea Theodore (Vegas) se pokouší rychle do útoku dostat spoluhráče, což se podařilo, Alex Tuch byl před brankou, znovu výborně zasáhl brankář.

27:54
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Kings.

28:42
    Shea Theodore pálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář. Následná dorážka Vegas postrádala přesnost.

29:25
    Deryk Engelland se dostal ke střele, jeho bekhendový pokus zlikvidoval brankář.

29:50
    Jack Campbell (Los Angeles) má kotouč po střele Williama Karlssona. Buly v domácím útočném pásmu.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, Vegas prohrává 0:4, na střely ovšem vede 25:18.

30:43
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ale nic vymyslet nedokázal.

31:10
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, Vegas hraje aktivně, v této třetině vede 17:0 na střely, ale nemůže se prosadit.

31:37
    Alex Tuch se dostal do situace dva na jednoho. Mohl přihrávat, rozhodl se ale pro střele, trefil brankovou konstrukci.

32:12
    Nicolas Hague autorem další střely,ta byla zblokovaná.

32:37
    První střelu na branku v této třetině vyslal hostující celek, Malcolm Subban ve spolupráci s obránci situaci vyřešil.

33:08
    Vegas rozehrává od své branky nepřesně, je z toho icing.

33:49
    Buly v útočném pásmu Kings, Malcolm Subban musí být pozorný.

34:20
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

34:38
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Domácí celek se nyní už prosazuje, zhruba dvacátá střela v této třetině se ujala. První pokus Smitha ještě brankář vyrazil, následná dorážka už byla nechytatelná. REILLY SMITH snižuje.
    34:38 Reilly SMITH - 1:4

35:34
    Rozebráno a je sníženo na rozdíl dvou branek. Hezky to sehráli domácí, na konci pohledné kombnace byl MAX PACIORETTY. Asistence: Paul Stastny a Mark Stone.
    35:34 Max PACIORETTY - 2:4

36:50
    Hokejisté Vegas se dokázali rychle dvakrát prosadil a najednou má hra úplně jinou atmosféru.

37:27
    Fanoušci ženou domácí hráče za dalším střeleckým úspěchem.

37:40
    Malcolm Subban nyní své spoluhráče podržel, betonem zastavil velkou šanci soupeře.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

39:23
    Nate Schmidt (Vegas) měl velkou šanci, ale před brankou trefil jen gólmana.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Domácí ve druhé třetině dominovali, dokázali se dvakrát prosadit, vyslali na branku přes dvacet střel.

40:01

40:01
    Vegas pokračuje v aktivní hře i v úvodu třetí třetiny. Hosté vedou o dvě branky.

40:45
    Max Pacioretty hledal svého spoluhráče před brankou, Paul Stastny se k puku nedostal.

41:21
    Zakázané vrací hru před branku Kings.

42:23
    Jack Campbell byl připravený a se střelou soupeře si dokázal poradit.

42:37
    Deryk Engelland pálil od modré čáry, jeho pokus kryje Jack Campbell. Buly před jeho brankou. Domácí hokejisté pokračují ve snaze o velký comeback.

43:00
    Trevor Lewis (Los Angeles) pálil z ostré pozice z otočky, jeho projektil končí vedle branky.

43:43
    Max Pacioretty (Vegas) měl na hokejce kontaktní branku, ale v jasné šanci jej vychytal brankář. Jack Campbell si připsal důležitý zákrok.

44:27
    Zakázané uvolnění se nepíská, Austin Wagner byl u kotouče první.

45:13
    Postavení mimo hru překazilo aktivní hru Vegas. Buly ve středním pásmu.

45:44
    Noskova formace se usadila v útočném pásmu, ale do výraznější šance se nedostala.

46:07
    Cody Eakin (Vegas) zakončoval nepřesně.

46:58
    Dlouhou výhodu nedokázal domácí celek proměnit. Přesilovka pro Vegas. Nejprve ale komerční přestávka.

46:58
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., sekání).

47:07
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

47:43
    Zatím se domácí nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu.

48:10
    Shea Theodore (Vegas) pálil od modré čáry, hosté dokázali prostor před brankou uhlídat.

