Novosibirsk – Jaroslavl 2:1 (kon.) | Ufa – Dynamo Moskva 3:4 (kon.) | Minsk – Viťaz 3:2 (kon.)
CSKA Moskva – Kunlun 3:0 (kon.) | Jokerit – Čerepovec 4:1 (kon.) | Soči – Spartak Moskva 2:1 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
HK Soči
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Spartak Moskva
Pátek 10.01.2020, 17:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Přeji příjemný páteční podvečer při sledování textového přenosu z KHL. Hokejisté HK Soči dnes přivítají v rámci dalšího zápasu této soutěže celek Spartaku Moskva. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30. Přeji příjemnou zábavu!

Československá stopa v utkání

Július Hudáček (Spartak) 29 zápasů, 93% úspěšnosti zákroků
    Robin Hanzl (Spartak) 46 zápasů, 9+11.

SPARTAK MOSKVA

Moskevský tým se momentálně pohybuje na páté příčce v Západní konferenci. Doposud posbíral 57 bodů ve 46 zápasech a na čtvrtý Jokerit ztrácí 4 body. Je téměř jasné, že tento celek si zahraje play off, neboť náskok na deváté Soči činí 16 bodů. Spartak ale poslední zápasy neodehrál dle představ, neboť prohrál hned čtyři z uplynulých pěti střetnutí. Při této sérii porazil pouze elitní Petrohrad výsledkem 3:1, v minulém zápase ale tým z Moskvy uhrál alespoň bod, jelikož s finským Jokeritem padl až po prodloužení.

4. Jakov Rylov, 46 zápasů, 6+19
    5. Alexandr Chochlačev, 42 zápasů, 10+13.

HK SOČI

Tým ze Soči figuruje na deváté příčce v Západní konferenci se ziskem 41 bodů ve 45 kláních. Na osmý Nižnij Novgorod, tudíž na pozici, která by zaručovala play off, činí ztráta 7 bodů. Soči tak už musí zabrat. Tým nenavázal na dvě vítězství před koncem roku 2019 a po novém roce už dvakrát padl. Nejprve podlehl CSKA Moskva vysoce 1:7 a následně nestačil na Čeljabinsk výsledkem 0:2.

5. Jurij Alexandrov, 44 zápasů, 4+11.

HK Soči: Proskurjakov (Nalimov) – Bertilsson, Rundblad, Ellis, Abrosimov, J. Alexandrov, K. Vorobjov, Gordějev – Archipov, Lugin (C), Collins (A) – R. Rosén, Starkov, Altybarmakjan – Točickij, Mosaljov (A), Šmeljov – Makarenko, Vyglazov, Rybakov – Rachimullin.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Viklund, Hersley, D. Višněvskij, Rylov (A), Kutějkin, Kulik, Trišin – Juňkov, Nikoncev (C), Chochlačov – Daugavinš, Karsums, Zubov (A) – Cyplakov, Arkalov, Kotljarevskij – Kokarev, A. Galimov, Stoljarov – Lvutin.

Rozhodčí: Birin, Lavrentěv – Černyšov, Šeljanin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:40
    Úvodní střídání započali lépe hosté. Ihned se dostali k brance Proskurjakova.

01:07
    Rychlá pobídka od mantinelu v podání Roséna nenašla spoluhráče před bránou. Obránci Spartaku se včas vrátili.

01:46
    Střelecký pokus na brankáře Hudáčka vyslal Mosaljov. Centr třetí lajny Soči ale slovenského gólmana příliš neprověřil.

02:37
    Také hosté se na chvíli usadili v pásmu. Nic vážnějšího si ale nevytvořili.

03:17
    Hned dvě střely po sobě musel likvidovat Hudáček. Nejprve pálil Collins a o pár sekund později také Bertilsson. Druhou ránu hostující brankář vyrazil ramenem.

04:40
    Hosté se řítili do útoku. Obrana Soči ale dobře zapracovala a nepustila hostující celek do šance.

05:25
    Nyní se hraje ve střední třetině. Ani jeden tým nikam nespěchá.