48:31
    Kings dostali kotouč do útočného pásma, výraznější šanci si domácí nevytvořili. Početní výhoda pomalu končí.

48:47
    William Karlsson (Vegas) pálil na vzdálenější tyčku, hostující brankář předvedl dobrý zákrok rukavicí.

48:58

49:30
    Nyní se do útočného pásma dostal hostující celek, ale obrana Vegas byla připravená a dokázala si poradit.

50:12
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, hostující celek stále vede o dvě branky.

50:45
    Ryan Reaves (Vegas) čekal na přihrávku, ale spoluhráči k němu kotouč nedostali.

51:10
    Sledujeme rychlý hokej, marně čekají hokejisté Vegas na nějakou výraznější šanci v této fázi zápasu.

51:35
    Max Pacioretty (Vegas) dostal kotouč do útočného pásma, ale jeho pokus končí mimo.

51:55
    Hosté se dostali do situace dva na jednoho, ale zakončující hráč minul branku.

52:30
    William Karlsson (Vegas) měl na hokejce další velkou příležitost. 42. střela na branku od hokejistů Vegas končí v moci brankáře.

52:30

53:00
    Dnešní utkání sleduje 18.281 diváků. Což na utkání hrané v týdnu není vůbec špatné.

53:25
    Domácí hokejisté špatně rozehráli, je z toho icing.

53:48
    Domácí se dostali do útočného pásma, Cody Eakin však zakončoval nepřesně.

54:10
    Nicolas Hague (Vegas) musí počkat než jeho spoluhráči vyčistí útočné pásmo.

54:30
    Kings vyhazují na zakázané uvolnění. Buly v útočném pásmu Vegas, které od druhé třetiny jednoznačně dominuje.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Vegas stále prohrává o dvě branky a času už mnoho nemá.

55:21
    Kings dostali kotouč do středního pásma, oba týmy mohou vystřídat.

56:07
    Kings hrají hodně pasivně, nyní se musí domácí tlačit do útoku, pokud chtějí zdramatizovat zápas. Nyní jejich akci ale přerušilo postavení mimo hru.

56:23

57:00
    Nosek se málem dostal k puku před odkrytou částí branky, ale skórovat nedokázal.

57:07
    Mnoho času už domácí nemají, hosté míří za výhrou v tomto zápase.

57:18
    Vegas hraje v šesti.

57:26
    Austin Wagner minul odkrytou branku.

57:50
    Domácí hokejisté se nemohou usadit v útočném pásmu, takticky hrají hosté výborně.

58:15
    Nate Schmidt pálil od modré, ale neuspěl.

58:34
    Akci Vegas nyní zastavilo postavení mimo hru. 45 střel na branku vyslali domácí.

58:34
    Oddechový čas pro domácí.

58:34
    Buly ve středním pásmu.

58:45
    Zakázané uvolnění. Buly před brankou Kings. Malcolm Subban jde znovu na střídačku.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta.

59:14
    Hostující celek sáhl do přihrávky Vegas, kotouč vypadl mimo hrací plochu.

59:35
    Alex Tuch minul odkrytou část branky.

59:50
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Paul Stastny – 2 min., sekání).

59:51
    Čistě vyhrané vhazování a bleskově se prosazuje a konečný stav zápasu stanovuje ADRIAN KEMPE.
    59:51 Adrian KEMPE - 2:5

Špatná druhá polovina první třetiny a čtyři inkasované branky Vegas rozhodly o tom, že body bere hostující celek. Domácí ve druhé a třetí třetině dominovali, na branku vyslali 35 střel a Kings jen 5. Kings vyhrávají 5:2.

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Nosek (VEG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:38

1. Jack Campbell (LAK) 44 zák., 2 góly, 95,7%
    2. Reilly Smith (VGK) 1+0
    3. Max Pacioretty (VGK) 1+0 (07:08:19)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 35. R. Smith, 36. Pacioretty (Stastny, Mark Stone) – 14. Martinez, 16. B. Hutton (Toffoli, Iafallo), 19. Toffoli (Kopitar), 20. Wagner (Amadio, Roy), 60. A. Kempe

Rozhodčí: Dwyer, Hebert – Mach, Galloway

Diváci: 18.281