07:23
    Točickij si nabruslil na pravý kruh, odkud razantně vypálil. Július Hudáček ale dokázal zasáhnout a opět svůj celek podržel skvělým zákrokem.

07:49
    Na druhé straně se dostal k pohotové střele od modré čáry Jevgenij Kulik. Obránce Spartaku ale zacílil pouze do míst, kde zasahoval Proskurjakov.

08:39
    Spartak nyní měl problém s přechodem do pásma. Nehraje se zatím v nikterak závratném tempu.

09:25
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Kaspars Daugavinš – 2 min., podrážení).

09:45
    Hudáček likvidoval těžkou střelu od modré čáry levým betonem. Soči načalo tuto přesilovku pobytem v útočném pásmu.

10:42
    Collins se natlačil před bránu, jenže ve finální fázi ztratil rovnováhu. Jako vagón se vřítil do brankoviště a posunul klec Spartaku.

10:55
    Hosté získali puk a okamžitě jej odpálili přes všechny čáry.

11:12
    Do výborné střelecké pozice se dostal Robert Rosén. Švédský útočník stál úplně sám na levém kruhu, ovšem bránu nakonec netrefil.

11:25

12:03
    Hostující bek Rylov s přehledem zastavil postup domácího celku vpřed.

12:49
    Cyplakov se dostal do útočné třetiny, ale kotouč mu nakonec sklouzl z hole. Ani tentokrát jsme neviděli vážnější šanci v podání hostů.

13:26
    Spartak se snažil dostat do útočné třetiny. Soči se ale dokázalo ubránit a nyní už oba celky střídají.

14:11
    Jakov Rylov dostal na hůl přesnou přihrávku. Jakmile si před bránu najel spoluhráč, tak zkusil vystřelit. Proskurjakov si ale povyjel z brány a nakonec tento pokus zastavil.

14:36
    Opět střílel obránce, tentokrát to byl Kulik. Domácí gólman ale máchl lapačkou a včas zakročil.

15:22
    Hosté drží puk za svou bránou a za chvíli budou hledat varianty k přihrávce.

16:00
    Collins za moskevskou bránou obral hostujícího hráče o kotouč. Přesnou přihrávku před bránu ale nevyprodukoval.

16:36
    Náznak šance hostujícího týmu nebyl využit. Na poslední chvíli předvedl dobrý obranný zákrok bek Vorobjov.

17:52
    U mantinelu v obranném pásmu Spartaku se svádí osobní souboj.

18:18
    Anatolij Nikoncev se pěkně prodral až do mezikruží, odkud vypálil. Domácí brankář ale vystrčil svou lapačku a puk do ní s přehledem ukryl.

18:56
    Viklund se za svou bránou dostal do potíží. Nakonec ale rozehrál přesně.

19:14
    Kotouč opustil hrací plochu s přispěním teče. Po přerušení hry se bude vhazovat v obranném pásmu Soči.

19:46
    Daugavinš šikovně pálil zpoza beka. Bránu ale o pár centimetrů minul.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Střely na bránu: 9 – 7.

První třetina je u konce. Vážnější příležitosti jsme neviděli, a tak stav 0:0 je zasloužený. Oba týmy hrají opatrně, takže jistě doufáme, že se dočkáme ofenzivnějšího hokeje.

20:01

20:16
    Úvodní buly zvládli lépe domácí. Hnali se hned dopředu, ale obránci Spartaku zapracovali velmi dobře.

20:53
    Hosté se provinili ofsajdem. Vhazovat se bude ve střední třetině.

21:21
    Hosté se neusadili v útočném pásmu. Soči se ihned osvobodilo a může vystřídat.

22:03
    Rosén se tlačil dopředu po pravém křídle, jenže byl čistým způsobem obrán o kotouč.

22:42
    Stoljarov se dostal do lepší pozice mezi kruhy. Bekhendovým zakončením ale netrefil branku.

23:26
    Vyglazov dostal touš proti holi a rázem okamžitě střílel. Přesunující se Hudáček by zřejmě zasahoval těžko, ale puk nezapadl mezi tři tyče.

24:23
    Dopředu se řítil kapitán hostů Nikoncev. Nabruslil si do pozice mezi kruhy a následně zkusil vystřelit po ledě. Proskurjakov ale nechal levý beton u tyče a puk za svá záda nepustil.

25:27
    Hráči Spartaku dokázali dobruslit dvě nepříjemné situace ve vlastním pásmu. Nakonec se přesnou rozehrávkou vymanili z nepatrného tlaku soupeře.

26:17
    Denis Kokarev pálil z nulového úhlu. Kotouč sice mířil na bránu, ale pro domácího brankáře zásah nebyl problém realizovat.

26:52
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jevgenij Kulik – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

27:07
    Juňkov zabojoval o kotouč a okamžitě jej odpálil přes všechny čáry.

27:42
    Rybakov vystřelil od modré čáry velmi tvrdě. Hudáček zasáhl špičkou levého betonu.

28:12
    Opět se ale hosté vymanili z tlaku soupeře. Nyní mají dostatek času k vystřídání.

28:51

29:00
    Poté, co Kulik naskočil zpátky na led, pálil od modré čáry Bertilsson. Švédský zadák ale taktéž netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

29:57
    Abrosimov byl čistým způsobem odzbrojen od kotouče. Hosté ale stejně byli o kotouč obráni.

30:25
    Vyloučení v týmu HK Soči (Robert Rosén – 2 min., hákování).

30:52
    Domácí zahrozili ve vlastním oslabení. Hudáček ale pokus od modré čáry dokázal vyrazit.

31:22
    Spartaku se úvodní minuta přesilovky vůbec nepovedla. Ani jednou zatím moskevský tým nevystřelil na bránu soupeře.

32:03
    Chochlačov vystřelil z nepříliš připravené pozice. Ilja Proskurjakov neměl se svým prvním zákrokem v tomto oslabení žádný problém.

32:25

32:56
    Domácí tým se dostal do útočné třetiny a nyní se pokouší rozjet kolotoč.

33:28
    Na druhé straně ale zahrozili z brejkové situace hosté. Kotljarevskij se natlačil před bránu, kde se snažil ještě vybízet lépe postaveného Cyplakova. Proskurjakov ale vystrčil svou hůl a zasáhl.

34:36
    Opět se hraje v obranném pásmu Spartaku. Hudáček je v současné době ve velké permanenci.

35:06
    Tvrdá střela Rybakova pouze orazítkovala zadní mantinel.

35:45
    Mosaljov si nabruslil za obranu, jenže svůj útočný výpad nedotáhl do konce. Při svém zakončení upadl, a proto Hudáčkovi stačilo si pokrýt prostor mezi betony.

36:47
    Soči se provinilo zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Proskurjakovem.

36:58
    A vzápětí přichází další icing domácích.

37:32
    Archipov pálil od modré čáry těsně vedle zadní tyče.

37:54
    Ilja Arkalov dostal prostor na levém křídle. Zkusil vystřelit zápěstím, ale jeho záměr opět přečetl Proskurjakov. Po komerční přestávce budeme pokračovat.

38:06
    Ani tentokrát domácím nevyšel přechod přes střední třetinu. Hokejisté v modrých dresech si připisují další icing.

38:28
    Obránci Spartaku si vyměnili kotouč ve vlastním pásmu. Záhy se pokusí o založení protiakce.

39:04
    Právě byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny. Spartak míří postupným útokem dopředu.

39:18
    Vyloučení v týmu HK Soči (David Rundblad – 2+2 min, vysoká hůl).

39:34
    Karsums se odhodlal k ostré ráně z prvního doteku. Proskurjakovovi puk sice vypadl, ale hned po pár chvílích jej přikryl pod lapačku.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Střely na bránu: 16 – 12.

Skončila nám druhá třetina. Ani v dalších dvaceti minutách jsme branku neviděli. Aktivnějším týmem ve druhé periodě byli domácí, ovšem Hudáček vše vykryl. Třetí třetinu načne hostující tým dlouhou přesilovkou.

40:01

40:42
    Daugavinš málem mohl střílet, jenže puk mu odskočil z hole. Spartak se ale v rámci své přesilovky drží v útočné třetině.

40:58
    Proskurjakov si připsal první úspěšný zákrok ve třetí třetině.

41:23
    Kotljarevskij pálil z pravého kruhu, ale jeho ránu zablokovala brusle domácího hráče, jenž stál v obranném postavení.

41:57
    Spartak si vytvořil velký tlak, ale stále jsme branku neviděli. Z přesilové hry moskevských zbývá více než minuta.

42:36
    Nyní už mají hokejisté v bílém problém s přechodem do pásma soupeře.

43:02
    Daugavinš si vybruslil do výhodné pozice, ale nezacílil přesně.

43:15
    Spartak právě vstřelil branku!
    Spartak se ujímá vedení na úplném konci své přesilovky. Zubov si najel na střed a rychlou přihrávkou vybídl u tyče stojícího KASPARSE DAUGAVINŠE. Hostující hokejista poté kotouč pověsil pod víko. První branka je na světě až ve 44. minutě. 0:1. Asistence: Ilja Zubov a Jakov Rylov.
    43:15 Kaspars DAUGAVINŠ - 0:1

44:50
    Domácí se dvakrát po sobě nedostali do útočného pásma. Obrana hostů funguje v celém dnešním zápase velmi dobře.

45:27
    Ani tentokrát nebyli domácí úspěšní s přechodovou fází. Viklund udržel kotouč před sebou a Vyglazova za sebe nepustil.

46:15
    Vyglazov se snažil udržet puk za bránou hostů. To se mu svým způsobem povedlo, jenže následně nevybídl přesně svého spoluhráče na levém kruhu.

46:55
    Július Hudáček rychle zasáhl proti pokusu domácího útočníka z vrcholu pravého kruhu.

47:16
    Hra je přerušena kvůli ofsajdu. Máme zde první komerční přestávku v rámci třetí třetiny.

47:54
    Domácí pouze nahodili puk do útočného pásma, ale následně třetinu hostů museli rychle vyklidit.

48:33
    Nepřesná rozehrávka Soči zapříčinila icing.

49:02
    Hersley přimáčkl soupeře k mantinelu a čistě jej zastavil. Spartak si počíná v defenzivní fázi velmi jistě.

49:26
    Sean Collins si zpracoval puk a jakmile se zjevil za modrou čárou, tak vystřelil. Jeho pokus minul o pár centimetrů zadní tyč Hudáčkovy svatyně.

50:22
    Domácí drží kotouč ve svém pásmu. Oba celky momentálně střídají.

50:50
    Hudáček přikryl puk pod svou lapačkou. Mezitím se oba týmy jemně pošťuchávaly, ale sudí vylučovat nebudou.

51:33
    Ofsajd zastavil rychlou akci hostujícího týmu. Vhazování bude obstaráno ve středním pásmu.

52:00
    Hudáček hrudí zastavil Collinsovu střelu zápěstím. Máme zde poslední komerční pauzu dnešního utkání.

52:26
    Hudáček si pokryl bližší tyč a udržel beton na ledě. Domácí celek ale v posledních minutách začal hrát lepší hokej.

52:46
    Opět byl hostující brankář v permanenci, tentokrát likvidoval nepříjemnou ránu z mezikruží.

53:46
    Kokarev udržel kotouč u mantinelu a následně se snažil přihrát. Hůl svého spoluhráče ale nenašel.

54:18
    Hersley bezpečně odklidil puk do střední třetiny. Čas se domácímu celku pomalu krátí.

54:37
    Soči právě vstřelilo branku!
    Domácí vyrovnávají skóre. NIKITA TOČICKIJ využil nepřehledné situace na brankovišti a zasunul puk u Hudáčkovy bližší tyče. Slovenský brankář tak dnes čisté konto neudrží. 1:1. Asistence: Sergej Šmeljov a David Rundblad.
    54:37 Nikita TOČICKIJ - 1:1

55:50
    Soči po vstřelené brance jednoznačně zabralo a už minutu drží hosty v pásmu.

56:36
    Až nyní se Spartak vymanil z náporu domácích a také podniká postup vpřed.

57:29
    Na druhé straně byl nebezpečný Daugavinš. Útočník hostů ale podruhé v zápase Proskurjakova nepřekonal. Domácí gólman už delší dobu neměl co na práci.

57:52
    Další pokus Daugavinše byl zablokován.

58:23
    Průnik po levém křídle hostům nevyšel. Spartak se ale taktéž snaží o zisk dvou bodů už po základní hrací době.

58:47
    Vyloučení v týmu HK Soči (Alexandr Rybakov – 2 min., hákování).

59:20
    Zubov tak dlouho míchal s pukem, až de facto nic nevytvořil. Následně se domácí tým osvobodil.

59:35
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ilja Zubov – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Střely na bránu: 30 – 19.

60:01

60:15
    Archipov objel hned dva soupeře a rázem se natlačil v nepříliš komfortní pozici před bránu. Zakončení se však domácímu hráči nepovedlo.

60:47

61:17
    Hosté dohrávají svou početní převahu. Usadili se v útočné třetině a kombinují.

61:35

62:18
    Nyní se hraje 4 na 4. Hra nemá nikterak velké tempo. Oba týmy poctivě brání.

62:58
    Po zakázaném uvolnění je hra přerušena. Vhazovat se bude u brány Hudáčka. Konečně se tak dočkáme hry tři na tři.

63:34
    Hosté si přihrávají v útočném pásmu, ale zatím je jejich snažení bez střelby.

63:59
    Galimov dojel k brankáři domácích včas. Ilja Proskurjakov raději přerušil hru.

64:26
    Ilja Zubov se pokusil o rychlý průnik, jenže byl odstaven domácími beky. Nakonec se rozhodl jet zpět do středního pásma.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Dmitrij Lugin naznačil střelu, ale povyjel si s pukem dále. Hudáčka nepřekonal.

1. série
    0:1
    Daugavinš nádherným způsobem překonal domácího brankáře.

2. série
    0:1
    Rundblad zkusil rychle střílet. Na Hudáčka nevyzrál.

2. série
    0:1
    Nikoncev gól nedal.

3. série
    1:1
    Šmeljov střelou mezi betony uspěl. Stav je vyrovnán.

3. série
    1:1
    Zubov mířil pod horní tyč, ale Proskurjakov vystrčil své rameno.

4. série
    1:1
    Altybarmakjan mířil na zadní tyč, ale Hudáček střelu lapačkou vyrazil.

4. série
    1:1
    Karsumsův nájezd nebyl dobře proveden. Gól z toho není.

5. série
    2:1
    Točickij parádní Forsbergovou kličkou překonal Hudáčka.

5. série
    2:1
    Rylov svůj blafák nedotáhl. Je dobojováno. Vítězí domácí.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Soči.
    Autorem vítězné branky je NIKITA TOČICKIJ.

Buly: 27-28.

Július Hudáček (Spartak) 31 zásahů, 1 inkasovaný gól, 3 vychytané nájezdy, 2 inkasované góly při nájezdech.

Skončilo nám utkání KHL mezi Soči a Spartakem Moskva. Dvě třetiny jsme čekali na gól, kterého jsme se dočkali ve 44. minutě zásluhou využité přesilovky Daugavinšem. Soči se ale v polovině třetí části dostalo do hry a nakonec v 55. minutě vyrovnalo skóre. Hrdinou duelu se stal Nikita Točickij, jenž se postaral o vyrovnání a také o rozhodující branku v nájezdech. Jeho parádní Forsbergův blafák byl podtržením dvou bodů pro domácí.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a na počtenou! (20:08:50)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 55. Točickij (Šmeljov, Rundblad), rozh. náj. Točickij – 44. Daugavinš (Zubov, Rylov)